Akumulátorové postrekovače na stromy aj burinu?

Ak investujete čas do záhradky a starostlivosti o rastliny, musíte nájsť vhodnú ochranu proti škodcom. Preto pestovatelia používajú postrekovače, ktorými aplikujú hnojivo aj ochranné prvky.

Manuálny postrekovač na postreky

Voľba toho pravého pomocníka v podobe postrekovača však vôbec nie je jednoduchá. Ktorý je lepší? Klasický manuálny alebo akumulátorový postrekovač? My vám dnes prezradíme všetko podstatné.

Využitie postrekovačov je široké

Postrekovač je základným pracovným nástrojom, ak chcete nanášať hnojivá a pesticídy na väčšiu plochu. Hodí sa aj na hubenie škodcov z napadnutých rastlín a je jedno, či ide o rastlinných, alebo živočíšnych škodcov. Výhodou je, že oproti napríklad aplikácie krhlou je látka rozstrekovaná jemnejšie a od rastlín neodskakuje. Kvalitný postrekovať teda ocení každý záhradkár.

Veľkosť je zásadná

Väčšinou sa využíva postrekovať na chrbát, pretože to je najpohodlnejšie nosenie. Ak máte napríklad malú predzáhradku, postačí vám aj objem od 2 do 5 litrov. Tu nie je problém použiť ani klasický tlakový postrekovač a môže byť aj prenosný.

Manuálny záhradný postrekovač s objemom 5 litrov

Stojí pár eur a poslúži spoľahlivo. Na väčšie plochy sa oplatí použiť násadku na chrbát a objem nádrže sa pohybuje v desiatkach litrov.

Zvoľte si správne typ čerpadla

Postrekovače sa delia na piestové alebo membránové. Piestové sú určené len do ručných zariadení a membránové čerpadlo je vhodné aj pri postreku hustejších kvapalín alebo zle rozpustných látok. Ak stavíte na piestové systémy pamätajte, že s nimi môžete aplikovať len dobre rozpustné látky. V opačnom prípade môžete čerpadlo zapchať.

Potom už ostáva len voľba trysky, ktoré sa vám najlepšie hodí vzhľadom na terén a porast.

Prezrieť ponuku postrekovačov!

Manuálny postrekovač

Predstavuje absolútne základný model. Používa sa obvykle na ochranu záhrady pred burinou a škodcami. Funguje na základe tlaku, ktorý vytvoríte manuálne, najčastejšie pumpovaním.

Záhradný postrekovač na chrbát

Tlak sa vytvorí okolo 2 – 4 barov a s tým súvisí aj kratší dosah. Manuálne postrekovače sa pohybujú v cene od 20 eur a prakticky sa na nich nemá čo pokaziť, ak sa nerozbijú. Nemajú žiadne dodatočné prevádzkové náklady, keďže ich poháňa sila záhradkára. Hodia sa však na malé až stredné záhradky a sady. Majú hmotnosť do 5 kilogramov.

Akumulátorový postrekovač

Ide o postrekovač na batériu a samozrejme chrbtový postrekovač, ktorý je zároveň nehlučný a vysoko komfortný. Najvhodnejšie na bežné použitie v záhrade sú postrekovače s hodnotou tlaku 4,3 baru. Keďže neprodukujú emisie, možno ich použiť aj v skleníkoch a uzavretých priestoroch.

Akumulátorový postrekovač na chrbát

 

Pri takom zariadení je vrátane batérie potrebné počítať s váhou okolo 8 kilogramov a lacnejší model vás vyjde okolo 50 eur. Kvalitnejšie typy stoja niekoľko stoviek.

Motorový postrekovač

Motorový postrekovač s dvojtaktným motorovom dokáže vytvárať tlak niekoľkých atmosfér. Svoje uplatnenie nájde vo viniciach, veľkých sadoch a na poliach. Cena je od 200 eur, no bazároch sa dá zohnať približne za polovicu.

Vybrať si môžete z viacerých značiek, medzi najznámejšie značky postrekovačov patria Stihl, Solo a Gardena. Keďže má vlastný motor, nie je príliš ekologický a treba počítať aj so zvýšenou hlučnosťou. Ide o tlakové postrekovače s dosahom aj viac ako 10 metrov. Preto pohodlne obsiahnu dosť veľkú porciu záhrady. Hmotnosť je priemerne okolo 8 kilogramov.

Vybrať nový postrekovač

Postrekovač za malotraktor

Ak to myslíte s pestovaním vážne, rozhodne sa oplatí investovať do postrekovača za malotraktor. Zariadenie je určené na plošné ošetrovaniu poľných plodín pesticídnymi, nepesticídnymi a prípravky určené k plošnému hnojeniu kvapalnými priemyselnými hnojivami.

Profesionálny postrekovač za malotraktor

Je najlepším riešením pre poľnohospodárov, ktorí potrebujú spravovať niekoľko desiatok až stoviek hektárov poľa. Výhodou je presné dávkovanie. Využitie je možné rozšíriť napríklad doplnením bubna s hadicou a striekacou pištoľou na využitie v sadoch, záhradách, skleníkoch, lesoch a podobne. Treba však počítať s vyššou cenou aj váhou.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...Publikované dňa: 28.02.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vŕtačky Makita, Metabo alebo Extol. Ako si vybrať najlepšiu vŕtačku? Vŕtačky Makita, Metabo alebo Extol. Ako si vybrať najlepšiu vŕtačku?

Aké vŕtačky sú najlepšie? Ktoré sú určené na vŕtanie do betónu? Aké parametre sú pri výbere najdôležitejšie? Poradíme vám pri výbere vašej novej vŕtačky, s ktorou zaručene spravíte dieru...

Sekera, nožnice, rýľ, hrable a iné náradie Fiskars. Sú naozaj kvalitné? Sekera, nožnice, rýľ, hrable a iné náradie Fiskars. Sú naozaj kvalitné?

V súčasnosti jedna z najpopulárnejších značiek na trhu. Sekery, lopaty, rýle, hrable, nožnice na konáre či množstvo iného pracovného náradia, ktoré sa v domácnosti a v záhrade určite zíde.

Ako montovať a opravovať podlahové lišty Ako montovať a opravovať podlahové lišty

Ako montovať lišty na plávajúcu podlahu? Čo potrebujeme na inštaláciu? Aké sú možnosti? Čím lepiť podlahové lišty? Všetko a ešte omnoho viac sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  


Pridať komentár