Najlepšie mobilné klimatizácie - recenzie a test poradia, ako vybrať

Najmä v letných mesiacoch, v období vysokých teplôt, je kvalitná klimatizácia výhodnou kúpou do domácnosti či práce. Ak ste sa rozhodli pre jej kúpu, je vhodné obrátiť sa na firmy, ktoré sú prioritne zamerané na ich predaj.

Mobilná klimatizácia v obývačke

V článku vám poradíme, čo je dôležité vedieť a neprehliadnuť pri kúpe mobilnej klimatizácie. Poďte si vybrať s nami.

Obľúbené produkty

Charakteristika mobilnej klimatizácie

Mobilná klimatizácia je ideálnym riešením do priestorov, v ktorých nemožno využiť klasickú klimatizáciu z dôvodu zlých stavebných úprav či do priestorov, ktoré nevlastníme. Nevyžaduje odbornú montáž, stavebné úpravy a má jednoduchá manipulácia.

Rozdiel medzi mobilnou klimatizáciou a ochladzovačom vzduchu

Často dochádza k mýleniu medzi ochladzovačom vzduchu a mobilnou klimatizáciou. Základný a hlavný rozdiel medzi nimi je však veľmi jednoduchý. Ochladzovač vzduchu teplo neodvádza  von z miestnosti, len ho výry a pomocou ventilátora a zvlhčovača je teplota vzduchu znesiteľnejšie.

Mobilná klíma nie je ochladzovač vzduchu

Nevyžaduje si absolútne žiadne stavebné úpravy priestoru a ani špeciálnu montáž, zatiaľ čo mobilná klimatizácia má odvod vzduchu a funguje na inom princípe - odvádza teplý vzduch z miestnosti von.

Rozdiel medzi klasickou a mobilnou klimatizáciou

Inštalácia klasickej klimatizácie trvá približne 5 hodín niekedy i viac. Ideálne miesto na umiestnenie klimatizácie je oproti oknu. Montáž vyžaduje profesionála, pri mobilnej si poradíme i sami, pokiaľ sme aspoň trochu technické typy.  Zatiaľ čo mobilnú klimatizáciu môžeme preniesť a dať do akejkoľvek miestnosti, klasická klimatizácia má svoje stále miesto.

Mobilná klimatizácia má filtre aj prvky na prívod a odvod vzduchu, ktoré treba pravidelne vymieňať, najneskôr po 24 mesiacoch.

Ako vybrať prenosnú klímu? Sledujte 7 parametrov

Výkon

Najdôležitejší technický bod pri kúpe klimatizácie predstavuje jej samotný výkon. Aby neprišlo k častému vypínaniu a zapínaniu klimatizácie a následnej k vysokej spotrebe energie je dôležité, aby ste vedeli presné rozmery miestnosti, kde vám bude klimatizácia slúžiť.

Výkon mobilnej klimatizácie

Ak je výkon klimatizácie naopak príliš malý, klimatizácia bude neustále aktívna, čo prináša veľkú spotrebu energie a nízky efekt výkonu.

Výkon klimatizácie vypočítame podľa m2 miestnosti, v ktorej bude klimatizácia účinná.  Na 10 m2 je potrebný 1kW chladiaceho výkonu.  

Pri výkone berte ohľad i na tieto faktory:

  • pri veľkom množstve slnečného žiarenia je lepšia mať o 10% efektívnejší výkon
  • typ a plocha okien
  • podľa množstva ľudí v miestnosti
  • izolácia miestnosti

Vzduchový výkon

Pri type klimatizácii, ktoré sú vybavené HEPA filtrom je dobré prihliadať na vzduchový výkon (prietok) klimatizácie.

Ten je hodnotení na základe toho, ako je schopný spracovať objem vzduchu v miestnosti, mal by byť schopný spracovať celý objem vzduchu v miestnosti 2,5 krát za 1 hodinu.

Hlučnosť

Hlučnosť klimatizácie závisí od výkonu, čím je výkon vyšší, tým väčší hluk klimatizácia vydáva. Pri  mobilných klimatizáciách tento zvuk nemusí byť taký vysoký ako pri centrálnych klímach. Avšak už pri samotnej výrobe sa myslí na to, že je určená do obytných priestorov a je zabezpečená technológiou tzv. inventora, ktorý znižuje hlučnosť.  

Dnes inventorom disponuje takmer každá klimatizácia. Táto technológia zabezpečuje to, že je klimatizácia úspornejšia, efektívnejšia a tichšia, jedinou nevýhodou je to, že je drahšia. Inventor znižuje výkon klimatizácie v závislosti od teploty v miestnosti.

Tepelné čerpadlo

To, že sa v klimatizácii nachádza tepelné čerpadlo zdvojnásobuje jej úlohu a robí z nej vykurovacie teleso, čo znamená, že ňou môžete i kúriť  a nie len ochladzovať priestor.

