Aký rošt do postele pod pružinový a penový matrac

Pri výbere postele sa venujeme obvykle jej vzhľadu a kvalite matracu. No šedou eminenciou celej zostavy je správny rošt. Podpisuje sa nielen na pohodlí, ale aj zdraví tela a životnosti matracu.

Drevená posteľ s roštom

Príbeh roštu sa obvykle začína kúpením novej postele aj matracov, no jeho život často pokračuje aj po tom, ako tieto dva komponenty doslúžia. Preto je už pri jeho výbere potrebné myslieť na to, že kvalitný rošt vydrží naozaj aj celý život. Pri otázke ako vybrať rošt do postele je teda na mieste obozretná úvaha.

Bezroštový základ

Aj dnes nájdete postele s pevným základom. Tento typ nie je vhodný na priame položenie matracu a dlhodobé používanie. Dôvod je jednoduchý. Žiadne vetranie, o to viac príležitostí na tvorbu plesní, množenia roztočov a vytváranie alergického prostredia. Môže byť dočasne vhodný pre deti do 60 kilogramov. Pre ťažšie osoby je takéto spanie nepohodlné. Nevýhodou je nulové pruženie a preto dochádza k rýchlemu preležaniu a opotrebeniu matraca. Bez ohľadu na jeho kvalitu.

Pevný rošt do postele (latkový rošt)

Mnoho postelí je vybavených pevným roštom. To znamená, že priamo do postele sú chytené lamely. Najčastejšie ide o drevené rošty do postele zo smrekového dreva. Dajú sa aj dokúpiť aj ich cena sa začína nikde pri 20 eurách.

Čalúnená posteľ s pevným roštom

Pevný rošt je vhodný aj ako odpoveď na otázku, aký rošt dať pod lamelový alebo pružinový matrac. Vhodné sú aj matrace taštičkové a vysoké penové matrace od 18 centimetrov. Treba si uvedomiť, že toto riešenie je určené pre tých, ktorí uprednostňujú tvrdšiu posteľ. Pevný latkový rošt je však cenovo najdostupnejšou variantou.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie latkové rošty

Lamelový rošt s nastavením tuhosti

Patrí k najčastejšie využívaným roštom. Obvykle ide o lamely z bukového, alebo brezového dreva. Čím viac pružným lamiel, tým viac bude rošt funkčnejší a samozrejme drahší. Matrace sa vtedy neprehýbajú a ľahšie sa prispôsobujú telu.

Lamelový rošt s nastavením tuhosti

Na tento typ roštov sa hodia matrace latexové a vystužené. Nevhodné sú kusy výstuže z kokosovou doskou, ktorá účinok roštu ruší.  Cenovo sa pohybujeme v úrovni od 70 eur vyššie.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie lamelové rošty

Tanierový rošt ako symbol luxusu

Je aktuálne akýmsi mercedesom medzi posteľnými roštami. Predstavuje najvyššiu triedu a cenovou sa pohybuje od 200 eur vyššie. Jeho výhodou sú však anatomické zóny, ktoré podporujú rozloženie váhy tela. Na prvý pohľad ho odlišujú výklopné platničky pohyblivé v troch smeroch.

Tanierový rošt s polohovaním

Disponuje nastaviteľnou tuhosťou, čo ocenia napríklad tehotné ženy a ľudia s premenlivosťou váhy. Je možné ho nastaviť na rôzne pevnosti aj zónovo, napríklad mäkšia časť v oblasti hlavy a pevnejšia na stabilnú oporu chrbtice.

Praktický rošt s vyklápaním

Výhodným riešením pre tých, ktorí využívajú úložný priestor pod posteľou je investícia do vyklápateľného roštu. Ten v prípade potreby jednoducho odklopíte.

Posteľ s vyklápacím roštom

Najčastejšie sa dvíha smerom nahor pomocou textilného úchytu, no sú aj rošty s bočným odklápaním. Modely s možnosťou odklápania nájdete v obchodoch s označením P.

Čo znamená mega rošt?

