Najlepšie elektrické kolobežky - poradíme ako vybrať

Obdivujete ľudí, ktorí sa po meste prevážajú na elektro kolobežkách a rozmýšľate nad tým, koľko času ušetria? Ticho im závidíte, v obchode na elektro kolobežky pokukujete, ale ešte ste nenabrali odvahu nejakú vyskúšať?

Elektrická kolobežka do mesta

Prekonajte strach a vyberte si takú, ktorá vám bude vyhovovať najviac. Trochu vám s tým pomôžeme.

Obľúbené produkty

Pracovne alebo len tak, pre zábavu

Často sa v meste pracovne premiestňujete a prekonávate kratšie vzdialenosti? Tlačenica v autobuse alebo električke nie je nič pre vás? Skúste elektrokolobežky s jednoduchým ovládaním a z ľahkých materiálov, aby ste ich rýchlo zložili a preniesli všade, kam potrebujete a cesta do práce bude príjemná a ani sa na nej nespotíte. Nerozmýšľate len o práci a na elektrokolobežke si chcete užiť len kopec zábavy? Zohľadnite to pri výbere a zbytočne ju nepreplácajte.

Elektro kolobežky a ich cena

Elektokolobežky nie sú rovnaké a nie je všade rovnaká ani ich cena. Na trhu nájdete elektrokolobežky za 100, ale aj za 1000 a viac €. Ak s ňou počítate ako s dopravným prostriedkom, ktorý vás má načas dopraviť z bodu A do bodu B, tak do nej zainvestujte. Cena sa odvíja od kvality materiálov, ktoré elektrokolobežku tvoria.

Pri elektro kolobežke sa zamerajte na

Rám

Rám a jeho robustnosť určuje aj nosnosť elektokolobežky. Najbežnejšou je nosnosť 100 až 120 kg a úzko súvisí s hmotnosťou človeka, ktorému ju kupujete. Chyťte ju do ruky a zistite, či ju budete schopní bez problémov skladať a prenášať. Konštrukcia je väčšinou ľahká (vyrobená z duralu), ale pred kúpou si vyskúšajte, či s ňou budete bezproblémovo zaobchádzať aj vy.

Dojazd

Dojazd sa pri elektrokolobežkách uvádza v kilometroch alebo v minútach a nie je pri všetkých rovnaký. Plánujete elektorkolobežku maximálne využiť? Vyberte takú, ktorá na jedno nabitie utiahne 40 km. Základom kvalitnej elektrokolobežky je baterka, ktorá niečo vydrží. Uvedomte si to skôr, ako vás ekejtrokolobežka na pol ceste zradí.

Batéria

Maximálny dojazd je plne závislí na kapacite batérie. Elektro kolobežka vám na jedno nabitie vydrží 40 minút, ale aj niekoľko hodín. Kvalita batérie, terén, spôsob jazdy a hmotnosť jazdca ovplyvňuje jej celkový výkon. Displej vám ukáže, koľko šťavy sa v batérii ešte nachádza, takže sa viete zariadiť. Ak batéria predsa len nevydrží, pri väčšine elektrokolobežiek môžete pokračovať klasickým spôsobom a odrážať sa nohami. Elektro kolobežky sú EKO a šetria naše prostredie.

Riadenie

Rýchlosť na elektrických kolobežkách zvyšujete alebo znižujete páčkou na riadidlách. Počet rýchlosti je rôzny a závisí od toho, akú elektro kolobežku si vyberiete. Kvalitnejšie elektorkolobežky sú vybavené tempomatom, ktorý pomôže udržiavať rovnakú rýchlosť počas celej jazdy. Prepojte elektrokolobežku s telefónom a zaznamenávajte prejdené kilometre a čas. Sú kolobežky, ktoré dokážu prebytočnú energiu z bŕzd vrátiť do batérie - rekuperácia, ale oplatí sa iba v tom prípade, že často brzdíte.

Brzdy

Najčastejším spôsobom brzdenia je brzda v zadnom blatníku, ktorá elektokolobežku zastaví hneď, ako na ňu šliapnete alebo klasická kotúčová a bubnová brzda s páčkou na riadidlách (poznáme ju napr. z bicykla). S elektrickou brzdou je brzdenie plynulejšie a je súčasťou tých komfortnejších modelov. Elektrokolobežku môžete ovládať aj prenášaním váhy tak, že potlačíte riadidlá vpred alebo ich pritiahnete k sebe - gyroskopický systém. V tomto prípade je zrýchlenie a spomalenie plynulé a vyhnete sa prudkému trhanému brzdeniu.

