Beurer MK 500 simulátor morského vzduchu – recenzia, skúsenosti, test

Kvalita ovzdušia výrazne ovplyvňuje, ako sa nám dýcha. Platí to hlavne v rušných mestách, o čom svedčí aj nárast počtu ľudí s astmou, respiračnými ochoreniami a alergiami. Práve im dokáže uľahčiť dýchanie pomôcka, akou je Beurer MK 500, zvlhčovač, čistička vzduchu a simulátor morského vzduchu v jednom.

Beurer MK 500 recenzia

Pozreli sme sa na to, akým spôsobom tento prístroj funguje, aké sú jeho plusy a mínusy aj na to, či má ďalšie zaujímavé funkcie.

Simulátor morského vzduchu Beurer MK 500

Vlhký morský vzduch plný minerálov dokáže aspoň čiastočne zlepšiť dýchanie astmatikov a alergikov. Sviežosť morského vzduchu si môžete priniesť aj k sebe domov. Beurer MK 500 totiž dokáže simulovať morský vzduch v pohodlí vášho domova. Využíva totiž patentovanú technológiu, ktorá vzduch nielen zvlhčuje, ale ho aj čistí, sterilizuje, ionizuje a dodáva mu minerály. Simulátor morského vzduchu má veľkú nádržku s vodou, ktorú rozprašuje do okolia, pričom ju obohacuje o minerály morskej soli. Vzduch pritom prechádza filtrom, ktorý z neho odstraňuje prach, peľ a iné malé čiastočky, ktoré môžu spôsobovať podráždenie.

Zvlhčovač/čističku vzduchu možno použiť v menších aj väčších miestnostiach, keďže dokáže zvlhčiť vzduch v miestnostiach s veľkosťou 50 m2. Nastaviť si môžete rôzne intenzity rýchlosti ventilátora, a to v 3 rýchlostných stupňoch. V noci si môžete zvoliť nočný režim s tichou prevádzkou, ktorá nebude rušiť váš spánok. Veľmi praktická je funkcia časovača – zvlhčovač sa vypne po vami zvolenom čase v rozsahu 1 – 24 hod.

Ako Beurer MK 500 simuluje morský vzduch

Zvlhčovač/čistička vzduchu Beurer MK 500 využíva unikátnu technológiu na simuláciu ovzdušia ako na morskom pobreží. Želaný efekt docieli kombináciou vlhčenia vzduchu, ionizáciou, vytváraním vánku a využívaním morskej soli obohatenej o minerály a ďalšie prospešné látky. Spájaním týchto prvkov navodzuje atmosféru ako pri mori. Priložená morská soľ je vyrábaná zo 100 % prírodných solí a skladá sa z minerálov ako sodík, horčík, vápnik, draslík, jód a ďalších vyše 65 stopových prvkov. V návode nájdete vysvetlenie, aké množstvo morskej soli je potrebné použiť a môžete si ho presne odmerať za pomoci odmernej nádobky v balení.

Prístroj funguje v 5 krokoch:

 1. Nádržka na vodu je naplnená zmesou vody a špeciálnej morskej soli.
 2. Ventilátor vháňa vzduch dovnútra, ktorý prechádza cez filter, čím sa zbavuje 70 % prachu, nečistôt, peľov, zvieracích chlpov a ďalších častíc znečisťujúcich vzduch.
 3. Integrovaná UVC lampa dezinfikuje vodu v nádržke a zbavuje ju až 99 % baktérií a mikroorganizmov.
 4. Vzduch, ktorý prechádza zvlhčovačom, je obohatený o minerály a stopové prvky z morskej soli, ktorá sa odparuje do vzduchu.
 5. Celý proces dotvára ionizácia ionizátor očisťuje a ionizuje mineralizovaný vzduch predtým, než sa vypustí zo zvlhčovača do prostredia.

