Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Je pre vás varenie ryže hop alebo trop? Ryža je buď rozvarená, tvrdá, alebo pripálená? Varenie ryže je pre mnohých skutočnou pohromou, pritom uvariť chutnú a sypkú ryžu dokážete aj vy vďaka ryžovaru.

Sencor SRM 1500WH recenzia

Pomôže vám k tomu ryžovar Sencor SRM 1500WH, ktorý sa dostal do nášho spotrebiteľského testu. Dokázal splniť jednoznačnú úlohu? Ako v teste obstál? Prečítajte si krátku recenziu.

Uvarí akúkoľvek ryžu

Ryžovar slúži na jeden jediný účel. Správne varenie ryže. Preto by ho mal zvládnuť ryžovar na jednotku. Musím povedať, že Sencor SR 1500 WH sa s touto úlohou popasoval viac ako dobre. Ryžovar ponúka objem 1,5 litra. Takýto objem vám dáva možnosť pripraviť až 1,2 kg ryže. Príkon hrnca je 500 W a celá príprava ryže je založená na varení v pare. Ryžovar je plne automatický. Sencor dokáže uvariť klasickú guľatozrnnú ryžu, parboiled i ryžu na suši.

Nerezový hrniec s nepriľnavým povrchom

Hrniec je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, vnútorný povrch je nepriľnavý, avšak výrobca sa nezmieňuje, či ide o teflón alebo nejaký iný materiál. To je menšie mínus. Napriek tomu musíme pochváliť, že sa na povrch ryža nelepí, čo uľahčuje jeho následnú údržbu.

Sencor SRM 1500WH balenie

Ovládanie je extrémne jednoduché

Ryžovary sú veľmi jednoduché na obsluhu, čo Sencor SRM 1500WH potvrdzuje. Prístroj sa zapína/vypína jednoduchým tlačidlom. Ryžu stačí nasypať do hrnca, naliať potrebnú dávku vody, osoliť a stlačiť jedno tlačidlo. Po dovarení sa ryžovar automaticky vypne. Plusom je funkcia KeepWarm, ktorá udrží ryžu teplú ešte 6 hodín po skončení procesu varenia. Na proces prípravy ryže či jej uchovávanie v teple vás upozornia indikátory na prednej strane ryžovaru.

Chudobné príslušenstvo

Samozrejmosťou je sklenená pokrievka s otvorom na únik pary, vnútorná vyberateľná nádoba s nepriľnavou povrchovou úpravou a vonkajší hrniec, avšak v balení je ešte niečo navyše. K ryžovaru je dodávaná špeciálna špachtľa na ryžu a odmerka na ryžu a vodu. Napriek tomu, že ide o pomerne chudobné príslušenstvo, na prípravu toho najhlavnejšieho – chutnej ryže, to stačí.

Ryžovar Sencor SRM 1500WH

Bezpečnosť nadovšetko

Manipuláciu uľahčujú protišmykové nožičky a takisto rukoväte po oboch stranách. Ryžovar váži iba 1,5 kg. O bezpečnosť pri príprave sa stará ochrana proti prehriatu, ochrana proti vyvretiu vody a spomínané automatické vypnutie.

Čo sa dá vylepšiť

Pravdu povediac, nie je veľmi čo. Ryžovar stojí 25 eur a dostanete to isté, čo v prípade drahších konkurentov. Ak by sme chceli silou mocou hľadať mínusy, možno by sme požadovali vyšší výkon. Ryža by bola uvarená možno rýchlejšie, no bola by rovnako chutná ako pri príprave so Sencorom. Jediný problém sa vyskytol iba pri príprave hnedej ryže, ktorá zostala tvrdá. V takom prípade si dávajte pozor na výrobcu ryže alebo pomer vody.

Ak si potrpíte na dizajn, možno by ste sa potešili kvalitnejším materiálom ako nerez, no v takom prípade si priplatíte a dostanete sa na úroveň 50+ €.

Teflónová nádoba ryžovaru

Ryžovar odporúčame

Po vyskúšaní ryžovaru musíme uznať, že i keď vám klasická príprava ryže nerobí problémy, využívať ryžovar si zvyknete veľmi rýchlo. Ryža v ňom je vždy pripravená rovnako chutne. Sypká, jemná a chutná. Navyše je pripravená bez starostí a rýchlo, pretože ryžovar pracuje automaticky. Celkovo ryžovaru dávame 10/10. Okrem spoľahlivej funkčnosti ho dostanete kúpiť za skutočne najlepšiu cenu na trhu. Naše hodnotenie potvrdzujú aj recenzie na portáli Heureka:

Recenzie a skúsenosti s ryžovarom Sencor SRM 1500WH

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete, kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať – pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 14.10.2018
Posledná aktualizácia: 05.04.2023
Hodnotenie článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Beurer MK 500 simulátor morského vzduchu – recenzia, skúsenosti, testBeurer MK 500 simulátor morského vzduchu – recenzia, skúsenosti, test

Čistička vzduchu a simulátor morského vzduchu Beurer MK 500 vzduch zvlhčuje, ale ho aj čistí, sterilizuje, ionizuje a dodáva mu minerály. Aké sú všetky jeho výhody?