Najlepšie športtestery: Vyberte si kvalitného pomocníka k športu

To, že pravidelný pohyb je pre zdravie nenahraditeľný si začína uvedomovať čoraz viac ľudí. Ak pre vás však šport časom dostal aj súťažný rozmer a zaujíma vás či sa celkovo zlepšujete alebo stagnujete, investujte do špeciálnych športových hodiniek.

Inteligentné hodinky na šport

Dnešná technika odsleduje vaše výkony pomocou športtesterov. Pred samotnou kúpou si nechajte poradiť, ktoré patria medzi najlepšie. 

Obľúbené športtestery


Čo je športtester?

Ide o prístroj, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako inteligentné hodinky. Jeho primárnym účelom však nie sú notifikácie o telefonátoch, SMS či udalostiach z mobilného telefónu (i keď niektoré pokročilejšie športtestery ponúkajú aj tieto funkcie), ale sledovanie športových výkonov. Základom je komplexný systém, ktorý obsahuje niekoľko senzorov ako GPS, akcelerometer, gyroskop či senzor srdečného tepu.

Najlepšie športové hodinky

Tieto údaje sú vyhodnocované a spracúvané do číselných dát ako napr. prejdená vzdialenosť, prekonané prevýšenie, čas, záznam tepovej frekvencie, VO2max a pod. V spojení s počítačom alebo mobilným telefónom si môžete údaje zobraziť aj na mapách alebo zaznamenať do tabuľky či sledovať zlepšovanie vašich výkonov v aplikáciách.

Meranie pulzu

Aby športové hodinky mohli merať váš pulz, musia mať zabudovaný optický senzor. Hodinky bez tohto senzoru potrebujú bezdrôtové pripojenie k hrudnému pásu. Meranie tepu na zápästí je však menej presné, obzvlášť, pokým sú ruky chladné a nespotené.

Voliteľné príslušenstvo

Najčastejším príslušenstvom, ktoré nenájdete v balení každých hodiniek sú rôzne senzory. Môže ísť o hrudný pás na meranie pulzu, senzor na nohu pre presnejšie meranie počtu krokov a kadencie pri behu či bicyklovaní alebo senzor otáčok kolesa pre presnejšie meranie rýchlosti a prejdenej vzdialenosti na bicykli. 

Najlepší športtester Garmin

Ak plánujete svoj športtester doplniť týmito senzormi uistite sa, či podporujú technológie bezdrôtového pripojenia Bluetooth Smart, prípadne ANT+, ktoré sú využívané práve na komunikáciu s bezdrôtovými senzormi.

Cena

Ak chcete spoľahlivé športové hodinky, pripravte sa na cenu presahujúcu 200 EUR. Pri výbere si však prezrite všetky farebné varianty a varianty s pribaleným príslušenstvom, nakoľko ich cena sa môže líšiť až v desiatkach eur.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Komentáre

06/08/2021 14:21
Ďuro

Za top hodinky v tomto segmente považujem Garmin, konkrétne mám model Garmin Instinct, ktorý má jednoduché ovládanie, displej je prehľadný a výdrž batérie veľmi dobrá. Napriek tomu, že mám tenkú ruku, sedia mi veľmi dobre, hoci pred kúpou som sa obával. Hodinky majú ľahkú konštrukciu, na ruke vôbec nezavadzajú, preto som nadmieru spokojný. Je tu veľa funkcií, treba sa pohrať s nastaveniami. Nechýba ani GPS, ktoré je pomerne presné. Oceňujem plne nastaviteľné zobrazovanie meraní, výbornú aplikáciu Garmin Connect či dizajn vhodný nielen na šport, ale aj na bežné nosenie. Ak dám do pomeru cenu, kvalitu a funkcie, bolo to jednoznačne výhodná kúpa. Predtým som mal športové / inteligentné hodinky Amazfit Stratos 3, z ktorých som bol veľmi sklamaný.

07/08/2021 10:31
Libor

Mám tiež Garmin, ale model Fenix6, sú to univerzálne GPS hodinky so smartfunkciami, čiže využitie je rozmanité. Hodinky sú prepracované do detailov a ide o špičkové zariadenie za vyššiu cenu, ktorá je však adekvátna k ponúkaným možnostiam. V ponuke bola ešte drahšia verzia, avšak myslím si, že vôbec netreba do nej investovať, pretože táto je postačujúca. Hodinky si skvele počínajú pri behu, ale aj v bazéne. Odskúšal som ich ako vo vnútornom, tak aj vo vonkajšom bazéne a boli presné. Presnosť sa týkala vzdialenosti, tempa, počtu bazénov, záberov, rýchlosti srdca, dýchania aj okysličovania krvi. Hodinky používam aj pri bežnej chôdzi či na bicykli. Majú veľa funkcií, rôzne nastavenia a dostatočnú výdrž batérie. Displej je dostatočne veľký a krásne čitateľný. Oceňujem rýchle pripojenie a prenos dát do mobilnej aplikácie. Hoci hodinky pôsobia robustne, na ruke nie sú ťažké a nosia sa pohodlne. Pôsobia športovo-elegantným dojmom, preto ich môžem nosiť pri hocijakej príležitosti. Spĺňajú všetko, čo potrebujem, preto sa mi oplatilo do nich investovať. Ešte dodám, že pre mňa je veľkou výhodou, že hodinky nemajú dotykový displej. Niekomu to môže prekážať, no mne to vyhovuje.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Svietniky ako dekorácia – strieborné, mosadzné, sklenené aj drevené Svietniky ako dekorácia – strieborné, mosadzné, sklenené aj drevené

Svietnik nie je len praktickým pomocníkom, môže byť aj krásnou dekoráciou do bytu i domu. Neveríte? Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...Publikované dňa: 17.09.2018
Hodnotenie článku:
(86.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Návod, ako uskladniť elektrobicykel na zimu – čistenie, uloženie, starostlivosťNávod, ako uskladniť elektrobicykel na zimu – čistenie, uloženie, starostlivosť

Ako správne zazimovať svoj elektronický bicykel mimo sezónu? A je vhodné ho používať aj počas zimy? Na obe otázky nájdete odpoveď v článku.

Najlepšie masážne pištole nie sú lacné – výhody, účinky, použitieNajlepšie masážne pištole nie sú lacné – výhody, účinky, použitie

Masážna pištoľ vibráciami masíruje precvičené partie a predchádza tak stuhnutiu a bolesti. Nejde o úplne lacnú záležitosť, preto je pri výbere dobré dbať na dôležité parametre.

Ako vybrať sedlo (sedadlo) na bicykel. Mäkké gélové alebo tvrdé kožené?Ako vybrať sedlo (sedadlo) na bicykel. Mäkké gélové alebo tvrdé kožené?

Ponúkame vám návod, ako na výber nového sedadla a na čo je potrebné sa pri kúpe zamerať.