1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Patríte medzi kuchárov a kuchárky, pre ktorých je varenie ryže hop alebo trop? Raz je rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Varenie ryže je pre mnohých skutočnou pohromou. Tomu však môže byť navždy koniec. Uvariť chutnú a sypkú ryžu dokážete teraz aj vy.

Ryžovar sencor

Pomôže vám k tomu ryžovar Sencor SRM 1500WH, ktorý sa dostal do nášho spotrebiteľského testu. Dokázal splniť jednoznačnú úlohu? Ako v teste obstál? Prečítajte si krátku recenziu.

Úloha splnená

Ryžovar slúži na jeden jediný účel. Správne varenie ryže. Preto by ho mal zvládnuť ryžovar na jednotku. Musím povedať, že Sencor SR 1500 WH sa s touto úlohou popasoval viac ako dobre. Ryžovar ponúka objem 1,5 litra. Takýto objem vám dáva možnosť pripraviť až 1,2 kg ryže. Príkon hrnca je 500 W a celá príprava ryže je založená na varení v pare. Ryžovar je plne automatický.

Práca s ryžovarom je naozaj jednoduchá. Ryžu nasypete do hrnca, nalejete potrebnú dávku vody, osolíte a stlačíte jedno tlačidlo. Po dovarení sa ryžovar automaticky vypne. Navyše je tu funkcia KeepWarm, ktorá udrží ryžu teplú ešte 6 hodín po skončení procesu varenia. Na proces prípravy ryže či jej uchovávanie v teple vás upozornia indikátory na prednej strane ryžovaru. Sencor SRM 1500WH je vybavený aj sklenenou pokrievkou s otvorom pre únik pary.

Kvalitný ryžovar sencor

Manipuláciu uľahčujú protišmykové nohy a takisto rukoväte po oboch stranách. Ryžovar váži iba 1,5 kg. O bezpečnosť pri príprave sa stará ochrana proti prehriatu, ochrana proti vyvretiu vody a spomínané automatické vypnutie.

Čo sa dá vylepšiť

Pravdu povediac, nie je veľmi čo. Ryžovar vás vyjde na 19 € a dostanete to isté, čo v prípade drahších konkurentov. Ak by som mal silou mocou hľadať mínusy, možno by som požadoval vyšší výkon. Ryža by bola uvarená možno rýchlejšie, no bola by rovnako chutná ako pri príprave so Sencorom. Jediný problém sa vyskytol iba pri príprave hnedej ryže, ktorá zostala tvrdá. V takom prípade si dávajte pozor na výrobcu ryže alebo pomer vody.

Teflónová nádoba ryžovaru

Ak si potrpíte na dizajn, možno by ste sa potešili kvalitnejším materiálom ako nerez, no v takom prípade si priplatíte a dostanete sa na úroveň okolo 50 €.

Ryžovar odporúčame

Po vyskúšaní ryžovaru musím uznať, že i keď vám klasická príprava ryže nerobí problémy, využívať ryžovar si zvyknete veľmi rýchlo. Ryža v ňom je vždy pripravená rovnako chutne. Sypká, jemná a chutná. Navyše je pripravená bez starostí a rýchlo, pretože ryžovar pracuje automaticky. Celkovo ryžovaru dávam 10/10. Okrem spoľahlivej funkčnosti ho dostanete kúpiť za skutočne najlepšiu cenu na trhu.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...Publikované dňa: 14.10.2018
Hodnotenie článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Xiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používania Xiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používania

Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu! Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu!

Tento výrobca patrí v segmente vysávačov medzi zaručenú kvalitu. Po viac ako troch mesiacoch používania prichádzame s recenziou tohto produktu. A ako si Kärcher počínal?

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač! Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač!

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...