Ústna sprcha použitie, skúsenosti, recenzie. Najlepšie hodnotené sú Philips, Panasonic, Braun Oral-B

Kto by nechcel mať krásny a oslňujúco žiarivý úsmev? Veď úsmev je to, vďaka čomu sme často úspešní na pracovných pohovoroch alebo vďaka čomu si rozumieme s ľuďmi. Práve preto, že poznáme silu úsmevu, venujeme ústnej hygiene oveľa viac času ako kedysi. Už dávno neplatí, že zuby si umývame len klasickou zubnou kefkou. Existuje rad špeciálnych pomôcok, ktoré sú navrhnuté tak precízne, že do veľkej miery nahrádzajú odbornú zubnú starostlivosť.

Ako si vybrať ústnu sprchu?

Okrem klasickej alebo elektrickej zubnej kefky sa nerozlučiteľnou súčasťou starostliovsti o zuby stala aj elektronická ústna sprcha. Viete, ako si ju vybrať?

Obľúbené ústne sprchy


Výhody ústnej sprchy

Ústna sprcha je hygienické zariadenie, určené na dentálnu hygienu. Dokáže vyčistiť medzizubný priestor a ťažko dostupné miesta, ktoré so zubnou kefkou nevyčistíte. Ústna sprcha nemá nahrádzať zubnú kefku, práve naopak, má ju dopĺňať.

 • Zabezpečuje rýchle a precízne vyčistenie ťažko dostupných miest
 • Nahrádza medzizubné kefky a dentálne nite
 • Vyčistí a vydezinfikuje medzizubné priestory
 • Bezpečne očistí aj priestory, ktoré prekrývajú zubné strojčeky
 • Postará sa o vyčistenie škárok okolo koruniek
 • Ústny priestor očistí od zvyškov jedla
 • Bráni tvorbe a množeniu sa baktérií
 • Prispieva k zdravej ústnej mikroflóre
 • Eliminuje tvorbu baktérií, ktoré spôsobujú zápalové ochorenia horných dýchacích ciest
 • Eliminuje vznik zubných kazov
 • Bráni a spomaľuje tvorbu zubného kameňa
 • Masážou prekrvuje ďasná, čo vedie k ich rýchlejšej regenerácii
 • Znižuje riziko vzniku paradentózy
 • Odstraňuje nepríjemný zápach, za ktorý často môžu zvyšky potravy v medzizubných priestoroch

Ak budete ústnu sprchu používať pravidelne, potom znížite krvácanie ďasien, s ktorým sú spojené zápalové procesy ďasien a paradentóza.

Ako ústna sprcha funguje?

Pevnou súčasťou ústnej sprchy je nádobka na ústnu alebo čistú vodu, do ktorej nalejete vodu a pomocou vysokotlakového prúdu sa po stlačení príslušného tlačidla cez 1 až 2 trysky dostane ústna voda na vaše zuby. Vysoký tlak zabezpečí, aby sa ústna voda dostala aj do ťažko dostupných miest, čo sa pri kloktaní, bežnom vyplachovaní a čistení zubov s kefkou nemôže podariť. Okrem toho, že prúd vody sa dostane aj na miesta, ktoré sa čistia medzizubnými kefkami, rozruší a zlikviduje povlaky na zuboch a v medzizubnom priestore, a navyše očistí a ošetrí aj ďasná. Ústna sprcha vyplaví pozostatky jedál, zničí všetky nečistoty a baktérií na zuboch, okolo zubov a na ďasnách.

Použitie ústnej sprchy na čistenie zubného povlaku

Technológia pracuje buď na báze vysokotlakového prúdu vody, alebo na báze spojenia prúdiaceho vzduchu s prúdom vody. Vo vode, ktorá je tlačená von, sa nachádza vzduch v podobe malých mikrobubliniek. Tie narazia na zuby, skĺznu po nich smerom dole a dostanú sa až pod líniu ďasien. V tomto priestore praskajú, čím ničia baktérie aj v týchto ťažko dostupných miestach. Ide o tzv. pulzujúci systém, ktorý dokáže baktérie okolo ďasien a medzi zubami zlikvidovať oveľa efektívnejšie ako ústna sprcha s vysokotlakovou metódou.

