Nafukovací bazén pre malé deti? Recenzie chvália hlavne malé rozmery

Dnes sa na trhu stretnete s bazénmi rôznych tipov, tvarov, farieb, motívov aj veľkostí. Je len na vás, ktorý si vyberiete. Nezabudnite dobre zvážiť, komu bazén kupujete. Malé deti si veľký bazén neužijú a veľké deti malý bazén použijú možno na opláchnutie nôh od špiny pred vstupom do toho veľkého.

Deti v nafukovacom bazéne

Doprajte v lete vodnú zábavu deťom v každom veku. Aký bazén pre deti vlastne vybrať?

Obľúbené nafukovacie bazény pre deti

Aký bazén pre deti je najlepší?

Pri výbere bazéna pre deti vychádzajte z veku dieťaťa. Aby si ho dostatočne užilo a aby z neho malo radosť. Zle zvolený bazén môže mať za následok pošmyknutie a rôzne zranenia. Je lepšie sa im vyhnúť, čo poviete? Orientujte sa najmä na tie, ktoré spĺňajú normy a bezpečnostné štandardy a dbajú na bezpečnosť a pohodlie (ak sa to tak v prípade bazéna dá nazvať).

  • Pre tých najmenších, do cca 1,5 roka vyberte plytkejší bazén s výškou bočných strán 15 až 17 cm, aby doň dieťa ľahko vošlo aj vyšlo. Samozrejme, pod vaším dohľadom. Inak to v bazéne s deťmi nejde;
  • od 1,5 až 3 rokov môže byť bazén už vyšší, cca 50 cm. Voda je vyššia, dieťa sa v nej s rôznymi vodnými hračkami zahrá lepšie;
  • pri deťoch nad 6 rokov sa poobzerajte po vyšších a rozlohovo väčších bazénoch. Deti sa v bazéne lepšie vyhrajú, môžu sa potápať, trochu si zaplávať a keď ich budete počúvať, dovolia vám sa v ich bazéne okúpať.

Bazén s nafukovacími stenami a dnom

Pre deti do 3 rokov je ideálnym riešením bazén s nafukovacím dnom a stenami. Dopad pri pádoch je v nich mäkší a pre deti je to bezpečnejšie. Voda je ďalej od zeme, ochladzuje sa pomalšie. Staršie deti široké nafukovacie steny využijú na oddych a vyhrievanie sa na slniečku, pretože si na ne môžu ľahnúť. Zbytočne komplikované bazény si nevyberajte. V tých s hladkými stenami sa nebudú hromadiť nečistoty a čistiť sa vám budú lepšie.

Bazén pre malé deti

Bazén nielen pre deti

Najviac priestoru, ale zaručenie aj najviac radosti z kúpania vám prinesie rodinný nafukovací bazén. Kruhový, oválny či v tvare obdĺžnika, jednofarebný alebo s potlačou. Taký, ako sa vám páči. Objem týchto bazénov je veľký a meniť vodu pri každej špinke je časovo a finančne náročné, preto odporúčame hneď s bazénom dokúpiť vodný filter a kryciu plachtu. Vodu v bazéne vyčistíte aj špeciálnou chémiou pre detské bazény a keď niečo pláva na povrchu, použite sieťku.

Kde je na bazén najlepšie miesto? 

Predtým, ako sa do obchodu za bazénom vyberiete, poriadne si rozmyslite, kde ho umiestnite. Aby ste vedeli, s akými rozmermi môžete pracovať. Miesto na bazén vyberajte podľa toho, kde je počas dňa najviac slnka. Voda vo veľkom bazéne sa nahrieva oveľa dlhšie. Snažte sa vyhnúť plochám, na ktorých sa nachádzajú ostré predmety a tráva, ktoré môžu bazén poškodiť. Podložte ho podložkou. Vyrovná terén a pôsobí izolačne. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie bazény

Bazén treba nafúkať. Viete, ako? 

