Ako vybrať ryžovar + najlepšie ryžovary Sencor, Russell Hobbs a Tefal

Domáce sushi? Chutná kari ryža? Varenie ryže je proces, ktorý je aj pre mnoho skúsených gazdiniek občas hazardom. Niekedy sa ryža podarí mäkšia a sypká a inokedy zasa tvrdá či rozvarená. Ryžu môžete variť, dusiť, piecť alebo pariť. Možností je hneď niekoľko. Niekedy to vyzerá ako riadna veda, no pritom to tak vôbec nemusí byť.

Najlepšie ryžovary podľa testov a recenzií

Veď inovatívne technológie sú už dávno medzi nami a ryžovar by sa pokojne mohol stať súčasťou každej domácnosti. Cena ryžovaru vôbec nie je takou nehoráznou investíciou, do ktorej by sa neoplatilo zainvestovať. Veď vám uľahčí prácu, ušetrí čas a pripraví kvalitnú a chutnú ryžu. Ako vybrať ryžovar, si povieme v nasledujúcom článku. Aký typ ryžovaru vybrať? Aké sú recenzie ryžovarov? To všetko si komplexne zhrnieme.

Najlepšie ryžovary


Prečo vymeniť hrniec na ryžu za ryžovar?

V našich končinách nepatrí ryžovar medzi bežnú výbavu domácností, keďže väčšina z nás pripravuje ryžu v hrnci na sporáku. Oproti klasickému hrncu však má niekoľko výhod, kvôli ktorým sa oplatí zamyslieť sa nad jeho kúpou.

 • Varenie ryže je jednoduché – Do ryžovaru vložte požadované ingrediencie – ryžu, vodu a koreniny. Prístroj zapnite a už len počkajte, kým vás upozorní na dokončenie varného cyklu. Jednoduché. Na rozdiel od varení ryže v hrnci nemusíte čakať na to, kým voda zovrie, nemusíte strážiť ryžu pred prihorením ani sledovať čas, aby sa ryža nerozvarila.
 • Ryža sa  vám vždy podarí – Ak patríte medzi antitalenty vo varení, určite sa vám stáva, že ryžu rozvaríte alebo nedovaríte. A ako naschvál ryža nevyjde práve vtedy, keď čakáte návštevu alebo pripravujete slávnostný obed. S ryžovarom sa vám to nestane.
 • Ryžovar vám nezaberá miesto na sporáku – Ryžovar stačí položiť na kuchynskú linku, zapojiť ho do zástrčky a bude môcť variť samostatne. Ak teda chystáte väčšiu hostinu a budete potrebovať variť vo viacerých hrncoch naraz, ryža vám nezaberie miesto na sporáku.
 • Ryža vám neprihorí – Ryžovar dokáže variť ryžu samostatne, bez potreby vašej priebežnej asistencie. Je to výhodné z 2 dôvodov. Kým sa vám ryža varí, môžete sa venovať iným úlohám bez potreby kontroly hrnca s ryžou, a zároveň po dovarení ryže nebudete musieť nádobu namáčať a pripálenú ryžu zoškrabovať práškom na riad.
 • Nie je to prístroj na jedinú úlohu – Aj keď to vyznie tak, že tento spotrebič je vytvorený na jediné – varenie ryže, nie je to tak celkom pravda. Ryžovar zvládne aj iné úlohy, pričom rôzne typy ryžovarov vás môžu príjemne prekvapiť svojou multifunkčnosťou.
 • Skvelý na varenie v lete – Keďže nevyprodukuje toľko tepla ako varenie na sporáku alebo v rúre, ryžovar je skvelou alternatívou na varenie v lete. Nebudete tak mať rozpálenú kuchyňu a nebudete musieť siahnuť ani po klimatizácii.

Na čo všetko sa dá využiť ryžovar

Ryžovar nie je spotrebič na jediné využitie, okrem ryže v ňom môžete variť aj mnoho iných pokrmov, pričom variť v ňom môžete od rána do večera. Na raňajky v ryžovare môžete uvariť ovsenú kašu, stačí pridať ovsené vločky a vodu, prípadne mlieko alebo rastlinný nápoj. Ovsenú kašu si môžete dochutiť podľa preferencií, napríklad medom a škoricou. Na obed môžete v ryžovare uvariť prílohy k jedlám, okrem ryže aj iné obilniny ako pohánku, quinou, proso alebo aj kuskus. Na večeru si k hlavným jedlám doprajte zeleninovú prílohu s podobe parenej zeleniny z ryžovaru. V ryžovare možno pripraviť aj pokrmy, ktoré by vám v súvislosti s týmto prístrojom možno nenapadli. Ide napr. o sladké pokrmy ako ovocné kompóty a džemy, ale dokonca aj rôzne koláče a múčniky, na ktoré najrôznejšie recepty nájdete na internete. Pripraviť môžete aj varené vajíčka, cestoviny na rôzne spôsoby, dusené mäso, vegánske zeleninové pokrmy, strukoviny, ale aj pokrmy pripravované na pare, napríklad pirohy či buchty.