Na čo všetko sa ústna sprcha používať?

Ústna sprcha je univerzálne zariadenie, s ktorým dokážete vyriešiť viacero problémov a nahradiť tak niekoľko dentálnych pomôcok. Ústnu sprchu môžete použiť na:

Čistenie medzizubných priestorov

Ak túžite po skutočnej kvalite, čo sa týka ošetrenia medzizubných priestorov, potom vyberte ústnu sprchu, ktorá disponuje vysokým tlakom, aby bol prúd vody dostatočne silný na odstránenie povlaku a všetkých nečistôt, z týchto ťažko dostupných miest.

Masáž a dezinfekcia ďasien

Ústna sprcha je perfektným prostriedkom na masáž a dezinfekciu ďasien. Baktérie, ktoré sa nachádzajú pri koreňoch zuboch, spôsobujú opuchy a zápaly ďasien čo vedie k ich krvácaniu. S vhodnou ústnou sprchou dokážete podstatne eliminovať až úplne odstrániť krvácanie ďasien. Myslite však na to, že ústna sprcha, ktorá je určená aj na masáž ďasien, musí disponovať možnosťou nastavovania sily prúdu vody, pretože na ďasná sa odporúča oveľa jemnejší prúd, ako pri čistení medzizubného priestoru.

Odstraňovanie povlaku i masáž ďasien

Najlepšie je, ak ústna sprcha dokáže oboje, teda aj masíruje ďasná a aj spoľahlivo zlikviduje povlaky a nečistoty z medzizubných priestoroch. Znamená to, že by mala mať nastaviteľnú intenzitu tlaku od slabého prúdu až po silný. S takouto ústnou sprchou, potom urobíte 2 činnosti. Existuje aj doplnková funkcia, a tou je čistenie jazyka, na čo je špeciálna tryska, ktorá má špecifický zaoblený tvar vybavený otvormi, cez ktoré prúdi voda na jazyk.

Ako ústnu sprchu vybrať?

Ak patríte medzi ľudí, ktorí často cestujú, pravdepodobne bude pre vás lepšou voľbou taká ústna sprcha, ktorá je buď na tuškové baterky, alebo na akumulátor a dá sa dobíjať. Ak nezvyknete cestovať, potom vám postačí stolná ústna sprcha. Chcete vedieť, aký je medzi nimi rozdiel?

Typy ústnej sprchy

 • Stolná ústna sprcha – na svoje fungovanie potrebuje stabilné miesto v kúpeľni a nabíjaciu stanicu, ktorá je napojená na elektrickú energiu. Stanica je vybavené veľkou nádobkou na vodu, tlakovou hadičkou, rôznymi stupňami regulácie tlaku a niekoľkými tryskami. Na rozdiel od cestovných spŕch majú bohatšiu výbavu, ale zaberajú väčší priestor v kúpeľni a ústna sprcha je priamo napojená na nádobku s vodou tlakovou hadičkou. Tieto 2 časti (nádoba + ústna sprcha s tryskou) nie je možné oddeliť.

Cestovná ústna sprcha

 • Cestovná ústna sprcha - spravidla je menšia a napája sa cez klasické tuškové batérie alebo nabíjací akumulátor. Nádržka na vodu je integrovaná k telu ústnej sprchy.  Nádobka na vodu je podstatne menšia, má len okolo 100 až 150 ml objem, čo vedie k jej častému dopĺňaniu. Má obmedzenú prevádzku, ktorá je priamo závislá od kapacity akumulátora/batérie. Treba rátať s vyššou hmotnosťou, keďže akumulátor a aj nádobka na vodu sú integrované do tela sprchy, čo znamená, že sú pevnou súčasťou samotnej ústnej sprchy.

