Ako vybrať tienenie do kancelárie?

Plánujete v svojej firme rekonštrukciu kancelárií, alebo sa sťahujete do úplne nových priestorov? Tak okrem všetkého ostatného určite myslite aj na tienenie.

Ako vybrať tienenie do kancelárie?

Mať pri práci v kancelárii dostatok svetla je základ. Niekedy však treba množstvo slnečných lúčov regulovať. Odrážanie svetla v obrazovkách počítačov a neznesiteľná horúčava vo vyhriatych kanceláriách predstavujú zásadné dôvody, prečo mať vonkajšie tienenie. Ako však vybrať to správne?

Interiérové, alebo vonkajšie tienenie?

Starostlivo premyslite, či umiestniť tienenie dovnútra, alebo za okno. Vonkajšie tienenie typu screenové rolety totiž slnečné lúče odráža ešte vonku, ich energia preto neprechádza oknom a neotepľuje kanceláriu. To klasické interiérové žalúzie ani vertikálne rolety nedokážu. Miestnosť len zatienia – ak však hľadáte produkt, ktorý splní len účel zatienenia, urobia vám skvelú službu.

Interiérové, alebo vonkajšie tienenie do kancelárie?

Len tienenie, alebo aj ďalšie funkcie?

Interiérové žalúzie a rolety tienia, tie vonkajšie zvládajú aj ďalšie funkcie navyšeScreenové rolety Minirol od výrobcu BUILDING Shutter Systems dokážu priestory aj úplne zatemniť, čo uvítate napríklad v miestnosti s dataprojektorom či v laboratóriách. Zároveň s nimi ušetríte aj za klimatizáciu. Tkanina screenových roliet odráža slnečné lúče, a tak dokáže zaistiť príjemnú teplotu v kanceláriách – oproti vonkajšej teplote o 12 stupňov. A pri zatiahnutí roliet sa nemusíte lúčiť ani s výhľadom z okna. Screenová clona vám umožní zachovať kontakt s vonkajším okolím.

Manuálne, alebo elektrické ovládanie?

Môžete si vybrať medzi manuálnym ovládaním a motorickým. A to aj motorickým v spojení so solárnym pohonom. Pri výbere si dajte pozor, aby ovládanie bolo naozaj jednoduché a zvládol ho obsluhovať každý, kto v kancelárii pracuje.

Vonkajšie tienenie do kancelárie s motorickým ovládaním

Neutrálne, alebo vo firemných farbách?

Zahoďte obavy z výraznejších tónov a vpusťte do kancelárií trochu energie. Dnes nájdete na trhu výrobcov tienenia, ktorí vám produkt zafarbia do akéhokoľvek odtieňa či kombinácie. Veľmi efektne vyzerá, keď vaše tienenie ladí s firemnými farbami. Napríklad česká značka vonkajšieho tienenia Minirol má vlastnú práškovú lakovňu, a preto dokáže svojim klientom ponúknuť akýkoľvek odtieň, ktorý si vyberú zo vzorkovníka RAL.

Teraz bude pre vás výber tienenia do kancelárie hračka. Vždy však vyberajte overenú firmu, ktorá pracuje s naozaj kvalitnými materiálmi. Jedine tak vám tienenie vydrží v práci spoľahlivo slúžiť veľa rokov.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

22/10/2022 15:44
Tamara

zaclonky , žaluzie uplne stačia. A potom si sadnem do hojdacieho kresla a usnem tam :D

31/10/2022 18:23
Sandra

velmi pekne. Len by som k tejto bielej pracovni dala aj bielu kancelarsku stoličku

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte? Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte?

Máte doma závesy? Hodia sa nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby a kuchyne. Sú dekoračným doplnkom, ktorý dodá miestnosti svojský ráz.

Hnedá kúpeľňa v rôznych odtieňoch dokáže očariť Hnedá kúpeľňa v rôznych odtieňoch dokáže očariť

Hnedá nie je častou voľbou pri výbere farby do kúpeľne. A to aj napriek tomu, že ide farbu mnohých odtieňov, ktorá sa hodí k bielej, sivej, béžovej i zelenej.

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...Publikované dňa: 28.09.2022
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako naplánovať exteriérové vianočné osvetlenie – tipy pre začiatočníkov Ako naplánovať exteriérové vianočné osvetlenie – tipy pre začiatočníkov

Vianočná výzdoba sa netýka len interiéru, čoraz viac sa pozornosť zameriava na exteriérové osvetlenie. Ak si chcete skrášliť okolie domu rozprávkovým osvetlením, máme pre vás niekoľko...

Vianočné oblátky s vodou, bez mlieka, škoricové i slané – receptyVianočné oblátky s vodou, bez mlieka, škoricové i slané – recepty

Poznáte tajný zaručený recept na vianočné oblátky? Vyskúšali ste už slané vianočné oblátky alebo uprednostňujete skôr tradičné tenké sladké oblátky bez príchutí?

Ako utesniť okná a dvere svojpomocne – kde a ako nalepiť samolepiace či tesnenie do drážkyAko utesniť okná a dvere svojpomocne – kde a ako nalepiť samolepiace či tesnenie do drážky

Jedna z možností, ako ušetriť počas vykurovacieho obdobia, sú, samozrejme kvalitne utesnené okná a dvere. Prezradíme vám, ako správne utesniť okná, ale aj vchodové plastové dvere.