Ako vybrať odrážadlo pre deti, výhody, vhodný vek

Odrážadlá, trojkolky, kolobežky či posúvadlá – v dnešnej dobe už jestvuje množstvo „dopravných prostriedkov“ pre najmelnších. Nájdete ich v každom hračkárske i športovom obchode. V závale rôznych ponúk môže byť ťažké vybrať to najvhodnejšie vozidlo pre vaše dieťa.

Ako vybrať odrážadlo?

Malo by rozvíjať pohybové zručnosti, motoriku, koordináciu aj rovnováhu. Takýmto vozidlom je práve odrážadlo a my vám prezradíme, prečo sa oplatí ho dieťaťu zaobstarať, ale aj to, ako si poradiť s výberom.

Prečo sa oplatí zaobstarať dieťaťu odrážadlo

Odrážadlo je celkom jednoduché vozidlo – máva 2, 3 alebo aj 4 kolesá a vyrába sa v tvare bicykla, trojkolky, štvorkolky či rôznych dizajnových prevedení, napr. auto, traktor či motorka. Podstatné je, že na rozdiel od bicykla nemá pedále ani reťaz. Dieťa si do vozidla sadne a začne sa pohybovať úplne prirodzene a intuitívne – odrážaním sa. Práve odtiaľ pochádza aj samotný názov – odrážadlo. Dieťa tak získa svoje prvé vozidlo, s ktorým sa môže hrať už od skorého veku. Odrážadlá sú totiž vhodné už od 12 mesiacov, resp. odkedy dieťa začne chodiť, pričom s pribúdajúcim vekom sa znižuje počet kolies odrážadla, čím sa stáva udržanie rovnováhy náročnejšie a dieťa sa tak učí získať viac stability. Pri používaní odrážadla nejde len o samotnú hru a zábavu. Odrážadlá majú množstvo výhod pre samotný rozvoj dieťaťa:

 • Odrážadlo pomáha pri rozvoji koordinácie o rovnováhy.
 • Prispieva k rozvoju pohybových zručností.
 • Pomáha posilniť nohy a držanie tela.
 • Sed na širokom sedadle pomáha pri rozvoji bedrových kĺbov.
 • Pomáha zvýšiť pohyblivosť a výdrž.
 • Motivuje k pobytu na čerstvom vzduchu.
 • Je skvelou pomôckou pred získaním prvého bicykla.
 • Pomáha viesť k samostatnosti.
 • Odrážadlá pre najmenších pomáhajú získať istotu pri chôdzi.
 • Odrážadlá vybavené zvukovými signálmi rozvíjajú aj sluch.
 • Odrážadlá vybavené svetielkami a rôznymi farebnými prvkami rozvíjajú zrak.
 • Pri hrách rozvíjajú aj kreativitu a predstavivosť.
 • Sú dôležité aj z psychologického hľadiska, pomáhajú osamostatniť sa, nebáť sa, skúšať nové veci a učiť sa aj pri pádoch a chybách.

Odrážadlo pre deti od 1 roka

Od akého veku dieťaťa je vhodné?

Z hľadiska veku je odrážadlo určené pre deti od 1 do 3 rokov. Pre najmenšie deti je to vhodná pomôcka práve v čase, keď začínajú chodiť. Kolesá im dodávajú stabilitu, pričom dieťa sa odráža nohami a takýmto spôsobom ich posilňuje. Odrážadlá pre deti od 1 roka majú často 3 – 4 kolesá a vodiacu tyč, vďaka ktorej môžu rodičia dieťaťu pomôcť regulovať rýchlosť či smer pohybu. Odrážadlá pre staršie deti sú v tvare bicykla bez pedálov s 2 – 3 kolesami. Sú vhodné pre deti, ktoré už chôdzu zvládli, no pomáhajú im získať lepšiu kontrolu, stabilitu a koordináciu. Často ide o prípravný krok pred zvládnutím prvého bicyklovania. Tieto odrážadlá nemajú vodiacu tyč a kolesá bývajú nastaviteľné – väčšinou sa dá prejsť z 3 na 2 kolesá, resp. sa odstránia stabilizačné prvky.

