1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Drevený nábytok do kúpeľne

Drevo a voda. Hovorí sa o nich ako o úhlavných nepriateľoch. No to platilo v časoch, keď sa za drevo vydávala drevotrieska a do kúpeľní sa dával sadrokartón. Dnes je iná doma a kúpeľňa si drevo priam žiada.

Drevený nábytok do kúpeľne

Nábytok odolný voči vode

Pri výbere poličiek, skriniek, alebo zásuviek je nutné dozrieť na to, aby mal nábytok označenie vhodnosti do vlhkých priestorov. Nábytok do kúpeľne z dreva totiž potrebuje špeciálnu impregnáciu a tak isto sa nehodí akékoľvek drevo. Najlepšie odolajú vlhkému prostrediu buk, dub alebo lipa, či borovica ošetrená vysokým tlakom.

Masív, drevotrieska alebo MDF?

Nie každý má rozpočet dostatočne štedrý na drevený masív do kúpeľne a ak chcete ušetriť, ale nekĺznuť až k umelým prvkom, je alternatívou drevovláknitá doska MDF (Medium Density Fibreboads). Na rozdiel od drevotriesky, ktorá je do kúpeľne za každých okolností nevhodná, sa MDF vyrába bez použitia lepidiel a je značne odolná proti vode.

Drevená skrinka do kúpeľne

Aj takéto dosky je potrebné ošetriť niekoľkými vrstvami polyuretánového laku. Životnosť ešte výraznejšie predĺži ošetrenie HPL laminátom.

Postačí aj dyha

Drevená dyha má šarm a vyvoláva dojem masívneho dreva, hoci je hrubá len niekoľko milimetrov. Je rozmerovo stála, pekná, podľa kvality dreva odolná aj voči vode. Opäť ale platí, že je potrebné ošetrenie lakovaním. Viacvrstvovým, odolným voči vode.  Dyha si čoraz viac nachádza svoje miesto aj ako kúpeľňový obklad. Nevhodná je však do prostredia sprchového kúta. Tu neobstojí.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie kúpeľňový nábytok

Prečo drevo?

Drevo má práve v kúpeľni niekoľko nenahraditeľných benefitov. Jeho prínosom je malá tepelná vodivosť. To znamená, že ako vaňa, tak aj drevená podlaha, zostávajú príjemne teplé.

A platí to aj o vode v drevenej vani. Vychladne omnoho pomalšie, takže si užijete viac romantiky s penou a prípadne aj pohárom vína. Samotné drevo zároveň dokáže regulovať výšku vlhkosti, čiže zabezpečí zdravšiu klímu. Drevo teda určite áno!

Nevtieravý dizajn

Okrem výnimočných funkčných vlastností má drevo aj výhodu krásneho, luxusného a nevtieravého dizajnu. Kúpeľne s drevom sú na prvý pohľad iné a drevené kúpeľňové skrinky budú vždy moderné. Nemusíte viac riešiť, čo je IN, ak stavíte na kúpeľňový nábytok z dreva. Potom stačí už len myslieť na to, aby to nebolo o efekte, ale aj funkčnosti.

Kúpeľňový nábytok z masívu

Dostatok odkladacích priestorov a ich kompaktné uloženie. Aby ste našli priestor na kozmetiku, hygienické potreby aj čistiace prostriedky.

Drevo treba oddeliť

Netreba zabúdať, že aj to najodolnejšie drevo nie je stavané na permanentný kontakt s vodou. To znamená, že najmä v menej vetraných panelákových kúpeľniach je nutné drevený obklad pokladať na rošt a pri drevených skrinkách je nutné nechať aspoň 10 centimetrov rezervy od steny na možnosť prúdenia vzduchu.

Drevená sanita

Drevo nemusí byť len vedľajšou dekoráciou, ale aj hlavným hrdinom. Umývadlá a vane z dreva sú absolútnymi hitom. Zďaleka nepripomínajú kade z minulých storočí. Sú masívne, krásne a vydržia dlho. Vaňa, či umývadlo z dreva sú luxusným segmentom a také sú aj exotické dreviny, z ktorých sa vyrábajú. 

Inšpirujte sa a nechajte sa zlákať krásnymi dizajnovými drevenými umývadlami, ktoré vám vyrobí šikovný stolár na mieru.

Obvykle ide o wenge, tík, ipu, cumaru, či merbau. Nepotrebujú mastenie, nevyžadujú žiadny dodatočný lak, ale je vhodné ich napríklad večer poutierať. Antimykotyský prostriedok raz za pár mesiacov im výrazne predĺži životnosť.

Drevené podlaha do kúpeľne

Drevená podlaha v kúpeľni je príjemne teplá na bosú nohu a krásna. Aj malá kúpeľňa tak bude pôsobiť ako luxusný wellness.

Drevená podlaha v kúpeľni

Tu je však potrebná špecializovaná montáž. Drevená podlaha musí byť prilepená k podkladu profesionálnou montážou a trvalo utesnené po obvode. Tak isto povrchová úprava si vyžaduje špeciálne balzamovanie olejmi. Je nutné dobre vetrať, pri drevenej podlahe by nemala vlhkosť presiahnuť 70%. Raz, alebo dvakrát do roka si vyžaduje ošetrenie olejom.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne - v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne - v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.Publikované dňa: 04.12.2017
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako zariadiť spálňu v paneláku? Ani menší priestor nie je žiadny problém Ako zariadiť spálňu v paneláku? Ani menší priestor nie je žiadny problém

Vedeli ste, že? Najväčšiu položku pri zariaďovaní bytu predstavuje kuchyňa. Po nej nasleduje obývacia izba a na chvoste s najnižšími nákladmi je práve spálňa. Poradíme vám ako ju zariadiť.

Ako vybrať luster do jedálne, kuchyne a obývačky Ako vybrať luster do jedálne, kuchyne a obývačky

Luster v domácnosti je vnímaný predovšetkým ako dekoračný prvok, no pri jeho výbere by ste mali dbať aj na funkčné vlastnosti. Poradíme vám ako si vybrať ten najlepší!

Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne. Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne.

Vedeli ste, že do každej miestnosti sa hodí iný typ osvetlenia? Pozrite sa, podľa čoho si v jednotlivých miestnostiach osvetlenie vyberať.