Filtrácia vzduchu

Moderné klimatizačné jednotky sú zväčša vybavené filtračnými funkciami, ktoré sú veľmi prospešné pre naše zdravie. Filtračná funkcia čistí vzduch od čiastočiek prachu a nečistôt. HEPA filter, elektronický alebo plazmový sú schopné odstraňovať škodliviny ako dym, smog, baktérie, vírusy, mikróby a znižovať tým riziko zdravotných problémov.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie klimatizácie

Odvlhčovanie

Klimatizácia môže disponovať i funkciou odvlhčovania, kedy samotne znižuje vlhkosť a udržuje ju na úrovni 40 – 60%. Pomáha najmä ľuďom, ktorí trpia častými alergiami.

Vetranie

Funkciu, ktorú môže obsahovať i vaša klimatizácia je vetranie. Je prospešná najmä pre izolované budovy, kde je vetranie problémové. Zabezpečí prívod čerstvého vzduchu a umožní predísť syndrómu tzv. „chorých budov“.

Na čo netreba zabúdať?

Údržba - pravidelná údržba pri vlastnení mobilnej klimatizácie je nutnosťou. Jej zanedbávanie môže ovplyvniť hlučnosť klimatizácie i spotrebu elektrickej energie. Dôležité je pravidelné čistenie a výmena filtrov, taktiež vymieňanie kondenzátoru, čo znižuje tvorbu baktérií a plesní.  

Vývod teplého vzduchu mobilnej klimatizácie

Montáž - odvod vzduchu nie je náročnou záležitosťou, ako sme už vyššie v článku spomínali a s trochou technických zručností to zvládnete i sami, bez pomoci akéhokoľvek pomocníka či špecialistu. Ku klimatizácii sú pribalené tesniace prvky a flexibilná hadica, ktorá slúži na odvádzanie vzduchu. Hadicu môžete namontovať  do otvoreného okna, digestora, odťahovej šachty či samostatnej diery v stene.

Testy a recenzie klimatizácií

Vybrať si klimatizáciu nie je jednoduché. Aj keď sledujeme všetky vyššie spomenuté parametre, môže nám v pohodlnom používaní klimatizácie zabrániť faktor, ktorého preskúmanie by nás ani nenapadlo. Navyše niektoré údaje nie sú pravdivé, napríklad údaj o maximálnej hlučnosti sa často vymyká realite. Odporúčame vám preto sledovať odborné testy, porovnania a užívateľské recenzie.

Preto sme aj my v redakcii pripravili rebríček najlepších klimatizácií, ktoré sú tento rok dostupné na našom trhu. Ak máte otázky, použite prosím komentáre.

Najlepšie mobilné klimatizácie podľa testu

Pozrite si aj naše inšpirácie

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 21.06.2017
Hodnotenie článku:
(86.8%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať žehličku na vlasy? Recenzie potvrdzujú, že najlepšia je s keratínom a ionizátorom Ako vybrať žehličku na vlasy? Recenzie potvrdzujú, že najlepšia je s keratínom a ionizátorom

Potrebujete skrotiť či dokonca vyrovnať kučery alebo po nich práve naopak túžite? Zaobstarajte si žehličku na vlasy. Viete, na čo sa pri jej výbere a kúpe zamerať ? Poradíme vám v našom...

Fondue sady - elektrické, keramické, nerezové či liatinové? Fondue sady - elektrické, keramické, nerezové či liatinové?

Fondue nie je jedlo, fondue je spoločenská udalosť. Aj vy sa radi pochutnávate na dobrom jedle a špecialitách? Užite si s rodinou alebo priateľmi jedinečný večer. Poradíme vám aké máte...

Ako vybrať detektor dymu, plynu, vody či CO? Najlepšie domáce hlásiče požiaru podľa testov majú aj wifi Ako vybrať detektor dymu, plynu, vody či CO? Najlepšie domáce hlásiče požiaru podľa testov majú aj wifi

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť vášho domu, bytu či iného priestoru, investícia do hlásičov požiaru, dymu, plynov či vody je úplne na mieste. V našom článku vám predstavíme osvedčené modely.


Komentáre

10/08/2017 12:07
jankohraško

Whirlpool PACW9COL

Výhody: vychladí naozaj rýchlo aj väčšie miestnosti, nízka hlučnosť
Nevýhody: hlučnosť

super hodnotenie !!! čitate to po sebe? hlučnosť je aj +aj-? desssss

10/08/2017 12:56
Redakcia TopByvanie.sk

Dobrý deň, jankohraško!

Ospravedlňujeme sa za nejasnosti. Veríme, že nám túto mini chybičku odpustíte a pri výbere konkrétneho modelu využijete všetky rady, ktoré sme pre vás zhrnuli v našom článku. Prajeme príjemný deň.

Pridať komentár