Raznice STAMP - silikónové formy na betón na výrobu kamenného obkladu

Lámaný kamenný obklad vyzerá veľmi pekne na fasáde, soklíku či v interiéri. Možno by ste si ním aj vy radi skrášlili váš domov, no odrádza vás jeho cena, ktorá sa pri prepočte na metre štvorcové môže vyšplhať do poriadnych výšok.

Raznica Stamp - imitácia kameňa do interiéru

Dnes vám preto predstavíme alternatívne riešenie, vďaka ktorému si môžete svojpomocne vytvoriť krásnu imitáciu obkladu z umelého lámaného kameňa tak, že nikto nepostrehne rozdiel. Dokážete to pomocou formy na betónové obklady STAMP, s ktorou si vytvoríte profesionálny razený obklad aj u vás doma.

Razenie obkladu jednoducho a lacno

Raznice STAMP sú vlastne silikónové formy, resp. pečate, s ktorými na stene vytvoríte požadovaný vzor a štruktúru. Imitovať takto môžete nielen obľúbený lámaný kameň, ale napríklad aj drevo. Hlavnou výhodou tejto metódy je rozhodne jej nízka cena. V porovnaní s kúpou originálneho či umelého obkladu z lámaného kameňa vás domáce razenie vyjde cca na 20% tejto sumy.

Dokážete tak ľahko a efektívne dodať nový vzhľad starej fasáde či zrekonštruovať steny bez veľkých nákladov a výdavkov. Razený obklad pritom zvládnete zmajstrovať aj bez predošlých skúseností. Ide o naozaj jednoduchú a intuitívnu metódu, ktorá si nevyžaduje špeciálne zručnosti, len trochu šikovnosti. Tým, že si tento obklad vytvoríte vo vlastnej réžii, ušetríte nemalé náklady aj za prácu majstrov. Navyše si svoj razený obklad môžete prispôsobiť presne podľa vášho vkusu.

Výhody razeného obkladu metódou STAMP:

  • Oveľa nižšia cena ako pri kúpe obkladu
  • Ľahká náročnosť
  • Intuitívne použitie
  • Nie je potrebná špecializovaná pracovná sila
  • Výborné vlastnosti a výdrž
  • Dokonalý vzhľad a variabilita

✅ Raznice STAMP

Lámaný kameň, bridlica, traverín, mozaika, staré drevo či tehla? Vytvorte si svoj vysnívaný domov s pomocou špeciálnych razníc, ktoré vytvoria dokonalú imitáciu akéhokoľvek obkladového materiálu. Prezrite si ponuku razníc a presvedčte sa, že krásny a dizajnový obklad môže mať doma až o 80% lacnejší (v porovnaní s cenami hotového obkladového materiálu).

» nízka cena
» realistické prevedenie
» akékoľvek farebné prevedenie

Viac informácií

Ako to celé funguje a čo budete potrebovať?

Na výrobu domáceho razeného obkladu budete potrebovať flexibilné lepidlo na obklady a dlažbu, ideálne ak bude aj vode odolné a mrazuvzdorné. Ďalej budete samozrejme potrebovať silikónovú formu STAMP a farbu, ktorou budete výsledný obklad natierať. Samozrejmosťou sú pracovné potreby ako špachtľa, kýbeľ a voda na riedenie lepidla.

Z lepidla a vody si pripravíte hustú zmes, ktorú budete nanášať na stenu v hrúbke cca 1,5 centimetra. Na nanesenú vrstvu potom priložíte razidlo STAMP a otlačíte do hmoty požadovaný vzor. Formu pomaly odlepíte a očistíte vo vode so saponátom, aby vám na nej nezaschli zvyšky lepidla. Pokračujete zdola nahor a formu zakaždým otáčate, aby ste získali iný vzor. Výsledné dielo vďaka tomu bude vyzerať absolútne prirodzene.

Keď je váš obklad hotový a suchý, môžete ho namaľovať vhodnou farbou podľa vášho výberu a prípadne zalakovať pre väčšiu odolnosť pred počasím a UV žiarením.

 Vyberte si svoj vysnívaný odtieň - v eshope efarby.sk nájdete špeciálne farby na obklady Stamp, ktoré toto dielo dotiahnu do dokonalosti!

Ako vidíte, výroba vlastného razeného obkladu vôbec nie je zložitá a dokonca je aj oveľa výhodnejšia. Na väčších plochách sa vám táto metóda rozhodne oplatí a dokážete ňou vytvoriť aj rôzne zaujímavé detaily v interiéri. Môžete si takto napríklad okrášliť kus steny za televíziou, krb, schodisko, stĺpy na terase či lodžiu.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 11.07.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

Autor článku

Lívia Šuľová

Venujem sa copywritingu , správe sociálnych sietí a píšem svoj vlastný blog . Mám rada kreatívnu prácu, knihy, varenie, jogu, posedenie s...

V tejto kategórií nájdete aj:

Rolety deň a noc na mieru aj bez vŕtania. Čo hovoria recenzie? Rolety deň a noc na mieru aj bez vŕtania. Čo hovoria recenzie?

Rolety deň a noc spĺňajú nielen estetickú funkciu, ale i funkciu ochrany pred teplom a zvedavými pohľadmi. V našom článku vám o nich prezradíme všetko podstatné a možno sa do nich...

Špaldové a pohánkové vankúše pre zdravší spánok Špaldové a pohánkové vankúše pre zdravší spánok

Tieto vankúše sú skutočne liečivé. Aby ste nám naozaj verili, pripravili sme pre vás článok, v ktorom vám vysvetlím, aké sú ich výhody, koľko stoja a aké skúsenosti s nimi ľudia majú.

20 tipov na darček za vysvedčenie 20 tipov na darček za vysvedčenie

Vaše ratolesti si zaslúžia odmenu po ťažkom roku. Aké sú teda najlepšie darčeky za vysvedčenie? Ponúkame vám 20 tipov na darček za vysvedčenie pre tých menších i väčších.


Pridať komentár