Ako najrýchlejšie sušiť prádlo vnútri. Sušenie bielizne v malom byte je náročné

Najmä obyvatelia bytových priestorov sa v zime trápia nepríjemným problémom - vonku mrholí, sneží či mrzne a v byte niet kde rozložiť sušiak na bielizeň.

Šnúra na sušenie bielizne v zime

Hory oblečenia sa hromadia, ale to mokré stále ešte neuschlo. Dajte si predsavzatie nájsť túto zimu vhodné riešenie. 

Pozor na sušenie na radiátoroch!

Väčšina domácností využíva počas roka balkóny. Avšak v zime je tento priestor nepraktický, navyše bielizeň neschne, a tak sa väčšinou uchýlime k tomu, že oblečenie sušíme v interiéri. Veľká chyba! Takýmto sušením zvýšite vlhkosť v byte až o 30%. Tak vzniká priamo vo vašej obývačke ideálny priestor pre tvorbu plesní a baktérií. Plesne sú zároveň častou príčinou oslabeného imunitného systému, vdychovanie nebezpečných vírusov môže viesť k chorobám dýchacích ciest a alergiám. 

Sušenie bielizne v byte

Ak vám priestory nedovoľujú príliš improvizovať, snažte sa držať sušiak s mokrou bielizňou blízko okien a často vetrajte. Vyhýbajte sa sušeniu v spálňach či obývačke, kde trávite veľa času. Ak ste počas dňa v práci či škole, využite na sušenie práve tie hodiny, keď je byt prázdny.

Sušenie prádla v interiéri

Nechajte mokrú bielizeň sušiť pri pootvorenom okne. K rýchlejšiemu schnutiu jej pomôže čerstvý vzduch, a keď prídete domov, môžete ju rovno poskladať a odložiť do skrine.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sušiaky na bielizeň

Hľadajte vhodné priestory mimo bytu

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, spoločné bytové priestory sa dajú využiť aj inak, než len ako skladisko bicyklov a vianočných ozdôb. Ak máte tolerantných susedov, možno nájdete priestor na sušenie na väčšej spoločnej chodbe, či v blízkostí vašich dverí.

Sušiak na prádlo na stene

Nástenný sušiak na bielizeň

Susenie bielizne na strope

Často sa aj v bytových priestoroch nachádza kočikáreň, malá spoločenská miestnosť, sklad či nevyužitá chodba. Ak majú aj vaši susedia podobný problém s nedostatkom miesta na sušenie bielizne, možno by ste tieto priestory po vzájomnej dohode mohli počas zimných mesiacov využívať práve takto. 

Vrátia sa miestnosti na sušenie opäť do módy?

V minulých desaťročiach boli priestory na sušenie v bytových domoch samozrejmosťou. S menším počtom rodín a pribúdajúcim počtom osamelo žijúcich nájomníkov potreba nájsť vhodné priestory pomaly ustúpila.

Dnes však na nevyhnutnosť doplniť bytové domy o takúto miestnosť upozorňujú nielen mladé rodiny. Aj mnohí odborníci venujúci sa otázkam bývania kritizujú vznikajúcu prílišnú vlhkosť v byte, ktorá poškodzuje kvalitu stavby, spôsobuje rosenie okien či ničí podlahy.  

Ideálnym riešením je sušička

Najmä mamičky s malými deťmi, pre ktoré je pranie dennodennou záležitosťou, ocenia, ak je bielizeň čo najskôr suchá a vhodná na ďalšie nosenie. Ak vám to priestor v byte aspoň trochu dovoľuje, zadovážte si sušičku. 

Práčka a sušička v byte

Dnes už na trhu dostať aj rozmerovo menšie spotrebiče, ktoré sú ideálne do malých bytov. Nemusíte ju nevyhnutne využívať po každom praní. Počas zimných mesiacov, pri sušení posteľnej bielizne či osušiek však rozhodne oceníte jej služby. Sušička sa nemusí nachádzať len v kúpeľni. Vhodné miesto pre ňu môžete nájsť aj na chodbe či vo väčšej kuchyni. Povianočné výpredaje sú v plnom prúde, preto určite porozmýšľajte o kúpe tohto darčeku pre celú rodinu.

Aké parametre sú dôležité pri výbere sušičky? Odpovede a praktické tipy nájdete v našom článku Ako si vybrať sušičku prádla!

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sušičky bielizne

Počuli ste už o dryperatore?

Toto riešenie je skvelé pre náročných a moderných zákazníkov. Dryperator je vlastne skriňa s policami, vešiakmi a priestorom na zavesenie, ktorá sa umiestňuje najmä do kúpeľní. Zvonku vás upúta elegantným dizajnom, vo vnútri zas objavíte ventilátor. Ten vytvára cirkuláciu horúceho vzduchu, ktorá vlhkú bielizeň suší a vám šetrí v byte priestor. 

Dryperator sa vyrába na mieru a pripája na ústredné kúrenie. Nevýhodou je jedine jeho vyššia cena, pretože dostať zatiaľ ho len na objednávku. Na druhej strane je však dlhodobou investíciou do vášho bývania. 

Aj zima raz skončí

Či už sa rozhodnete hľadať vhodné priestory, alebo budete problém so sušením bielizne riešiť kúpou vhodnej techniky, zachovajte si najmä nadhľad a trpezlivosť. Zimné mesiace netrvajú večne a s prvými jarnými dňami sa môžete vrátiť k balkónu a nechať slniečko, aby robilo svoju prácu. Do tej doby skúste znížiť množstvo oblečenia, ktoré sa ocitnú v koši na pranie, a toto šetrenie bielizne vštepujte aj svojim najbližším. 

Aké sú vaše skúsenosti  so sušením bielizne v zime? Využívate na sušenie interiér, alebo sa spoliehate na pomoc sušičky? Tešíme sa na vaše tipy.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.

Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň

Uvažujete nad záhradným altánkom? Určite si ho do svojej záhrady zaobstarajte. Stane sa pre vás oázou pokoja a miestom symbolizujúcim oddych.

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...Publikované dňa: 13.01.2018
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať príbor aj pre deti? Poteší sada Berndorf Sandrik či SolaAko vybrať príbor aj pre deti? Poteší sada Berndorf Sandrik či Sola

Viete, koľko kusový príbor potrebujete a po akom type príboru by ste mali siahnuť? Toto a ešte oveľa viac sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Trvanlivosť (mrazených) potravín. Pomôže tabuľka s dátumami spotrebyTrvanlivosť (mrazených) potravín. Pomôže tabuľka s dátumami spotreby

Viete však, aký je rozdiel medzi označeniami záručnej doby a ktoré potraviny je možné konzumovať aj po uplynutí záruky? Dozviete sa to v našom článku.

Údržba vinylovej a laminátovej plávajúcej podlahy. Skúste ocot!Údržba vinylovej a laminátovej plávajúcej podlahy. Skúste ocot!

V tomto článku sme sa zamerali hlavne na praktické rady ohľadom údržby vinylových a laminátových podláh. Zároveň vás upozorníme na to, čomu by ste sa mali vyhýbať. Čítajte ďalej.