Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Hodí sa žlá do spálne? Určite áno. Odtiene farby slnka totiž podporujú spánok. Žltá je teplá farba, upokojuje nervy, dodáva pozitívne pocity. Spálňa by mala byť miestom odpočinku, určite by jej preto nemali dominovať výrazné a krikľavé farby, vhodnejšie sú skôr tlmené tóny.

Vzhľadom na upokojujúcu vlastnosť žltej, je táto farba vhodná do spálne. Okrem toho, že prináša uvoľnenie, stimuluje intelekt, povzbudzuje, pôsobí veselo a otvorene. Žltú môžete skombinovať s modrou, ktorá rovnako povzbudzuje spánok, sivou či bielou. Hodí sa na steny i ako farba dolnkov. Jemné žlté detaily miestnosť presvetlia a dodájú jej domácku atmosféru.

Galéria obrázkov

Jemen žltá spálňa

Moderná žltá spálňa

Sivo-žltá spálňa

Spálňa so žltými detailmi

Žltá spálňa

Žltá spálňa s hojdacím kreslom

Žltá spálňa s kreslom

Žltá v spálni

Žlto-biela spálňa

Žlto-sivá spálňaPublikované dňa: 23.11.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvahaČervená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľBiela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.


Komentáre

31/07/2022 15:42
Asa

neviem kto tam vybera tie koberce, ale nie je to dobry vyber. Uplne mimo. Nie nadarmo sa vravi, že v jednoduchosti je krása.Jednoduchy koberec s dlhym vlasom je topovka

10/03/2024 19:59
Petra

žlta izba ie, ked už niečo žlté, tak jedine čerstvé kvety. Nedávno sme s manželom kupili svetlé a kremové ( s nádychom žltej) relaxačné kreslo a pravda je, že to celý interier velmi osvetlilo.

Pridať komentár