1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Farebné drevovláknité dosky ForesColor s nekonečnými možnosťami využitia

ForesCOLOR je nová exkluzívna rada farebných a textúrovaných dosiek. Vznikajú náročným, a zároveň prísnym technologickým procesom. Drevené vlákna sa spájajú špeciálne upravenou živicou, do ktorých sa následne impregnuje organické farbivo (organický pigment).

Vlastnosti, výhody a využitie dosiek Forescolor

Farby sú rovnomerne rozložené po celej ploche dosky. Doska alebo finálny panel má zaujímavé vlastnosti, medzi nimi aj pevnosť, trvanlivosť a udržateľný vzhľad. Z toho dôvodu sa využíva namiesto laminátu a lakovaných povrchov i v náročných prostrediach. ForesCOLOR nie je vyslovene len drevovláknitá doska. Vďaka špeciálnej výrobe a úprave sa z nej stáva niečo medzi drevovláknitou doskou a pevným povrchom.

Čo ste ešte nevedeli o doskách ForesColor?

Každá doska je vyrobená z výberu najlepších surovín, ktoré zahŕňajú drevo, pigmenty a lepidlá. Čo sa týka dreva, ForesColor používa výlučne len kvalitné borovicové drevo. Syntetická živica, ktorá slúži ako lepidlo, je vyvinutá v úzkej spolupráci so samotným výrobcom živice. Má nízke percento piesku a kovu, je s vysokým obsahu melamínu, "rezného maziva", vďaka ktorému sa dosky ľahko režú a brúsia.

Výroba je naozaj netradičná, pretože zahŕňa aj spracovanie materiálu ako sú vetvy, kôra a ďalšie zvyšky z drevených závodov. Tento spôsob prispieva k šetrnejšiemu hospodáreniu s lesmi.

Mimoriadne vlastnosti a výhody

Dosky ForesColor sú vyrábané ekologickejším spôsobom. Mimoriadne významná vlastnosť dosiek je nulový obsah formaldehydu, ktorý svojou toxicitou a prchavosťou, škodí zdraviu človeka. Dosky si svoju farbu zachovávajú dlhoročným používaním aj napriek okolitým vplyvom (voda, svetlo, mydlo pri sprchovaní a umývaní, saponát a pod.). Medzi ďalšie významné vlastnosti dosiek patrí:

 • žiadny formaldehyd = ForesCOLOR získal certifikát E0, nepoužíva ani farby s obsahom formaldehydu.
 • jednoduché frézovanie = hrana je vďaka povrchovému 3D frézovaniu čistá a hladká,
 • jedinečné lakovanie = lesklý náter alebo polomatný náter dodá farbám vyššiu intenzitu,
 • osobitý vzhľad = matná alebo lesklá doska, ktorá s možnou textúrou na povrchu vzbudzuje zaujímavý prírodný dojem,
 • jednoduchá montáž = okamžité namontovanie bez ďalších úprav,
 • rýchla rekonštrukcia = pri poškriabaní sa jednoducho opraví jemným brúsením a prelakovaním,
 • ekonomickosť = profil s vysokou hustotou nevyžaduje takmer žiadne alebo len minimálne brúsenie, a tým pádom aj nižšie náklady,
 • ekologickosť = na výrobu sa využíva približne 50-60% materiálu z recyklovateľných surovín od výrobcov paliet,
 • FORESCO FR = skratka FR je odvodená z anglického "flame retardant" a znamená, že ide o produkt, ktorý v prípade požiaru nehorí, resp. spomaľuje horenie,
 • rozmanitá využiteľnosť = keďže dosky vykazujú vysokú pevnosť a odolnosť proti UV žiareniu a vlhkosti, využívajú sa v architektúre, v interiérovom stavebníctve (kuchyne, kúpeľne), ale aj v exteriérovom stavebníctve (altánky, prístrešky, okolie bazénov ...)
 • bohatá ponuka dosiek skladom

Prečo práve ForesCOLOR?

ForesCOLOR je spojenie dvoch slov Foresco + Color, ktoré v sebe ukrývajú šetrný ekologický spôsob výroby v spojitosti s farebným prevedením. Dôkazom toto, že sa ForesCOLOR usiluje chrániť prírodu a jej zdroje, je spĺňanie najvyšších environmentálnych štandardov a noriem. Je držiteľom certifikátu "California Air Resources Board" s nízkymi emisiami, s akreditovanou kvalitou podľa normy ISO 9001.

