Sprchové zásteny alebo sprchové dvojkrídlové zalamovacie dvere?

Nová kúpeľňa alebo čiastočná rekonštrukcia? V tom prípade sa zastavte, pretože tento článok vám môže pre vašu kúpeľňu ponúknuť geniálnu inšpiráciu a inovatívne riešenie. Týkať sa to bude sprchy, respektíve sprchového kúta.

Sklenená sprchová zástena v kúpelni

Klasické hotové „boxy“ sprchových kútov pozná azda každý. Nájdete drahšie aj lacnejšie a väčšinou vás nenapadne, že existujú aj iné riešenia.  

Práve sklenené sprchové zásteny do sprchy sú riešením, ktoré je praktické a zároveň aj moderné. Zapáčiť sa vám môžu aj zalamovacie sprchové dvere, ktoré ušetria miesto a zároveň splnia účel. O čo vlastne ide? Ako sprchové zásteny vyzerajú? Aká je cena takéhoto riešenia? Všetko podstatné o vylepšeniach pre vašu sprchu sa dozviete v nasledujúcom článku. 

Sprchové zásteny

V prvom momente vám možno názov sprchová zástena nič nehovorí. No možno ani neviete a už ste sa s ňou stretli. V podstate ide o sprchové priečky vyrobené zo skla. Nejde o pevné sklené profily, ktoré sú osadené do muriva, hoci, „náš zákazník, náš pán“, no v zásade ide väčšinou o sklené panely osadené do vodiacich tesniacich plôch, ktoré sú po obvode vášho sprchového kútu. Takéto riešenia spŕch využívajú aj luxusné hotely. 

Variabilita rozmeru i dizajnu

Sprchové zásteny ponúkajú viac variácií, veľkostí i tvarov. Vďaka rôzne predávaným rozmerom si môžete zvoliť ideálnu výšku i šírku panelu. Overený predajca Sanita ponúka sprchové zásteny v rozmeroch 80, 90, 100, 120 alebo až 140 cm.

Sprchová zástena zo skla

Sprchové zásteny Walk In, ktoré predajca ponúka majú dokonca viac dizajnových podôb vďaka dodatkom z iných materiálov. 

Sprchové zásteny s vaničkou

Tento druh zásten je montovaný do spodného aluchrómového profilu do ktorého sú sklené zásteny osadené spolu s tesniacou gumou. Zároveň tento profil vytvára vaničku, ktorá zabezpečí, že voda pri sprchovaní zostane tam, kde má. Cena takejto zásteny je približne 260€. 

Takisto si môžete vybrať aj druh skla. Buď si zvolíte sklo číre alebo tzv. frost (pieskované sklo), ktoré je nepriehľadné. Rovnako tak si môžete dokúpiť príslušenstvo, napríklad chrómové profily, do ktorých je sklená zástena osádzaná. 

Sprchové zásteny bez vaničky

Druhou možnosťou, dokonca lacnejšou je montáž sklenej zásteny bez vaničky. V závislosti od rozmerov a veľkosti vášho sprchového kútu si vyberiete potrebný rozmer, ktorý potrebujete. Predajca Sanita ponúka sklenú zástenu s hydrofóbnou povrchovou úpravou NanoGlass a rám z matného hliníku, ktorý je upevnený pomocou pántov a vzpery.

Cena sklenej zásteny tohto druhu sa pohybuje v cenovej relácii okolo 120€. Samozrejme, nevýhodou je, že táto zástena nie je montovaná do vaničky. V takom prípade je potrebné vyriešiť odtok a spád, aby voda odtekala a ideálne siahnuť po zástenách s tesniacimi profilmi pre lepšiu izoláciu. 

Zalamovacie sprchové dvere

Klasické sprchové kúty so sklenými alebo plastovými dverami poznáte z bežných obchodov a nie sú ničím výnimočné. Zvyčajne sa otvárajú do vonka a to niekedy uberá metre štvorcové z priestoru vašej kúpeľne. Druhou možnosťou sú možno dvere posuvné, no pre tie treba pre zmenu šírku, aby sa mali kde posúvať. Hoci je to lepšie riešenie, máme pre vás ešte niečo lepšie. 

Zalamovacie sprchové dvere

Zalamovacie sprchové dvere fungujú v podstate na princípe rolety. Nejde teda o klasické otváranie do pravého uhla. Dvere sú minimálne z dvoch sklených panelov a vďaka pántom sú schopné sa skladať čím ušetria predovšetkým miesto a zároveň sa po osviežujúcej sprche neotvárajú von a zvyšná voda nenakvapká na podlahu. Existujú dvojdielne, trojdielne alebo dokonca dvojkrídlové dvere, ktoré sa skladajú do dvoch strán. Cena takýchto modelov sa pohybuje od 123 do 350€.  

Samozrejme, cena sa odvíja ako od veľkosti, tak aj od materiálov a prevedenia skla. Takisto závisí od druhu pántov i typy rámov, plastové – chrómové, pieskované, kalené sklo alebo dokonca rôzne sklené motívy so štruktúrou. Rovnako tak ide aj o možnosť dodania dverí s vaničkou alebo bez, či s tesniacimi prvkami alebo bez. 

Ktoré sú najlepšie?

Opäť máte možnosť výberu veľkosti zalamovacích dverí. V ponuke nájdete sprchové dvere 60, 80, 90 alebo 100 cm. Pochopiteľne väčšie sprchy si už vyžadujú výrobu sklených profilov na mieru.

Najznámejšími výrobcami sklených zalamovacích dverí sú Gelco, Ravak či Aquatek. V prípade, že si zvolíte sklené sprchové zásteny alebo sprchové zalamovacie dvere, určite urobíte dobre a koniec koncov aj nejaké to euro možno ušetríte. 

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kuchyňa Zelená kuchyňa

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Retro obývačka Retro obývačka

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...Publikované dňa: 07.03.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Rekonštrukcia bytového jadra svojpomocne: Čo všetko vás čaká? Rekonštrukcia bytového jadra svojpomocne: Čo všetko vás čaká?

Nie jeden majiteľ bytu sa už s touto „nočnou morou“ popasoval. Kedysi klasická umakartová (komunistická) konštrukcia bytového jadra bola postačujúca, dnes jej však odzvonilo. Treba...

Dlažby - mrazuvzdorná, protišmyková, vonkajšia. Aké máme možnosti? Dlažby - mrazuvzdorná, protišmyková, vonkajšia. Aké máme možnosti?

Nevhodná dlažba sa môže po čase poškriabať, vyblednúť, dokonca sa môžu začať rozpadať jej okraje, či môže úplne popraskať. Jej následná výmena je   časovo i finančne náročná. Ako si...

Koľko stojí zimná záhrada? Sú lacné zimné záhrady z Poľska kvalitné? Koľko stojí zimná záhrada? Sú lacné zimné záhrady z Poľska kvalitné?

Zimné záhrady sú veľmi pekným spestrením každého domu. Príbytok vkusne spájajú s dotykom prírody. Pri troške fantázie si zo zimnej záhrady môžete vytvoriť útulné miesto na oddych.


Pridať komentár