Zábrany na posteľ, aby dieťa nespadlo

Prvé kroky, prvé snahy o chodenie, prvé písmená, či jedenie sprevádzajú malé havárie. Je to prirodzené a detské. Tak isto aj prvé samostatné spanie na posteli pre „dospelých“ môže pre dieťa zvyknuté na ohrádku znamenať nepríjemné prebudenie pádom.

Dieťa v postieľke

Na tento nechcený zážitok však existuje riešenie - detské zábrany. Aké sú ich výhody? Kedy ich namontovať? Prezradíme vám všetko podstatné!

Čas na veľkú posteľ

Dieťa netreba nechávať v detskej postieľke príliš dlho. Ideálny vek na nočné sťahovanie je vo veku dvoch rokov, od troch by už mala byť posteľ bez ohrádky samozrejmosť. No prechod nemusí byť jednoduchý ani bezbolestný. Preto existujú posteľné zábrany.

Kedy je potrebné mať zábranu?

Je to v momente, ak už má dieťa viac ako 90 centimetrov a dokáže vyliezť z detskej postieľky aj pri najvyššom nastavení. Vtedy je už prechod skutočne bezpečnejší do klasickej postele. Samotné preliezanie totiž môže byť spôsobiť úraz.

Posteľ so zábranou proti vypadnutiu

Dieťati je už nutné spraviť posteľ prístupnú, no počas nocí a prehadzovania sa dať z jeden strany zábranu proti vypadnutiu. Vhodná a bezpečná zábrana má rozmer 120x40 cm, ktorý možno s vekom zmenšovať.

Hlavne k hlave

Minimálnym základom je zábrana v hlavovej časti a nožnej časti. Takú je možné spraviť aj doma, napríklad odmontovaním klasickej ohrádky z detskej postieľky a namontovaním k posteli dospeláckej. Takáto zábrana zachráni dieťa od pádu, ale napríklad druhú časť postele bude mať voľnú na to, aby mohlo vliezť, alebo vyliezť podľa potreby.

Vyberáme z nášho katalógu

Drevená zábrana na posteľ

Drevená zábrana k detskej posteli je náhradou za klasickú drevenú ohradu. Je to lacná zábrana na posteľ vyrobená tak, že dieťa spí bezpečne za mriežkou, ktorá sa ale počas dňa dá sklopiť. Rovnako nie je na celú posteľ, takže dieťa dokáže samo zliezť aj v noci.  Obvykle má takáto drevená zábrana na posteľ 2 ramená, ktorými sa upevňuje k lamelovému roštu. Platí to, čo aj pri detských ohrádkach. Žiadna chémia.

Môže rásť s dieťaťom

Ideálne sú zábrany na posteľ , ktoré sa dajú variovať, to znamená, že dokážu „rásť“ s vekom dieťaťa. To v preklade znamená, že sa postupne dajú skladať. Tu je vhodné využiť skladateľnú konštrukciu obtiahnutú látkou. Dôležité je dbať na to, aby  mala zábrana možnosť vyklopenia smerom dole pre ľahší prístup do postieľky. Ak je zábrana výškovo aj dĺžkovo nastaviteľná, môžete ju prispôsobiť podľa potrieb a máte istotu, že jedna vám vydrží po celý čas, kým sa dieťa nenaučí spať bez nej.

Vyberáme z nášho katalógu

Umývateľný poťah

Je to jeden z prvkov, ktorý oceníte. Posteľné plachty aj obliečky periete, no zabrať od dieťaťa dostane aj zábrana. Preto je vynikajúcou možnosťou mať umývateľný povrch. Samozrejme bez obsahu PVC a ftalátov.

Výhodou je prenosnosť

Bezpečnostné zábrany nebudete potrebovať iba doma. Preto je z praktických dôvodov vhodné myslieť aj na zábrany na posteľ, ktoré bude možné ľahko prenášať napríklad k starým rodičom.Praktický, skladací, ochranný mantinel do postieľky je obvykle založený na princípe ľahkej inštalácie, kedy sa ramená vložia medzi rošt a matrac.

Skladacia zábrana do detskej postele

Ideálne doma i na cesty. Keď sa mantinel nepoužíva, je možné ho jednoducho zložiť a uschovať. Zábrana je pritom vybavená bezpečným mechanizmom, ktorý dieťa samo neklopí.

Zábrana ako ozdoba

Mnoho zábran je dnes konštruovaných tak, aby boli nielen praktickým, ale aj estetickým doplnkom. Preto je možné voliť zábrany so vzormi, alebo farebným ladením, ktoré spraví zo zaspávania príjemný zážitok. Rozprávkové výjavy, alebo farby, ako krémové, zelená, či modrá, ktoré zlepšujú spánok sú vhodným doplnkom k funkčnosti.

Vyberáme z nášho katalógu

 Ďalšie praktické zábrany na posteľ

Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...Publikované dňa: 01.12.2017
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vyčistiť granitový drez? Vyskúšajte čistiaci prostriedok na kameninové drezy Ako vyčistiť granitový drez? Vyskúšajte čistiaci prostriedok na kameninové drezy

Ako vybrať správny typ tienenia. Uprednostníte rolety alebo žalúzie? Ako vybrať správny typ tienenia. Uprednostníte rolety alebo žalúzie?

Jednoznačnú odpoveď na otázku či uprednostniť žalúzie alebo rolety neexistuje. Podľa čoho si teda vybrať zo širokej ponuky tienenia? V našom článku vám poradíme na čo prihliadať.

Liata podlaha do bytu, garáže aj na terasu. Epoxidová alebo polyuteránová? Liata podlaha do bytu, garáže aj na terasu. Epoxidová alebo polyuteránová?

V dnešnom článku si posvietime na jedinečné vlastnosti a využitie liatej podlahy. Prezradíme vám aj výhody a nevýhody epoxidovej a polyuretánovej podlahy v interiéroch.


Pridať komentár