⭐ 15% zľava na ✅ celý nákup ❤️ Pozrieť ponuku

zavrieť

Najlepšie elektrické kolobežky – poradíme ako vybrať

Obdivujete ľudí, ktorí sa po meste prevážajú na elektro kolobežkách a rozmýšľate nad tým, koľko času ušetria? Ticho im závidíte, v obchode na elektro kolobežky pokukujete, ale ešte ste nenabrali odvahu nejakú vyskúšať?

Elektrická kolobežka do mesta

Prekonajte strach a vyberte si takú, ktorá vám bude vyhovovať najviac. Trochu vám s tým pomôžeme.

Obľúbené elektrokolobežky

Pracovne alebo len tak, pre zábavu

Často sa v meste pracovne premiestňujete a prekonávate kratšie vzdialenosti? Tlačenica v autobuse alebo električke nie je nič pre vás? Skúste elektrokolobežky s jednoduchým ovládaním a z ľahkých materiálov, aby ste ich rýchlo zložili a preniesli všade, kam potrebujete a cesta do práce bude príjemná a ani sa na nej nespotíte. Nerozmýšľate len o práci a na elektrokolobežke si chcete užiť len kopec zábavy? Zohľadnite to pri výbere a zbytočne ju nepreplácajte.

Elektro kolobežky a ich cena

Elektokolobežky nie sú rovnaké a nie je všade rovnaká ani ich cena. Na trhu nájdete elektrokolobežky za 100, ale aj za 1000 a viac €. Ak s ňou počítate ako s dopravným prostriedkom, ktorý vás má načas dopraviť z bodu A do bodu B, tak do nej zainvestujte. Cena sa odvíja od kvality materiálov, ktoré elektrokolobežku tvoria.

Kvalitné elektrokolobežky pre každého

Pri elektro kolobežke sa zamerajte na

Rám

Rám a jeho robustnosť určuje aj nosnosť elektokolobežky. Najbežnejšou je nosnosť 100 až 120 kg a úzko súvisí s hmotnosťou človeka, ktorému ju kupujete. Chyťte ju do ruky a zistite, či ju budete schopní bez problémov skladať a prenášať. Konštrukcia je väčšinou ľahká (vyrobená z duralu), ale pred kúpou si vyskúšajte, či s ňou budete bezproblémovo zaobchádzať aj vy.

Dojazd

Dojazd sa pri elektrokolobežkách uvádza v kilometroch alebo v minútach a nie je pri všetkých rovnaký. Plánujete elektorkolobežku maximálne využiť? Vyberte takú, ktorá na jedno nabitie utiahne 40 km. Základom kvalitnej elektrokolobežky je baterka, ktorá niečo vydrží. Uvedomte si to skôr, ako vás ekejtrokolobežka na pol ceste zradí.

Batéria

Maximálny dojazd je plne závislí na kapacite batérie. Elektro kolobežka vám na jedno nabitie vydrží 40 minút, ale aj niekoľko hodín. Kvalita batérie, terén, spôsob jazdy a hmotnosť jazdca ovplyvňuje jej celkový výkon. Displej vám ukáže, koľko šťavy sa v batérii ešte nachádza, takže sa viete zariadiť. Ak batéria predsa len nevydrží, pri väčšine elektrokolobežiek môžete pokračovať klasickým spôsobom a odrážať sa nohami. Elektro kolobežky sú EKO a šetria naše prostredie.

Riadenie

Rýchlosť na elektrických kolobežkách zvyšujete alebo znižujete páčkou na riadidlách. Počet rýchlosti je rôzny a závisí od toho, akú elektro kolobežku si vyberiete. Kvalitnejšie elektorkolobežky sú vybavené tempomatom, ktorý pomôže udržiavať rovnakú rýchlosť počas celej jazdy. Prepojte elektrokolobežku s telefónom a zaznamenávajte prejdené kilometre a čas. Sú kolobežky, ktoré dokážu prebytočnú energiu z bŕzd vrátiť do batérie - rekuperácia, ale oplatí sa iba v tom prípade, že často brzdíte.

Brzdy

Najčastejším spôsobom brzdenia je brzda v zadnom blatníku, ktorá elektokolobežku zastaví hneď, ako na ňu šliapnete alebo klasická kotúčová a bubnová brzda s páčkou na riadidlách (poznáme ju napr. z bicykla). S elektrickou brzdou je brzdenie plynulejšie a je súčasťou tých komfortnejších modelov. Elektrokolobežku môžete ovládať aj prenášaním váhy tak, že potlačíte riadidlá vpred alebo ich pritiahnete k sebe - gyroskopický systém. V tomto prípade je zrýchlenie a spomalenie plynulé a vyhnete sa prudkému trhanému brzdeniu.

