Ako vybrať tienenie do kancelárie?

Plánujete v svojej firme rekonštrukciu kancelárií, alebo sa sťahujete do úplne nových priestorov? Tak okrem všetkého ostatného určite myslite aj na tienenie.

Ako vybrať tienenie do kancelárie?

Mať pri práci v kancelárii dostatok svetla je základ. Niekedy však treba množstvo slnečných lúčov regulovať. Odrážanie svetla v obrazovkách počítačov a neznesiteľná horúčava vo vyhriatych kanceláriách predstavujú zásadné dôvody, prečo mať vonkajšie tienenie. Ako však vybrať to správne?

Interiérové, alebo vonkajšie tienenie?

Starostlivo premyslite, či umiestniť tienenie dovnútra, alebo za okno. Vonkajšie tienenie typu screenové rolety totiž slnečné lúče odráža ešte vonku, ich energia preto neprechádza oknom a neotepľuje kanceláriu. To klasické interiérové žalúzie ani vertikálne rolety nedokážu. Miestnosť len zatienia – ak však hľadáte produkt, ktorý splní len účel zatienenia, urobia vám skvelú službu.

Interiérové, alebo vonkajšie tienenie do kancelárie?

Len tienenie, alebo aj ďalšie funkcie?

Interiérové žalúzie a rolety tienia, tie vonkajšie zvládajú aj ďalšie funkcie navyšeScreenové rolety Minirol od výrobcu BUILDING Shutter Systems dokážu priestory aj úplne zatemniť, čo uvítate napríklad v miestnosti s dataprojektorom či v laboratóriách. Zároveň s nimi ušetríte aj za klimatizáciu. Tkanina screenových roliet odráža slnečné lúče, a tak dokáže zaistiť príjemnú teplotu v kanceláriách – oproti vonkajšej teplote o 12 stupňov. A pri zatiahnutí roliet sa nemusíte lúčiť ani s výhľadom z okna. Screenová clona vám umožní zachovať kontakt s vonkajším okolím.

Manuálne, alebo elektrické ovládanie?

Môžete si vybrať medzi manuálnym ovládaním a motorickým. A to aj motorickým v spojení so solárnym pohonom. Pri výbere si dajte pozor, aby ovládanie bolo naozaj jednoduché a zvládol ho obsluhovať každý, kto v kancelárii pracuje.

Vonkajšie tienenie do kancelárie s motorickým ovládaním

Neutrálne, alebo vo firemných farbách?

Zahoďte obavy z výraznejších tónov a vpusťte do kancelárií trochu energie. Dnes nájdete na trhu výrobcov tienenia, ktorí vám produkt zafarbia do akéhokoľvek odtieňa či kombinácie. Veľmi efektne vyzerá, keď vaše tienenie ladí s firemnými farbami. Napríklad česká značka vonkajšieho tienenia Minirol má vlastnú práškovú lakovňu, a preto dokáže svojim klientom ponúknuť akýkoľvek odtieň, ktorý si vyberú zo vzorkovníka RAL.

Teraz bude pre vás výber tienenia do kancelárie hračka. Vždy však vyberajte overenú firmu, ktorá pracuje s naozaj kvalitnými materiálmi. Jedine tak vám tienenie vydrží v práci spoľahlivo slúžiť veľa rokov.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

22/10/2022 15:44
Tamara

zaclonky , žaluzie uplne stačia. A potom si sadnem do hojdacieho kresla a usnem tam :D

31/10/2022 18:23
Sandra

velmi pekne. Len by som k tejto bielej pracovni dala aj bielu kancelarsku stoličku

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie, ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie, ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.

Paletové sedenie – hodí sa na záhradu i do domácnosti Paletové sedenie – hodí sa na záhradu i do domácnosti

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie je štýlovým doplnkom každého exteriéru aj...Publikované dňa: 28.09.2022
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako odstrániť (jedovaté) huby v trávniku? Aj bez postrekuAko odstrániť (jedovaté) huby v trávniku? Aj bez postreku

Ak považujete huby v trávniku za problém, ste tu správne. Poradíme vám, ako sa ich účinne zbaviť aj bez chémie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko potrebné.

Ako vyčistiť kuchynskú dosku? Pomôže odmasťovač aj ocot Ako vyčistiť kuchynskú dosku? Pomôže odmasťovač aj ocot

Čím skôr sa dostanete k čisteniu, tým lepšie pre vás aj vašu pracovnú dosku. Ako udržiavať rôzne povrchy pracovnej dosky? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku.

Voľne stojace vane k stene aj z liateho mramoru. Pozor na montážVoľne stojace vane k stene aj z liateho mramoru. Pozor na montáž

okážu navodiť pocit ako pri pobyte v luxusnom hoteli alebo kúpeľov, no tento pôžitok si môžete dopriať aj u vás doma. Voľne stojace vane však majú aj svoje negatíva a potrápiť sa môžete...