Akumulátorové postrekovače na stromy aj burinu?

Ak investujete čas do záhradky a starostlivosti o rastliny, musíte nájsť vhodnú ochranu proti škodcom. Preto pestovatelia používajú postrekovače, ktorými aplikujú hnojivo aj ochranné prvky.

Manuálny postrekovač na postreky

Voľba toho pravého pomocníka v podobe postrekovača však vôbec nie je jednoduchá. Ktorý je lepší? Klasický manuálny alebo akumulátorový postrekovač? My vám dnes prezradíme všetko podstatné.

Využitie postrekovačov je široké

Postrekovač je základným pracovným nástrojom, ak chcete nanášať hnojivá a pesticídy na väčšiu plochu. Hodí sa aj na hubenie škodcov z napadnutých rastlín a je jedno, či ide o rastlinných, alebo živočíšnych škodcov. Výhodou je, že oproti napríklad aplikácie krhlou je látka rozstrekovaná jemnejšie a od rastlín neodskakuje. Kvalitný postrekovať teda ocení každý záhradkár.

Veľkosť je zásadná

Väčšinou sa využíva postrekovať na chrbát, pretože to je najpohodlnejšie nosenie. Ak máte napríklad malú predzáhradku, postačí vám aj objem od 2 do 5 litrov. Tu nie je problém použiť ani klasický tlakový postrekovač a môže byť aj prenosný.

Manuálny záhradný postrekovač s objemom 5 litrov

Stojí pár eur a poslúži spoľahlivo. Na väčšie plochy sa oplatí použiť násadku na chrbát a objem nádrže sa pohybuje v desiatkach litrov.

Zvoľte si správne typ čerpadla

Postrekovače sa delia na piestové alebo membránové. Piestové sú určené len do ručných zariadení a membránové čerpadlo je vhodné aj pri postreku hustejších kvapalín alebo zle rozpustných látok. Ak stavíte na piestové systémy pamätajte, že s nimi môžete aplikovať len dobre rozpustné látky. V opačnom prípade môžete čerpadlo zapchať.

Potom už ostáva len voľba trysky, ktoré sa vám najlepšie hodí vzhľadom na terén a porast.

Prezrieť ponuku postrekovačov!

Manuálny postrekovač

Predstavuje absolútne základný model. Používa sa obvykle na ochranu záhrady pred burinou a škodcami. Funguje na základe tlaku, ktorý vytvoríte manuálne, najčastejšie pumpovaním.

Záhradný postrekovač na chrbát

Tlak sa vytvorí okolo 2 – 4 barov a s tým súvisí aj kratší dosah. Manuálne postrekovače sa pohybujú v cene od 20 eur a prakticky sa na nich nemá čo pokaziť, ak sa nerozbijú. Nemajú žiadne dodatočné prevádzkové náklady, keďže ich poháňa sila záhradkára. Hodia sa však na malé až stredné záhradky a sady. Majú hmotnosť do 5 kilogramov.

Akumulátorový postrekovač

Ide o postrekovač na batériu a samozrejme chrbtový postrekovač, ktorý je zároveň nehlučný a vysoko komfortný. Najvhodnejšie na bežné použitie v záhrade sú postrekovače s hodnotou tlaku 4,3 baru. Keďže neprodukujú emisie, možno ich použiť aj v skleníkoch a uzavretých priestoroch.

Akumulátorový postrekovač na chrbát

 

Pri takom zariadení je vrátane batérie potrebné počítať s váhou okolo 8 kilogramov a lacnejší model vás vyjde okolo 50 eur. Kvalitnejšie typy stoja niekoľko stoviek.

Motorový postrekovač

Motorový postrekovač s dvojtaktným motorovom dokáže vytvárať tlak niekoľkých atmosfér. Svoje uplatnenie nájde vo viniciach, veľkých sadoch a na poliach. Cena je od 200 eur, no bazároch sa dá zohnať približne za polovicu.

Vybrať si môžete z viacerých značiek, medzi najznámejšie značky postrekovačov patria Stihl, Solo a Gardena. Keďže má vlastný motor, nie je príliš ekologický a treba počítať aj so zvýšenou hlučnosťou. Ide o tlakové postrekovače s dosahom aj viac ako 10 metrov. Preto pohodlne obsiahnu dosť veľkú porciu záhrady. Hmotnosť je priemerne okolo 8 kilogramov.

Vybrať nový postrekovač

Postrekovač za malotraktor

Ak to myslíte s pestovaním vážne, rozhodne sa oplatí investovať do postrekovača za malotraktor. Zariadenie je určené na plošné ošetrovaniu poľných plodín pesticídnymi, nepesticídnymi a prípravky určené k plošnému hnojeniu kvapalnými priemyselnými hnojivami.

Profesionálny postrekovač za malotraktor

Je najlepším riešením pre poľnohospodárov, ktorí potrebujú spravovať niekoľko desiatok až stoviek hektárov poľa. Výhodou je presné dávkovanie. Využitie je možné rozšíriť napríklad doplnením bubna s hadicou a striekacou pištoľou na využitie v sadoch, záhradách, skleníkoch, lesoch a podobne. Treba však počítať s vyššou cenou aj váhou.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 28.02.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Parkside náradie z Lidlu - čo hovoria recenzie a skúsenosti Parkside náradie z Lidlu - čo hovoria recenzie a skúsenosti

Pri ponuke príliš lacných výrobkov väčšina z nás zbystrí pozornosť v očakávaní, že výrobok bude oproti konkurencii menej kvalitný či spoľahlivý. Aké je teda náradie značky Parkside z...

Najlepšia pokosová píla. Recenzie a test poradia, ako vybrať Najlepšia pokosová píla. Recenzie a test poradia, ako vybrať

Rozmýšľate nad tým, ako sa reže drevo do presne určeného stupňa? Na svedomí má všetko pokosová píla. Viete, na čo myslieť pri jej kúpe?

Najlepšie malé (125 mm) a veľké (230 mm) uhlové brúsky sú Bosch a Makita Najlepšie malé (125 mm) a veľké (230 mm) uhlové brúsky sú Bosch a Makita

Uhlová brúska je veľmi šikovné zariadenie, ktoré vďaka svojej univerzálnosti nájde uplatnenie u každého domáceho majstra. V našom článku vám predstavíme tie najlepšie modely na trhu.


Komentáre

09/04/2018 23:30
Počasie

Toto je dobrý nápad ale ako na to bude mať vplyv počasie
Myslím dážď a vlhkosť ?

Pridať komentár