Najlepšie športtestery: Vyberte si kvalitného pomocníka k športu

To, že pravidelný pohyb je pre zdravie nenahraditeľný si začína uvedomovať čoraz viac ľudí. Ak pre vás však šport časom dostal aj súťažný rozmer a zaujíma vás či sa celkovo zlepšujete alebo stagnujete, investujte do špeciálnych športových hodiniek.

Inteligentné hodinky na šport

Dnešná technika odsleduje vaše výkony pomocou športtesterov. Pred samotnou kúpou si nechajte poradiť, ktoré patria medzi najlepšie. 

Obľúbené športtestery

Čo je športtester?

Ide o prístroj, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako inteligentné hodinky. Jeho primárnym účelom však nie sú notifikácie o telefonátoch, SMS či udalostiach z mobilného telefónu (i keď niektoré pokročilejšie športtestery ponúkajú aj tieto funkcie), ale sledovanie športových výkonov. Základom je komplexný systém, ktorý obsahuje niekoľko senzorov ako GPS, akcelerometer, gyroskop či senzor srdečného tepu.

Najlepšie športové hodinky

Tieto údaje sú vyhodnocované a spracúvané do číselných dát ako napr. prejdená vzdialenosť, prekonané prevýšenie, čas, záznam tepovej frekvencie, VO2max a pod. V spojení s počítačom alebo mobilným telefónom si môžete údaje zobraziť aj na mapách alebo zaznamenať do tabuľky či sledovať zlepšovanie vašich výkonov v aplikáciách.

Meranie pulzu

Aby športové hodinky mohli merať váš pulz, musia mať zabudovaný optický senzor. Hodinky bez tohto senzoru potrebujú bezdrôtové pripojenie k hrudnému pásu. Meranie tepu na zápästí je však menej presné, obzvlášť, pokým sú ruky chladné a nespotené.

Voliteľné príslušenstvo

Najčastejším príslušenstvom, ktoré nenájdete v balení každých hodiniek sú rôzne senzory. Môže ísť o hrudný pás na meranie pulzu, senzor na nohu pre presnejšie meranie počtu krokov a kadencie pri behu či bicyklovaní alebo senzor otáčok kolesa pre presnejšie meranie rýchlosti a prejdenej vzdialenosti na bicykli. 

Najlepší športtester Garmin

Ak plánujete svoj športtester doplniť týmito senzormi uistite sa, či podporujú technológie bezdrôtového pripojenia Bluetooth Smart, prípadne ANT+, ktoré sú využívané práve na komunikáciu s bezdrôtovými senzormi.

Cena

Ak chcete spoľahlivé športové hodinky, pripravte sa na cenu presahujúcu 200 EUR. Pri výbere si však prezrite všetky farebné varianty a varianty s pribaleným príslušenstvom, nakoľko ich cena sa môže líšiť až v desiatkach eur.

TOP 5 najlepších športtesterov

Na základe užívateľských recenzií a názorov vám predstavujeme TOP 5 najlepších športtesterov, aké môžete u nás kúpiť.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky

Túžite po jedálni, ale sa obávate, že ju do svojho malého bytu nenapracete? Nemusíte sa obávať, stačí aj malý priestor na to, aby ste si mohli vytvoriť miesto, kde sa bude rodina...Publikované dňa: 17.09.2018
Hodnotenie článku:
(86.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Akú raketu na stolný tenis? Butterfly, Stiga alebo Yasaka Akú raketu na stolný tenis? Butterfly, Stiga alebo Yasaka

Chcete so stolným tenisom začať, prípadne ste už aktívny hráč? Pomôžeme vám s výberom pingpongovej rakety. Čo je pri výbere rakety dôležité? V čom sa jednotlivé druhy rakiet odlišujú?

Najlepší cyklo batoh? Recenzie a test chvália Cube, Scott, Kellys a Deuter Najlepší cyklo batoh? Recenzie a test chvália Cube, Scott, Kellys a Deuter

Cyklo batohy budú vďaka svojej konštrukcii a užitočným vlastnostiam vašimi dobrými spoločníkmi nielen pri bicyklovaní, ale tiež pri iných športových činnostiach. Aký batoh na bicykel si...

Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3 Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3

Dobrým pomocníkom pri rysovaní svalstva je tzv. vibromasážny stroj, s ktorým dosiahnete vďaka reflexívnemu sťahovaniu svalov lepšie výsledky. Prečítajte si o ňom všetko podstatné.