Kolesá

Kolesá na elektrokolobežkách sú nafukovacie alebo bezdušové. Bezdušové sú z pevného materiálu a ani defekt ich nezastaví, ale po určitom čase ich musíte celé vymeniť. Pri jazde na nich cítite každý kamienok a to vám začne skôr či neskôr prekážať. Nafukovacie sa prispôsobia terénutlmia nárazy a defekt je ich stálou hrozbou. Výhodou je, že pri poškodení nemeníte celé koleso, ale iba poškodenú časť, ale v porovnaní s bezdušovými sú drahšie. Na začiatok zvoľte koleso s veľkosťou 5 – 6,5 cm a postupne ich zväčšujte. Väčšie kolesá sú rýchlejšie a určené pre skúsenejších jazdcov.

Motor

Motor je prepojený s batériou. Vyšší výkon je vhodnejší pre ťažších ľudí a komplikovanejší terén. Motor elektrokolobežky je reťazový alebo nábojový a povezie vás rýchlosťou 10 až 35 km/h.

 • do 100 W – elektrická kolobežka pre menšie deti
 • do 350 W – stredne náročný jazdec, využitie v meste
 • nad 350 W – náročný jazdec, vyššia rýchlosť

Elektrokolobežka Razor E300

Protišmyková úprava

Skoro všetky elektro kolobežky majú aj protišmykovú úpravu. Ide o vašu ochranu, pretože pošmyknutie patrí medzi najčastejšie úrazy spojené s jazdou na elektrokolobežke.

O elektrokolobežkách sme si už povedali všetko. Ak má byť vaša jazda naozaj bezpečná, doplňte si výbavu aj o osvetlenie, reflexné prvky a prilbu.

Kolobežka by mala spĺňať isté podmienky aj z hľadiska samotnej konštrukcie. Rám elektrické kolobežky by mal byť v prvom rade pevný a bezpečný. Keď tieto podmienky spĺňa, ďalšie vlastnosti sú už čisto pre vaše pohodlie.

Elektrické kolobežky ponúkajú aj nejednu technológiu a funkciu pre tých, ktorí chcú niečo navyše.

Elektrická kolobežka Defiant DF-SK8Obľúbený model s robustnou konštrukciou a prijateľnou hmotnosťou 15 kg disponuje odpruženou prednou vidlicou, vďaka ktorej je jazda veľmi pohodlná. Plusom je aj minimálna hlučnosť kolobežky a vysoká nosnosť – až 150 kg. Táto elektrokolobežka s 350 W elektromotorom a lítiovou batériou dosahuje rýchlosť 30 až 35 km/h.

Dojazd na jedno nabitie je cca 20 km. Výhodou je však rýchle nabíjanie batérií, ktoré trvá približne 4 hodiny. Kolobežka má predné i zadné svetlo, praktický stojanček a je navyše aj skladná. 8 palcové pneumatiky zabezpečia príjemnú jazdu bez zbytočných vibrácií na nerovnom povrchu.

 • Kvalitné spracovanie
 • Masívna a odolná konštrukcia
 • Veľká kapacita batérie
 • Pomer ceny vs. kvality
 • Nedá sa použiť záložná batéria
 • Po vybití batérie sa ťažko "odráža"
 • Vyššia hmotnosť kolobežky

Elektrická kolobežka Xiaomi MiJiaVýkonný a dizajnovo atraktívny model od Xiaomi je vyrobený z hliníkovej zliatiny a uhlíkových vlákien. K jej najväčším prednostiam patrí jednoznačne maximálna rýchlosť až 45 km/h, dojazd – skvelých 30 až 40 km na jedno nabitie (dojazd závisí od povrchu, na ktorom jazdíme aj od hmotnosti jazdca) a výkon motora až 500 W. Kolobežka má nafukovacie 10" pneumatiky, kvalitné kotúčové brzdy a maximálnu nosnosť 150 kg.

Oproti lacnejším modelom vyniká nielen maximálnym stúpaním (30°), ale aj drobnosťami, akými sú napríklad LED podsvietenie podvozku, možnosť aktivácie tempomatu či možnosť synchronizácie so smartphonom.

 • Robustná konštrukcia
 • Vstavané bluetooth reproduktory
 • Digitálny displej
 • Dojazd
 • Vyššia hmotnosť
 • Vyššia cena

Elektrická kolobežka Takira Sc8ter CarbonKvalitná elektrokolobežka s ľahkou karbónovou konštrukciou je vhodná aj na dlhšie cesty. Kolobežku s 5'' kolesami poháňa 250 W motor. Maximálna rýchlosť Takira Sc8ter Carbon je 22 km/h, max. stúpanie 15 stupňov a najvyššia povolená hmotnosť užívateľa skvelých 120 kg. 24 V li-ion batéria, ktorú nabijete už za 3 hodiny zabezpečí maximálny dosah až 28 km.