Ďalšie typy ústnych spŕch:

 • Ústna sprcha na kohútik – vyzerá ako zubná kefka, avšak na jej konci sa nachádza kábel (hadička na vodu). Na jednom konci kábla je ústna sprcha a na druhom filter, ktorý sa montuje na vodovodnú batériu. Nádržkou je teda v podstate samotný vodovodný kohútik, s ktorým sa reguluje aj tlak. Výhodu je, že sa ľahko prenáša a aj cena je v porovnaní s klasickou ústnou sprchou oveľa nižšia.
 • Ústne centrum – základňu tvorí objemná nádržka, držiak a ústna sprcha je väčšinou kombinovaná s elektrickou zubnou kefkou. Centrum má výhodu v tom, že ho môžu používať všetci členovia rodiny, stačí, ak si do držiaka (tela ústnej sprchy) zavedú svoju trysku alebo nadstavec so štetinkami (zubnú kefku). Výhodou je aj cena, no nevýhodou veľkosť a nutnosť zásuvky pri centre.

Vyberajte podľa výbavy

Najideálnejšie je, ak sa v jednom balení nachádzajú minimálne 4 trysky. Každá tryska by mala byť určená na niečo iné, napr. na ďasná, jazyk, na zubnú plochu. Nezabudnite sa zaujímať o dostupnosť náhradných dielov. Trysky treba meniť po 6-mesačnom používaní.

Spôsob prúdenia vody

Na výber sú ústne sprchy, ktoré pracujú s jedným prúdom vody alebo pulzné, využívajúce pulzujúci tlak vody so vzduchom.

 • Ústne sprchy s jedným prúdom vody dokážu precízne vyčistiť ústnu dutinu a zuby od zvyškov potravy, vyčistiť medzizubné priestory a odstrániť tak povlak.Dokážu pomasírovať ďasná, ale nie tak precízne.
 • Pulzné ústne sprchy ponúkajú dokonalejšiu masáž ďasien a dokonalejšie ošetrenie zubov a medzizubných priestorov. Ich výhodou je tvorba mikrobubliniek, ktoré čistia aj priestory pod líniou ďasien. Tento spôsob je omnoho citlivejší ako metódy prúdenia vody bez prítomnosti vzduchu.

Je lepšie, ak však ústna sprcha, ponúka 2 spôsoby prúdenia vody a čistenie je možné realizovať kombináciou pulzného čistenia a čistenia s prúdom vody.

Objem nádržky

Čím väčšia nádržka, tým menej časté dopĺňanie. Myslite však na to, že na jedno použitie spotrebujete 200 ml vody. Cestovné ústne sprchy majú, prirodzene, nádobku menšiu ako stolné modely, preto sa jej pravidelnému dopĺňaniu nevyhnete. Ak ju chcete používať neprerušovane, 200 ml nádobka by mala byť samozrejmosťou. Pri stolných modeloch si vyberajte podľa toho, koľko miesta na sprchu máte, nezriedka natrafíte na modely s litrovou nádržkou, k dispozícii sú však aj ústne sprchy s menším objemom.

Počet osôb v domácnosti

Zvážte, koľko osôb bude využívať ústnu sprchu. Ak máte viacpočetnú rodinu, bolo by zbytočné, aby ste pre každého kupovali ústnu sprchu. Rozumnejšie bude kúpiť ústne centrum, aby jeden prístroj mohla používať celá rodina. Potom už len stačí, aby každý člen rodiny mal svoj vlastný nadstavec (trysku).

Ústna sprcha Philips

Spôsob napájania

Všetky cestovné sprchy fungujú na batérie, na výber máte modely, do ktorých vložíte tužkové baterky, a také, ktoré sú vybavené akumulátorom. V druhom prípade nebudete v ústnej sprche batérie vymieňať, ale ich dobíjať, čo považujeme za lepšiu možnosť. Dôležitý je údaj o výdrži batérie na jedno nabitie, odporúčaným minimom je 40 min.
Stolné ústne sprchy a ústne centrá môžu byť napájané pomocou kábla, ale aj bezdrôtovo (majú batériu a akumulátor). Druhá možnosť je bezpečnejšia a praktickejšia, opäť je dôležitý údaj o dobe prevádzky na jedno nabitie. Ak si zvolíte sprchu s napájaním cez kábel, zaujímajte sa o jeho dĺžku.

Vyhovuje vám tlak vody?

Vyberte si ústnu sprchu s reguláciou tlaku. Pri väčšine modelov, disponuje ústna sprcha 3 až 10 stupňami. Na niektorých miestach, najmä pri úzkych medzizubných priestoroch, je nutné použiť vyšší tlak a na masírovanie ďasien menší. Praktické je, ak sa tlak vody dá pohodlne regulovať priamo na ústnej sprche, ale v podstate nie je na škodu, ani keď sa reguluje na základni, pretože tak aspoň lepšie vidíte, čo nastavujete.

