Zariaďte si kúpeľňu v námorníckom štýle

Námornícky štýl je obľúbeným designovým smerom pre kúpeľne, prinášajúci do domova atmosféru oceánu a dobrodružstva. Tento štýl kombinuje tradičné námornícke farby, prírodné materiály a tematiku inšpirovanú morom.

Kúpeľňa zariadená v námorníckom štýle

V nasledujúcich odsekoch sa pozrieme, aké vybrať farby a sanitárne vybavenie, a aké doplnky vytvoria z vašej kúpeľne dokonalé námornícke útočisko.

Farebná paleta

Základom námorníckeho štýlu je výber vhodných farieb. Ideálne sú odtiene modrej, bielej a červenej. Pre väčšiu jemnosť a sviežosť môžete zvoliť pastelovo modré tóny, doplnené o čistú bielu. Detaily v červenej alebo námorníckej modrej dodajú priestoru dynamiku a hĺbku. Pokiaľ chcete kúpeľni dodať nádych elegancie, môžete pridať zlaté alebo mosadzné prvky.

Vaňu alebo sprchovací kút?

Voľba medzi vaňou a sprchovacím kútom môže byť kľúčová. Pre autentický námornícky štýl môže byť ideálnou voľbou voľne stojaca vaňa s nožičkami. Pokiaľ máte menšiu kúpeľňu alebo preferujete praktickosť a moderný vzhľad, stavte na sprchovací kút s čistými líniami a sklenenými dverami, ktorý priestor opticky zväčší a udrží sviežu námornú atmosféru.

Sprchová batéria: skombinujte funkčnosť a štýl

Batéria do sprchy by mala ladiť s celkovým štýlom kúpeľne. Modely v chrómovom alebo nerezovom vyhotovení s tradičnými prvkami, ako sú krížové držadlá alebo retro design, sú ideálne. Pre sofistikovanejší vzhľad vyberte batérie s keramickým označením pre studenú a teplú vodu alebo s inými ozdobnými prvkami, ktoré dodajú vašej námorníckej kúpeľni na autentickosti.

Námornícky štýl v kúpelni

Umývadlo a zrkadlo: námornícke detaily

Umývadlo je ďalším dôležitým prvkom kúpeľne. Zvážte tradičnú keramiku s vysokým leskom alebo modely s jemnými námorníckymi vzormi. Priestor umývadla doplňte o klasické okrúhle zrkadlo, ktoré pripomína okno na lodi, alebo zrkadlo s robustným dreveným alebo mosadzným rámom, ktoré dodá priestoru charakter.

Doplnky na dotvorenie atmosféry

Na dotvorenie námorníckeho vzhľadu sú nevyhnutné správne vybrané doplnky. Použite dekoračné prvky ako sú lanové detaily, námornícke mapy, modely lodí alebo mušle a hviezdice. Textilné doplnky ako sú uteráky a kúpeľňové predložky v námorníckych farbách a vzoroch pomôžu zjednotiť celkový vzhľad.

Kúpeľňa v námorníckom štýle môže byť vašim osobným útočiskom, kde načerpáte novú energiu. Správny výber farieb, nábytku, sanitárneho vybavenia a dekorácií vám pomôže vytvoriť priestor, ktorý je nielen funkčný, ale aj vizuálne pútavý a plný atmosféry mora a dovolenky.

Doplnky do kúpeľne v námorníckom štýle

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

10/12/2023 19:43
Hanka

prekrasna, len mi tam chyba nejaky kalax ako priestor na ukladanie potrebných vecí

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Nástenné hodiny dodajú miestnosti štýl. Hodia sa do obývačky i do kuchyne Nástenné hodiny dodajú miestnosti štýl. Hodia sa do obývačky i do kuchyne

Drevené, kovové, sklenené nástenné hodiny, dizajnové, moderné i vintage modely sa budú krásne vynímať na každej stene. Môžete ich použiť v interiéri aj v exteriéri. Je z čoho vyberať.

Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.Publikované dňa: 04.12.2023
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(93.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Úprava steny v obývačke. Skúste kamenný či drevený obkladÚprava steny v obývačke. Skúste kamenný či drevený obklad

Zabudnite na prázdne steny v obývačke. Vdýchnite jej farebnosť, pestrosť, rozmanitosť a originalitu. Vyberte si z rôznych možností a oživte celý interiér. V našom článku nájdete skvelé...

Tipy, ako vybrať ideálne kuchynské stoličky. Očalúniť alebo nie? Tipy, ako vybrať ideálne kuchynské stoličky. Očalúniť alebo nie?

Hľadáte nové stoličky do kuchyne či jedálne, ktoré zabezpečia maximálny komfort a štýl? Prinášame vám niekoľko tipov jednotlivých typov kuchynských stoličiek. Čítajte ďalej.

Minikuchyňa s drezom aj do kancelárie. Aké farby a zástenu vybrať?Minikuchyňa s drezom aj do kancelárie. Aké farby a zástenu vybrať?