Ako vybrať mop? Je najlepší rotačný, mop s rozprašovačom, robotický či parný?

Umývanie podlahy vôbec nemusí byť také náročné - stačí si vybrať správny mop. Možno sa to zdá jednoduché, ale výber mopu podlieha istým kritériám.

Mop na podlahu

To, ako si takýto mop vybrať a čo nám obchodníci v súčasnosti ponúkajú, si prezradíme v tomto článku. Určite neprehliadnite nami vybrané produkty v závere.

Obľúbené mopy

Klasické mopy – delenie, výhody a nevýhody

Výrobcovia nás zásobujú pomerne pestrým výberom mopov. Rotačné, ploché, strapcové, ale aj ďalšie iné. Každý z nich má svoje výhody, nevýhody a vlastné špecifiká, ktoré si teraz rozoberieme.

Ploché mopy

Ploché mopy sú asi najrozšírenejším druhom mopov a predstavujú akúsi klasiku. Sú vhodné na zmývanie väčších plôch, môžete na ne dávať návleky – najčastejšie sa odporúčajú návleky z mikrovlákna, keďže efektívne eliminujú nečistoty. Ak však musíte čistiť členitejšie povrchy, tak plochý mop nie je najideálnejšia voľba.

Vhodné na: Mramorové a iné kamenné podlahy.

Strapcové mopy

Ak plochý mop nevyhovuje vašej domácnosti, tak strapcový variant predstavuje skvelú alternatívu. Je vhodný na menšie a členitejšie povrchy a hravo ním zmyjete aj podlahu pod nábytkom. Dokáže dobre pohltiť vlhkosť, no na väčších plochách nie je taký efektívny.

Vhodné na: Dlažba, linoleum, marmoleum a PVC.

Strapcový mop

Rotačné mopy

Rotačné mopy sa predávajú ako v plochých, tak i strapcových verziách. Ich najväčšou výhodou je hlavica umiestnená na otočnom kĺbe, vďaka čomu ich jednoducho a hlavne efektívne dokážete vyžmýkať. Používajú sa na podlahy, ktoré sú citlivé na vodu. Počítať však treba s trochu vyššou cenou ako pri predošlých modeloch.

Vhodné na: Drevené, laminátové, korkové a plávajúce podlahy.

Špeciálne mopy

Predstavili sme vám trojicu klasických mopov, ktoré sa bežne vyskytujú v domácnostiach. Okrem nich sa však môžete stretnúť aj so špeciálnymi druhmi. Ich prednosti sú hlavne v uľahčení umývania.

Sprejové mopy

Ich prívlastok sprejové je odvodený od spôsobu fungovania. Do špeciálnej hlavice sa naleje voda a čistiaci prostriedok, ktorý je počas zmývania aplikovaný na podlahu. Tento systém výrazne uľahčuje prácu, keďže so sebou nemusíte mať vedro s vodou.

Vhodné na: Všetky podlahy, pri citlivých typoch odporúčame použiť špeciálne čistiace prostriedky.

Parné mopy

Parné mopy sú špecifické v tom, že na čistenie podlahy nepotrebujú čistiaci prostriedok. Je zapojený do zásuvky a pomocou veľkej teploty mení čistú vodu na paru a práve tá čistí a dezinfikuje podlahu. Keďže nepoužíva žiadne chemické látky, tak je skvelou voľbou pre alergikov.

Vhodné na: Všetky povrchy.

Parný mop na podlahu

Robotické mopy

No a na záver tu máme "lahôdku" v podobe plne automatického robotického mopu. Jeho plochý tvar je prispôsobený tak, aby vyčistil aj to najmenej dostupné zákutie a taktiež pozbieral nečistoty pod nábytkom. Robotické mopy sú bezkáblové, čiže fungujú na baterky.

Vhodné na: Všetky povrchy.

Vyberáme z nášho katalógu

Obľúbené produkty zákazníkov

Keď už vieme, ktoré mopy sú vhodné na aké podlahy, tak sa môžeme presunúť ku konkrétnym produktom. Na základe obľúbenosti u zákazníkov sme si pre vás vybrali päticu modelov.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...Publikované dňa: 18.01.2019
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najčastejšie poruchy chladničiek a ich riešenie (Whirlpool, Samsung, Electrolux) Najčastejšie poruchy chladničiek a ich riešenie (Whirlpool, Samsung, Electrolux)

Vďaka širokej dostupnosti náhradných dielov je možné opraviť takmer každú chladničku. V článku sa dozviete najčastejšie chyby chladničiek, ich príčiny a poradíme vám, kedy je nutné...

Ako odplašiť lastovičky a zabrániť im stavať hniezda. Hroty proti lastovičkám ako najlepšie zábrany Ako odplašiť lastovičky a zabrániť im stavať hniezda. Hroty proti lastovičkám ako najlepšie zábrany

Lastovičie hniezda sú večnou komplikáciou. Hlavným problémom je fakt, že lastovičky a iné vtáčie hniezda znečisťujú fasády budov. Ako vyčistiť lastovičie hniezdo? Ako zabrániť...

Ako funguje domáca vodáreň. Dôležité je zapojenie a nastavenie tlaku Ako funguje domáca vodáreň. Dôležité je zapojenie a nastavenie tlaku

Máte na dvore studňu a potrebujete z nej dostať vodu do domácnosti alebo do záhrady? Odpoveďou pre vás sú domáce vodárne. Povieme si, ako taká domáca vodáreň funguje, aké sú jej dôležité...