Elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuál

Zdravá pokožka na nohách je základom plnohodnotného života a to vôbec nezveličujeme. S chodidlami, na ktorých je tvrdá zrohovatená pokožka sa necíti dobre nikto, o to menej, ak sa s drapľavými pätami priplichtíte k svojej polovičke a nohami ho začnete nežne hladiť. Pre dobrý pocit, lepšiu hydratáciu pokožky a pre chodidlá bez zápachu sa musíte o svoje nôžky adekvátne starať, inak to bude vyzerať presne tak, ako sme opísali.

Scholl Velvet Smooth Wet & Dry recenzia

S elektrickým prístrojom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry budete mať päty hladké, hebké, mäkké a pre vášho partnerka/ku zvodné.

Jedinečná a unikátna technológia

Scholl Velvet Smooth Wet & Dry šetrne a zároveň poctivo odoberá odumretú zrohovatenú pokožku z piat. Môže sa používať aj v prípade suchej, vlhkej a aj mokrej pokožky. Výhodou je, že rovnako vynikajúce výsledky s ňou dokážete docieliť v sprche, ale aj krátko pred tým, ako si obujete svoje obľúbené sandáliky. Prístroj má robustné vodoodolné telo.

Dva rýchlostné stupne pre rôznu hrúbku kože

Prístroj sa prispôsobuje potriebám pokožky. Znamená to, že ak je pokožka mokrá a vlhká, je oveľa viac elastickejšia, ako keď je suchá a tvrdá. Vzhľadom na to disponuje Velvet Smooth Wet & Dry 2 stupňami rýchlosti otáčok. Pre mokrú pokožku je potrebné zvoliť vyššiu rýchlosťpre tvrdšiu menšiu rýchlosť. Prepínanie medzi jednotlivými stupňami je komfortné, keďže prístroj je vybavený len jedným tlačidlom. Prepínať dokážete aj počas prevádzky.

Elektrický pilník je vybavený 2 tlačidlami. Jedným tlačidlom sa zapína a zároveň aj vypína a druhým prepínate rýchlosť otáčok prístroja. Tlačidlá sú označené medzinárodnými piktogramami, ide o tzv. Soft-Touch tlačidlá, ktoré sú príjemé na dotyk.

Ako sa Velvet Smooth Wet & Dry používa?

Zapnite pilník, nastavte si rýchlosť podľa vlhkosti pokožky a priložte k chodidlu. Jemnými pomalými pohybmi, smerom hore-dole, odstraňujte pokožku, kým nedosiahnete požadovaný výsledok. Na to, aby sa tvrdá či mäkká koža odstránila, nemusíte vyvíjať veľký tlak, práve naopak, ten je nežiadúci. Pri vyvíjaní vysokého tlaku sa aktivuje zastavovací mechanizmus. Tento integrovaný, „protitlakový“ mechanizmu chráni vašu pokožku pred poranením a aj pred skorým opotrebovaním či poškodením prístroja. Kameň, z ktorého je valec, dokáže odstrániť tvrdú pokožku, na pätách, rýchlo a to aj pri nižšej rýchlosti otáčok. Skutočne, ak patríte medzi ľudí, ktorí si päty a celkovo chodidlá brúsia manuálne brúsnym kameňom alebo pemzou, viete, že ste pri práci strávili mnoho času a výsledok aj tak nebol taký, akoby ste očakávali. Pri používaní Velvet Smooth Wet & Dry, budete mať, behom jednej minúty, chodidlá mäkké, hebké, bez zvyškov tvrdej kože a bez vytvorenia nepríjemných, neestetických rýh na päte.

Vo finále stačí chodidlá len opláchnuť, aby ste zmyli pozostatky zbrúsenej pokožky, ak teda používate pilník mimo kúpeľa alebo sprchy a chodidlá nakrémujte, napr. regeneračným a hydratačným krémom Scholl Intense Recovery Cream. Ak si budete chcieť obuť sexi zvodné sandále, už si nebudete musieť skrývať chodidlá v silonkách. Vaše nohy budú vyzerať, v akýchkoľvek sandálikoch, luxusne a vláčne aj bez nich.

Odolná batéria a jednoduché nabíjanie

Pilník napája lítium-iónová batéria, ktorá nielenže dlho vydrží (má životnosť niekoľko tisív nabití), ale navyše sa vybíja pomaly. Prístroj je pred prvým použitím nutné nabiť pomocou nabíjacej stanice, ktorá je súčasťou balenia. Počas nabíjania, na prístroji svieti zelené tlačidlo, resp. bliká. Ak je batéria nabitá, svetlo prestane blikať a začne súvislo svietiť. V tomto okamihu je pripravený na použitie. S plnou batériou dokáže pilník pracovať bez prestávky až 30 min. jeho nabíjanie trvá 3 hodiny.

