1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

5 tipov na zjednodušenie a zútulnenie vašej obývačky

Obývačka je miestom pokoja, kľudu a rodinnej pohody. Premýšľali ste niekedy nad tým, čo by ste tam ešte zmenili, dokúpili, premaľovali alebo premiestnili? Prinášame vám 5 tipov, ktoré váš rodinný priestor otvoria a zjednodušia.

1. Strhnite pozornosť výrazným prvkom

Dajte svojmu priestoru nový rozmer vďaka vášmu obľúbenému umeleckému dielu alebo netypickému kozubu. Zavesením nadrozmerného obrazu na jednu zo stien vo vašej obývačke odpútate pozornosť od maličkostí a upriamite ju na čosi väčšie.

Je dôležié, aby bol obraz alebo krb originálny a autentický. Ak do rámu zavesíte gýčový obrázok z blšáku, celý tento krok sa minie účinku. Nechajte si vo fotoštúdiu vytlačiť veľký obraz vašej rodiny, alebo si kúpte dielo lokálneho umelca. Bude sa na stenu hodiť oveľa viac. Ak sa rozhodnete pre netypický kozub, poraďte sa s odborníkom o materiáloch a vašich možnostiach výstavby.

Originálne prvky v obývačke

2. Zjednodušte celkový vzhľad miestnosti

Preplnená obývacia izba nepôsobí na jej návštevníkov zďaleka tak komfortne, ako by mohla, keby v nej neboli zbytočnosti. Vašim prvým krokom by malo byť zozbieranie všetkých nepotrebných vecí. Následne veci, ktoré v obývačke ostanú, uložte na svoje miesto. Ak máte v obývačke zbierku kvetín, nechajte si tam len pár kúskov, ktoré si najviac ceníte a ostatné presuňte do inej miestnosti.

Zjednodušený priestor umožní zvyšným veciam v miestnosti skutočne žiariť.

3. Experimentujte s drevom, kde sa len dá.

Zabráňte tomu, aby sa z vašej izby stal dvojrozmerný priestor. Vyskúšajte do obývačky umiestniť sochu zaujímavého tvaru, alebo aspoň s jedinečnú siluetou. Pomôcť vám môže aj konferenčný stolík s koreňom stromu alebo nezvyčajné kreslo. Vyskúšajte aj stenu obloženú tatranským profilom môže vyzerať lepšie, ako by ste si vedeli predstaviť.

Drevený obklad v obývačke

4. Nerobte z televízie centrum záujmu

Nič neuberá priestoru na útulnosti tak, ako zapnutá televízia. Môžete namiesto nej zavesiť umelecké obrazy, fotky či zrkadlá, no televízia by nemala zakrývať polku vašej steny. Pamätajte aj na to, že nie je vhodné nechať bežať program počas toho, ako máte doma návštevu. Nielen že to odpútava pozornosť, ale v hosťoch to môže vzbudiť pocit, že pre vás nie sú dostatočne zaujímaví.

5. Nebojte sa vyblázniť na koberci a poťahoch

Doprajte svojej obývačke osobitý vzhľad pomocou historických, starožitných alebo netypických vzorov použitých na koberci alebo obliečke vankúšov. Aplikovať ich môžete dokonca aj na poťah stoličky. Neobvyklá látka dodá vašej miestnosti jedinečný prvok a prispôsobí váš priestor vašej osobnosti a vkusu.

Vaša obývacia izba sa budete objavovať v spomienkach vás a celej vašej rodiny po zvyšok života. Dajte si na jej vzhľade záležať a doveďte ju takej podoby, aby ste s ňou boli maximálne spokojní. Odmenou vám bude rodinná pohoda a harmónia.

Originálny koberec a doplnky do obývačky

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň

Uvažujete nad záhradným altánkom? Určite si ho do svojej záhrady zaobstarajte. Stane sa pre vás oázou pokoja a miestom symbolizujúcim oddych.

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.Publikované dňa: 30.10.2019
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické organické vinyové podlahy bez PVC Ekologické organické vinyové podlahy bez PVC

Napadlo vám niekedy, že vaša migréna, môže byť spojená práve s podlahou? Vymeňte preto podlahy s obsahom PVC (polyvinylchloridom) za ekologickú a zdravotne nezávadnú variantu.

Riasogule pestovanie v akváriu a starostlivosť. Viete, kde kúpiť? Riasogule pestovanie v akváriu a starostlivosť. Viete, kde kúpiť?

Riasoguľa je perfektným doplnkom do interiéru, ale aj skvelým darčekom pre kamarátku. Ako sa o ňu starať? Poradíme vám v našom článku. Čítajte ďalej.

Pletené gabiony – aká je cena za kameň do gabionov? Pletené gabiony – aká je cena za kameň do gabionov?

Ak rozmýšľate nad investíciou do gabiónového plotu, potom si určite preštudujte náš článok, v ktorom nájdete odpovede na všetky základné otázky. Prezradíme vám aj výhody a nevýhody tohto...