Zariaďte si kúpeľňu v námorníckom štýle

Námornícky štýl je obľúbeným designovým smerom pre kúpeľne, prinášajúci do domova atmosféru oceánu a dobrodružstva. Tento štýl kombinuje tradičné námornícke farby, prírodné materiály a tematiku inšpirovanú morom.

Kúpeľňa zariadená v námorníckom štýle

V nasledujúcich odsekoch sa pozrieme, aké vybrať farby a sanitárne vybavenie, a aké doplnky vytvoria z vašej kúpeľne dokonalé námornícke útočisko.

Farebná paleta

Základom námorníckeho štýlu je výber vhodných farieb. Ideálne sú odtiene modrej, bielej a červenej. Pre väčšiu jemnosť a sviežosť môžete zvoliť pastelovo modré tóny, doplnené o čistú bielu. Detaily v červenej alebo námorníckej modrej dodajú priestoru dynamiku a hĺbku. Pokiaľ chcete kúpeľni dodať nádych elegancie, môžete pridať zlaté alebo mosadzné prvky.

Vaňu alebo sprchovací kút?

Voľba medzi vaňou a sprchovacím kútom môže byť kľúčová. Pre autentický námornícky štýl môže byť ideálnou voľbou voľne stojaca vaňa s nožičkami. Pokiaľ máte menšiu kúpeľňu alebo preferujete praktickosť a moderný vzhľad, stavte na sprchovací kút s čistými líniami a sklenenými dverami, ktorý priestor opticky zväčší a udrží sviežu námornú atmosféru.

Sprchová batéria: skombinujte funkčnosť a štýl

Batéria do sprchy by mala ladiť s celkovým štýlom kúpeľne. Modely v chrómovom alebo nerezovom vyhotovení s tradičnými prvkami, ako sú krížové držadlá alebo retro design, sú ideálne. Pre sofistikovanejší vzhľad vyberte batérie s keramickým označením pre studenú a teplú vodu alebo s inými ozdobnými prvkami, ktoré dodajú vašej námorníckej kúpeľni na autentickosti.

Námornícky štýl v kúpelni

Umývadlo a zrkadlo: námornícke detaily

Umývadlo je ďalším dôležitým prvkom kúpeľne. Zvážte tradičnú keramiku s vysokým leskom alebo modely s jemnými námorníckymi vzormi. Priestor umývadla doplňte o klasické okrúhle zrkadlo, ktoré pripomína okno na lodi, alebo zrkadlo s robustným dreveným alebo mosadzným rámom, ktoré dodá priestoru charakter.

Doplnky na dotvorenie atmosféry

Na dotvorenie námorníckeho vzhľadu sú nevyhnutné správne vybrané doplnky. Použite dekoračné prvky ako sú lanové detaily, námornícke mapy, modely lodí alebo mušle a hviezdice. Textilné doplnky ako sú uteráky a kúpeľňové predložky v námorníckych farbách a vzoroch pomôžu zjednotiť celkový vzhľad.

Kúpeľňa v námorníckom štýle môže byť vašim osobným útočiskom, kde načerpáte novú energiu. Správny výber farieb, nábytku, sanitárneho vybavenia a dekorácií vám pomôže vytvoriť priestor, ktorý je nielen funkčný, ale aj vizuálne pútavý a plný atmosféry mora a dovolenky.

Doplnky do kúpeľne v námorníckom štýle

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

10/12/2023 19:43
Hanka

prekrasna, len mi tam chyba nejaky kalax ako priestor na ukladanie potrebných vecí

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.Publikované dňa: 04.12.2023
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(93.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Minikuchyňa s drezom aj do kancelárie. Aké farby a zástenu vybrať?Minikuchyňa s drezom aj do kancelárie. Aké farby a zástenu vybrať?

Ako zladiť farby v obývačke? Čo k čomu ide? Kombinácie farieb na stenyAko zladiť farby v obývačke? Čo k čomu ide? Kombinácie farieb na steny

Obývačka by mala pôsobiť príjemným a útulným dojmom. A presne tomu môžete napomôcť správe zvolenými farbami na steny.  Poradíme vám zopár jednoduchých rád, aká kombinácia farieb do...

Tapety do kúpeľne? Vodoodolné a samolepiace tapety na obkladačky aj umakartTapety do kúpeľne? Vodoodolné a samolepiace tapety na obkladačky aj umakart

Máte voči tapetám do kúpeľne predsudky? Dnešné samolepiace a vodoodolné tapety sú veľmi vhodnou náhradou za obkladačky. V byte vás takýto dizajnový prvok poteší, ak chcete vytapetovať...