Kolesá

Kolesá na elektrokolobežkách sú nafukovacie alebo bezdušové. Bezdušové sú z pevného materiálu a ani defekt ich nezastaví, ale po určitom čase ich musíte celé vymeniť. Pri jazde na nich cítite každý kamienok a to vám začne skôr či neskôr prekážať. Nafukovacie sa prispôsobia terénutlmia nárazy a defekt je ich stálou hrozbou. Výhodou je, že pri poškodení nemeníte celé koleso, ale iba poškodenú časť, ale v porovnaní s bezdušovými sú drahšie. Na začiatok zvoľte koleso s veľkosťou 5 – 6,5 cm a postupne ich zväčšujte. Väčšie kolesá sú rýchlejšie a určené pre skúsenejších jazdcov.

Motor

Motor je prepojený s batériou. Vyšší výkon je vhodnejší pre ťažších ľudí a komplikovanejší terén. Motor elektrokolobežky je reťazový alebo nábojový a povezie vás rýchlosťou 10 až 35 km/h.

  • do 100 W – elektrická kolobežka pre menšie deti
  • do 350 W – stredne náročný jazdec, využitie v meste
  • nad 350 W – náročný jazdec, vyššia rýchlosť

Elektrokolobežka Razor E300

Protišmyková úprava

Skoro všetky elektro kolobežky majú aj protišmykovú úpravu. Ide o vašu ochranu, pretože pošmyknutie patrí medzi najčastejšie úrazy spojené s jazdou na elektrokolobežke.

O elektrokolobežkách sme si už povedali všetko. Ak má byť vaša jazda naozaj bezpečná, doplňte si výbavu aj o osvetlenie, reflexné prvky a prilbu.

Kolobežka by mala spĺňať isté podmienky aj z hľadiska samotnej konštrukcie. Rám elektrické kolobežky by mal byť v prvom rade pevný a bezpečný. Keď tieto podmienky spĺňa, ďalšie vlastnosti sú už čisto pre vaše pohodlie.

Elektrické kolobežky ponúkajú aj nejednu technológiu a funkciu pre tých, ktorí chcú niečo navyše.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Komentáre

30/03/2019 23:56
Lya

Ja mam nitro scooter a som z nej nadsena a jazdim s nou naozaj denne a bavi ma coraz viac

16/04/2019 10:33
Marianna

viete mi niekto poradit nejaku bicyklo kolobežku s pohonom na benzin a sedadlom? Chcem niečo take kupit svojmu otcovi k 60.narodeninám. Ďakujem

30/05/2019 14:59
Lujza

myslíš nejaku motokolobežku so sedadlom?

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame

Čierno-biela farebná kombinácia je podľa vás nudná? Nesúhlasíme. Presvedčte sa o tom, že čierno-biela kuchyňa môže byť nadčasová a netradičná.Publikované dňa: 23.06.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako predísť žmolkom a ako ich odstrániť? Pomôže odžmolkovač, nožnice alebo hubka na riadAko predísť žmolkom a ako ich odstrániť? Pomôže odžmolkovač, nožnice alebo hubka na riad

Žmolky potrápili už nejedného z nás, hlavne ak sa objavili na našom obľúbenom kúsku oblečenia. Poradímevám, ako sa žmolkov zbaviť šetrne k oblečeniu a rýchlo.

Ručný vs elektrický mlynček na korenie a soľ: recenzie, skúsenosti, testRučný vs elektrický mlynček na korenie a soľ: recenzie, skúsenosti, test

Žiaden vášnivý kuchár a milovník dobrého jedla však nedá dopustiť na jedinečnú chuť a arómu čerstvo pomletého korenia. Ako si vybrať mlynček na korenie a soľ?

WD-40 – recenzia, skúsenosti, cena, zloženie a použitie v domácnostiWD-40 – recenzia, skúsenosti, cena, zloženie a použitie v domácnosti

WD-40 je snáď najznámejší penetračný olej na svete. Využitie si nájde ako v dielni, tak v každej domácnosti či záhrade, a je užitočným pomocníkom pri mnohých DIY trikoch.