Aký je rozdiel medzi aku vŕtačkou a aku skrutkovačom?

Ak preferujete bezkáblové náradie, pravdepodobne oceníte jeho praktickosť a slobodu pri práci. Akumulátorové náradie dnes ponúka rovnakú kvalitu ako klasické elektrické varianty, pričom vám umožňuje pracovať bez obmedzujúceho kábla. Ak vám chýba v arzenáli aku vŕtačka alebo aku skrutkovač a neviete, ktorý z týchto nástrojov by bol pre vás ten správny, spoznajte ich základné funkcie a použitie.

Aku skrutkovač - rýchle a efektívne skrutkovanie

Aku skrutkovač ponúka rotačný pohyb s nízkymi otáčkami a vysokým krútiacim momentom. Je ľahký, dobre padne do ruky a ideálny pre skrutkovanie v ťažko dostupných miestach. Jeho výhody vyniknú najmä pri častom skrutkovaní väčšieho množstva skrutiek. Pre domácich majstrov je to vynikajúci pomocník pri bežných prácach ako napr. zostavovanie nábytku.

Aku vŕtačka - všestranný spoločník pre vŕtanie a skrutkovanie

Aku vŕtačka je všestranný nástroj, ktorý ponúka možnosť vŕtania do kovu, dreva alebo plastu. S príklepovou funkciou je schopná vŕtať aj do muriva. Hoci môže plniť aj funkciu skrutkovania, je väčšia a konštrukčne odlišná od aku skrutkovača. Pri dlhodobom skrutkovaní väčšieho množstva skrutiek však môže byť menej praktická. Pre menšie domáce opravy však predstavuje nenahraditeľného pomocníka.

Prečo si vybrať akumulátorové náradie?

A prečo by ste mali siahnuť po akumulátorových nástrojoch? Tieto nástroje ponúkajú množstvo výhod. Jednou z nich je možnosť použiť rovnaký akumulátor pre rôzne nástroje od tej istej značky. To znamená, že nemusíte kupovať nový akumulátor k každému kúsku náradia, čo výrazne šetrí vašu peňaženku.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie aku vŕtačky a skrutkovače

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...

Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. Publikované dňa: 30.04.2024
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(93.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rozdelenie vŕtačiek podľa použitia, ako si vybrať správne?Rozdelenie vŕtačiek podľa použitia, ako si vybrať správne?

Dnes je ručná elektrická vŕtačka základom každej domácnosti a využíva ju snáď každý technik a opravár. Dnes už jestvuje množstvo druhov vŕtačiek. Poďme sa pozrieť na tie najznámejšie.

Stierka na stenu, okná, podlahu – postup. Ako dlho schne stierka?Stierka na stenu, okná, podlahu – postup. Ako dlho schne stierka?

Pripravili sme si pre vás návod, vytvorený na mieru pre domácich majstrov, ako stierkovať steny, ako vyhladiť stierku a aké stierky máte na výber.

Ako položiť vinylovú podlahu (samolepiacu, s click systémom)Ako položiť vinylovú podlahu (samolepiacu, s click systémom)

Inštalácia vinylovej podlahy nie je náročná a so správnym náradím si ju viete vymeniť rýchlo a jednoducho aj sami. V tomto článku sa dočítate, ako správne položiť vinylovú podlahu.