1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Poznáte všetky typy interiérového tienenia? Je ich viac, než si myslíte

Výber interiérových žalúzií interiérového tienenia pre mnohých predstavuje skôr horor, než príjemnú zábavu. Nespočetné možnosti ich zaobstarania vedú neraz až k paralýze rozhodovania.

Moderné tienenie do kancelárie

Sami si týmto procesom denne prechádzame, preto sme pre vás pripravili sumár typov žalúzií vhodných pre vnútorné priestory vášho domu tak, aby ich obstaranie pre vašu domácnosť skončilo vždy happy endom.

Ešte než vyrazíte do najbližšieho obchodu zaobstarať dokonalý kúsok pre zatienenie obývacej izby, zamyslite sa nad účelom, ktoré majú žalúzie splniť. Zjednocujúci cieľ naprieč všetkými typmi predstavuje tienenie a regulácia teploty, ktorá zvonku preniká do miestnosti. Vyskytujú sa ale aj ďalšie funkcie, ktoré rôzne typy žalúzií plní - náhrada záclon, dizajnový prvok, absolútna tma.

Horizontálne žalúzie

Za nestarnúci klasiku považujeme horizontálne žalúzie, teda tie tradičné hliníkové pásky, ktoré sa montujú medzi okenné tabule, alebo na okno. Ovládajú sa spravidla pomocou guľôčkovej retiazky alebo plastovej tyčinky.

Horizontálne žalúzie v modernej obývačke

Horizontálne prevedenie má dve nesporné výhody - zoženiete ich v najrôznejších farbách a vybrať si môžete z viacerých veľkostí a tvarov. Druhou výhodou je bezpochyby nižšia obstarávacia cena.

Vertikálne žalúzie

Pamätáte si z vašej kancelárie alebo od návštevy doktora dlhé vertikálne pruhy látok, ktoré majú niekoľko možných polôh natočenia a rozťahujú sa do šírky? Vybavujete si ich len v bielej farbe? Ak odpovedáte 2x áno, tak pre vás máme skvelú správu.

Biele vertikálne žalúzie v modernom interiéri

Farebných prevedení výrazne pribudlo a systém ovládania sa zjednodušil. Ak máte izbu s veľkou plochou, ktorú potrebujete prekryť, zvážte vertikálne žalúzie s elektrickým ovládaním. Nesklamú vás.

Látkové rolety

Ak dbáte skôr na štýl prevedenia a očakávate od tienenia, že bude ladiť s celkovou koncepciou miestnosti, potom stavte na látkovú roletu. Oproti horizontálnym žalúziám sa u nich lepšie reguluje spustená výška, viac si tak pohráte s priepustnosťou svetla.

Moderné biele látkové rolety do obývačky

Látkové rolety nájdete v prevedení buď v jednoliatych farbách, alebo s potlačami alebo geometrickými vzormi. Vyrábajú sa v mnohých rozmeroch. Výsledná kompozícia interiéru sa potom odvíja od vycibrenosti vášho vkusu, ak si nie ste istí, aplikujte pravidlo: "menej je niekedy viac."

Japonské steny

Celistvé tieniace steny hojne využívané na vzdialenom východe pripomínajú kombináciu rolety a vertikálnych závesov. Sú nevyhnutné v jednoducho zariadených a vzdušných priestoroch a v prípade veľkých okenných plôch siahajúcich až k zemi (francúzske okná, presklené steny, dvere).

Japonské steny v interiéri

Na druhú stranu, japonské steny si vyžadujú dosť priestoru, do ktorého sa odsúvajú po pojazdných koľajničkách.

Plissé

V nedávnej dobe sa objavilo tzv. plissé, kompromis medzi látkovými roletami a horizontálnymi žalúziami. Významnú vlastnosť predstavuje možnosť súčasného stiahnutia či vytiahnutia hornej alebo dolnej časti, veľmi presne tak určíte priezor, kam do miestnosti preniká svetlo. Ovláda sa buď držadlom uprostred, alebo bočnou šnúrkou.

Tienenie plissé a jeho ovládanie

Plissé sa tiež spravidla montuje na atypické okná, pretože je k dostaniu v mnohých kombináciách, strihoch a farbách. Ak sa plissé naťahuje, montujú sa do neho oceľové lanká namiesto silonových. Medzi obdobné vychytávky zahŕňame aj aplikáciu perleťovej vrstvy na rubovú stranu, ktorá zaručí nepriesvitnosť.

Galéria obrázkov

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...

Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky

Túžite po jedálni, ale sa obávate, že ju do svojho malého bytu nenapracete? Nemusíte sa obávať, stačí aj malý priestor na to, aby ste si mohli vytvoriť miesto, kde sa bude rodina...

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.Publikované dňa: 14.08.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam! 10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam!

Je už zaužívaným zvykom obdarovať na Vianoce rodinných príslušníkov, priateľov a skrátka ľudí, na ktorých nám záleží. V tomto článku vám preto prinášame niekoľko eko tipov na darčeky.

Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov

Aké by to boli Vianoce bez darčekov? Prekvapte svojich blízkych nielen tým, čím budú obdarovaní, ale i nápaditým spôsobom, ako vianočný darček zabalíte. Možností je naozaj neurékom....

Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach

Umelý alebo zrezaný živý stromček? Obe možnosti majú svoje pre a proti. No čo ak existuje tretia možnosť? Aj tento rok možno využiť služby požičovní a prenajať si živý vianočný stromček...