Odmietala som platiť províziu, tak som si byt predala sama

Som ten typ človeka, ktorý si nábytok v izbe presúva každé tri mesiace, pretože stále potrebuje nejakú zmenu. A tak som sa po piatich rokoch spokojného bývania rozhodla, že je čas zmeniť prostredie a presťahovať sa, ideálne do väčšieho. Predtým som sa však musela “zbaviť” starého bytu.

Ako predať byt bez realitky?

V administratívnych veciach a papierovačkách som bola vždy neschopná a snažila sa, aby ich za mňa vyriešil niekto iný. Preto som sa aj v tomto prípade rozhodla obrátiť na realitné kancelárie. Keď som si však pozrela náklady a provízie, nebolo mi veľmi do smiechu. Začala som rozmýšľať, či predaj predsa len nezvládnem sama a googliť, ako na to. Nakoniec ma celkom zaujal portál bezrealitky.sk.

Predaj nehnuteľnosti bez provízie

Okrem toho, že som tam mohla zadarmo inzerovať a pri úspešnom predaji nemusela platiť veľkú províziu realitnej kancelárii, ponúkali kopu realitných služieb spojených s predajom, ktorých som sa najviac bála. Divila som sa, prečo nepredávajú všetci byty takýmto spôsobom. Našla som tam aj “sprievodcu úspešným predajom nehnuteľnosti”, podľa ktorého som išla krok po kroku.

Po registrácii som si teda vytvorila inzerát a podľa sprievodcu som napísala všetky detaily, ktoré by mohli zaujímať záujemcov. Keďže som mala nejaké skúsenosti s fotením, byt som si s kamoškinou pomocou nafotila tiež ja. Najprv som si poriadne upratala a odstránila všetky rušivé detaily a osobné veci, potom som počkala na správne svetlo a snažila sa zachytiť každý jeden kút. Cenu som určila po podrobnom prieskume podobných nehnuteľností v okolí a nakoniec zverejnila inzerát.

Tvorba inzerátu na portáli bezrealitky.sk

Potencionálny kupca sa mi ozval hneď na ďalšie ráno. Keďže aj všetci záujemci sú registrovaní a overení, nebála som sa a stretnutie si dohodla na nasledujúci deň. Nakoniec som bola celkom rada, že sa môžem so záujemcami stretnúť priamo a nemusím to riešiť cez makléra. Veľmi sa mi páčilo aj to, že ma ihneď telefonátmi nebombardovalo 30 maklérov ako je tomu na bežných realitných portáloch.

Je to rýchle a jednoduché

Stretnutie dopadlo dobre, aj keď pán si nakoniec byt nekúpil. Podarilo sa mi ho však predať už tretej záujemkyni, z čoho som mala veľkú radosť. Myslela som si, že to bude oveľa zložitejšie a bude to celé trvať oveľa dlhšie. Na vypracovanie kúpnej zmluvy som tiež využila služby bezrealitky a tak som nemala ani administratívne starosti.

Po celom tomto procese môžem jednoznačne povedať, že predať byt na vlastnú päsť nie je vôbec zložité. Musela som vynaložiť asi trochu viac námahy, keďže som sama vytvorila inzerát a stretávala sa na prehliadkach so záujemcami, ale v konečnom dôsledku som bola rada, že môžem komunikovať priamo. Najväčšou výhodou boli rozhodne ušetrené peniaze. Zároveň som sa však naučila aj niečo nové a do budúcna budem vedieť pomôcť kamošom a rodine, ktorým budem odporúčať vyhnúť sa realitným kanceláriam a vyskúšať radšej bezrealitky.sk.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!Publikované dňa: 28.10.2019
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ideálna orientácia domu a izieb podľa svetových strán? Sever či juh?Ideálna orientácia domu a izieb podľa svetových strán? Sever či juh?

Kupujete nehnuteľnosť alebo plánujete výstavbu rodinného domu? Potom porozmýšľajte aj nad správnou orientáciou stavby na svetové strany. Viac informácií k tejto téme nájdete v našom...

Ako a kde získať list vlastníctva podľa mena zadarmo?Ako a kde získať list vlastníctva podľa mena zadarmo?

List vlastníctva je doklad, ktorým sa preukazuje vzťah vlastníkov k nehnuteľnosti. Existujú však dva typy listu vlastníctva - jeden zdarma, druhý za poplatok. Aký je medzi nimi rozdiel?...

Rezervačná zmluva na kúpu nehnuteľnosti. Toto by ste mali vedieť!Rezervačná zmluva na kúpu nehnuteľnosti. Toto by ste mali vedieť!

Vzor rezervačnej zmluvy nájdete na mnohých internetových stránkach, poďme si však objasniť, na čo taká zmluva slúži a aké práva a povinnosti z nej predávajúcim, kupujúcim či realitným...