Najlepšie freestyle kolobežky majú dobré recenzie ale nie sú lacné

Bezcieľná jazda na kolobežke len tak po meste nie je nič pre vás, lákajú vás skoky, zdolávanie prekážok a trochu adrenalínu. Freestyle kolobežka vám poskytne presne takú zábavu, po akej túžite.

Freestyle kolobežka pre chlapca

Ako si takúto kolobežku vybrať a na čo si dať pozor?

Obľúbené produkty

Freestyle kolobežky pre začiatočníkov

amatérskou freestyle kolebežkou pre začiatočníkov sa naučíte základné triky, ako bunnyhop, tailwhip, 180 a barspin, základné pohyby v skateparku, pre bežnú jazdu na rovnom a čistom povrchu. Pri svojej pevnej konštrukcii znesie aj slide na kovových prekážkach, ale z veľkej výšky s nimi neskáčte. Stačí, keď sa naučíte kopírovať povrch prekážok. Skoky sa naučíte neskôr. Kolobežka je určená deťom od 6 do 12 rokov, do hmotnosti 40 kg.

Freestyle kolobežky pre profesionálov

V tomto prípade si môžete zaobstarať už hotovú kolobežku, ale viete si ju z jednotlivých dielov poskladať aj sami. Ak máte aspoň predstavu o tom, čo všetko potrebujete a čo od kolobežky očakávate. Nebojte sa do kolobežky zainvestovať.

Freestyle kolobežka pre profesionála

Drahšia kolobežka je kvalitná a môžete ju rozoberať a pridávať stále lepšie a novšie komponenty. Pred tým, ako si ju kúpite, poraďte sa so zamestnancom v špecializovanej predajni, ako to s kompatibilitou kolobežky vlastne je. Náhradné diely tam nájdete skôr, ako v supermarkete.

Hmotnosť freestyle kolobežky

Freestyle kolobežka vás rýchlejšie dostane z bodu A do bodu B, ale preto si ju nekupujete. Chcete sa na nej naučiť rôzne triky a chcete z nej dostať maximum. Preto je lepšie, keď je táto kolobežka ľahšia, vyrobená z hliníkovej zliatiny. Riadidlá sú z ocele, celú kolobežku trošku uzemnia.

Kolieska na freestyle kolobežky

Čím väčšie koliesko kolobežka má, tým rýchlejšie vás povezie. Ale odnesie si to aj jej váha. Ak s freestyle kolobežkovaním začínate, stačia 100 mm kolieska. Na začiatok to netreba preháňať. S kolobežkou sa zoznamujete. Aj tu platí staré známe - pomaly ďalej zájdeš.

Kolieska na freestyle kolobežke

Väčšie kolieská si môžete dovoliť, ak máte už nejaké skúsenosti a freestyle chcete posunúť na vyšší level. Ak začnete s najmenšími kolieskami, myslite na to, že ich po čase budete chcieť vymeniť za väčšie 115 alebo 125 mm. Zohľadnite to aj pri výbere kolobežky. Vidlica, brzdy a doska musí byť kompatibilná aj s väčšími kolieskami.

Kolieska z tvrdšej zmesi sú rýchlejšie, ale kolobežka je náročnejšia na ovládanie. Kolieska dlhšie vydržia, ale pri jazde cítite každú skalku, jamku a vyvýšeninu. Guma na ceste lepšie sedí a prispôsobuje sa jej nerovnostiam, ale to kolobežku aj spomaľuje. Tvrdosť koliesok určuje rýchlosť a pohodlnosť jazdy na kolobežke.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie kolobežky

Výška a šírka riadidiel

Postavte sa na kolobežku. Keď máte riadidlá mierne nad pásom, je to OK. Ruky nemajú byť natiahnuté. Čím nižšie máte riadidlá, tým lepšie sa vám budú robiť triky, ale nemusí to mať dobrý dopad na vašu chrbticu. Vyššie a širšie riadidlá sú stabilnejšie, keď idete rýchlo. Keď chcete kolobežku len na to, aby ste svoje umenie predviedli len v skateparku, zvoľte užší model.

