Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3

Väčšina ľudí si pod pojmom cvičenie predstaví posilňovňu, cvičiť však môžete aj doma pomocou cvikov s vlastnou váhou. Dobrým pomocníkom vám pri tom bude tzv. vibromasážny stroj, s ktorým dosiahnete vďaka reflexívnemu sťahovaniu svalov lepšie výsledky.

Ako vybrať vibromasážny prístroj?

Pozrite sa, ako taký stroj funguje a s čím vám pomôže.

Obľúbené vibromasážne stroje na doma


Princíp a výhody vibromasážnych strojov

Vibračný posilňovací stroj je vyhotovený vo forme samostatnej plošiny, plošiny s madlami alebo plošiny s pásom. Špeciálne elektromotory v ňom zabudované umožňujú vibračný pohyb plošiny, ktorý môže mať nastaviteľný smer aj intenzitu.

Vibrácie spôsobujú reflexívne sťahovanie svalov, čím sa zlepšuje ich prekrvenie a tiež činnosť krvného obehu a lymfatického systému, čo vám pomôže zbaviť sa stuhnutosti, no tiež bojovať proti ochabnutej pokožne a celulitíde.

Cvičenie a masáž s vibromasážnym strojom

Vibračnú plošinu môžete využiť na masáž jednotlivých častí tela s nastaviteľnou intenzitou, čo vám pomôže uvoľniť svaly napr. ak máte sedavé zamestnanie.

Plošina poskytuje tiež podporu pri strečingu – naťahovaní svalov. Môžete na nej vykonávať klasické strečingové cviky na natiahnutie jednotlivých svalových skupín, pričom vibrácie vám pomôžu svaly ešte viac uvoľniť a natiahnuť. Pravidelný strečing vám taktiež pomôže bojovať so stuhnutosťou, no stanete sa vďaka nemu pohyblivejšími – pri nedostatku pohybu totiž svaly nielen ochabujú, ale dochádza aj k ich skracovaniu (všimnete si to napr. pri zaväzovaní šnúrok na topánkach, kedy máte problém sa zohnúť).

Cvičenie na vibromasážnom stroji

Vibračná plošina nachádza využitie tiež pri posilňovacích cvikoch s vlastnou váhou. Sú to tie klasické cviky, ktoré robíte doma ako napr. drepy, kliky, výpady, „brušáky“ a pod. Plošina sa využíva tak, že príslušnú časť tela, ktorú posilňujete si položíte na (zapnutú) vibračnú plošinu.

Napr. pri drepoch môžete stáť oboma nohami na plošine, pri výpadoch iba jednou, pri klikoch si na ňu položíte ruky, pri brušákoch si na plošinu ľahnete atď.

K niektorým plošinám môžete pripevniť aj gumové expandery, ktoré potom môžete použiť na precvičovanie menších svalov podobne ako kladky v posilňovni. Pre vykonávanie niektorých cvikov môže byť potrebná ďalšia podložka, prípadne fitlopta (toto príslušenstvo nebýva súčasťou balenia).

Typy vibromasážnych strojov

 • Vibračná plošina bez držadiel – Ide o najjednoduchší a najlacnejší variant, kedy je zariadenie tvorené samotnou plošinou bez držadiel a pomocného stĺpika. Výhodou je, že vám nič neprekáža v pohybe. Ovládacie prvky sú umiestnené na bočnej strane plošiny, tieto modely však obvykle nedisponujú príliš širokými možnosťami nastavenia.
 • Vibračná plošina s držadlami – Na podpornom stĺpiku sú umiestnené z bočných strán pomocné držadlá, ktoré vám pomôžu udržať stabilitu pri cvičení s intenzívnymi vibráciami. Na stĺpiku je taktiež umiestnený ovládací panel s tlačidlami pre nastavenie jednotlivých funkcií a s informačným displejom. Držadlá na plošine môžu pomôcť najmä menej pohyblivým začiatočníkom, zároveň vás však stĺpik môže obmedziť pri niektorých cvikoch.
 • Vibromasážny pás – Skladá sa z pevnej nevibrujúcej podložky a rotačnej hlavy, ku ktorej je z oboch strán pripevnený pás. Tento pás obopne vaše boky alebo váš pás a vibráciami ich bude masírovať. V prípade, ak zariadenie disponuje vymeniteľnými pásmi, môžete s ním masírovať aj iné časti tela. Napriek tomu, že vibromasážne pásy majú podobné účinky ako vibračné plošiny, nedá sa s nimi cvičiť.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie vibromasážne stroje