Domáci ryžovar na prípravu ryže

Recenzie ryžovarov – najlepšie ryžovary podľa testov

Ako vždy, aj tentoraz sme si pre vás pripravili konkrétne produkty – konkrétne ryžovary, ktoré majú dobré recenzie na Heureke i Alze a ľudia ich kupujú pre overenú kvalitu a spoľahlivosť.

Na začiatok by sme spomenuli, že ryžovary Sencor, Tefal či Russell Hobbs patria medzi kvalitných výrobcov. Dokazujú to i vysokým percentom podielu na trhu v tomto segmente. Pozrite si rebríček najlepších ryžovarov podľa testov a recenzií:

Elektrický, tlakový alebo ryžovar do mikrovlnky?

Keďže ryžovar nie je žiadnou novinkou a tieto prístroje si našli cestu do našich domácností už skôr, na trhu nájdete rôzne typy ryžovarov. Každý má svoje pre a proti a vybrať si môžete na základe svojich preferencií.

 • Elektrický ryžovar – Najčastejšie sa stretnete práve s týmto typom ryžovaru. Ide o elektrický spotrebič s vyhrievacím telesom a nepriľnavou nádobou so skleneným alebo plastovým vekom, v ktorej sa varí ryža. Spotrebič sa ovláda jednoducho za pomoci tlačidla alebo viacerých tlačidiel, podľa toho, či ide o jednoduchý prístroj alebo má viacero funkcií. V rámci elektrických ryžovarov nájdete jednoduché prístroje slúžiace prevažne na varenie ryže, ale aj multifunkčné zariadenia, v ktorých navaríte celú večeru. Elektrický ryžovar má senzory, ktorými dokáže vodu zahriať presne na bod varu a vyhrievanie sa vypne automaticky, keď sa varný cyklus ukončí, preto sa vám už nestane, že bude ryža rozvarená alebo ešte chrumkavá.
 • Ryžovar do mikrovlnky – Pod týmto názvom sa ukrýva to, čo mnohí už určite máte v bežnej kuchynskej výbave, a to miska s vekom. Ryžovary do mikrovlnky sú zložené z odolnej plastovej alebo keramickej misy a veka s otvormi na paru, ktoré sa spolu s ryžou a vodou vložia do mikrovlnky, kde sa ryža podľa pokynov uvarí. Ich výhodou je nízka cena a jednoduché použitie, vydržia dlho a dajú sa umývať v umývačke riadu. Ich nevýhodou je to, že ide v podstate len o misu s vekom, ktorá nemá žiadne funkcie navyše, pričom na to, aby tento ryžovar fungoval, budete potrebovať samotnú mikrovlnku. Tieto ryžovary však môžu byť v rôznych tvaroch a veľkostiach, napr. malý ryžovar v tvare hrnčeka, čo možno využiť pri cestovaní, v práci alebo na internáte.
 • Tlakový ryžovar – Ide o podtyp elektrického ryžovaru, ktorý funguje na podobnom princípe. Parný ryžovar však dokáže zvýšiť tlak v prístroji počas varenia ryže, čím sa zvýši varná teplota vody a vo výsledku dosiahnete uvarenú ryžu či iné pokrmy rýchlejšie. Často ide buď o samostatný ryžovar, alebo pri drahších prístrojoch môže ísť o prémiovú funkciu navyše. Takýto prístroj sa zíde tým, ktorí potrebujú variť viac ryže naraz a rýchlejšie, napr. v prevádzkach, vo väčších rodinách alebo pri varení pre viacero ľudí, no siahnuť po ňom môžu aj všetci nedočkavci.
 • Prenosný ryžovar – Medzi zaujímavé podtypy ryžovarov patria aj prenosné alebo cestovné ryžovary, ktoré mávajú menšie rozmery. Sú určené na použitie mimo domu, predovšetkým pri kempingu a cestovaní autom či inými prostriedkami. Sú kompaktné, často pripomínajú obedár, a dajú sa jednoducho zapojiť aj do napájania v aute. Nevýhodou je ich menšia kapacita, uvaria menej ryže naraz, avšak pri cestovaní a prenášaní je to zanedbateľný detail.
 • Ohrievač ryže – Pri kúpe ryžovaru si ho nezameňte s ohrievačom ryže. Ide o vzhľadom podobný elektrický spotrebič, avšak jeho funkcia nie je ryžu variť, ale ohrievať. Ohrievač ryže udrží už uvarenú ryžu teplú po dlhú dobu, čo využívajú rôzne gastro prevádzky a zariadenia pri servírovaní obedov či večerí. Ohrievanie je niekedy súčasťou ryžovarov ako doplnková funkcia, no tieto prístroje jestvujú aj samostatne, preto je dôležité si ich pri kúpe nezameniť.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie ryžovary