Riadidlá môžu byť tvarované do písmena:

  • „Y“ – sú pevnejšie, ale ťažšie
  • „T“ – sú ľahšie a vhodnejšie pre začiatočníkov

Doska na freestyle kolobežke

Doska zohráva pri výbere freestyle kolobežky dôležitú úlohu. Jej veľkosť by mala vychádzať z veľkosti vašich topánok. Veľkosť v priečnom reze ovplyvňuje bezpečnosť a možnosti prevádzania trikov. 

Triky na freestyle kolobežke

Krabicový tvar bez ostrých hrán je pre freestyle ideálny. Začiatočnícke kolobežky majú hrany väčšinou ostré a nie sú vhodné na triky, pri ktorých točíte doskou. Doska na kolobežku sa pohybuje od 45 po 58 cm a šírka od 10 po 13 cm.

Brzda

Brzda vyzerá ako blatník na zadnom koliesku. Zošliapnete ju a trenie medzi brzdou a kolesom kolobežku zastaví. Brzdiť môžete aj nohou, ale odnesú si to topánky.

Čo si s freestyle kolobežkou môžete dovoliť?

S týmto tipom kolobežky môžete predvádzať rôzne triky a skoky. Výrobcovia ich prispôsobujú na túto záťaž, preto znesú aj agresívnejšie zaobchádzanie. Kolobežka je veľmi zaťažovaná, ak ju skutočne používate na to, na čo je určená. Váha jazdca sa pri skoku znásobí, ale kvalitnej kolobežke to vôbec neprekáža.

Trúfnete si na:

  • skákanie z výšok nad 20 cm
  • kĺzanie po prekážkach (žula, betón, kameň)
  • driftovanie (dlhé brzdenie)

Pegy

Sú to doplnky, bez ktorých streetové triky neurobíte. Ide o stúpačky, na ktoré sa naskakuje pri rôznych trikoch a sú upevnené do stredu kolieska. Sú rôznej farby a dĺžky. Okrem účelnosti vašu freestylovú kolobežku príjemne oživia.

Najlepšie freestylové kolobežky

Street Surfing RIPPER Myth

Parametre: hmotnosť - 3,9 kg, výška riadidiel - 86 cm, výška nášľapu od zeme - 6,5 cm, široký nášľap - 110 mm, maximálna nosnosť - 100 kg

Jednoduchá a príťažlivá zároveň. Taká je freestyle kolobežka Street Surfing RIPPER Myth Silver. Je kvalitná, má jedinečný dizajn a vďaka nej si užijete najmä množstvo trikov a jazdu v skateparku. Je prepracovaná tak, aby ste si vychutnali jej pevnosť pri skokoch, ktorá nejde na úkor rýchlosti.

Medzi jej prednosti patrí vystužená hliníková doska zo zliatiny 6061, pevné riadidlá vyrobené z obohatenej ocele CR-MO 4130, oceľová vidlica, flexibilná brzda.

hlavové zloženie s technológiou HIC
4-bodová objímka
pevná konštrukcia
nosnosť

nenašli sme


Spartan Stunt Profesional

Parametrehmotnosť - 3,5 kg, dĺžka dosky - 48 cm, šírka dosky - 10,8 cm, výška riadidiel - 84 cm, maximálna nosnosť - 100 kg, kolieska - 100 mm

Freestylová kolobežka vyrobená z odľahčenej a odolnej hliníkovej zliatiny. Vďaka pevným riadidlám bezpečne odoláva skokom, nárazom a dopadom na U-rampe. Užijete si s ňou veľa zábavy a dodá potrebnú dávku adrenalínu.

