Najlepšie klasické vysávače podľa testov a recenzií 2022

Čistota pol života. Počuli ste už túto známu a múdru vetu? Každopádne, dodržiavanie hygieny by pre človeka mal byť akýsi rituál. Na mysli však teraz máme o aj určité hygienické štandardy, ktorými sa riadi každá domácnosť, respektíve mala by sa riadiť.

Test najlepších klasických vysavačov 2018

Utieranie prachu, umývanie podlahy alebo vysávanie. A práve vysávanie by mal byť proces, ktorý by sme mali opakovať najčastejšie. Zbaví nás totiž čiastočiek prachu i hrubej špiny. Aké sú najlepšie vysávače tohto roku? Ukážeme si test najlepších vysávačov, medzi ktorými určite nájdete svojho favorita.

TOP 4 najlepšie vysávače

Do nášho testu sme pre vás pripravili recenzie najlepších vysávačov. Porovnali sme pre vás tie najdôležitejšie parametre, ktoré môžu rozhodovať práve o tom, ktorý z vysávačov je ten najlepší. Tu sú najlepšie podlahové vysávače.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Výber a dôležité parametre

Na záver vás chceme informovať o najdôležitejších parametroch, ktoré pri výbere vysávača zohrávajú podstatnú úlohu. Samozrejme, pri klasických vysávačoch, ktoré sú určené pre bežné domácnosti byty či domy zohrávajú úlohu i preferencie zákazníka a každý má od vysávača rôzne očakávania.

 • Vreckový alebo bezvreckový – rozdiel je evidentný. Zatiaľ čo jeden vysávač je vybavený vreckom na nečistoty, druhý menovaný je vybavený zbernou nádobou. Dnešné syntetické vrecká sa bez problémov vyrovnajú zbernej nádobe. Zberné nádoby však stačí vyprázdniť prípadne umyť. Vrecká musíte časom vymieňať.
 • Akčný rádius – ten vám umožňuje, čo najpohodlnejší pohyb v priestore. Akčný rádius zahŕňa dĺžku kábla a takisto dosah trubice. Štandardom je dĺžka približne 7-8 m. Ideálne však je, ake akčný rádius dosahuje aspoň 9 – 11 m.
 • Hlučnosť – samozrejme, čím je výkon vyšší tým je vyššia aj hlučnsoť. Dnes však vysávače disponujú reguláciou výkonu, ktorá hluk dokážu do istej miery znížiť. Vysávač s hlučnosťou do 75 dB možno považovať za tichý.
 • Výkon/príkon – výkon je zvyčajne priamo úmerný príkonu. Zároveň vám tieto údaje hovoria o tom, ako veľmi je vysávač energeticky šetrný. Najbežnejšie sú dnes vysávače s príkonom okolo 600 až 800 W.
 • Typ filtrácie – je dôležitým predovšetkým pre alergikov, ale takisto pre udržiavanie čistoty. Najpoužívanejšie sú HEPA filtre, ktoré sú umývateľné a zadržia až 99,9 % mikróbov a alergénov.

  Zobraziť produkty v kategórií:

  Autor článku

  Denis Ruščák

  Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


  Komentáre

  28/06/2018 11:32
  Viktor

  Píšete kreteniny ! Napr. dĺžka kábla - nepodstatná vec, mám predlžovačku ak je treba, netreba. Píkon. Obchodníci ale ani výrobca nepíše správne: inak v úvode, inak v poučeniach, inak na štítku ! Najmä Elektrolux !!!! Dôležité sú: Príkon, akosť a umývateľnosť filtrov, hlučnosť v dB!, cena, bezvreckový resp. s vreckom, cena . A, hlavne, aby sa aspoň vysavač rozbehol pri prvom zapnutí po kúpe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Čo sa mi stalo. Ale nie za socializmu! Ale totálneho, globálneho kapitalizmu!

  17/06/2019 23:41
  Martin

  Dakujem viktor za kritiku, tiez sa mi zdalo ako na objednavku robene...

  24/08/2021 16:56
  Gabriela

  Na odporúčanie kamarátky som si kúpila podlahový vysávač ETA Andare Animal v krásnej červenej farbe. Spĺňa presne to, čo sľubuje výrobca, a síce, že naozaj dokáže povysávať psie chlpy. Páči sa mi, že vysávač nie je hlučný počas svojho chodu a má super sací výkon. Prístroj je pomerne skladný a nikde nezavadzia. Okrem zvieracích chlpov si hravo poradí aj s vlasmi, preto som maximálne spokojná. Plus dávam za nízku váhu, ľahkú manipuláciu a dobrú prenosnosť na potrebné miesto. Teleskopická trubica aj prívodový kábel sú troška kratšie, ale ten kábel v prípade potreby vyriešim predlžovačkou. Údržba vysávača je nenáročná a myslím si, že cena plne zodpovedá jeho kvalitám. Zásobník s nečistotami stačí po každom vysávaní vysypať. Nechýba tu rotačný kefa a vysoko oceňujem, že ide o bezvreckový vysávač, čiže odpadá nutnosť dokupovania vreciek. Pokiaľ máte domácich miláčikov (psa alebo mačku), s vysávačom budete maximálne spokojní. Samozrejme, hodí sa aj ľuďom, ktorí v domácnosti nemajú zvieratká, pretože si hravo poradí aj s ľudskými vlasmi. Tento vysávač jednodznačne odporúčam.

  30/08/2021 08:45
  Naďa

  Doma máme vysávač HOOVER RC 25011, ktorý má výborný sací výkon, priam nám ťahá / dvíha koberce hore. V balení bolo veľa príslušenstva a plus si vyslúžia umývateľné filtre. Je k nim troška ťažší prístup, ale to nevadí. Manipulácia s vysávačom je jednoduchá, chod je troška hlučnejší, no nie je to nič strašné. Vysávač je skladný, no je troška ťažší, má šikovné kolieska, ktoré sa veľmi dobre pohybujú po podlahe aj po kobercoch. Výhodou je, že tento vysávač je bez vreckový. Mínus dávam za kratší kábel. Celkovo som s vysávačom spokojná, cena bola dobrá, takže to bola výhodná kúpa.

  Pridať komentár


  Pozrite si aj naše inšpirácie

  Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

  Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...

  Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

  Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.

  Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie, ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie, ako by sa mohlo zdať

  Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.



  Publikované dňa: 26.06.2018
  Hodnotenie článku:
  (91.6%)

  V tejto kategórií nájdete aj:

  Najlepšie natáčky na vlasy – elektrické, samodržiace papiloty, penové, kovové alebo silikónové?Najlepšie natáčky na vlasy – elektrické, samodržiace papiloty, penové, kovové alebo silikónové?

  Natáčky na vlasy patria medzi rokmi overenú klasiku, ako dopriať vlasom požadovaný styling. V článku si predstavíme najčastejšie používané typy natáčok.

  Nerezové, smaltované, porcelánové, keramické, sklenené čajníky – návod, ako vybrať, cenaNerezové, smaltované, porcelánové, keramické, sklenené čajníky – návod, ako vybrať, cena

  Prečo sa oplatí pouvažovať nad kúpou čajníka a ako si zo širokej ponuky vybrať ten správny pre vás, to všetko si povieme v článku.

  Kameninový, granitový, kovový, drevený, mramorový – aký mažiar na bylinky a korenie kúpiť?Kameninový, granitový, kovový, drevený, mramorový – aký mažiar na bylinky a korenie kúpiť?

  Na drvenie korenia a byliniek, ale i prípravu jedál – mažiar by preto mal patriť do každej kuchyne, v ktorej sa často a dobre varí z čerstvých potravín.