Zabudnite na záclony a vnútorné žalúzie, oveľa obľúbenejšie je „neviditeľné” tienenie

Kombinácia záclon a závesov alebo záclon a vnútorných žalúzií mala a stále má v našich domácnostiach silnú pozíciu bez ohľadu na to, o koľko si nimi cez deň pritienime alebo koľko prachu sa na nich zachytí. Túto obľúbenú dvojicu však dlhodobo vytláča vonkajšie tienenie, ktoré zaistí tieň, má viacero ďalších funkcií a zodpovedá estetickým nárokom architektov aj obyvateľov.

Vonkajšie rolety

Vonkajšie tienenie ide s dobou

Stále častejšie sa stretávame s tým, že sa pri návrhu kancelárskych, komerčných a obytných budov pracuje s veľkoformátovými oknami, ktoré niekedy v interiéri nahradia celú stenu. Zriedkakedy sa tieto plochy zatieňujú záclonami a vnútornými žalúziami, častejšie ich uvidíte doplnené vonkajším tienením, ktoré je ideálne umiestnené pod omietkou, aby systém neprekážal pred oknom a nerušil pohľad na fasádu. Architekt si vďaka tomu môže dovoliť navrhnúť čistý interiér s veľkými presklenými plochami, ktoré sa napríklad prelínajú s exteriérom záhrady a budia dojem prepojeného priestoru. Práve to je možné aj vďaka tomu, že na oknách nevisia záclony alebo interiérové žalúzie.

Predokenné rolety

Prednosti predokenných roliet

Zatiaľ čo vnútorné tienenie má hlavne dekoratívnu funkciu v interiéri, technika umiestnená pred oknom dokáže byt či dom naozaj zatieniť, a to vrátane vytúženého chládku. Keď sa slnko nedostane priamo k oknu, nemôže ho prehrievať a zvyšovať tak teplotu vnútri. Predokenné rolety však majú viacero ďalších funkcií:

  • Môžete ich inštalovať počas stavby, pri rekonštrukcii aj na hotovú novostavbu.
  • Zatienite s nimi interiér aj pri otvorenom okne.
  • Jedna roleta dokáže zatieniť aj viacero okien alebo okenných tabúľ vedľa seba.
  • Vonkajšie rolety sa vyrábajú aj vo variante s integrovanou sieťou proti hmyzu.
  • Spustená roleta tvorí kompaktnú plochu, ktorá sa vďaka tomu ľahko čistí.
  • Stiahnuté alebo vytiahnuté rolety proti slnku nerobia vo vetre zbytočný hluk.
  • Výrobca roliet značky Minirol ponúka možnosť lakovania lamiel z každej strany inou farbou –⁠ tzn. bicolor.

Uvažujete o vonkajších roletách a chcete sa poradiť o konkrétnom vyhotovení? Obráťte sa na výrobcu tienenia značky Minirol prostredníctvom oficiálneho webu alebo telefonicky. Preberú s vami všetko dôležité a pripravia nezáväznú cenovú ponuku na mieru vašim požiadavkám.

Minirol logo

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Retro obývačka - stavte na explóziu farieb Retro obývačka - stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.Publikované dňa: 16.02.2021
Hodnotenie článku:
(86.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tepelnoizolačná fólia za radiátor – recenzie, skúsenosti, montáž. Čím ju zatepliť? Tepelnoizolačná fólia za radiátor – recenzie, skúsenosti, montáž. Čím ju zatepliť?

Praktická pomôcka, ktorá spĺňa mnoho účelov a svojimi špecifickými vlastnosťami dokáže jednoducho ovládať schopnosť vykurovania vašich radiátorov. Čo všetko viete o reflexnej fólii?

Aký darček na Valentína? Aj klasické darčeky sa dajú poňať originálneAký darček na Valentína? Aj klasické darčeky sa dajú poňať originálne

Ako na Valentína kúpiť niečo, čo sa jej/jemu bude páčiť, no zároveň to nebude len niekde zaprášené v poličke alebo v kúte? Aj klasika sa dá zaobaliť do originálneho šatu.

Sklobetón – rozmery, vlastnosti, cena, montáž. Obľúbený je v sprchovom kúte v kúpeľni i v kuchyniSklobetón – rozmery, vlastnosti, cena, montáž. Obľúbený je v sprchovom kúte v kúpeľni i v kuchyni

Sklobetón spája vlastnosti murovacieho materiálu a skla, čím zabezpečuje zdroj svetla v tmavých miestnostiach. Viete, prečo by ste nad ním mali uvažovať?