Elektrický pilník Velvet Smooth Wet & Dry

Výborné výsledky

Pilník bezpečným spôsobom odstráni starú, zrohovatenú pokožku z chodidiel. Ide o šetrný spôsob, ktorý nebolí, v podstate ho takmer vôbec necítiť a to ani pri jednom a ani pri druhom stupni rýchlosti. Jemne odstráni aj extrémne tvrdé miesta. Ľudia, najmä dámy, ho majú radi práve preto, že si chodidlá môžu rozmaznávať aj počas kúpeľa, pretože Velvet Smooth Wet & Dry je možné používať aj v mokrom a vlhkom prostredí, napr. vo vani. účinnejší je však počas suchého pilníkovania, počas mokrého brúsenia nie sú výsledky dokonalé.

Pozor, nie pre všetkých je Scholl Velvet Smooth Wet & Dry vhodný. Hoci ide o bezpečný elektrický pilník na chodidlá, vzhľadom na to, že podporuje prekrvenie chodidiel, nie je vhodný pre ľudí, ktorí trpia poruchami krvného obehu, majú cievnu nedostatočnosť, problémy so srdcom. Je nevhodný aj pre diabetikov. Napriek tomu, že ide o vodotesné zariadenie, neodporúčame ho namáčať do vody na príliš dlho.

Skúsenosti a recenzie

S produktom ste mimoriadne spokojní. Zákazníci pilník na päty Scholl Velvet Smooth Wet & Dry milujú najmä kvôli tomu, že si ho môžu brať do sprchy, že je nabíjateľný, jednoducho sa ovláda, a, samozrejme, že zlikviduje aj extrémne tvrdú a hrubú pokožku. 

Recenzie a skúsenosti s elektrickým pilníkom na päty Scholl Velvet Smooth Wet & Dry

Na záver len toľko, že spomedzi dostupných a podobných zariadení je Scholl Velvet Smooth Wet & Dry špičkou. Ak stále zvažujete, či je hoden svojej ceny (v priemere 35 eur), potom vedzte, že to, čo ponúka Velvet Smooth Wet & Dry (nabíjateľnosť, vodotesnosť, 2 rýchlosti, na mokré i na suché používanie a jednoduché ovládanie) nie je málo. Avšak na to, aby ste dosiahli skvelé výsledky, je nutné pravidelné a trpezlivé používanie pilníka. V tomto prípade postupujte tak, že čo najviac zhrubnutej kože odstráňte na sucho, a potom pokračujte v brúsení v sprche.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

24/06/2021 06:46
Betka

Mám tento pilník na päty. Ja som s ním spokojná. Plní svoju funkciu, no podľa môjho subjektívneho názoru lepšie brúsi suchú pokožku než mokrú. Má batériové napájanie, preto nie som obmedzovaná káblom. Batérie sú navyše dobíjateľné cez USB. Pilník má výbornú ergonómiu, príjemne sa drží v rukách, pretože aj povrch materiálu, z ktorého je vyrobený, je pohodlný. Plus dávam za vodotesnosť, pekný dizajn a možnosť dokúpiť náhradné hlavice. Obrusuje výborne a brúsny kotúč sa pri práci nezastavuje. Za mňa to bola dobrá kúpa, vďaka pilníku mám konečne hladké päty.

18/07/2021 18:05
Helenka

Tiež mám tento elektrický pilník na chodidlá a som s ním spokojná, pretože popis produktu úplne zodpovedá skutočnosti. Perfektne a do hladka mi vybrúsi päty, kožu mám jemnú, čo je teraz cez leto žiaduce, keďže často nosím šľapky alebo sandále, kde mám päty odhalené. Oceňujem, že pilník je bez bateriek, ale má dobíjateľný akumulátor, pričom výdrž batérie je pomerne dlhá. Oceňujem ľahkú manipuláciu, vodeodolnosť, čiže môžem ho používať aj priamo vo vani alebo v sprche. Výmena jednotlivých hlavíc je veľmi jednoduchá a vyzdvihujem, že povrch pilníku je z materiálu, ktorý sa nešmýka z ruky. Pilník má dve rýchlosti, celkové kvalitné spracovanie a pokiaľ máte extra drsné päty, odporúčam dokúpiť si diamantové valčeky. Som natoľko spokojná, že uvažujem nad kúpou ďalšieho, ktorý podarujem mojej maminke. Verím, že ju poteší. :-)

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!Publikované dňa: 04.06.2021
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(86.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.