Ak sa zamýšľate nad kúpou odrážadla pre svoje dieťa, jeho vhodnosť nezávisí len od veku dieťaťa, ale aj od jeho pohybových zručností, teda či odrážadlo zvládne používať, a jeho výšky. Dieťa môže dosiahnuť potrebnú výšku skôr alebo neskôr, ako je uvedený vhodný vek. Dôležitá je pritom nie celková výška, ale výška od zeme po rozkrok – teda aby dieťa dokázalo dočiahnuť nohami na zem. Na odrážadle je tento údaj zobrazený ako výška sedadla.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie odrážadlá

Ako vybrať odrážadlo

Pri kúpe odrážadla vás môže zmiasť množstvo rôznych druhov, materiálov a dizajnových prevedení. Je ľahké staviť na dizajn, ktorý vás na prvý pohľad zaujme, no nenechajte sa zlákať len pekným vzhľadom. Kvalitné a bezpečné odrážadlo by malo spĺňať niekoľko kritérií a na to, aby bolo vhodné a čo najlepšie využiteľné pravé pre vaše dieťa, je potrebné vopred vedieť, na ktoré kritériá sa zamerať.

Rozmery

Veľmi dôležitým údajom pri kúpe odrážadla sú jeho rozmery. Odrážadlá síce určujú, pre akú vekovú kategóriu sú vhodné, no dôležitejšia je výška sedadla. Sedadlo odrážadla by malo byť vo výške rozkroku dieťaťa tak, aby dokázalo stáť na zemi celou plochou chodidiel, nielen na špičkách. Pri výbere odrážadla preto zmerajte tento údaj (dieťa by pri meraní malo mať obuté topánky) a porovnajte ho s výškou sedadla. Vo väčšine prípadov ide o rozmer v rozmedzí 25 – 40 cm.

Mnohí rodičia kupujú odrážadlo s väčšou výškou v snahe, aby dieťaťu vydržalo čo najdlhšie, keďže deti rastú rýchlo. Nejde o úplne správny krok, keďže hlavne v začiatkoch, keď sa dieťa odrážadlo učí používať, by malo dočiahnuť na zem celou plochou chodidiel. Skvelým riešením sú preto odrážadla s nastaviteľným sedadlom, ktoré možno v prípade potrebny nastaviť často aj o 10 cm vyššie. Takto nastaviteľné odrážadlo mu pokojne vydrží po celú dobu používania od 1 do 3 rokov. Pri rozmeroch odrážadla stojí za to vziať do úvahy aj skladnosť a vopred si stanoviť, kde budete odrážadlo skladovať. Niektoré modely sú navrhnuté tak, aby sa dali jednoducho a rýchlo zložiť na menší rozmer, čo ocenia najmä tí, ktorí často cestujú.

Materiál

Materiál odrážadla si rodičia často vyberajú podľa svojho vkusu a dizajnového spracovania. Stojí za to pritom zvážiť aj vlastnosti jednotlivých materiálov. Najčastejšie používané materiály sú drevo, plast, kov a ich kombinácie.

Farebné plastové odrážadlo pre najmenšie deti

 • Plast – Plast býva vždy lacnou, no aj menej atraktívnou alternatívou. Plastové odrážadlá sú ľahké, cenovo dostupné, no lacno aj pôsobia. Nevýhodou je, že plast podlieha opotrebovaniu pomerne skoro a pri intenzívnom používaní môže dôjsť k opotrebúvaniu vozidla. Plast je vhodný do interiéru aj exteriéru, no je potrebné si vždy zistiť údaje o jeho vplyve na zdravie, teda o aký konkrétny plast ide a či je bezpečný pre deti.
 • Drevo – Dizajnovo zaujímavé sú drevené odrážadlá. Vždy potešia svojím tradičným vzhľadom, často pôsobia minimalisticky, moderne či retro a sú spájané s prírodou. Tento prírodný materiál však aj rýchlejšie podlieha opotrebovaniu, ak sa používa vo vlhkom prostredí, v exteriéri. O drevo je potrebné sa patrične starať a ak sa tak stane, odrážadlo vám vydrží dlho. Drevo je pevné a odolné, je dostatočne ľahké, no používanie dreveného odrážadla by sa malo obmedziť na interiér a v exteriéri len za vhodného počasia.
 • Kov – Asi najžiadanejším materiálom je kov. Ide o veľmi odolný a trvácny materiál vhodný do interiéru aj exteriéru. Odrážadlá sú vyrábané zo zliatin hliníka a iných ľahkých kovov, vďaka čomu sú aj dostatočne ľahké. Kovové odrážadlá môžu vydržať skutočne dlho, od 1. až po 3. rok dieťaťa, pričom väčšinou sú nastaviteľné, a preto aj veľmi variabilné a dobre využiteľné. Zo všetkých materiálov má kov taktiež aj najlepšie jazdné vlastnosti.