Malý ryžovar – praktický a rýchly

Hlavnú úlohu pri výbere zohráva objem, resp. kapacita nádoby na ryžu. Ryžovary využívajú aj gastronomické zariadenia a malé ryžovary s objemom menším ako 1 l by zrejme boli nepraktické. Bežne sú na trhu ryžovary, ktoré uvaria naraz maximálne 500 g ryže. Takýto objem hrnca na ryžu sa obecne považuje za menší, no v prípade trojčelnej rodiny ide o ideálnu voľbu za rozumnú cenu.

Veľký ryžovar – nakŕmite celú rodinu

Oproti menším ryžovarom majú tieto zariadenia praktickú výhodu v tom, že dokážu naraz uvariť viac ako 1 kg ryže. Ak by teda šlo o objem nádoby na varenie ryže, veľké ryžovary sa hodia do domácností, kde je zvykom variť vo väčšom. Bez problémov tak navaríte viac ryže pre celú rodinu.

Multifunkčný ryžovar – pokročilejší pomocník

V prípade multifunkčného ryžovaru sa bavíme o akejsi vyššej triede medzi ryžovarmi. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že multifunkčné ryžovary nielenže oplývajú špecifickými funkciami, ale rovnako tak toho dokážu viac, ako len uvariť ryžu.

Okrem veľkej kapacity nádoby na varenie ryže dokážu tieto ryžovary upariť zeleninu či uvariť mäso. Takéto hrnce na ryžu sú vybavené funkciami, ktoré uľahčujú celkový priebeh prípravy jedál.

Multifunkčný ryžovar na naparovanie zeleniny

Ako vybrať správny ryžovar?

Pri výbere ryžovaru sa stretnete s pomerne širokou ponukou, od základných modelov až po pokročilé ryžovary s množstvom funkcií navyše. Na začiatku je vhodné ujasniť si priority na základe toho, ako často a na čo všetko chcete prístroj využívať. Zaváži aj to, či varíte len pre zopár ľudí, pre početnejšiu rodinu alebo potrebujete ryžovar na komerčné účely pre veľké množstvo stravníkov.

Výkon/príkon ryžovaru 

tento údaj je rozhodujúci v prípade rýchlosti prípravy samotnej ryže. Rozdiely v dĺžke prípravy sú však markantné. Bežne sa pohybuje na 400, 600 či až 900 wattoch. Pri väčšom výkone ide spravidla o ryžovary, ktoré dokážu pripraviť väčší objem ryže.

Materiál

Kvalitné materiály pomôžu predĺžiť životnosť ryžovaru. Najčastejšie sa stretnete s plastom a nehrdzavejúcou oceľou. Malo by však ísť o kvalitný plast, aby sa časom a vplyvom tepla nezdeformoval. Plastové ryžovary umožňujú väčší výber dizajnových prevedení a väčšiu farebnú škálu. Nehrdzavejúca oceľ je odolnejšia a trvácnejšia, hodí sa do moderných interiérov, no môže pôsobiť chladne. Zaujímajte sa taktiež o materiál vnútornej nádoby, v ktorej sa varí ryža. Mala by byť nepriľnavá, napr. z teflónu, príp. z hliníka či nehrdzavejúcej ocele s nepriľnavou vrstvou. Vďaka tomuto materiálu vám pokrmy neprihoria, no pri čistení treba dať pozor, aby ste teflónový povrch nenarušili. Dôležitý je aj materiál veka. Veko z nehrdzavejúcej ocele bude odolné, no pri veku zo skla budete mať prehľad o tom, ako to vyzerá s varením.