Väčšinu nafukovacích bazénov tvorí niekoľko samostatných vzduchových komôr. Nafúkať ich môžete ústami, ale jednoduchšie to bude pumpou, žabkou alebo kompresorom. Ventil na vypúšťanie vody je umiestnený tak, aby pri kúpaní nezavadzal, ale aby vám pri výmene a vypúšťaní vody dobre poslúžil.

Bazén s pevnými stenami

Detský bazén s pevnou stenou je určený väčším deťom. Nemusíte ho fúkať a tiež nehrozí, že ho prepichnete. Je dostupný vo viacerých rozmeroch. Nemá ventil na vypustenie, vodu z neho treba vyčerpávať, čo môže byť fyzicky náročné.

Bazén pre väčšie deti s pevnými stenami

Detský bazén s tienidlom

Spomenuli sme, že bazén máte dať na slnko, aby vodu pomaličky vyhrievalo. Je nám jasné, že celý deň na slnku nevydržíte. Slnečník umiestnite tak, aby si každý v bazéne prišiel na svoje. Detský bazén kúpite aj so strechou. Na bazén ju upevníte pomocou suchého zipsu a dieťa je pred úpalom a slnečným žiarením dobre chránené. 

Kvalitu materiálu nepodceňujte

Na výrobu detských bazénov sa najčastejšie používa kaučuk, PVC a vinyl. Škodlivé látky, s ktorými sa pri týchto produktoch často stretávame, zacítite hneď po rozbalení bazéna. Bude veľmi zapáchať a bazén nakoniec aj tak vyhodíte. Za kvalitný materiál viac zaplatíte, ale keď sa o bazén budete dobre starať, vydrží vám aj niekoľko sezón. Spoje bazéna skontrolujte skôr, ako doň svoje deti vpustíte a prípadné ostré hrany odstráňte. Ide o bezpečnosť vašich detí. Myslite na to.

Aký motív je ten naj? Čo poviete?

Detský bazén dinosaurus, motýlik či loďka. Prevedení je veľa, motívov na bazénoch ešte viac. Obľúbené rozprávkové postavičky či rôzne farebné kombinácie. Pri kúpaní je predsa zábava. Bazén pre deti malých rozmerov využijete aj na balkóne či terase. Nechajte svoje dieťa, aby si vybralo samo. To bude radosti!

S detským bazénom so šmýkačkou, vodným hracím centrom, fontánou a rôznymi hračkami určenými na zábavu vo vode si mini aqupark vyrobíte aj doma.

Prázdny detský bazén

Leto skončilo, bazén musí preč 

Leto sa skončilo, dni sú stále chladnejšie, deti už do bazéne pravdepodobne nepustíte. Vodu vypustite, bazén nechajte poriadne vyschnúť a potom ho starostlivo poskladajte do ochranného obalu a uložte na suché miesto.

Obľúbené nafukovacie bazény pre deti

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.Publikované dňa: 07.04.2019
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Drevené detské kuchynky pre deti? Najlacnejšie sú plastové Drevené detské kuchynky pre deti? Najlacnejšie sú plastové

Detská kuchynka nie je hračka určená výlučne dievčatám. Aj chlapci v nej radi skúšajú svoje kulinárske schopnosti a vedia v nej stráviť veľa času. Prečo do tejto interaktívnej hračky...

Aká podlaha je najlepšia do detskej izby? Vinylová, korková alebo plávajúca Aká podlaha je najlepšia do detskej izby? Vinylová, korková alebo plávajúca

Kupujete podlahu do detskej izby? Malé deti trávia na zemi kopu času, a preto by ste výber správnej podlahy nemali podceniť. To, aké faktory sú dôležité pri podlahách pre deti, si...

Ako vybrať mobil pre deti? Detský dotykový mobil podľa veku Ako vybrať mobil pre deti? Detský dotykový mobil podľa veku

Vybrať mobil pre deti môže byť dosť náročné s ohľadom na to, aké nástrahy na ne pri jeho používaní čakajú. Poradíme vám, ako si s nimi poradiť, ako vybrať tlačidlový či dotykový telefón...