Kolobežka je vyrobená z jedného kusu materiálu, čo jej zabezpečuje ešte väčšiu odolnosť. Tento model je vhodný pre jazdca s min. výškou 130 cm. Spartan Stunt Profesional v neposlednom rade zaujme aj atraktívnym dizajnom.

nosnosť
skvelá cena
výborná odolnosť

nemá


Tempish Viper Stunt 110 AL

Parametre: výška riadidiel - 86 cm, šírka riadidiel - 43 cm, dĺžka stupátka - 32 cm, maximálne nosnosť - 80 kg, hlavové zloženie - štandard(Thread)

Táto kvalitná kolobežka s brzdou je vyrobená zo zliatiny hliníka. Užijete si s ňou absolútne bezstarostnú freestylovú jazdu.

Model má 110 mm kolieska a eloxované riadidlá, ochranná vrstva oxidu hliníka na povrchu ju chráni pred oxidáciou. Okrem zaujímavého dizajnu vás zláka aj krásnou výraznou farbou.

výhodná cena
brzda
ochrana pred oxidáciou
dlhá životnosť

nižšia nosnosť


Blazer Pro Complete Scooter Evolution Ano

Parametre: rozmery -  58 x 47 cm, hmotnosť - 3,7 kg, nosnosť - 100 kg, kolieska - 110 mm

Freestylová kolobežka s flex fende brzdou, ktorá vás zláka nie len svojou farbou a dizajnom, ale najmä kvalitou prevedenia. Doska je vyrobená z alumínia, riadidlá z vysokokvalitnej uhlíkovej ocele profilu Y. 

Je určená všetkým adrenalínovým športovcom, ktorí si chcú užiť aj tie najnáročnejšie triky. Skvelý kúsok, ktorý by ste ako pravý freestyle nadšenec mali mať.

uzavretý headset
trojbodová šraubovacia objímka
kvalitné prevedenie
nosnosť

vyššia cena


Micro MX Trixx

Parametre: hmotnosť - 3,9 kg, rozmery - 53 x 47 cm, šírka riadidiel - 47 cm, výška riadidiel - 53 cm, maximálna nosnosť -  100 kg, kolieska - 100mm, 

Tento model má nižšiu výšku riadidiel. Je určený mladším jazdcom vo veku od 5 do 12 rokov, ktorí s jazdením na freestyle kolobežke ešte len začínajú. Kolobežka sa pýši pevnou konštrukciou a neprehliadnuteľným dizajnom. 

Vidlica i nášľapná dosku sú vyrobené z jedného kusu hliníka. Micro MX Trixx má riadidlá v tvare T, ložiská ABEC 7 a madlá tvrdosti 30A.

ideálna voľba pre začiatočníkov
skvelý pomer kvality vs. ceny
v balení nájdete aj pegy

hlavové zloženie nie je integrované


Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.Publikované dňa: 09.08.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať detskú sedačku na bicykel? Ako vybrať detskú sedačku na bicykel?

Vybavte bicykel cyklosedačkou a vaše dieťa sa stane vašim najlepším a najvďačnejším cyklospoločníkom. Bicyklovanie sa mu bude určite páčiť. Akú cyklosedačku vybrať? Poradíme vám v našom...

Najlepšia outdoorová kamera na prilbu alebo bicykel? Poradíme, ako vybrať Najlepšia outdoorová kamera na prilbu alebo bicykel? Poradíme, ako vybrať

Športová, respektíve outdoorová kamera zaznamenáva každý okamih akoby vašimi očami. Ponuka na trhu je rozmanitá. Ako si teda outdoorovú kameru vybrať? Čo je dôležité vedieť? Poradíme vám!

Najlepšie teleskopické trekingové palice a palice pre Nordic walking Najlepšie teleskopické trekingové palice a palice pre Nordic walking

Okrem turistiky však za posledné roky nabral na popularite aj šport s názvom nordic walking. Je to chôdza so špeciálnymi palicami a s využitím jedinečnej techniky pohyb. My vám...


Pridať komentár