Sedadlo

Sedadlo nie je dôležité len z hľadiska výšky a možnosti jej nastavenia, ale aj z hľadiska tvaru a komfortu. Sedadlo by malo byť dostatočne široké na to, aby sa naň dieťa dokázalo pohodlne usadiť a udržať rovnováhu. Sedadlo by malo byť ergonomicky tvarované, aby dieťa nesedelo v neprirodzenej polohe, ale dokázalo udržať správne držanie tela. Táto časť odrážadla by mala byť z kvalitných materiálov. Často ide o kombináciu kovu, kvôli jednoduchému výškovému nastaveniu a pevnosti, a kvalitnej penovej výplne, ktorá pôsobí mäkko, no neopotrebuje sa tak skoro.

Kolesá

Kolesá sú dôležité z hľadiska počtu, veľkosti aj materiálu. Odrážadlá mávajú 2 – 4 kolesá, pričom u niektorých modelov je možné zmeniť počet kolies, najčastejšie z 3 kolies na 2. Aké odrážadlo vybrať? Pre najmenšie deti, ktoré len začínajú s chôdzou, je treba siahnuť po čo najstabilnejších odrážadlách so 4 kolesami. Dvojročné deti často začínajú s trojkolesovými odrážadlami a trojročné deti už zvládnu aj dvojkolesové odrážadlá, ktoré ich pripravia na jazdu na bicykli. Počet koliesnezávisí až tak do veku, ale od pohybových schopností dieťaťa.

Chlapčenské odrážadlo

Veľkosť kolies závisí od typu odrážadla aj povrchu, na ktorom sa bude používať. Odrážadlá pre najmenších mávajú menšie kolieska, pričom ich je viac – 3 až 4 kolieska. Odrážadlá pre skúsenejších jazdcov mávajú zase väčšie kolieska podobné bicyklom pre deti. Menšie kolieska sú síce stabilnejšie, ale sú vhodné skôr na pomalšie jazdy v interiéri. Väčšie kolieska zvládajú lepšie nezrovnalosti terénu a sú vhodné hlavne do exteriéru.

S interiérom a exteriérom súvisí aj materiál, z ktorého sú kolesá vyrobené. Menšie kolieska bývajú vyrobené z plastu, sú tvrdšie a nezrovnalosti povrchu je pri jazde viac cítiť. Preto sa hodia skôr do interiéru a na miesta, kde je povrch hladký, bez štruktúry či menších kamienkov. Väčšie kolieska mávajú pneumatiky ako detské bicykle, teda s dušou a plášťom. Sú vhodné do terénu, lepšie tlmia nárazy a poradia si aj s menšími kamienkami a štruktúrovaným povrchom.

Riadidlá

Pri riadidlách je dôležitý ich tvar a rozsah otáčania. Riadidlá by mali mať dostatočnú veľkosť, aby poskytli dieťaťu pohodlný úchop. Vhodné sú riadidlá potiahnuté gumovou vrstvou s textúrou, vďaka čomu sa dieťaťu nebudú šmýkať. Pozornosť venujte aj tomu, ako veľmi sa dajú otáčať. Odrážadlá pre staršie deti majú vyšší rozsah otáčania, no mnohé sú zabezpečené proti pretočeniu, ktoré by mohlo spôsobiť úraz. Mladšie deti majú menšiu koordináciu pohybu, preto by im vyšší rozsah otáčania mohol robiť problém. Vtedy je vhodné staviť na štvorkolky a vozidlá s menším rozsahom.