Pri označení rôznych typov sa môžete stretnúť so slovom mega. Označuje rošty pre vyššie váhové kategórie. Majú zosilnenú konštrukciu a silnejšie lamely. Nosnosť začína tam, kde bežné rošty končia, teda od 150 kg do 180 kíl.

Polohovateľný rošt pre maximálne pohodlie

Vyššie popísané rošty predstavovali nepolohovateľné rošty do postele. Vyššou kategóriou sú polohovateľné rošty do postele, ktoré umožňujú nielen klasické rovné ležanie, ale môžete si pomocou nich nastaviť posteľ na zdvihnutie hlavy, alebo nôh. Sú dostupné vo všetkých typoch prevedení. Rošt môžete nastavovať manuálne, alebo elektronicky. Ideálne pre ľudí, ktorí dlhodobo ležia a v posteli a staršie osoby.

Polohovateľný rošt do postele

Tu je podstatné vedieť, ako správne skombinovať matrac a rošt. Na polohovateľnom rošte sa úplatní matrac strednej tvrdosti až mäkký a menej vrstvený. Nevhodné sú pružinové matrace s kokosovou výstuhou.

Klasický lamelový polohovateľný rošt v jednoduchom prevedení kúpite od približnej ceny 80 eur. Za tanierový polohovateľný rošt zaplatíte priemerne 300 eur a ceny motorových roštov sa začínajú niekde okolo úrovne 800 eur.

Prezrieť bohatú ponuku roštov

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Komentáre

29/08/2021 20:54
kijola

Dobrý deň, kupovali - mali ste niekto rošt z drevona ?

30/08/2021 08:10
sjuzie

máme my. Konkretne ten na diaľkové ovládanie of 12 lebo manžel má po operácii nôh obrovské problémy s mobilitou a je perfektný

31/08/2021 08:38
kijola

juu to som rada prosím Vás kupovali ste online alebo v predajni ?

31/08/2021 17:10
sjuzie

My sme boli priamo pozrieť v BA aby sme videli aký je a potom sme ho objednali cez net, aby nám pekne prišiel až pred dvere

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne vtáčie krmidlá, ktoré si urobíte aj sami Originálne vtáčie krmidlá, ktoré si urobíte aj sami

Zimné mrazy už čoskoro udrú v plnej sile a preto by sme určite nemali zabúdať na tvory, ktoré si v chladnom počasí nevedia zabezpečiť dostatok potravy. Vyrobte im preto jednoduché...

Jednoduché vianočné handmade dekorácie Jednoduché vianočné handmade dekorácie

Naše inšpirácie sú naozaj veľmi jednoduché a preto ich zvládne aj menej zručný jedinec. Odmenou vám budú ozdoby, ktoré nenájdete nikdy inde!

Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre

Pri výbere lustra treba myslieť nielen prakticky, ale aj esteticky. Luster musí poskytnúť dostatočné osvetlenie a zároveň môže pôsobiť na pohľad zaujímavo.Publikované dňa: 19.10.2017
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(87%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Manželská či dievčenská posteľ s baldachýnom. Akú vybrať?Manželská či dievčenská posteľ s baldachýnom. Akú vybrať?

Posteľ s baldachýnom vyniká svojou unikátnosťou, romantickým vzhľadom, výraznou konštrukciou aj pocitom pohodlia a pokoja. Zvažujete kúpu baldachýnovej postele? V tomto článku sa...

Výmena kuchynskej pracovnej dosky – návod, ako namontovať pracovnú doskuVýmena kuchynskej pracovnej dosky – návod, ako namontovať pracovnú dosku

Celý proces odstránenia starej a inštalácie novej pracovnej dosky v kuchyni je nenáročný. Aký je postup pri výmene kuchynskej pracovnej dosky?

Detská postieľka s prebaľovacím pultom, sťahovacou bočnicou či polohovateľným roštom – ako vybrať?Detská postieľka s prebaľovacím pultom, sťahovacou bočnicou či polohovateľným roštom – ako vybrať?

Dieťatko v postieľke strávi množstvo času, preto je vhodné vybrať správnu postieľku pre jeho ďalší vývoj. My vám pomôžeme vybrať krásnu, no najmä praktickú detskú postieľku.