Ak ste si vybrali sprchu, ktorá má niekoľko stupňov tlaku, všimnite si aj rozsah tlaku. Totiž, ústna sprcha môže byť vybavená 10 stupňami, ale ak je tlak slabý, nebudete spokojní ani s najsilnejším stupňom. Ústne sprchy s batériami využívajú tlak v rozmedzí od 40 do 75 PSI. Tlak môže byť uvádzaný aj v baroch alebo kiloPascaloch (10 PSI = 0,6 baru = 60 kPa). Akumulátorové modely, ale aj ústne sprchy napájané zo siete dokážu vyvinúť tlak 10 až 125 PSI.

Technické vybavenie ústnej sprchy

Predpokladáme, že už keď kupujete ústnu sprchu, hľadáte kvalitný prístroj, vďaka ktorému ušetríte čas, nervy a aj peniaze za návštevy u zubára. Práve preto zakomponovali výrobcovia do ústnych spŕch mnohé zaujímavé funkcie.

Štandardné funkcie ústnej sprchy:

 • Regulátor intenzity prúdu vody – úplným základom je, aby bol tlak vody jednoducho ovládateľný a aby ústna sprcha disponovala minimálne 3 stupňami. Ak má ústna sprcha niekoľko programov, potom je intenzita prúdu vody prednastavená v rámci daného programu.
 • Ústna voda a aj čistá voda – do nádržiek je vo väčšine prípadov možné naliať nielen čistú vodu, ale aj ústnu. Niektoré sú okrem nádržky na vodu, vybavené ešte jedným zásobníkom, doplnkovým, ktorý slúži na ústnu vodu. Jednoduchým prepínaním si ich tak môžete prestriedať. Váš dych bude o to sviežejší a perfektne vydezinfikovaný.

TIP: Okrem klasickej dentálnej ústnej vody vyskúšajte aj liečivé, bylinkové, hojivé či dokonca detské ústne vody. Liečivú ústnu vodu si môžete pripraviť aj sami doma, stačí, ak si zalejete bylinkový čaj, scedíte a nalejete do nádržky na vodu. Vhodnými protizápalovými bylinkami, ktoré sa využívajú na dezinfekciu úst a na problémy s ďasnami, sú šalvia, repík, rumanček, mäta.

Čistenie ústnej dutiny pomocou ústnej sprchy

Nadštandardné funkcie ústnej sprchy:

 • Režimy čistenia – ide o spomínané programy, pri ktorých je upravený tlak vody a spôsob striekania vody podľa citlivosti a potrieb orálneho prostredia. Ide napr. o programy na masáž citlivých ďasien, na masáž zdravých ďasien, program na čistenie jazyka, medzizubného priestoru a pod.
 • Časovač – umožňuje nastaviť dĺžku čistenia podľa potrieb.
 • Náhradné trysky – každá je určená na niečo iné, jedna rozprašuje vodu, druhá vodu strieka, tretia je na čistenie strojčeka atď. Rozličné trysky využijete pri masáži ďasien, na čistenie medzizubných priestorov a na jazyk.
 • LED podsvietenie – uľahčuje čistenie a dolaďuje manipuláciu s ústnou sprchou.

Cena a obľúbené značky

Ústne sprchy majú široké cenové rozmedzie, všetko závisí od výbavy, ktorou ústna sprcha disponuje, od jej prevedenia, technológie, ktorá je v nej zabudovaná, a aj od značky. Vo všeobecnosti možno však ústne sprchy rozdeliť do 3 cenových kategórii:

1. Ústne sprchy do 30 €

V tejto cenovej ponuke sa nachádzajú ústne sprchy, ktoré sú odkázané na prívod vody z vodovodného kohútika. Nemajú žiadne zaujímavé funkcie, ale zase svoju prácu robia precízne. Ich nevýhodou je nutnosť zavádzania a menenia filtrov.