Simulátor morského vzduchu Beurer MK 500

LCD displej zobrazuje čas i rýchlosť ventilátora

Zvlhčovač vzduchu je vybavený prehľadným LCD displejom s tlačidlami, ktorými možno ovládať všetky funkcie. Displej ukazuje 4 údaje:

 • Zostávajúci čas – Ak si zvolíte funkciu časovača, zostávajúci čas do vypnutia prístroja sa zobrazí v hornej časti displeja.
 • Indikátor výmeny UVC lampy – Tento indikátor vás upozorní, ak UVC lampa nefunguje správne alebo je potrebné ju vymeniť. Lampa má životnosť približne 9 mesiacov.
 • Indikátor výmeny filtra – Upozorní vás na to, že je čas vymeniť všetky filtre, teda vodný filter a predfiltre. To, ako často bude potrebné ich vymeniť, záleží od frekvencie používania, čo môže znamenať každých 6 mesiacov alebo pri intenzívnom používaní aj každé 3 mesiace.
 • Rýchlosť ventilátora – Posledný údaj ukazuje intenzitu rýchlosti ventilátora. Vybrať si pritom môžete z 3 stupňov.

Nechýba ventilátor, časovač ani spánkový režim

Zvlhčovač ponúka niekoľko funkcií, ktoré určite využijete. Dajú sa ovládať jednoducho tlačidlami na displeji. Ide o nasledovné funkcie:

 • Ventilátor – Používať môžete 3 rýchlosti ventilátora, ktoré si môžete nastaviť jediným tlačidlom.
 • Časovač – Tlačidlom s hodinami možno nastaviť časovú dĺžku, kedy chcete, aby sa prístroj vypol. Nastaviť si ju môžete v rozmedzí 1 – 24 hodín.
 • Spánkový režim – Zvoliť si ho môžete počas noci a spánku. Vtedy sa hladina hluku zníži, takže vás ventilátor nebude rušiť.

Beurer MK 500 ovládanie

Použitie je pomerne jednoduché

Čistička vzduchu Beurer MK 500 sa používa veľmi jednoducho. Pri prvom použití vás čaká niekoľko počiatočných nastavení, ktoré však hravo zvládnete. Ide o založenie predfiltrov, ktoré sa ľahko vkladajú do držiaka na predfiltre. Pomôže vám návod s obrázkami. Ďalej je potrebné založiť vodný filter s držiakom, ktorý sa vkladá do nádoby na vodu. Po počiatočnom umiestnení filtrov môžete začať prístroj používať.

 • Do nádržky na vodu nalejte čerstvú vodu z vodovodu až po značku MAX.
 • Nasypte do nej priloženú morskú soľ Maremed s presným dávkovaním podľa návodu. Na dávkovanie použite odmerku v balení.
 • Založte vrchný kryt a prístroj umiestnite na pevný, stabilný a suchý povrch. Mal by mať aspoň 30 cm priestoru z každej strany, aby stena alebo nábytok neblokovali prívod a vývod vzduchu.
 • Napájací adaptér zapojte do siete a zvlhčovač spustite on/off tlačidlom.
 • Počkajte asi 3 minúty, kým sa sterilizuje voda v nádržke. Potom, čo tlačidlo ventilátora prestane blikať, môžete zvlhčovač/čističku vzduchu nastaviť podľa preferencií – teda rýchlosť ventilátora, časovač alebo nočný režim.
 • Zariadenie sa vypne uplynutím časovača alebo ho môžete vypnúť manuálne on/off tlačidlom.

Vodu v nádržke je potrebné doplniť, keď dosiahne úroveň značky MIN. Vodu dopĺňajte alebo vymieňajte vždy len pri vypnutom prístroji. To isté platí pre filtre alebo UV žiarovku – prístroj musí byť vždy vypnutý a vytiahnutý zo siete. Výmena filtrov a žiarovky je však úplne jednoduchá a v návode nájdete aj obrázkový postup.

Technické parametre

 • Príkon: 24 W
 • Hlučnosť: 37 dB
 • Rýchlostné stupne: 3
 • Funkcie: UV svetlo, ionizátor, zvlhčovač, časovač
 • Filter: vodný
 • Kapacita vodnej nádržky: 6 l
 • Pre miestnosť veľkosti: do 50 m2
 • Rozmery: 38,4 x 34 x 30,5 cm
 • Hmotnosť: 3,2 kg
 • Farba: biela, sivá

Beurer MK 500 príslušenstvo

Čo je súčasťou balenia?

Zvlhčovač vzduchu Beurer MK 500 dostanete aj s príslušenstvom. V balení sa nachádza:

 • 625 g balenie špeciálnej morskej soli Maremed, ktorá vám vydrží na 3 mesiace,
 • odmerná nádobka na morskú soľ,
 • vodný filter,
 • 2 ks predfiltra,
 • napájací adaptér.