Hmotnosť

Odrážadlá väčšinou mávajú hmotnosť v rozmedzí 3 – 5,5 kg, čo závisí hlavne od materiálu, z ktorého sú vyrobené, aj veľkosti vozidla. Odrážadlo by malo byť ľahké, aby s ním dieťa bez problémov a bez väčšej námahy vedelo manipulovať, tlačiť ho alebo zdvihnúť. Ak mu aj ľahšie odrážadlo spadne, nespôsobí mu výraznú bolesť či poranenie. Zároveň počítajte s tým, že ak odrážadlo so sebou vezmete na dlhšie prechádzky, v určitom momente sa dieťa rozhodne nechať ho tak a vtedy je na vás, aby ste ho niesli. Čím ľahšie odrážadlo, tým lepšie pre dieťa aj pre rodiča, no treba počítať s tým, že za najľahšie odrážadlá si priplatíte.

Dieťa na odrážadle

Bezpečnostné prvky

Pri deťoch je vždy prvoradá bezpečnosť, a tak by to malo byť aj v prípade odrážadla. To by malo mať hladký povrch bez ostrých hrán, odkrytých skrutiek či hrotov. Odrážadlo by malo byť vyrobené z materiálov, ktoré sú pre deti zdravotne neškodné a zároveň poskytujú pevnú a odolnú konštrukciu, ktorá poskytne dieťaťu stabilitu. Z hľadiska bezpečnosti sa môžete zamerať aj na ďalšie kritériá a doplnky.

 • Helma – Helma chráni dieťa pred nárazom hlavy v prípade pádu. Preto sa vždy odporúča, aby dieťa pri jazde na odrážadle malo nasadenú helmu, ktorá mu dobre sedí, nie je mu veľká a neposúva sa. Helmu nezanedbávajte hlavne vtedy, ak dieťa často využíva odrážadlo v exteriéri.
 • Chrániče na lakte a kolená – Tieto pomôcky nie sú nevyhnutnosťou, no sú vítanou pomôckou pre začínajúcich „vodičov“. Tie najmladšie deti mávajú horšiu koordináciu a stabilitu, preto sú pády častým zjavom, no chráničmi sa dá zraneniam predísť.
 • Odrazka – Odrazové sklíčko a reflexné prvky by ste nemali zanedbať vtedy, ak sa dieťa hráva v exteriéri. Nezáleží na tom, či sa hrá pri dennom svetle – reflexné prvky zvyšujú šancu, že budú včas spozorované.
 • Brzdy – Brzdy nie sú nutnou súčasťou odrážadiel – dieťa totiž vie prirodzene zabrzdiť aj nohami. Ak odrážadlo používa najmä v dome a nepresúva sa príliš rýchlo, brzda nie je nevyhnutná. Ak ho používa v exteriéri, je vhodné pouvažovať nad kúpou odrážadla s brzdou, resp. brzdu dokúpiť a nainštalovať. Predídete tak zodratým topánkam a dieťa si zvykne na spôsob brzdenia ako na bicykli.
 • Bezpečnostný certifikát – Ak sa chcete uistiť, že odrážadlo je vyrobené z kvalitných materiálov, má pevnú konštrukciu a spĺňa bezpečnostné požiadavky, siahnite po modeli s bezpečnostným certifikátom, napr. s označením, že výrobok je v súlade s európskymi bezpečnostnými normami EN 71-1.

Vyberáme z nášho katalógu

Cena

Ceny odrážadiel sa rôznia v závislostí od modelu, použitého materiálu a náročnosti prevedenia. V priemere sa ceny pohybujú v rozmedzí 30 – 50 eur, pričom lacnejšie modely možno nájsť už od 15 eur. Odrážadlo vás môže vyjsť aj drahšie, závisí to skutočne len od vašich požiadaviek na kvalitu. Ceny drahších odrážadiel sa môžu vyšplhať aj k stovke eur.