Knižnica z farebných MDF dosiek ForesColor

Dekoratívna stena z farebných dosiek ForesColor

Ďalším dôvodom, prečo si vybrať ForesCOLOR je vysoká hustota vlákien dosky, ktorá prekonáva štandardné obmedzenia mnohých dosiek so strednou hustotou. Mimoriadnu pozornosť si zaslúži aj vzhľad dosky. Okrem možnosti použitia lesku alebo "polomatu" , úžasný estetický zážitok dotvárajú aj borovicové svetlohnedé lupienky, ktoré sú náhodne rozmiestnené v doske. K dispozícii je aj hladká alebo reliéfna forma, pomocou ktorej možno dosiahnuť výrazný 3D efekt.

Využiteľnosť v praxi

Doska ForesCOLOR je vďaka svojej precíznej výrobe a kvalitným surovinám, "široko ďaleko jediná svojho druhu". Práve z toho dôvodu ju používajú mnohé odvetvia. Používa sa v stavebníctve, v architektúre, v inžinierstve, v obchodných a v kancelárskych priestoroch, v hoteloch, v reštauráciách, v reklamnom priemysle na výrobu 3D panelov.

Využitie Forescolor dosiek v obchodných priestoroch

Využitie Forescolor dosiek v architektúre

Z dosiek Forescolor možno vyrobiť aj originálny nábytok

Využíva sa aj pri výrobe rozličného nábytku (dvere, obklady stien, dekorácie, 3D obrazy, police, regály, kuchynské linky ...), priečok a stenových panelov na oddelenia priestorov, na výrobu akustických panelov, podláh a všade tam, kde potrebujete priestor oživiť farebným alebo prírodným prevedením s jedinečnou textúrou.

Kde si ich kúpite?

Na Slovensko a Česko sa jedinečné dosky ForesCOLOR Colored MDF dostali len prostredníctvom spoločnosti 2v1, s.r.o. Spoločnosť ponúka výrobky z dosky, ktorá v súčasnom náročnom prostredí komercie, vďaka svojej odolnosti proti poškriabaniu a vzniku nadbytočných triesok, prekonala ďaleko viac ako len lamináty a lakované povrchy. Rovnomerná farebná penetrácia až v 9 farbách umožňuje laminátové vzorovanie podľa želania zákazníka až v 3 rozmeroch, s hrúbkou od 5 do 19 mm.

Vzorkovník farebných MDF dosiek FosecColor

Firma za svoju kvalitu ručí aj prostredníctvom svojho dodávateľom Engelhard Gruppe. Na vlastné oči sa môžete presvedčiť v sídle firmy v Prešove alebo prostredníctvom vzoriek či na online stránke firmy www.forescolor.sk, prostredníctvom ktorej viete získať aj cenovú ponuku na vašu požiadavku a ďalšie užitočné informácie.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

22/11/2019 15:44
Radoslav

Vyzeraju super, obdrzali sme vzorky farby su pekne a material vyzera dost kvalitne.

26/11/2019 11:00
mirka

wau, krasna robota aj pekne farby dosiek

26/11/2019 12:24
Nikola

Super inspiracia, dosky vyzeraj super. Krasny farebny nabytok do detskej izby.

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.Publikované dňa: 18.11.2019
Hodnotenie článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam! 10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam!

Je už zaužívaným zvykom obdarovať na Vianoce rodinných príslušníkov, priateľov a skrátka ľudí, na ktorých nám záleží. V tomto článku vám preto prinášame niekoľko eko tipov na darčeky.

Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov

Aké by to boli Vianoce bez darčekov? Prekvapte svojich blízkych nielen tým, čím budú obdarovaní, ale i nápaditým spôsobom, ako vianočný darček zabalíte. Možností je naozaj neurékom....

Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach

Umelý alebo zrezaný živý stromček? Obe možnosti majú svoje pre a proti. No čo ak existuje tretia možnosť? Aj tento rok možno využiť služby požičovní a prenajať si živý vianočný stromček...