Ďalšie parametre a funkcie vibromasážnych zariadení 

 • Rozmery vibračnej plošiny – Vyberajte podľa typu vaše postavy a cvikov, ktoré chcete so zariadením vykonávať. Ak máte vyššiu postavu a dlhé ruky, môže vám byť menšia plošina napr. pri klikoch úzka. Rovnako to platí aj napr. pre drepy so širokým postojom.
 • Typy vibrácií – Vibrácie môžu byť vertikálne, kedy sa strany plošiny striedavo pohybujú hore a dolu, 3D vibrácie, ktoré pohybujú celou plošinou v rôznych smeroch, prípadne aj kombinácia oboch spomenutých.
 • Nastavenie intenzity – Čím širšie možnosti nastavenia, vým väčšie využitie. Pri masáži vám totiž väčšinou stačia slabšie vibrácie, pri cvikoch na nohy však majú efekt až tie silnejšie. Nastaviteľná by mala byť frekvencia vibrácií (tj. rýchlosť – obvykle 1 až 40-krát za sekundu) a taktiež ich amplitúda (miera zdvihu, resp. vychýlenia – obvykle 1 až 5 mm). Niektoré vibromasážne prístroje umožňujú nastavenie intenzity vibrácií až v 60 krokoch.
 • Nosnosť – Bežne býva do 100 či 120 kg. Ak máte v rodine ťažších členov, siahnite po modeloch s nosnosťou do 150 kg. Tie majú dostatočnú výkonovú rezervu a poradia si aj s ťažšími cvičencami.
 • Výkon motora – Pre domáce použitie postačí motor s výkonom od 250 W. V komerčných modeloch nájdete aj 400 W motory, v niektorých zariadeniach sú dokonca dva. Čím ťažšia osoba a čím náročnejšie cviky, tým by mal byť motor výkonnejší.
 • Uchytenie na príslušenstvo – Umožní vám pripojiť napr. gumové expandéry, ktoré potom fungujú podobne ako kladkostroje v posilňovni. Môžete s nimi precvičiť viac častí tela a váš tréning tak bude komplexný.
 • Ovládací panel a displej – Nájdete ho na takmer každom vibromasážnom prístroji. Zobrazuje nastavenú intenzitu vibrácií, zvolený program a tie pokročilejšie modely merajú aj čas strávený cvičením, obsah telesného tuku alebo dokonca váš tep – to sa hodí najmä pri kruhovom tréningu, ktorý vám pomôže zredukovať hmotnosť a zlepšiť kondíciu srdcovo-cievneho systému.
 • Materiál vibračnej dosky – Samozrejmosťou by mala byť protišmyková úprava samotnej vibračnej plošiny, ideálnym materiálom na tento účel je guma.

Top vibromasážne stroje na formovanie postavy

Vibromasážne prístroje pre komerčné využitie

Ak chcete kúpiť takéto multifunkčné zariadenie do vášho fitness alebo welness centra, mali by ste siahnuť po modeloch určených na komerčné využitie. Sú síce drahšie, disponujú však obvykle silnejšími a odolnejšími vibračnými elektromotormi, vďaka čomu znesú aj celodennú záťaž.

Taktiež vďaka svojej masívnej konštrukcií disponujú obvykle zvýšenou nosnosťou do 150 kg, vďaka čomu budete mať istotu, že odolá aj zákazníkom s vyššou nadváhou.

Cena

Najlacnejšie vibromasážne posilňovacie stroje zoženiete za cenu pod 300 eur, nečakajte od nich žiadne zázraky, disponujú často iba slabším vibračným motorom a často u nich chýba funkcia 3D vibrácií. Tými disponujú až modely s cenou presahujúcou 400 eur.

Cena modelov určených pre komerčné použitie s desiatkami prednastavených programov a vysokou nosnosťou obvykle presahuje tisícku eur. Pred kúpou je vhodné si preveriť, aké má vibromasážny stroj recenzie.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Komentáre

04/08/2021 09:55
Helenka G.

Do domácnosti som si kúpila vibračnú plošinu HMS SVP01, ktorá bola za prijateľnú cenu. Zatiaľ spĺňa moje požiadavky, hoci ju mám krátko, a tak neviem úplne presne zhodnotiť nedostatky. Prekážal mi nedostatočný návod, ale to nie je chyba produktu. Pri niektorých tlačidlách na diaľkovom ovládači neviem, čo mám ako zapnúť atď. Oceňujem tichý chod a rôzne programy. Páči sa mi, že v byte zaberie málo miesta, je úžasne skladná. Zatiaľ však na sebe nepozorujem žiaden výsledok, ale ako som písala, používam ju krátko, tak dúfam, že časom sa výsledok dostaví. K dispozícii sú tri rýchlosti a nosnosť je až do 150 kilogramov, takže je vhodná ako pre ženy, tak aj pre mužov. :-) Myslím si, že kvalita je úmerná cene a pre nenáročných používateľov je táto plošina fajn.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.

Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá

Zelená detská izba je vhodnou voľbou, či už vyberáte zariadenie pre dievča, alebo chlapca. Zelená je optimistická farba, ktorá upokojuje. Pozrite sa, ako dobre v detskej izbe vyzerá.Publikované dňa: 11.06.2019
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Merino termoprádlo pri športovaní? Merino vlna vhodná do mrazu i na bicykelMerino termoprádlo pri športovaní? Merino vlna vhodná do mrazu i na bicykel

Termoprádlo na zimu je základom oblečenia každého športovca. Udržiava stálu telesnú teplotu a odvádza pot od pokožky. Prečo si obstarať práve merino termoprádlo a čím je merino vlna taká...

Akú turistickú obuv? Vysokú! Vyskúšajte Garmont alebo MammutAkú turistickú obuv? Vysokú! Vyskúšajte Garmont alebo Mammut

Chystáte sa do hôr, ale v skrinke na topánky sa na vás usmievajú len sandále a iná nevhodná obuv? Vieme, ako si vybrať z ponuky outdoorovej obuvi správne.

Najlepšie freestyle kolobežky majú dobré recenzie, avšak nie sú lacnéNajlepšie freestyle kolobežky majú dobré recenzie, avšak nie sú lacné

Lákajú vás skoky, zdolávanie prekážok a trochu adrenalínu? Freestyle kolobežka vám poskytne presne takú zábavu, po akej túžite. V našom článku vám poradíme, akú kolobežku si z bohatej...