Skúsenosti s Beurer MK 500

Používatelia majú s prístrojom Beurer rôzne skúsenosti a zanechávajú kladné aj menej priaznivé recenzie. Čo sa týka pozitív, vyzdvihujú predovšetkým dizajn výrobku, s ktorým sa spája aj jednoduchosť používania. Celé nastavenie a spustenie zvlhčovača trvá naozaj len pár minút a vďaka obrázkovému postupu v manuáli to zvládne každý. Navyše tlačidlá majú piktogramy, z ktorých je ľahké porozumieť, ktorým tlačidlom sa ovláda aká funkcia. Ďalej zákazníci vyzdvihujú pomer ceny a výkonu prístroja, keďže Beurer MK 500 toho dokáže viac než len obyčajný zvlhčovač/čistička vzduchu. Niektorí zákazníci pocítili okamžitý rozdiel kvality ovzdušia a úľavu pri dýchaní.

Iní zákazníci však aj napriek skúšaniu výrobku viackrát nezaznamenali výrazný rozdiel, ani pri meraní hladiny vlhkosti v miestnosti. Čo sa týka negatív, používatelia neboli spokojní predovšetkým s vyššou cenou, ktorá je pomerne vysoká. Medzi nedostatky zaradili spotrebitelia chýbajúci návod v slovenskom jazyku alebo chýbajúci ovládač, keďže prístroj sa ovláda len manuálne, tlačidlami na displeji.

Recenzie a skúsenosti s Beurer MK 500

Čo sa nám páčilo

Beurer MK 500 ponúka množstvo funkcií – vzduch zvlhčuje, čistí, ionizuje, mineralizuje a šíri do miestnosti. Čo sa nám na tomto prístroji páčilo, je teda predovšetkým jeho multifunkčnosť. Nemusíte si kupovať zvlášť zvlhčovač a zvlášť čističku vzduchu. Tým pádom je prístroj využiteľný po celý rok. V chladných mesiacoch a počas vykurovania využijete najmä zvlhčovanie vzduchu, na jar a v lete ocenia alergici a astmatici čistiacu funkciu, keďže vtedy sa v ovzduší nachádza množstvo alergénov.

Oceňujeme aj tichý nočný režim, pri ktorom prístroj funguje pri nižšej hladine hluku, aby vás nerušil pri spánku. Vďaka tejto funkcii môžete prístroj použiť aj v detskej izbe, pre bábätká a menšie deti.

V neposlednom rade musíme vyzdvihnúť indikátory na doplnenie vody v nádržke, na výmenu filtra a na výmenu UV žiarovky. Vďaka ním sa nestane, že si nevšimnete minutú vodu alebo že budete prístroj používať nadmerne dlho bez výmeny filtra, v ktorom sa časom začnú hromadiť baktérie.

Čo sa nám nepáčilo

Beurer MK 500 má určite aj svoje nevýhody, ktoré musíme taktiež spomenúť. V prvom rade je potrebné dopĺňať morskú soľ, no možné je použiť iba špeciálnu morskú soľ Maremed, a žiadnu inú. Neviete si teda zvoliť lacnejšiu alternatívu. Spolu s dokupovaním filtrov a UV lampy ide o ročné náklady vo výške približne 130 eur, čo je pomerne dosť, aj keď tieto náklady môžu byť nižšie, ak prístroj používate menej často.

Prístroj by taktiež mohol ponúkať možnosť pridať do nádržky s vodou esenciálne oleje, ktoré mnohí ľudia využívajú napr. pri prechladnutí alebo pri zaspávaní. Určite chýba diaľkové ovládanie, ktoré by umožnilo jednoducho meniť nastavenia aj v prípade umiestnenia ďalej od miesta, kde sedíte či ležíte.

Galéria obrázkov

Autor článku

 Stanislava Havrilová

Moje záľuby sa vždy točili okolo kreatívnych činností a jazyka. Bavilo ma kresliť, maľovať, písať a učiť sa cudzie jazyky. Aj to ma doviedlo k...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Retro obývačka – stavte na explóziu farieb Retro obývačka – stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...Publikované dňa: 13.02.2023
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.