Tento ultramobilný model s funkciou jednoduchého zloženia disponuje aj LCD displejom a výkonnými LED reflektormi so svietivosťou 120 luxov. Súčasťou balenia je aj rýchlonabíjačka.

 • Tichý motor
 • Skladnosť
 • Rýchle nabíjanie batérie
 • Nízka hmotnosť – 7,5 kg
 • 5 rýchlostných stupňov
 • Nižšie maximálne stúpanie
 • Nižšia maximálna rýchlosť

Elektrická kolobežka Razor E300Aktuálne najrýchlejšia elektrická kolobežka od firmy Razor s výkonom 250 W a maximálnou rýchlosťou 24 km/h sa môže pochváliť extra tichým chodom, veľkou nášľapnou plochou, ale aj pevnou a odolnou konštrukciou. Tento model možno pri najvyššej rýchlosti používať približne 40 minút, doba nabíjania batérií je 8 – 11 hodín.

Veľkým plusom modelu je otočná rukoväť na ovládanie rýchlosti jazdy. Kolobežka disponuje extra širokými 10'' pneumatikami, ktoré spríjemňujú pôžitok z jazdy. Jej maximálna nosnosť je 100 kg.

 • Výhodná cena
 • Oceľová konštrukcia
 • Tichý výkonný elektromotor
 • Ovládanie rýchlosti priamo na riadidlách
 • Nedá sa skladať
 • Nemá li-ion batérie
 • Dlhšie nabíjanie batérií

Elektrická kolobežka Joyor X5SVýkonná kolobežka so silným 500 W motorom a nosnosťou do 120 kg poteší maximálnou rýchlosťou až 35 km/h. Veľkokapacitná Li-ion batéria, ktorú nabijete za 5-7 hodín, sa postará o výborný dojazd 55 km! Kolobežka sa dá jednoducho zložiť, čo uľahčí jej prenášanie.

Elektrokolobežka disponuje aj prehľadným farebným displejom, predným a zadným svetlom, húkačkou, stojančekom či USB portom pre napájanie. Samotnú jazdu spríjemňuje predný tlmič, ktorý výborne tlmí vibrácie, ale aj tempomat či fakt, že plyn sa aktivuje až po odraze nôh od zeme. Vďaka tomu nemôže dôjsť k náhodnému stlačeniu plynu na stojacej kolobežke.

 • Extra silný motor
 • Výborný dojazd
 • Krátke nabíjanie batérií
 • Skladací mechanizmus
 • Vyššia cena
 • Nižšie maximálne stúpanie (15°)

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Komentáre

30/03/2019 23:56
Lya

Ja mam nitro scooter a som z nej nadsena a jazdim s nou naozaj denne a bavi ma coraz viac

16/04/2019 10:33
Marianna

viete mi niekto poradit nejaku bicyklo kolobežku s pohonom na benzin a sedadlom? Chcem niečo take kupit svojmu otcovi k 60.narodeninám. Ďakujem

30/05/2019 14:59
Lujza

myslíš nejaku motokolobežku so sedadlom?

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.Publikované dňa: 23.06.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Reverzná osmóza – najlepší filter pitnej vody Reverzná osmóza – najlepší filter pitnej vody

Tvrdá voda, znečistená voda alebo voda s vysokým obsahom niektorých minerálov či tocínov. Riešením je filtrácia vody. Medzi takéto spôsoby patrí i reverzná osmóza. Čo to reverzná osmóza...

Philips Hue: Smart osvetlenie, v ktorého spoločnosti sa budete cítiť ako v budúcnosti Philips Hue: Smart osvetlenie, v ktorého spoločnosti sa budete cítiť ako v budúcnosti

Inteligentné bezdrôtové osvetlenie pre domácnosť Philips Hue je nielen dizajnovou záležitosťou, ale aj niečím, čo dokáže naozaj spríjemniť každodenné fungovanie. Svetlá si totiž môžete...

KitchenAid Artisan recenzia. Kuchynský robot má bohaté príslušenstvo KitchenAid Artisan recenzia. Kuchynský robot má bohaté príslušenstvo

Štýlový, dizajnový retro kuchynský robot v mimoriadne kvalitnom vyhotovení? To je KitchenAid, prvý a jediný robot s celokovovým telom. V našom článku vám o ňom povieme viac!