Ovládanie

Väčšina základných modelov má jednoduché ovládanie. Po vložení všetkých ingrediencií a zatvorení veka stačí stlačiť jediné tlačidlo, ktoré slúži na zapínanie a vypínanie. S väčším množstvom funkcií sa môže ovládanie komplikovať, hlavne vtedy, ak máte multifunkčný prístroj, v ktorom je možné variť viacero pokrmov. V takom prípade si možno budete môcť vybrať z viacerých spôsobov varenia, nastaviť časovač, teplotu, odložený štart a podobne. Vtedy je dôležité oboznámiť sa so všetkými funkciami a vedieť, ako prístroj jednoducho spustiť bez toho, aby ste zakaždým museli študovať manuál.

Bezpečnosť

Každý ryžovar by mal mať aspoň základné bezpečnostné prvky. Pogumované nôžky zaručia, že prístroj bude stáť stabilne a nebude sa šmýkať. Keďže pri varení sa prístroj zahrieva na vysoké teploty, všetky rúčky by mali byť z teplovzdorného materiálu, aby ste sa pri dotyku nepopálili. Samozrejmosťou by mala byť aj bezpečnostná poistka a ochrana proti prehriatiu či vyvretiu vody, vďaka ktorej sa prístroj sám vypne a nespôsobí tak požiar. Vrchný kryt misky na ryžu by mal obsahovať otvory, cez ktoré bude unikať para a nestane sa tak, že jedlo vykypí.

Príprava ryže v ryžovare

Rozmery

Pri kúpe takéhoto prístroja sa častejšie zaoberáme jeho kapacitou než rozmermi. Aj rozmery sú však dôležitý parameter, hlavne ak máte na kuchynskej linke menej miesta a pri skladovaní by ste mohli mať problémy. Vtedy je vhodné zvážiť, či nevolíte zbytočne veľký ryžovar, ktorý naplno využijete len sem-tam pre návštevy. Ak si za väčším ryžovarom stojíte, vždy si skontrolujte rozmery uvedené výrobcom a premerajte si miesto na kuchynskej linke a v skrinke.

Rôzne programy, časovač aj snímač čiarových kódov

 • Príslušenstvo – Medzi základné príslušenstvo patrí odmerka na vodu, vďaka ktorej neprekročíte maximálny povolený objem, no ryžovary bývajú vybavené aj lyžicou alebo naberačkou. Praktická je aj vložka na naparovanie s otvormi, ktorá sa vloží do ryžovaru a možno na nej pripraviť napr. buchty alebo knedľu.
 • Programy – U základných modeloch sa stretnete pravdepodobne len s jediným prednastaveným (automatickým) programom, no u pokročilých modeloch sa často dajú vybrať rôzne programy, buď to na varenie viacerých druhov ryže, alebo varenie iných pokrmov, podobne ako pri tlakovom hrnci.
 • Ohrievanie – Niektoré ryžovary majú aj funkciu ohrievania (Keep Warm), ktorá udrží už uvarenú ryžu, príp. iný pokrm, teplý až do servírovania. Takáto funkcia môže padnúť vhod, keď pripravujete viac jedla pre návštevu alebo potrebujete ohriať ryžu z predchádzajúceho dňa.
 • Vypnutie po dovarení – Táto funkcia patrí pri mnohých modeloch k základnej výbave, no je pomerne dôležitá. Keďže ryžovar si kupujete na to, aby ste si prácu uľahčili a varenie nemuseli strážiť, spotrebič by sa mal po dovarení automaticky sám vypnúť.
 • Časovač – Umožní vám nastaviť čas, kedy sa má ryžovar zapnúť a začať variť ryžu. Môžete si všetko predpripraviť omnoho skôr a prístroj sa v želanom čase sám spustí.
 • Mobilná aplikácia – Technologický vývoj sa posúva vpred aj v prípade ryžovarov a tie najmodernejšie modely už môžete ovládať pomocou aplikácie podobne, ako napr. robotické vysávače. V aplikácii si zvoľte program alebo naplánujte začiatok varenia a nechajte, aby vás mobil informoval o dokončení varenia.
 • Snímač čiarových kódov – Drahšie ryžovary disponujú aj snímačom čiarových kódov, ktorým sa dá nasnímať kód vami zvolenej ryže. Po prečítaní kódu určí ryžovar sám vhodný program na základe druhu ryže a vy nebudete musieť nič nastavovať.