2. Ústne sprchy od 30 do 60 €

Táto kategória obsahuje najširšiu škálu ústnych spŕch. Nachádzajú sa tu stolné a aj cestovné ústne sprchy, dokonca i ústne centrá, ktoré môže používať celá rodina. Sprchy disponujú regulátorom tlaku, majú aj základnú výbavu v podobe náhradných trysiek a atraktívny vzhľad.

3. Ústne sprchy od 60 € vyššie

Najdrahšie ústne sprchy majú moderné prevedenie, majú rôzne režimy čistenia, regulátor tlaku, sú vybavené niekoľkými odlišnými druhmi trysiek, ľahko a jednoducho sa ovládajú. Samozrejmosťou je časovač s možnosťou rozdelenia na časové úseky, ktoré vás usmerňujú, akú dlhú dobu sa máte venovať jazyku, potom ďasnám a medzizubnému priestoru, majú otočné trysky a aj vyšší počet pulzov za minútu.

Pri kúpe ústnej sprchy vám odporúčame staviť na overenú značku. Za kvalitné ústne sprchy sa pokladajú tie, pod ktoré sa podpisujú výrobcovia Oral-B, WaterPik, SoWash, ale aj Panasonic, Sencor či Xiaomi. Recenzie na mnohé ich modely sú prevažne pozitívne.

TOP 5 ústnych spŕch

Vybrali sme pre vás pár zaujímavých ústnych spŕch, ktoré stoja za povšimnutie a odporúčajú ich aj ľudia na heureka.sk.

Ako používať ústnu sprchu

Ponúkame všeobecný návod, ako používať ústnu sprchu. Keďže najčastejšie sa používa stolná ústna sprcha, návod na použitie je prispôsobený na tento typ ústnej sprchy.

 1. Pred tým, ako zapojíte ústnu sprchu do elektriny, naplňte nádržku vlažnou vodou a poriadne ju zavrite. Vodu môžete zmiešať aj s ústnou vodou, ale pri prvom používaní neodporúčame použiť len čisto ústnu vodu, môže vás dráždiť. Na čistú ústnu vodu prechádzajte postupne.
 2. Vyberte trysku a vhodným spôsobom (podľa návodu) ju nasuňte do držiaka, resp. na ústnu sprchu. Väčšinou sa vymieňa len stlačením jedného tlačidla.
 3. Zapojte stanicu do zásuvky, ale sprchu nezapínajte.
 4. Pri prvom použití nastavte regulátor tlaku na najnižší stupeň, postupne ho potom môžete zvyšovať.
 5. Vložte trysku do úst a pootočte ju tak, aby jej ústie smerovalo na zuby.
 6. Zovrite pery a zapnite ústnu sprchu.
 7. Zuby začnite čistiť od zadných zubov, k predným.
 8. Počas čistenia meňte tlak vody a ak chcete pozastaviť prúd vody, stlačte príslušné tlačidlo na stanici.

Použitie čistej i ústnej vody

Čistou vodou môžete napĺňať ústnu sprchu a používať ju na zuby v prípade, že máte zdravý chrup, vrátane ďasien. Ak vás však zuby bolia, sú citlivé a ďasná opuchnuté, či krvácajú, čistá voda vám síce neublíži, ale nepomôže. Ústna voda, obzvlášť tá s antiseptickými (protizápalovými a protichoroboplodnými účinkami) vlastnosťami, je určená na dôkladné ošetrenie zubov a ďasien. Ústnou vodou a dôkladnou hygienou je možné zápalový proces a krvácanie ďasien zastaviť. Možno bude nejaký čas trvať, pokým uvidíte zmeny, no nevzdávajte to.

TIP: Ak máte citlivé ústne priestory a ďasná a máte problém vydržať pepermintové, mentolové alebo iné zloženie ústnej vody, štípe vás, páli, môžete ju zriediť s vodou v pomere 1:1. Nikdy neplňte nádobku studenou vodou, pre citlivé zuby a ďasná, pretože potom bude používanie ústnej sprchy, bolestivé.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

24/06/2021 06:58
Janka Z.

