Akumulátorové postrekovače na chrbát na striekanie buriny aj stromov

Ak investujete čas do záhradky a starostlivosti o rastliny, musíte nájsť vhodnú ochranu proti škodcom. Preto pestovatelia používajú postrekovače, ktorými aplikujú hnojivo aj ochranné prvky.

Akumulátorový postrekovač do záhrady

Voľba toho pravého pomocníka v podobe postrekovača však vôbec nie je jednoduchá. Ktorý je lepší? Klasický manuálny alebo akumulátorový postrekovač? My vám dnes prezradíme všetko podstatné.

Obľúbené postrekovače do záhrady


Využitie postrekovačov je široké

Manuálny alebo batériový postrekovač je základným pracovným nástrojom, ak chcete nanášať hnojivá a pesticídy na väčšiu plochu. Hodí sa aj na hubenie škodcov z napadnutých rastlín a je jedno, či ide o rastlinných, alebo živočíšnych škodcov. Výhodou je, že oproti napríklad aplikácie krhlou je látka rozstrekovaná jemnejšie a od rastlín neodskakuje. Kvalitný postrekovať teda ocení každý záhradkár.

Veľkosť je zásadná

Ak chcete ošetrovať iba malú predzáhradku, potom vám postačí aj objem od 2 do 5 litrov. Na malé plochy vám postačí obyčajný ručný tlakový postrekovač, ktorý vám navyše nezaberie príliš veľa miesta v komore či technickej miestnosti. Jeho cena je viac než priaznivá, výhodou je aj spoľahlivosť.

Veľkoobjemový postrekovač na burinu

Na väčšie plochy sa oplatí použiť násadku na chrbát s veľkým objemom nádrže, ktorý sa pohybuje v desiatkach litrov. Postrekovač na chrbát si jednoducho nasadíte na plecia a plochu záhrady postriekate na jedno-dve naplnenia. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie postrekovače

Zvoľte si správne typ čerpadla

Postrekovače sa delia na piestové alebo membránové. Piestové sú určené len do ručných zariadení a membránové čerpadlo je vhodné aj pri postreku hustejších kvapalín alebo zle rozpustných látok. Ak stavíte na piestové systémy pamätajte, že s nimi môžete aplikovať len dobre rozpustné látky. V opačnom prípade môžete čerpadlo zapchať.

Potom už ostáva len voľba trysky, ktoré sa vám najlepšie hodí vzhľadom na terén a porast.

Manuálny postrekovač

Tento základný model sa obvykle používa na ochranu stromčekov a záhrady pred burinou a škodcami. Na výber máme menšie ručné postrekovače a spomínané manuálne postrekovače na chrbát.

Ručný postrekovač s malým objemom

Oba modely fungujú na základe tlaku, ktorý vytvoríte manuálne, najčastejšie pumpovaním. Tlak 2 – 4 barov v praxi znamená kratší dosah. Manuálne postrekovače sa pohybujú v cene od 20 eur a prakticky sa na nich nemá čo pokaziť, ak sa nerozbijú. Nemajú žiadne dodatočné prevádzkové náklady, keďže ich poháňa sila záhradkára. Hodia sa však na malé až stredné záhradky a sady. Majú hmotnosť do 5 kilogramov.

Akumulátorový postrekovač

Ide o chrbtový postrekovač na batériu, ktorý je zároveň nehlučný a vysoko komfortný. Najvhodnejšie na bežné použitie v záhrade sú postrekovače s hodnotou tlaku 4,3 baru. Keďže neprodukujú emisie, možno ich použiť aj v skleníkoch a uzavretých priestoroch.

Pri takom zariadení je vrátane batérie potrebné počítať s váhou okolo 8 kilogramov a vyššou cenou. Najlacnejší postrekovač s akumulátorom vás vyjde okolo 50 eur. Kvalitnejšie typy stoja niekoľko stoviek.

Motorový postrekovač

Motorový postrekovač s dvojtaktným motorovom dokáže vytvárať tlak niekoľkých atmosfér. Svoje uplatnenie nájde vo viniciach, veľkých sadoch a na poliach. Cena je od 200 eur, no bazároch sa dá zohnať približne za polovicu.

Motorový postrekovač na veľké plochy sadov a záhrad

Vybrať si môžete z viacerých značiek, medzi najznámejšie značky postrekovačov patria Stihl, Solo, Makita, Hecht a Gardena. Keďže má vlastný motor, nie je príliš ekologický a treba počítať aj so zvýšenou hlučnosťou. Ide o tlakové postrekovače s dosahom aj viac ako 10 metrov. Preto pohodlne obsiahnu dosť veľkú porciu záhrady. Hmotnosť je priemerne okolo 8 kilogramov.

