1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Ako vybrať mop? Je najlepší rotačný, mop s rozprašovačom, robotický či parný?

Umývanie podlahy vôbec nemusí byť také náročné - stačí si vybrať správny mop. Možno sa to zdá jednoduché, ale výber mopu podlieha istým kritériám.

Mop na podlahu

To, ako si takýto mop vybrať a čo nám obchodníci v súčasnosti ponúkajú, si prezradíme v tomto článku. Určite neprehliadnite nami vybrané produkty v závere.

Obľúbené mopy

Klasické mopy – delenie, výhody a nevýhody

Výrobcovia nás zásobujú pomerne pestrým výberom mopov. Rotačné, ploché, strapcové, ale aj ďalšie iné. Každý z nich má svoje výhody, nevýhody a vlastné špecifiká, ktoré si teraz rozoberieme.

Ploché mopy

Ploché mopy sú asi najrozšírenejším druhom mopov a predstavujú akúsi klasiku. Sú vhodné na zmývanie väčších plôch, môžete na ne dávať návleky – najčastejšie sa odporúčajú návleky z mikrovlákna, keďže efektívne eliminujú nečistoty. Ak však musíte čistiť členitejšie povrchy, tak plochý mop nie je najideálnejšia voľba.

Vhodné na: Mramorové a iné kamenné podlahy.

Strapcové mopy

Ak plochý mop nevyhovuje vašej domácnosti, tak strapcový variant predstavuje skvelú alternatívu. Je vhodný na menšie a členitejšie povrchy a hravo ním zmyjete aj podlahu pod nábytkom. Dokáže dobre pohltiť vlhkosť, no na väčších plochách nie je taký efektívny.

Vhodné na: Dlažba, linoleum, marmoleum a PVC.

Strapcový mop

Rotačné mopy

Rotačné mopy sa predávajú ako v plochých, tak i strapcových verziách. Ich najväčšou výhodou je hlavica umiestnená na otočnom kĺbe, vďaka čomu ich jednoducho a hlavne efektívne dokážete vyžmýkať. Používajú sa na podlahy, ktoré sú citlivé na vodu. Počítať však treba s trochu vyššou cenou ako pri predošlých modeloch.

Vhodné na: Drevené, laminátové, korkové a plávajúce podlahy.

Špeciálne mopy

Predstavili sme vám trojicu klasických mopov, ktoré sa bežne vyskytujú v domácnostiach. Okrem nich sa však môžete stretnúť aj so špeciálnymi druhmi. Ich prednosti sú hlavne v uľahčení umývania.

Sprejové mopy

Ich prívlastok sprejové je odvodený od spôsobu fungovania. Do špeciálnej hlavice sa naleje voda a čistiaci prostriedok, ktorý je počas zmývania aplikovaný na podlahu. Tento systém výrazne uľahčuje prácu, keďže so sebou nemusíte mať vedro s vodou.

Vhodné na: Všetky podlahy, pri citlivých typoch odporúčame použiť špeciálne čistiace prostriedky.

Parné mopy

Parné mopy sú špecifické v tom, že na čistenie podlahy nepotrebujú čistiaci prostriedok. Je zapojený do zásuvky a pomocou veľkej teploty mení čistú vodu na paru a práve tá čistí a dezinfikuje podlahu. Keďže nepoužíva žiadne chemické látky, tak je skvelou voľbou pre alergikov.

Vhodné na: Všetky povrchy.

Parný mop na podlahu

Robotické mopy

No a na záver tu máme "lahôdku" v podobe plne automatického robotického mopu. Jeho plochý tvar je prispôsobený tak, aby vyčistil aj to najmenej dostupné zákutie a taktiež pozbieral nečistoty pod nábytkom. Robotické mopy sú bezkáblové, čiže fungujú na baterky.

Vhodné na: Všetky povrchy.

Vyberáme z nášho katalógu

Obľúbené produkty zákazníkov

Keď už vieme, ktoré mopy sú vhodné na aké podlahy, tak sa môžeme presunúť ku konkrétnym produktom. Na základe obľúbenosti u zákazníkov sme si pre vás vybrali päticu modelov.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...Publikované dňa: 18.01.2019
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako odstrániť škvrny z dreva a z masívneho nábytku Ako odstrániť škvrny z dreva a z masívneho nábytku

Dávate si zvýšený pozor na svoj drahý, drevený nábytok, používate podložky pod poháre a aj tak sa nejakým spôsobom ocitli na stole odtlačky od pohárov? Prezradíme vám účinné tipy a triky...

Stavba domu na svahu a svahovitom pozemku – výhody a nevýhody Stavba domu na svahu a svahovitom pozemku – výhody a nevýhody

Bývanie na svahu je naozaj jedinečné, moderné a nadčasové, avšak predstavy sú častokrát len predstavami, ktoré sa s realitou rýchlo míňajú. Na čo všetko treba myslieť? Prezradíme vám v...

Ako nastaviť okná na zimný a letný režim? Ako nastaviť okná na zimný a letný režim?

Každý rok by ste okrem kontroly tesnenia okien a ich namazanie olejom, mali okná aj ponastavovať, resp. uviesť do sezónneho režimu. Sezónny režim okien zabezpečí väčšiu životnosť okien,...