Vonné sviečky v skle spríjemnia zimné obdobie. Vyskúšajte obľúbené Yankee Candle

Studené a sychravé počasie na nás nevplýva práve najlepšie. Po teplom lete zrazu všetko navôkol dostane šedý a pochmúrny šat. Zútulnite si domov a vyčarujte úsmev na tvári sebe, aj svojim blízkym. Pomôže vám aj taká drobnosť, akou sú vonné sviečky.

Vonná sviečka do bytu

Klasické sviečky používali už naši predkovia na svietenie počas večerných hodín. Svetla máme dnes síce dosť vďaka vynájdeniu žiarovky, ale prečo si nedopriať relax a neprevoňať domov? Moderné dekoratívne sviečky s voňavou arómou sa hodia do obývačky, ale spríjemnia aj taký horúci kúpeľ. Stačí si len správne vybrať.

Aké sviečky sú vhodné do interiéru?

K výberu sviečok, ktoré sa chystáte umiestniť u vás doma, treba pristupovať zodpovedne. Sviečky, ktoré dnes v obchodoch či e-shopoch kúpite, majú rôzne tvary, veľkosti a sú vyrobené z rozličných materiálov. To, že sú sviečky voňavé a pekné ešte neznamená, že sú bezpečné. Nikdy nenechajte sviečku horieť bez dozoru. Vždy dbajte na to, aby bola sviečka umiestená mimo dosahu horľavých predmetov a vždy ju položte na podstavec. Predídete tak požiaru či znehodnoteniu vášho nábytku.

Najlepšie sviečky sú v skle

Bezpečné a fantasticky vyzerajúce. Presne také sú voňavé sviečky v skle. Vyskúšajte napríklad vonné sviečky Yankee Candle. Predávajú sa v desiatkach vôní a niekoľkých veľkostiach. Sú síce trošku drahšie, ale vydržia horieť celé hodiny a ich aróma prevonia celý váš byt či dom.

Vyberáme z nášho katalógu

Ďalším prvotriednym kúskom v skle sú vonné sviečky WoodWick. Značka vyrába svoje produkty ručne a dbá najmä na kvalitu použitých materiálov. Drevený vrchnák, ktorým je vybavená každá sviečka, navyše môžete použiť ako podstavec.

Meňte vône častejšie

Nevyhovujú vám veľké vonné sviečky, ktoré dlho horia, pretože preferujete častejšie menenie vône vo vašom domove? Žiadny problém. Bohate postačí siahnuť po menších modeloch sviečok. Úplne najmenšie aroma sviečky majú rozmer klasického čajového kahanca. Ten horí približne 4 hodiny, takže vône môžete meniť podľa nálady, pokojne aj každý deň. Pozor, na tento typ sviečky budete potrebovať svietnik. Za pár eur kúpite svietničky a lampášiky rôznych tvarov aj farieb. Tie zároveň poslúžia ako pekné bytové doplnky.

Môžu byť vonné sviečky škodlivé? 

Pri výbere vonnej sviečky si pozorne naštudujte, z čoho je vyrobená. Nekupujte lacné sviečky, ktoré sú častokrát vyrobené z nekvalitného parafínu a napustené chemickými vôňami. Odborníci sa zhodujú na tom, že takéto sviečky majú na ľudský organizmus rovnako negatívny vplyv ako cigarety. Okrem toho vlastne nič neušetríte. Sviečka vyhorí o dosť rýchlejšie ako tá vyrobená z kvalitých materiálov, takže ich vo finále spotrebujete oveľa viac.

Prírodné materiály a včelí vosk

Kvalitné kúsky ako napríklad Yankee sviečky, sú zhotovené z parafínu potravinárskej kvality a napustené prírodnými vonnými výťažkami. To znamená, že pri spaľovaní tak do ovzdušia neunikajú škodliviny a vy si môžete bezpečne vychutnať omamnú vôňu bez strachu do sýtosti. Veľmi obľúbené sú aj sviečky z včelieho vosku.

Vonné sviečky zo včelieho vosku

Voňajú jemne po mede a prečisťujú organizmus. Tieto zdravé sviečky sú vhodné pre alergikov, pretože pomáhajú zo vzduchu odstrániť prach, alergény a plesne. Zamiujú si ich aj tí, ktorým vadia príliš výrazné vône.

Relaxujte so sviečkami

Dizajnovou vychytávkou tejto jesene sú praskajúce sviečky RibbonWick vyrobené z prírodného sójového vosku. V strede sviečky je umiestnený špeciálny knôt z ekologického dreva. Ten počas horenia vydáva praskajúci zvuk, ktorý evokuje pocit, ako keby ste mali doma horiaci kozub. Atmosféru dotvára aj plameň, ktorý akoby tancoval v miske voňajúceho vosku. Stačí zavrieť oči, uvoľniť sa a šmahom ruky sa uvidíte pri tlejúcom ohni. Keď budete mať ohňa dosť, sviečku prikryte vrchnákom a sama zhasne. Jednoduché a bezpečné.

Obľúbené sviečky RibbonWick

Sviečky z voňavého vosku nie sú len estetickou dekoráciou, ale zároveň príjemne pôsobia na ľudské zmysly. Krásne vyzerajú v obývačke, ale aj v kúpeľni. Nie je nad to zabaliť sa do teplučkej deky a užívať si tlmené svetlo. Dlhé a chladné zimné večery vám spríjemní aj horúci kúpeľ, ktorý si ozvláštnite tak, že na vaňu poukladáte voňavé sviečky. Takýto domáci wellness je najlepším liekom po ťažkom dni a príjemne vás upokojí.

Podmanivé, romantické, voňavé. Skrátka dokonalé. Presne preto sú vonné sviečky tým najlepším doplnkom, ktorý by vo vašom domove nemal rozhodne chýbať!

Vyberáme z nášho katalógu

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Simona Halásová

Volám sa Simona a som tak trochu schizofrenik. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy, pracovala v nadnárodnej korporácii, navrhla so sestrou kolekciu...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.

Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky

Vianoce už pomaly klopú na dvere a preto máme najvyšší čas zamyslieť sa aký vianočný stromček vlastne chceme. Čo tak siahnuť po ekologickej alternatíve, ktorú môžeme využiť aj o rok?

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...Publikované dňa: 28.10.2018
Hodnotenie článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vermikompostér do bytu – výhody a skúsenostiVermikompostér do bytu – výhody a skúsenosti

V tomto článku sa dozviete, ako funguje vermikompostér, či je potrebné sa obávať mušiek alebo zápachu, ako sa postarať o dážďovky a najmä ako s vermikompostovaním začať.

Drevená šindlová strecha a drevený šindel – cena za m2, montážDrevená šindlová strecha a drevený šindel – cena za m2, montáž

Drevená šindľová strecha sa stáva trendy, keďže čoraz viac a viac ľudí uteká z mesta, zo svojho moderne zariadeného príbytku, na vidiek a na chalupu. My si o nej povieme viac.

Krásne Vianoce 2019 želá redakcia Topbyvanie.sk!Krásne Vianoce 2019 želá redakcia Topbyvanie.sk!

Zabudnite na stres, uvarte si obľúbený horúci nápoj, oblečte teplé ponožky, vyložte nohy na stôl a vychutnajte si pokoj, ktorý vám právom patrí. Veď Vianoce sú konečne tu!