Doplnky

Odrážadlá môžu byť doplnené rôznymi prvkami navyše. U najmenších sú obľúbené svetielka a gombíky so zvukovými efektmi. Vhodná je aj vodiaca tyč, ktorou môže rodič dieťaťu pomôcť a ktorá sa dá v prípade potreby odňať. U starších sú obľúbené rôzne samolepky, fľaše na vodu a nápoje, tašky a košíky na rôzne drobnosti či zvončeky, ktoré deti s radosťou využívajú.

Ako odrážadlo začať používať

Používanie odrážadla je pomerne intuitívne a každé dieťa to skôr či neskôr zvládne. Dôležité je začať pomaly, za pomoci rodiča, ktorý bude nablízku a dodá dieťaťu pocit istoty. Spočiatku nechajte dieťa, nech si odrážadlo samo prezrie a skúsi, ako funguje. Postupne si na sedadlo sadne, no možno bude potrebovať vašu pomoc. Na odrážadle sa buď začne odrážať nožičkami samo, alebo mu môžete pohyb na odrážadle vysvetliť, prípadne ukázať. Buďte mu nablízku a dohliadnite, aby na odrážadle spočiatku len krokovalo a nešlo príliš rýchlo.

Zároveň mu vysvetlite aj názorne ukážte, ako odrážadlo zastaví. Aj keď sa to zdá byť jednoduché, u malého dieťaťa to také jednoznačné byť nemusí. U väčšiny modelov na zastavenie stačí pribrzdiť nohami, iné modely zase majú ručnú brzdu, ktorú sa dieťa musí naučiť používať. Keď zvládne zastavenie, naučte ho odrážadlo šoférovať, teda zabočiť doprava či doľava, podľa toho, kam potrebuje ísť. Môžete ho požiadať, aby zabočilo smerom k vám, alebo mu vytvoriť dráhu s použitím plyšových hračiek, ku ktorým sa musí dostať.

Na pomyselnú dráhu môžete rozložiť aj hračky, ktoré majú pôsobiť ako prekážky. Takto dieťa naučíte, aby sa pozeralo pred seba, nie dole na nohy, a vyhlo sa tak zrážke s potenciálnou prekážkou. Keď zvládne základne riadenie odrážadla, môže sa začať odrážať rýchlejšie a hrať sa na preteky. Tiež je vhodné vysvetliť mu, ako sa kontroluje rýchlosť – dlhšie a častejšie kroky povedú k rýchlejšej jazde, kratšie kroky zase k pomalšej jazde. Na to všetko si zvykne rýchlejšie než sa môže zdať a čochvíľa sa bude na odrážadle viezť s ľahkosťou.

Kým sa však tak stane a kým sa dieťa naučí ubrzdiť, udržať rovnováhu a nespadnúť, môžete pouvažovať nad použitím bezpečnostných prvkov. Základom sú chrániče, ktoré môžete dieťaťu pripnúť na kolená a na lakte, a helmu, ktorá ochráni pred nárazom hlavičky. Po čase určite zvládne jazdu aj bez týchto ochranných pomôcok, no na začiatok nimi predídete rôznym odreninám a rozbitým kolenám či vážnejším nárazom.

TOP odrážadlá

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

 Stanislava Havrilová

Moje záľuby sa vždy točili okolo kreatívnych činností a jazyka. Bavilo ma kresliť, maľovať, písať a učiť sa cudzie jazyky. Aj to ma doviedlo k...


Komentáre

21/06/2021 14:53
Lýdia

Malej sme kúpili Kinderkraft, odrážadlo sa jej zapáčilo v obchode, má košík, čo je podľa nej veľké plus, a nechýbajú ružové doplnky. Je ľahké, dobre sa jej s ním manipuluje, keď už sa jej nechce "bicyklovať", aspoň nie je ťažké na nosenie.