Postrekovač za malotraktor

Ak to myslíte s pestovaním vážne, rozhodne sa oplatí investovať do postrekovača za malotraktor resp. traktor. Zariadenie je určené na plošné ošetrovaniu poľných plodín. Zjednoduší aplikáciu hnojív, pesticídov či iných nepesticídnych látok.

Postrekovač za traktor alebo malotraktor

Rosič za malotraktor na striekanie sadov a stromčekov

Je najlepším riešením pre poľnohospodárov, ktorí potrebujú spravovať niekoľko desiatok až stoviek hektárov poľa. Výhodou je presné dávkovanie. Využitie je možné rozšíriť napríklad doplnením bubna s hadicou a striekacou pištoľou na využitie v sadoch, záhradách, skleníkoch, lesoch a podobne. Treba však počítať s vyššou cenou aj hmotnosťou.

Obľúbené postrekovače do záhrady

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Komentáre

09/04/2018 23:30
Počasie

Toto je dobrý nápad ale ako na to bude mať vplyv počasie
Myslím dážď a vlhkosť ?

10/08/2021 08:24
Ľubomír H.

Mám akumulátorový chrbtový postrekovač Evika DJ100, ktorý má kapacitu 10 litrov, čo je úplne postačujúce. Vďaka nemu môžem postrekovať bez zbytočného zdržovania sa ručným tlakovaním nádrže. Oceňujem ľahkú manipuláciu s nasadením alebo výmenou akumulátora. K jeho najväčším výhodám patrí, že ho môžem používať aj v stiesnených priestoroch, práve pre spomínanú nenutnosť tlakovania. Plus dávam za konštantný tlak, vďaka ktorému sa nemení dĺžka dostreku a plocha postrekovaného miesta. Veľmi dobre sú vyriešené aj upínacie popruhy. Akumulátor pri plnom nabití vydrží dostatočne dlhú dobu. Ja som napríklad postrekoval viac ako hodinu a ešte stále mi svietili dve z troch LED kontroliek. Batéria je pekne ukrytá pod krytom a kvapalinu je možné kedykoľvek doplniť. Za tú cenu je postrekovač veľmi kvalitný. Nakoľko je ľahký, na chrbte nezavadzia a ani ma neťaží. Je vhodný aj pre ženy. Vyzdvihujem tiež teleskopickú rúčku, nastaviteľnú dýzu či tichú prevádzku. Odporúčam ho každému, kto má rodinný dom so záhradou, prípadne chalupu so záhradou.

10/08/2021 10:26
Peter Z.

Ja používam motorový postrekovač GardeTech 12L 11812, ktorý je vhodný k ošetrovaniu rastlín. Upevnenie na chrbát je veľmi dobré a dvojtaktný motor je na tieto účely postačujúci. Objem nádrže 12 litrov mi úplne stačí a dosah postreku do 7 metrov je tiež fajn. Tento prístroj som zvolil z toho dôvodu, že bol finančne výhodný. Poskladanie bolo rýchle a zvládol som ho podľa manuálu, ktorý som si stiahol z internetu. Jednoduchosť a spoľahlivosť sú najväčšími benefitmi tohto prístroja. Vyzdvihujem tiež minimálnu starostlivosť a údržbu, čiže táto kúpa bola pre mňa vysokou investičnou návratnosťou. Už len očakávam dlhú životnosť a budem stopercentne spokojný. Odporúčam ho každému, kto má záhradku a potrebuje jednoduchším spôsobom ošetrovať rastliny.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.Publikované dňa: 28.02.2018
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rozdelenie vŕtačiek podľa použitia, ako si vybrať správne?Rozdelenie vŕtačiek podľa použitia, ako si vybrať správne?

Dnes je ručná elektrická vŕtačka základom každej domácnosti a využíva ju snáď každý technik a opravár. Dnes už jestvuje množstvo druhov vŕtačiek. Poďme sa pozrieť na tie najznámejšie.

Aký je rozdiel medzi aku vŕtačkou a aku skrutkovačom?Aký je rozdiel medzi aku vŕtačkou a aku skrutkovačom?

Ak preferujete bezkáblové náradie, pravdepodobne oceníte jeho praktickosť a slobodu pri práci. Akumulátorové náradie dnes ponúka rovnakú kvalitu ako klasické elektrické varianty, pričom...

Stierka na stenu, okná, podlahu – postup. Ako dlho schne stierka?Stierka na stenu, okná, podlahu – postup. Ako dlho schne stierka?

Pripravili sme si pre vás návod, vytvorený na mieru pre domácich majstrov, ako stierkovať steny, ako vyhladiť stierku a aké stierky máte na výber.