Odmietala som platiť províziu, tak som si byt predala sama

Som ten typ človeka, ktorý si nábytok v izbe presúva každé tri mesiace, pretože stále potrebuje nejakú zmenu. A tak som sa po piatich rokoch spokojného bývania rozhodla, že je čas zmeniť prostredie a presťahovať sa, ideálne do väčšieho. Predtým som sa však musela “zbaviť” starého bytu.

Ako predať byt bez realitky?

V administratívnych veciach a papierovačkách som bola vždy neschopná a snažila sa, aby ich za mňa vyriešil niekto iný. Preto som sa aj v tomto prípade rozhodla obrátiť na realitné kancelárie. Keď som si však pozrela náklady a provízie, nebolo mi veľmi do smiechu. Začala som rozmýšľať, či predaj predsa len nezvládnem sama a googliť, ako na to. Nakoniec ma celkom zaujal portál bezrealitky.sk.

Predaj nehnuteľnosti bez provízie

Okrem toho, že som tam mohla zadarmo inzerovať a pri úspešnom predaji nemusela platiť veľkú províziu realitnej kancelárii, ponúkali kopu realitných služieb spojených s predajom, ktorých som sa najviac bála. Divila som sa, prečo nepredávajú všetci byty takýmto spôsobom. Našla som tam aj “sprievodcu úspešným predajom nehnuteľnosti”, podľa ktorého som išla krok po kroku.

Po registrácii som si teda vytvorila inzerát a podľa sprievodcu som napísala všetky detaily, ktoré by mohli zaujímať záujemcov. Keďže som mala nejaké skúsenosti s fotením, byt som si s kamoškinou pomocou nafotila tiež ja. Najprv som si poriadne upratala a odstránila všetky rušivé detaily a osobné veci, potom som počkala na správne svetlo a snažila sa zachytiť každý jeden kút. Cenu som určila po podrobnom prieskume podobných nehnuteľností v okolí a nakoniec zverejnila inzerát.

Tvorba inzerátu na portáli bezrealitky.sk

Potencionálny kupca sa mi ozval hneď na ďalšie ráno. Keďže aj všetci záujemci sú registrovaní a overení, nebála som sa a stretnutie si dohodla na nasledujúci deň. Nakoniec som bola celkom rada, že sa môžem so záujemcami stretnúť priamo a nemusím to riešiť cez makléra. Veľmi sa mi páčilo aj to, že ma ihneď telefonátmi nebombardovalo 30 maklérov ako je tomu na bežných realitných portáloch.

Je to rýchle a jednoduché

Stretnutie dopadlo dobre, aj keď pán si nakoniec byt nekúpil. Podarilo sa mi ho však predať už tretej záujemkyni, z čoho som mala veľkú radosť. Myslela som si, že to bude oveľa zložitejšie a bude to celé trvať oveľa dlhšie. Na vypracovanie kúpnej zmluvy som tiež využila služby bezrealitky a tak som nemala ani administratívne starosti.

Po celom tomto procese môžem jednoznačne povedať, že predať byt na vlastnú päsť nie je vôbec zložité. Musela som vynaložiť asi trochu viac námahy, keďže som sama vytvorila inzerát a stretávala sa na prehliadkach so záujemcami, ale v konečnom dôsledku som bola rada, že môžem komunikovať priamo. Najväčšou výhodou boli rozhodne ušetrené peniaze. Zároveň som sa však naučila aj niečo nové a do budúcna budem vedieť pomôcť kamošom a rodine, ktorým budem odporúčať vyhnúť sa realitným kanceláriam a vyskúšať radšej bezrealitky.sk.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň

Uvažujete nad záhradným altánkom? Určite si ho do svojej záhrady zaobstarajte. Stane sa pre vás oázou pokoja a miestom symbolizujúcim oddych.

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!Publikované dňa: 28.10.2019
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Na čo si dať pozor pri výbere nehnuteľnosti?Na čo si dať pozor pri výbere nehnuteľnosti?

V dnešnom článku sa budeme venovať veciam, na ktoré by ste si mali dať pozor pri kúpe novostavby domu, pri kúpe bytu a čo by ste si mali všetko pýtať. Vďaka nám budete na kúpu riadne...

Bývanie v neskolaudovanej stavbe – hrozí pokuta?Bývanie v neskolaudovanej stavbe – hrozí pokuta?

Čo hrozí v prípade bývania v neskolaudovanej stavbe? Prečo ju mnohí odkladajú na neurčito napriek možným sankciám? Aké výhody kolaudácia prináša? Všetko podstatné nájdete v článku.

Ako bezpečne zaplatiť cenu za kúpu nehnuteľnosti. Banková vinkulácia je riešenieAko bezpečne zaplatiť cenu za kúpu nehnuteľnosti. Banková vinkulácia je riešenie

Či už budete za bývanie platiť vlastnými zdrojmi, alebo kombináciou hypotekárneho úveru a vlastných zdrojov, mali by ste myslieť dopredu a byť opatrní. Kúpnu cenu totiž môžete uhradiť...