18/07/2021 17:33
Jela

Spolu s manželom sme hľadali pekné a jednoduché odrážadlo pre nášho syna a napokon sme vybrali WORKER Fronzo, pretože nás presvedčil vzhľad a dobrý pomer ceny a kvality. Má pekný športový dizajn a oceňujeme nafukovacie kolesá, ktoré bez problémov prejdu aj po nerovnostiach. Veľkosť odrážadla je akurát a po vybalení z krabice bola montáž jednoduchá a rýchla, takže syn sa hneď mohol začať hrať - odrážať. :-) Oceňujeme kovovú konštrukciu a pevnosť a tiež fakt, že napriek pevnosti je odrážadlo pomerne ľahké. Sedadlo je možné upravovať, preto ho môže dieťa využívať viacero rokov. Syn je z odrážadla nadšený a niekedy z neho nechce ani zliezť, sme preto spokojní, lebo odrážadlo splnilo svoj účel.

18/07/2021 19:37
Magda

Pre nášho drobca sme vybrali odrážadlo Baby Mix v tvare autíčka Range Rover, ktoré má aj vodiacu tyč a spĺňa všetky parametre, ktoré by mali byť v rámci tejto vekovej kategórie. Odrážadlo je vyrobené z kvalitného materiálu a hlavne cena je výborná. Pre malé deti je toto autíčko super, pretože je bezpečné aj praktické. Malý je s ním spokojný, rád a často sa s ním hrá, takže svoj účel splnilo. Na žiadne výrazné nedostatky sme doteraz neprišli a odrážadlo odporúčame aj ostatným.

06/09/2021 21:14
Jajina

My sme malému kúpili dvojkolesové české rascal odrážadlo z cyklospeciality s predným kolesom o niečo väčším než je zadné a je príjemne ľahučké. Nášmu malému sa na ňom perfektne jazdí a dostane sa s ním všade tam, kde potrebuje. Kvôli dvom kolesám musí udržiavať rovnováhu a sústrediť sa - veríme, že prechod na bicykel bude ľahší než bez neho

05/10/2021 20:06
Lena

My sme malému kúpili z webu cyklospeciality.sk, chceli sme ľahké odrážadlo a ich ponuka sa nám páčila najviac.

08/10/2021 15:50
Bea

Odrážadlo je dobré vyskúšať, najlepšie keď je ľahké

08/10/2021 15:51
Nin

My sme kúpili cez eshop a sme spokojní.

07/11/2021 12:40
Seuda

ked sme ho kupovali, vybertala som podla vahy konštrucie a velkosti, veku dietata. vybrali sme woom odražadlo

05/12/2021 17:31
Lola

mali sme take to klasicke prve a ked dieta povyrastlo, tak sme iba povytiahli sedačku a bolo mu dobre

09/08/2022 16:32
Viera

všimla som si, že začali vyrábať už aj drevené odrážadlá...to mi príde ako fajn a ekologické riešenie

28/08/2022 15:53
Karolína

tak to je fajn vedieť, bezpečnosť je prvoradá

30/06/2023 11:16
Stanka

vybrali sme maličké a bolo rovnako velké ako plastová motorka. Super je, že maju nastavitelné riaditka a sedadlo, takže ked dieta povyrastie, nemeusí sa hned kupovat nové odražadlo

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!

Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá

Zelená detská izba je vhodnou voľbou, či už vyberáte zariadenie pre dievča, alebo chlapca. Zelená je optimistická farba, ktorá upokojuje. Pozrite sa, ako dobre v detskej izbe vyzerá.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...Publikované dňa: 11.06.2021
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(93.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

(Montessori) Učiaca veža pre deti – ako vybrať? Najlepšia je rastúca(Montessori) Učiaca veža pre deti – ako vybrať? Najlepšia je rastúca

Uvažujete nad kúpou učiacej veže pre deti, avšak neviete, ktorá je tá najlepšia? V našom článku vám poradíme ako vybrať bezpečnú a kvalitnú učiacu vežu, ktorá vám bude slúžiť roky.

Ultraľahké detské bicykle WOOM. Nový alebo z bazáru?Ultraľahké detské bicykle WOOM. Nový alebo z bazáru?

Bicykle Woom sú extrémne ľahké, dokonca výrazne ľahšie (cca o 40 %) ako bežné detské bicykle. Aké sú výhody kúpy nového a bazárového bicykla Woom? 

Rastúci nábytok pre deti (rastúce písacie stoly, stoličky, postele) – výhody a nevýhodyRastúci nábytok pre deti (rastúce písacie stoly, stoličky, postele) – výhody a nevýhody