Raznice STAMP - silikónové formy na betón na výrobu kamenného obkladu

Lámaný kamenný obklad vyzerá veľmi pekne na fasáde, soklíku či v interiéri. Možno by ste si ním aj vy radi skrášlili váš domov, no odrádza vás jeho cena, ktorá sa pri prepočte na metre štvorcové môže vyšplhať do poriadnych výšok.

Raznica Stamp - imitácia kameňa do interiéru

Dnes vám preto predstavíme alternatívne riešenie, vďaka ktorému si môžete svojpomocne vytvoriť krásnu imitáciu obkladu z umelého lámaného kameňa tak, že nikto nepostrehne rozdiel. Dokážete to pomocou formy na betónové obklady STAMP, s ktorou si vytvoríte profesionálny razený obklad aj u vás doma.

Razenie obkladu jednoducho a lacno

Raznice STAMP sú vlastne silikónové formy, resp. pečate, s ktorými na stene vytvoríte požadovaný vzor a štruktúru. Imitovať takto môžete nielen obľúbený lámaný kameň, ale napríklad aj drevo. Hlavnou výhodou tejto metódy je rozhodne jej nízka cena. V porovnaní s kúpou originálneho či umelého obkladu z lámaného kameňa vás domáce razenie vyjde cca na 20% tejto sumy.

Dokážete tak ľahko a efektívne dodať nový vzhľad starej fasáde či zrekonštruovať steny bez veľkých nákladov a výdavkov. Razený obklad pritom zvládnete zmajstrovať aj bez predošlých skúseností. Ide o naozaj jednoduchú a intuitívnu metódu, ktorá si nevyžaduje špeciálne zručnosti, len trochu šikovnosti. Tým, že si tento obklad vytvoríte vo vlastnej réžii, ušetríte nemalé náklady aj za prácu majstrov. Navyše si svoj razený obklad môžete prispôsobiť presne podľa vášho vkusu.

Výhody razeného obkladu metódou STAMP:

  • Oveľa nižšia cena ako pri kúpe obkladu
  • Ľahká náročnosť
  • Intuitívne použitie
  • Nie je potrebná špecializovaná pracovná sila
  • Výborné vlastnosti a výdrž
  • Dokonalý vzhľad a variabilita

✅ Raznice STAMP

Lámaný kameň, bridlica, traverín, mozaika, staré drevo či tehla? Vytvorte si svoj vysnívaný domov s pomocou špeciálnych razníc, ktoré vytvoria dokonalú imitáciu akéhokoľvek obkladového materiálu. Prezrite si ponuku razníc a presvedčte sa, že krásny a dizajnový obklad môže mať doma až o 80% lacnejší (v porovnaní s cenami hotového obkladového materiálu).

» nízka cena
» realistické prevedenie
» akékoľvek farebné prevedenie

Viac informácií

Ako to celé funguje a čo budete potrebovať?

Na výrobu domáceho razeného obkladu budete potrebovať flexibilné lepidlo na obklady a dlažbu, ideálne ak bude aj vode odolné a mrazuvzdorné. Ďalej budete samozrejme potrebovať silikónovú formu STAMP a farbu, ktorou budete výsledný obklad natierať. Samozrejmosťou sú pracovné potreby ako špachtľa, kýbeľ a voda na riedenie lepidla.

Z lepidla a vody si pripravíte hustú zmes, ktorú budete nanášať na stenu v hrúbke cca 1,5 centimetra. Na nanesenú vrstvu potom priložíte razidlo STAMP a otlačíte do hmoty požadovaný vzor. Formu pomaly odlepíte a očistíte vo vode so saponátom, aby vám na nej nezaschli zvyšky lepidla. Pokračujete zdola nahor a formu zakaždým otáčate, aby ste získali iný vzor. Výsledné dielo vďaka tomu bude vyzerať absolútne prirodzene.

Keď je váš obklad hotový a suchý, môžete ho namaľovať vhodnou farbou podľa vášho výberu a prípadne zalakovať pre väčšiu odolnosť pred počasím a UV žiarením.

 Vyberte si svoj vysnívaný odtieň - v eshope efarby.sk nájdete špeciálne farby na obklady Stamp, ktoré toto dielo dotiahnu do dokonalosti!

Ako vidíte, výroba vlastného razeného obkladu vôbec nie je zložitá a dokonca je aj oveľa výhodnejšia. Na väčších plochách sa vám táto metóda rozhodne oplatí a dokážete ňou vytvoriť aj rôzne zaujímavé detaily v interiéri. Môžete si takto napríklad okrášliť kus steny za televíziou, krb, schodisko, stĺpy na terase či lodžiu.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...Publikované dňa: 11.07.2018
Hodnotenie článku:
(90.2%)

Autor článku

Lívia Šuľová

Venujem sa copywritingu , správe sociálnych sietí a píšem svoj vlastný blog . Mám rada kreatívnu prácu, knihy, varenie, jogu, posedenie s...

V tejto kategórií nájdete aj:

Retro v interiéri: Chladničky, kanvice či rádio dotvoria váš domov Retro v interiéri: Chladničky, kanvice či rádio dotvoria váš domov

Patríte medzi milovníkov interiérového dizajnu? Práve doplnky v retro štýle dodajú vášmu domovu či bytu šmrnc. Sortiment v segmente dizajnu je naozaj bohatý. Predstavíme vám ponuku.

Zážitkové darčeky plné adrenalínu. Obdarujte nimi seba či svojich najbližších Zážitkové darčeky plné adrenalínu. Obdarujte nimi seba či svojich najbližších

Čaro okamihu. Známe slovné spojenie, no často akosi stráca zmysel. Niektoré dni sú na zážitky bohatšie, iné chudobnejšie. Urobte radosť sebe či svojim blízkym a darujte im zážitkový...

Vidiecky štýl bývania. Ako zariadiť kuchyňu, obývačku či záhradu? Vidiecky štýl bývania. Ako zariadiť kuchyňu, obývačku či záhradu?

Zariaďujete si váš dom či byt a chceli by ste do vášho interiéru vniesť trochu nevšednosti, tradičnosti, trošku toho retro štýlu a pri tom zachovať funkčnú stránku? 


Pridať komentár