Cena nie je vysoká

Ceny ryžovarov závisia od ich kvality, funkcií a možností využitia. Tie najlacnejšie ryžovary kúpite už za 15 eur, avšak takéto spotrebiče nemusia spĺňať vaše očakávania ohľadom kvality, preto si pred kúpou radšej overte recenzie užívateľov. Strednú triedu tvoria ryžovary v rozmedzí od 20 do 40 eur, kde kúpite pomerne kvalitné spotrebiče aj s funkciami navyše. Ak však hľadáte skutočne spoľahlivý ryžovar s vysokým výkonom na každodenné používanie pre viacčlennú rodinu, siahnuť môžete po modeli v rozmedzí od 40 do 70 eur. Tí, ktorí hľadajú profesionálny ryžovar do stravovacích zariadení, by ale mali počítať s cenou od 100 až niekoľko stoviek eur.

Najobľúbenejšie sú ryžovary Sencor, Tefal a Russell Hobbs

Ryžovary nie sú bežnou súčasťou každej domácnosti, napriek tomu sú pomerne obľúbeným spotrebičom. Výrobcov týchto pomocníkov nie je až tak veľa ako povedzme pri práčkach či chladničkách, avšak stále je z čoho vyberať. Medzi spotrebiteľmi patria k najobľúbenejším ryžovary Sencor. Ide o kvalitu za rozumnú, zväčša veľmi nízku cenu. Vyhľadávané sú i modely Eta, Tefal, Russell HobbsSilvercrest (Lidl). Veľmi dobré recenzie majú ryžovary Lauben, a to lacnejšie i drahšie modely z dielne tohto výrobcu. Pomerne lacnou voľbou je výrobca Klarstein. Záujem je stále i o ryžovar Xiaomi, avšak tento výrobca drahší model Xiaomi Mi Induction Heating Rice už neponúka.

Ako správne používať ryžovar

Použitie ryžovaru sa môže mierne líšiť v závislosti od modelu a jeho funkcií, no princíp je jednoduchý. Začnite tým, že si prečítate inštrukcie na obale ryže, kde zistíte, či je potrebné ju pred varením namočiť do vody alebo opláchnuť. Podobne je dôležité prečítať si aj inštrukcie na prístroji, ak s ryžovarom len začínate, aby ste sa oboznámili s tým, čo všetko dokáže. Ryžu následne vložte do nádoby a zalejte vodou v požadovanom pomere, väčšinou ide o 1 diel ryže a 1,5 – 2 diely vody. Pridajte aj soľ, koreniny, olej, maslo či iné ingrediencie podľa chute. Nádobu zatvorte vekom a uistite sa, že sa veko pevne prichytilo. Prístroj spustite do prevádzky tlačidlom štart, v prípade náročnejších modelov zvoľte želaný program alebo načítajte čiarový kód ryže pre začatie programu. A už si len počkajte, kým vás ryžovar upozorní zvukovou a svetelnou signalizáciou na to, že ryža je hotová. Na naberanie ryže použite priloženú naberačku a vyhnite sa nástrojom, ktorými by ste mohli poškrabať nepriľnavý povrch. Prístroj umyte po každom použití, no vždy sa uistite, že je ryžovar odpojený a vychladený.

Ako správne používať ryžovar?

Ako na starostlivosť a údržbu

Starostlivosť o ryžovar je vo väčšine prípadov jednoduchá, no dôležité je prečítať si inštrukcie v návode. Vďaka nim zvládnete údržbu ľavou zadnou a vyhnete sa postupom, ktorými by ste mohli prístroj poškodiť. Pravidelnou údržbou predĺžite životnosť prístroja a predídete tvorbe zápachov. S čistením začnite vždy až po úplnom vychladnutí ryžovaru, ktorý najprv odpojte zo zásuvky. Z manuálu sa dozviete, ktoré časti je možné odňať a či je možné čistiť ich ručne alebo v umývačke riadu. Vode nevystavujte žiadne elektrické časti prístroja. Keďže ide o nepriľnavý povrch, pravdepodobne ho budete musieť umývať ručne. Všetky časti umyte so saponátom mäkkou handričkou alebo špongiou. Vyhnite sa drsnej časti špongie, drôtenke alebo agresívnym čistiacim prostriedkom. Ak v nádobe zaschli alebo sa pripálili časti jedla, nádobu radšej nechajte odmočiť, než by ste ju drhnutím mali poškodiť. Všetky odnímateľné časti nechajte poriadne vyschnúť predtým, než ich vrátite na miesto. Medzitým môžete vlhkou handričkou utrieť vonkajšiu časť ryžovaru a taktiež ju nechajte vyschnúť.

