Nafukovací bazén pre malé deti? Recenzie chvália hlavne malé rozmery

Dnes sa na trhu stretnete s bazénmi rôznych tipov, tvarov, farieb, motívov aj veľkostí. Je len na vás, ktorý si vyberiete. Nezabudnite dobre zvážiť, komu bazén kupujete. Malé deti si veľký bazén neužijú a veľké deti malý bazén použijú možno na opláchnutie nôh od špiny pred vstupom do toho veľkého.

Deti v nafukovacom bazéne

Doprajte v lete vodnú zábavu deťom v každom veku. Aký bazén pre deti vlastne vybrať?

Obľúbené nafukovacie bazény pre deti


Aký bazén pre deti je najlepší?

Pri výbere bazéna pre deti vychádzajte z veku dieťaťa. Aby si ho dostatočne užilo a aby z neho malo radosť. Zle zvolený bazén môže mať za následok pošmyknutie a rôzne zranenia. Je lepšie sa im vyhnúť, čo poviete? Orientujte sa najmä na tie, ktoré spĺňajú normy a bezpečnostné štandardy a dbajú na bezpečnosť a pohodlie (ak sa to tak v prípade bazéna dá nazvať).

  • Pre tých najmenších, do cca 1,5 roka vyberte plytkejší bazén s výškou bočných strán 15 až 17 cm, aby doň dieťa ľahko vošlo aj vyšlo. Samozrejme, pod vaším dohľadom. Inak to v bazéne s deťmi nejde;
  • od 1,5 až 3 rokov môže byť bazén už vyšší, cca 50 cm. Voda je vyššia, dieťa sa v nej s rôznymi vodnými hračkami zahrá lepšie;
  • pri deťoch nad 6 rokov sa poobzerajte po vyšších a rozlohovo väčších bazénoch. Deti sa v bazéne lepšie vyhrajú, môžu sa potápať, trochu si zaplávať a keď ich budete počúvať, dovolia vám sa v ich bazéne okúpať.

Bazén s nafukovacími stenami a dnom

Pre deti do 3 rokov je ideálnym riešením bazén s nafukovacím dnom a stenami. Dopad pri pádoch je v nich mäkší a pre deti je to bezpečnejšie. Voda je ďalej od zeme, ochladzuje sa pomalšie. Staršie deti široké nafukovacie steny využijú na oddych a vyhrievanie sa na slniečku, pretože si na ne môžu ľahnúť. Zbytočne komplikované bazény si nevyberajte. V tých s hladkými stenami sa nebudú hromadiť nečistoty a čistiť sa vám budú lepšie.

Bazén pre malé deti

Bazén nielen pre deti

Najviac priestoru, ale zaručenie aj najviac radosti z kúpania vám prinesie rodinný nafukovací bazén. Kruhový, oválny či v tvare obdĺžnika, jednofarebný alebo s potlačou. Taký, ako sa vám páči. Objem týchto bazénov je veľký a meniť vodu pri každej špinke je časovo a finančne náročné, preto odporúčame hneď s bazénom dokúpiť vodný filter a kryciu plachtu. Vodu v bazéne vyčistíte aj špeciálnou chémiou pre detské bazény a keď niečo pláva na povrchu, použite sieťku.

Kde je na bazén najlepšie miesto? 

Predtým, ako sa do obchodu za bazénom vyberiete, poriadne si rozmyslite, kde ho umiestnite. Aby ste vedeli, s akými rozmermi môžete pracovať. Miesto na bazén vyberajte podľa toho, kde je počas dňa najviac slnka. Voda vo veľkom bazéne sa nahrieva oveľa dlhšie. Snažte sa vyhnúť plochám, na ktorých sa nachádzajú ostré predmety a tráva, ktoré môžu bazén poškodiť. Podložte ho podložkou. Vyrovná terén a pôsobí izolačne. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie bazény

Bazén treba nafúkať. Viete, ako? 

Väčšinu nafukovacích bazénov tvorí niekoľko samostatných vzduchových komôr. Nafúkať ich môžete ústami, ale jednoduchšie to bude pumpou, žabkou alebo kompresorom. Ventil na vypúšťanie vody je umiestnený tak, aby pri kúpaní nezavadzal, ale aby vám pri výmene a vypúšťaní vody dobre poslúžil.

