Ako vybrať mop? Je najlepší rotačný, mop s rozprašovačom, robotický či parný?

Umývanie podlahy vôbec nemusí byť také náročné - stačí si vybrať správny mop. Možno sa to zdá jednoduché, ale výber mopu podlieha istým kritériám.

Mop na podlahu

To, ako si takýto mop vybrať a čo nám obchodníci v súčasnosti ponúkajú, si prezradíme v tomto článku. Určite neprehliadnite nami vybrané produkty v závere.

Obľúbené mopy

Klasické mopy – delenie, výhody a nevýhody

Výrobcovia nás zásobujú pomerne pestrým výberom mopov. Rotačné, ploché, strapcové, ale aj ďalšie iné. Každý z nich má svoje výhody, nevýhody a vlastné špecifiká, ktoré si teraz rozoberieme.

Ploché mopy

Ploché mopy sú asi najrozšírenejším druhom mopov a predstavujú akúsi klasiku. Sú vhodné na zmývanie väčších plôch, môžete na ne dávať návleky – najčastejšie sa odporúčajú návleky z mikrovlákna, keďže efektívne eliminujú nečistoty. Ak však musíte čistiť členitejšie povrchy, tak plochý mop nie je najideálnejšia voľba.

Vhodné na: Mramorové a iné kamenné podlahy.

Strapcové mopy

Ak plochý mop nevyhovuje vašej domácnosti, tak strapcový variant predstavuje skvelú alternatívu. Je vhodný na menšie a členitejšie povrchy a hravo ním zmyjete aj podlahu pod nábytkom. Dokáže dobre pohltiť vlhkosť, no na väčších plochách nie je taký efektívny.

Vhodné na: Dlažba, linoleum, marmoleum a PVC.

Strapcový mop

Rotačné mopy

Rotačné mopy sa predávajú ako v plochých, tak i strapcových verziách. Ich najväčšou výhodou je hlavica umiestnená na otočnom kĺbe, vďaka čomu ich jednoducho a hlavne efektívne dokážete vyžmýkať. Používajú sa na podlahy, ktoré sú citlivé na vodu. Počítať však treba s trochu vyššou cenou ako pri predošlých modeloch.

Vhodné na: Drevené, laminátové, korkové a plávajúce podlahy.

Špeciálne mopy

Predstavili sme vám trojicu klasických mopov, ktoré sa bežne vyskytujú v domácnostiach. Okrem nich sa však môžete stretnúť aj so špeciálnymi druhmi. Ich prednosti sú hlavne v uľahčení umývania.

Sprejové mopy

Ich prívlastok sprejové je odvodený od spôsobu fungovania. Do špeciálnej hlavice sa naleje voda a čistiaci prostriedok, ktorý je počas zmývania aplikovaný na podlahu. Tento systém výrazne uľahčuje prácu, keďže so sebou nemusíte mať vedro s vodou.

Vhodné na: Všetky podlahy, pri citlivých typoch odporúčame použiť špeciálne čistiace prostriedky.

Parné mopy

Parné mopy sú špecifické v tom, že na čistenie podlahy nepotrebujú čistiaci prostriedok. Je zapojený do zásuvky a pomocou veľkej teploty mení čistú vodu na paru a práve tá čistí a dezinfikuje podlahu. Keďže nepoužíva žiadne chemické látky, tak je skvelou voľbou pre alergikov.

Vhodné na: Všetky povrchy.

Parný mop na podlahu

Robotické mopy

No a na záver tu máme "lahôdku" v podobe plne automatického robotického mopu. Jeho plochý tvar je prispôsobený tak, aby vyčistil aj to najmenej dostupné zákutie a taktiež pozbieral nečistoty pod nábytkom. Robotické mopy sú bezkáblové, čiže fungujú na baterky.

Vhodné na: Všetky povrchy.

Vyberáme z nášho katalógu

Obľúbené produkty zákazníkov

Keď už vieme, ktoré mopy sú vhodné na aké podlahy, tak sa môžeme presunúť ku konkrétnym produktom. Na základe obľúbenosti u zákazníkov sme si pre vás vybrali päticu modelov.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikované dňa: 18.01.2019
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výruby stromov na vlastnom pozemku pred domom – povolenie, dôvody Výruby stromov na vlastnom pozemku pred domom – povolenie, dôvody

Pýtate sa, ako postupovať pri výrube stromov na vlastnom pozemku? Čo hovorí zákon? Kedy potrebujete povolenie? Prečítajte si v našom článku.

Mlynárik kapustový – aký postrek funguje na húsenice a motýle? Mlynárik kapustový – aký postrek funguje na húsenice a motýle?

Brúsenie nožov doma ocieľkou nestačí. Vyskúšajte profesionálne brúsenie Brúsenie nožov doma ocieľkou nestačí. Vyskúšajte profesionálne brúsenie

Nôž nemôže byť nový navždy a rovnako tak nebude ostrý večnosť. Občasné brúsenie čepele noža je preto doslova nutnosťou. A ako správne brúsiť nože? Akým spôsobom možno nôž ostriť? Čítajte...