5 tipov na zjednodušenie a zútulnenie vašej obývačky

Obývačka je miestom pokoja, kľudu a rodinnej pohody. Premýšľali ste niekedy nad tým, čo by ste tam ešte zmenili, dokúpili, premaľovali alebo premiestnili? Prinášame vám 5 tipov, ktoré váš rodinný priestor otvoria a zjednodušia.

1. Strhnite pozornosť výrazným prvkom

Dajte svojmu priestoru nový rozmer vďaka vášmu obľúbenému umeleckému dielu alebo netypickému kozubu. Zavesením nadrozmerného obrazu na jednu zo stien vo vašej obývačke odpútate pozornosť od maličkostí a upriamite ju na čosi väčšie.

Je dôležié, aby bol obraz alebo krb originálny a autentický. Ak do rámu zavesíte gýčový obrázok z blšáku, celý tento krok sa minie účinku. Nechajte si vo fotoštúdiu vytlačiť veľký obraz vašej rodiny, alebo si kúpte dielo lokálneho umelca. Bude sa na stenu hodiť oveľa viac. Ak sa rozhodnete pre netypický kozub, poraďte sa s odborníkom o materiáloch a vašich možnostiach výstavby.

Originálne prvky v obývačke

2. Zjednodušte celkový vzhľad miestnosti

Preplnená obývacia izba nepôsobí na jej návštevníkov zďaleka tak komfortne, ako by mohla, keby v nej neboli zbytočnosti. Vašim prvým krokom by malo byť zozbieranie všetkých nepotrebných vecí. Následne veci, ktoré v obývačke ostanú, uložte na svoje miesto. Ak máte v obývačke zbierku kvetín, nechajte si tam len pár kúskov, ktoré si najviac ceníte a ostatné presuňte do inej miestnosti.

Zjednodušený priestor umožní zvyšným veciam v miestnosti skutočne žiariť.

3. Experimentujte s drevom, kde sa len dá.

Zabráňte tomu, aby sa z vašej izby stal dvojrozmerný priestor. Vyskúšajte do obývačky umiestniť sochu zaujímavého tvaru, alebo aspoň s jedinečnú siluetou. Pomôcť vám môže aj konferenčný stolík s koreňom stromu alebo nezvyčajné kreslo. Vyskúšajte aj stenu obloženú tatranským profilom môže vyzerať lepšie, ako by ste si vedeli predstaviť.

Drevený obklad v obývačke

4. Nerobte z televízie centrum záujmu

Nič neuberá priestoru na útulnosti tak, ako zapnutá televízia. Môžete namiesto nej zavesiť umelecké obrazy, fotky či zrkadlá, no televízia by nemala zakrývať polku vašej steny. Pamätajte aj na to, že nie je vhodné nechať bežať program počas toho, ako máte doma návštevu. Nielen že to odpútava pozornosť, ale v hosťoch to môže vzbudiť pocit, že pre vás nie sú dostatočne zaujímaví.

5. Nebojte sa vyblázniť na koberci a poťahoch

Doprajte svojej obývačke osobitý vzhľad pomocou historických, starožitných alebo netypických vzorov použitých na koberci alebo obliečke vankúšov. Aplikovať ich môžete dokonca aj na poťah stoličky. Neobvyklá látka dodá vašej miestnosti jedinečný prvok a prispôsobí váš priestor vašej osobnosti a vkusu.

Vaša obývacia izba sa budete objavovať v spomienkach vás a celej vašej rodiny po zvyšok života. Dajte si na jej vzhľade záležať a doveďte ju takej podoby, aby ste s ňou boli maximálne spokojní. Odmenou vám bude rodinná pohoda a harmónia.

Originálny koberec a doplnky do obývačky

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

03/12/2019 14:37
Tatiana

ani jedna obyvačka sa mi nepači. Mam rada obyvačke v prirodnych farbach, kotrym dominuje velka sedačka, pekny konferenčny stolik, koberec a velka TV. V jednoduchosti je krása

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky

Túžite po jedálni, ale sa obávate, že ju do svojho malého bytu nenapracete? Nemusíte sa obávať, stačí aj malý priestor na to, aby ste si mohli vytvoriť miesto, kde sa bude rodina...

Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky

Vianoce už pomaly klopú na dvere a preto máme najvyšší čas zamyslieť sa aký vianočný stromček vlastne chceme. Čo tak siahnuť po ekologickej alternatíve, ktorú môžeme využiť aj o rok?

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.Publikované dňa: 30.10.2019
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Farba roka 2020 a ako ju využiť v interiériFarba roka 2020 a ako ju využiť v interiéri

Spoločnosť v oblasti analýzy trendov v oblasti farieb Pantone Color Institute vybrala za farbu roka 2020 klasickú modrú. Poradíme vám, ako ju využiť v interiéri.

Zabudli ste na Valentína? 11 najhorších výhovoriek na sviatok zamilovanýchZabudli ste na Valentína? 11 najhorších výhovoriek na sviatok zamilovaných

Tak ako každý rok, ani tento nás  neminie najväčší sviatok zamilovaných  –  Svätý Valentín. Zabudnúť na darček sa vo vzťahu jednoducho neodpúšťa! Ak aj vy patríte k zábudlivcom, skúste...

Vermikompostér do bytu – výhody a skúsenostiVermikompostér do bytu – výhody a skúsenosti

V tomto článku sa dozviete, ako funguje vermikompostér, či je potrebné sa obávať mušiek alebo zápachu, ako sa postarať o dážďovky a najmä ako s vermikompostovaním začať.