Bazén s pevnými stenami

Detský bazén s pevnou stenou je určený väčším deťom. Nemusíte ho fúkať a tiež nehrozí, že ho prepichnete. Je dostupný vo viacerých rozmeroch. Nemá ventil na vypustenie, vodu z neho treba vyčerpávať, čo môže byť fyzicky náročné.

Bazén pre väčšie deti s pevnými stenami

Detský bazén s tienidlom

Spomenuli sme, že bazén máte dať na slnko, aby vodu pomaličky vyhrievalo. Je nám jasné, že celý deň na slnku nevydržíte. Slnečník umiestnite tak, aby si každý v bazéne prišiel na svoje. Detský bazén kúpite aj so strechou. Na bazén ju upevníte pomocou suchého zipsu a dieťa je pred úpalom a slnečným žiarením dobre chránené. 

Kvalitu materiálu nepodceňujte

Na výrobu detských bazénov sa najčastejšie používa kaučuk, PVC a vinyl. Škodlivé látky, s ktorými sa pri týchto produktoch často stretávame, zacítite hneď po rozbalení bazéna. Bude veľmi zapáchať a bazén nakoniec aj tak vyhodíte. Za kvalitný materiál viac zaplatíte, ale keď sa o bazén budete dobre starať, vydrží vám aj niekoľko sezón. Spoje bazéna skontrolujte skôr, ako doň svoje deti vpustíte a prípadné ostré hrany odstráňte. Ide o bezpečnosť vašich detí. Myslite na to.

Aký motív je ten naj? Čo poviete?

Detský bazén dinosaurus, motýlik či loďka. Prevedení je veľa, motívov na bazénoch ešte viac. Obľúbené rozprávkové postavičky či rôzne farebné kombinácie. Pri kúpaní je predsa zábava. Bazén pre deti malých rozmerov využijete aj na balkóne či terase. Nechajte svoje dieťa, aby si vybralo samo. To bude radosti!

S detským bazénom so šmýkačkou, vodným hracím centrom, fontánou a rôznymi hračkami určenými na zábavu vo vode si mini aqupark vyrobíte aj doma.

Prázdny detský bazén

Leto skončilo, bazén musí preč 

Leto sa skončilo, dni sú stále chladnejšie, deti už do bazéne pravdepodobne nepustíte. Vodu vypustite, bazén nechajte poriadne vyschnúť a potom ho starostlivo poskladajte do ochranného obalu a uložte na suché miesto.

Obľúbené nafukovacie bazény pre deti

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Komentáre

08/06/2022 12:50
Erika

My máme prekrásny bazén so šmyklavkou a k tomu príslušenstvo zo stránky www.bonybon.sk
Deti ho zbožňuju

30/07/2022 20:48
Vilma

taketo bazeny už mame za sebou. Deti povyrastli a teraz mame velky nadzemny bazen garden life s pieskovou filtraciou

27/08/2022 20:19
Ilana

nafukovaci nie. Ked bazen, tak už velky, univerzalny, aby sa v nom mohli kupat nielen deti, ale aj dospelí

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity

Túžili ste aj vy ako dieťa po izbe v podkroví? Ak máte šancu svojmu dieťaťu zariadiť izbu v podkroví, neváhajte. Inšpirujte sa v našej galérii.

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...Publikované dňa: 07.04.2019
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

(Montessori) Učiaca veža pre deti – ako vybrať? Najlepšia je rastúca(Montessori) Učiaca veža pre deti – ako vybrať? Najlepšia je rastúca

Uvažujete nad kúpou učiacej veže pre deti, avšak neviete, ktorá je tá najlepšia? V našom článku vám poradíme ako vybrať bezpečnú a kvalitnú učiacu vežu, ktorá vám bude slúžiť roky.

Ultraľahké detské bicykle WOOM. Nový alebo z bazáru?Ultraľahké detské bicykle WOOM. Nový alebo z bazáru?

Bicykle Woom sú extrémne ľahké, dokonca výrazne ľahšie (cca o 40 %) ako bežné detské bicykle. Aké sú výhody kúpy nového a bazárového bicykla Woom? 

Rastúci nábytok pre deti (rastúce písacie stoly, stoličky, postele) – výhody a nevýhodyRastúci nábytok pre deti (rastúce písacie stoly, stoličky, postele) – výhody a nevýhody