Predstavujeme Projekt Bezpečné Vianoce

Vitajte v našom Projekte Bezpečné Vianoce! Prostredníctvom neho vám postupne predstavíme jednoduché, no účinné opatrenia a rady, vďaka ktorým prežijete vianočné sviatky a novoročné oslavy v bezpečí a radosti.

Bezpečnosť počas vianočných sviatkov

Náš projekt tvorí séria článkov, v ktorých vám budeme prezentovať informácie jednoducho a zrozumiteľne. Veríme, že sa nimi inšpirujete a vytvoríte si bezpečné prostredie bez akýchkoľvek nepríjemných prekvapení.

Vianoce bez požiarov

Mimoriadne dôležitou témou je práve téma protipožiarnej bezpečnosti v domácnosti. Počas vianočných sviatkov trávime doma oveľa viac času než počas bežného pracovného týždňa. Svoj domov vyzdobíme horiacimi sviečkami a hneď niekoľkými svetelnými reťazami a elektrickými dekoráciami, ktorými môžeme preťažiť elektrickú sieť. 

Za vznikom požiaru môžu byť aj deti alebo domáce zvieratá, ktoré môžu prevrhnúť adventný veniec so zapálenými sviečkami, svietnik alebo zhodiť celý vianočný stromček. Ak je vyrobený z horľavých materiálov, tak môže vzplanúť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Okrem toho trávime výrazne viac času v kuchyni. Vianočné pečenie a varenie prebieha častokrát v časovom zhone, ktorý sa môže podpísať aj na zníženej bezpečnosti pri práci. Stačí chvíľa nepozornosti a bojujeme s horiacou utierkou, ktorá sa zapáli o horák plynového sporáka. 

Online nakupovanie

Hoci je nakupovanie na online eshopoch bežnou súčasťou našich životov, nie každý z náš pozná jeho nástrahy. Nie každá webová stránka je bezpečná a nie každá ponúka to, čo od nej vyžaduje slovenská legislatíva. V našom Projekte Bezpečné Vianoce sa preto venujeme aj tejto dôležitej téme. Zhrnieme vám informácie, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa nákupu v podvodných eshopoch, ktorých je na internete viac než dosť.

Pokojný vstup do nového roka

Silvestrovské oslavy bývajú naozaj hlučné a zvuk vybuchujúcej zábavnej pyrotechniky obťažuje nielen ľudí, ale aj zvieratká. Na zvuky sú citlivé najmä psy, ktoré majú výborný sluch a hluk novoročných ohňostrojov vnímajú oveľa intenzívnejšie než ľudia.

Ak máte doma psíka, ktorý sa spomínaného hluku bojí, máme pre vás riešenie. Poradíme vám opatrenia, ktoré vám pomôžu ukludniť svojho domáceho miláčika a zvládnuť bujaré hlučné oslavy.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 12.11.2023
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať bezpečné hračky a vianočné darčeky pre detiAko vybrať bezpečné hračky a vianočné darčeky pre deti

Bezpečné online nakupovanie vianočných darčekov: chráňte svoje údajeBezpečné online nakupovanie vianočných darčekov: chráňte svoje údaje

Online nakupovanie vianočných darčekov so sebou prináša aj riziká. Na čo si dať pozor a ako sa vyhnúť podvodom? V našom článku sa o tejto téme dočítate viac.

Ako vybrať hasiaci prístroj do domu? Práškový, penový či vodný?Ako vybrať hasiaci prístroj do domu? Práškový, penový či vodný?

Existuje hneď niekoľko rôznych hasiacich prístrojov. Ich využitie však nie je univerzálne a preto je dobré vedieť aký druh je ten najlepší pre našu domácnosť. V dnešnom článku sa o tejto...