Najčastejšie otázky – FAQ

Ako vybrať ryžovar sme vám už prezradili. Pokiaľ vás však stále ohľadom týchto spotrebičov niečo zaujíma, či už ide o konkrétny model, prípravu ryže alebo celkové využitie ryžovaru, napíšte nám do komentára. 

Dá sa v ryžovare pripraviť ryža na rôzne spôsoby?

Spôsob prípravy je len jeden (prepláchnutú ryžu vložte do ryžovaru, dochuťte /môžete pridať i cibuľu alebo cesnak/, zalejte odporúčaným množstvom vody alebo vývaru), avšak máte možnosť prípravy akejkoľvek ryže. Môžete si zvoliť guľatozrnnú i dlhozrnnú, jazmínovú i červenú ryžu, Arborio, Basmati, Parboiled alebo hnedú ryžu.

Je údržba ryžovaru náročná?

Keďže väčšina ryžovarov má vyberateľnú nádobu s nepriľnavým povrchom, je údržba ryžovaru nenáročná. Povrch môže byť teflónový, liatinový alebo z nehrdzavejúcej ocele, všetky z nich sa jednoducho čistia. Pozor pri čistení teflónu, aby nedošlo k jeho poškriabaniu.

Aké sú výhody varenia ryže v ryžovare?

Ryža pripravená v ryžovare má optimálnu konzistenciu, je nadýchaná a zostane teplá aj niekoľko hodín po dovarení. Všetky živiny zostanú zachované a chuť je výborná.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

21/09/2017 21:10
ala

s varenim ryze som mavala problemy od mlada, nikdy som to nevedela poriadne odhadnut aj ked som to teoreticky mala nastudovane.. ryza bola bud prevarena alebo este trochu tvrda a velmi chrumkala pod zubami :( Tak som si kupila ryzovar (najlacnejsi, predsalen som tomu na 100% neverila) a celkom som s nim spokojna. Vela ludi (vratane mojej maminy) ho povazuje za zbytocny spotrebic, ale verim, ze mnohym antitalentom v kuchyni naozaj pomoze. U mna 100 bodov!

19/01/2019 19:49
Martin

Ryžu som v minulosti nikdy nevaril. Prvý krát, keď som si kúpil ten najmenší a najlacnejší ryžovar Sencor. Hneď prvý krát bola ryža perfektná a pritom som nemusel nič riešiť, iba podľa návodu dať presné množstvo vody, ryže a lyžičku olivového oleja. Kupujem iba kvalitnú ryžu.

02/10/2019 14:34
linda

ryzovar som dostala od mamky na narodky a nemohla vybrat lepsi darcek

07/10/2019 14:42
weva

je to fajn pomocnik, pripalena ryza je uz minulostou

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!

Jedáleň – ako súčasť kuchyne či obývačky Jedáleň – ako súčasť kuchyne či obývačky

Túžite po jedálni, ale sa obávate, že ju do svojho malého bytu nenapracete? Nemusíte sa obávať, stačí aj malý priestor na to, aby ste si mohli vytvoriť miesto, kde sa bude rodina...

Zelená kuchyňa – oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa – oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...Publikované dňa: 10.08.2017
Posledná aktualizácia: 07.03.2023
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať ten správny gril online: Grily dostupné na overenom eshope PlaneoAko si vybrať ten správny gril online: Grily dostupné na overenom eshope Planeo

Na e-shope Planeo zakúpite všetky modely grilov, stačí si len vybrať aký druh grilu vám bude najviac vyhovovať. Pri výbere zvážte niekoľko kritérií.

Najlepšia elektrická, plynová či aku spájkovačka. Oplatí sa lacná z Lidl alebo Hornbachu?Najlepšia elektrická, plynová či aku spájkovačka. Oplatí sa lacná z Lidl alebo Hornbachu?

Po akej spájkovačke však siahnuť, aby ste si vybrali nástroj podľa vašich očakávaní? Poďte sa s nami pozrieť na najdôležitejšie kritéria.

Ako vybrať najlepší stolný mixér? Výkonné sú značky Kenwood, Russell Hobbs, ETA i BraunAko vybrať najlepší stolný mixér? Výkonné sú značky Kenwood, Russell Hobbs, ETA i Braun

Stolné mixéry patria medzi najobľúbenejšie kuchynské spotrebiče. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké sú kľúčové vlastnosti mixérov a aké funkcie majú moderné mixéry, ktoré vám môžu prípravu...