Škoda, že som o takomto prístroji nevedela skôr, možno by mi pomohol predísť strate mnohých zubov z chrupu. Po odporúčaní viacerých mojich známych som si nakoniec kúpila Philips Sonicare AirFloss Ultra a kúpu neľutuje, hoci prístroj nie je najlacnejší. Philips dokonale vyčistí nedostupné priestory medzi zubami aj ďasná. Ústna sprcha je dostatočne intenzívna a použitie je jednoduché, stačí mať cvik. Na nadstavci si môžete navoliť, ako má vystrekovať voda - jeden, dva alebo trikrát za sebou, intenzita striekania, žiaľ, chýba, ale nepovažujem to za mínus. Dizajn prístroja je výborný, ľahko sa skladuje, a preto si ho môžete so sebou brávať aj cesty. Treba dodať, že nádržka na vodu je dosť malá, no pri čistení si ju viete hneď dopĺňať. Ústnu spršku používam po každom umytí zubov a keď mám viac času tak aj po každom jedle. Okrem čistenia sprcha masíruje aj ďasná a po dlhšom používaní dokáže odstrániť krvácajúce ďasná. Som maximálne spokojná a kúpu odporúčam každému, kto chce maž čistý a zdravý chrup.

27/06/2021 10:40
Hilda

Ja mám ústnu sprchu Oral-B MD20 Oxyjet a som s ňou spokojná. Cena je prijateľná, obsluha veľmi jednoduchá a sprcha veľmi dobre vyčistí medzizubné priestory. Subjektívne sa mi zdá, že oproti staršiemu modelu má tento slabší tlak vody, ale svoju prácu aj tak odvedie na výbornú. S touto značkou mám dlhoročné skúsenosti, preto som u konkurencie ani nehľadala. Prístroj nie je príliš hlučný a tých zopár minút počas čistenia sa to dá vydržať, má mnoho funkcií a najviac oceňujem možnosť nastaviť si prúd vody v piatich stupňoch. V balení boli štyri hlavice, preto sprchu môže používať každý člen rodiny - pre každého samostatná hlavica. Plus dávam aj za veľkú nádobu na vodu a jemnú masáž ďasien. Výrobok splnil moje očakávania.

18/08/2021 13:55
Alina

Mám elektrickú ústnu sprchu Sencor SOI 1102TQ, ktorá má tichý chod a dokáže veľmi efektívne čistiť. Nádobka je tak akurát, aby vystačila na vyčistenie celej ústnej dutiny. Páči sa mi dizajn aj ergonómia a veľmi praktické puzdro, aby som si mohla brávať sprchu aj na cesty. Perfektné sú aj dve sady nadstavcov. Ovládanie je jednoduché a batéria vydrží pomerne dlho. Oceňujem možnosť používania roztoku s ústnou vodou. Sprcha má super tlak a po vyčistení mám veľmi príjemný pocit v ústach. Silu ostrekovania je možné nastaviť a pre mňa je táto sprcha, čo sa týka pomeru cenu, výkonu a funkcií jedna z najlepších. Určite by som ju odporučila aj mojim známym.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.

Obývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácie Obývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácie

Rozmýšľate nad obývačkou s kuchyňou? Ide o výbornú voľbu do domu, bungalovu, bytu aj do podkrovia. Ak nemáte žiadne nápady, nechajte sa inšpirovať tými našimi.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 19.03.2021
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(86.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Flambovacia pištoľ – návod, použitie, cenaFlambovacia pištoľ – návod, použitie, cena

Ste skutočný gurmán? Milujete dokonalosť pripraveného pokrmu nielen po chuťovej, ale aj po vizuálnej stránke? V tom prípade by vám nemala doma chýbať flambovacia pištoľ.

Slúchadlá Beats patria medzi to najlepšie!Slúchadlá Beats patria medzi to najlepšie!

 Hudba je pre mnohých ľudí základom dobrého dňa. Ak si chcete tú svoju vypočuť v tej najlepšej kvalite, siahnite po značke Beats. Predstavíme vám najlepšie, ale aj napredávanejšie modely.

Najlepšie kuchynské roboty – recenzie a test poradia, ako vybraťNajlepšie kuchynské roboty – recenzie a test poradia, ako vybrať

Kvalitný kuchynský robot musí mať svoje parametre. Tie najdôležitejšie si vysvetlíme a následne ukážeme aj to najdôležitejšie. Pomôžeme vám vybrať si ten najlepší.