Ako najrýchlejšie sušiť prádlo vnútri. Sušenie bielizne v malom byte je náročné

Najmä obyvatelia bytových priestorov sa v zime trápia nepríjemným problémom - vonku mrholí, sneží či mrzne a v byte niet kde rozložiť sušiak na bielizeň.

Šnúra na sušenie bielizne v zime

Hory oblečenia sa hromadia, ale to mokré stále ešte neuschlo. Dajte si predsavzatie nájsť túto zimu vhodné riešenie. 

Pozor na sušenie na radiátoroch!

Väčšina domácností využíva počas roka balkóny. Avšak v zime je tento priestor nepraktický, navyše bielizeň neschne, a tak sa väčšinou uchýlime k tomu, že oblečenie sušíme v interiéri. Veľká chyba! Takýmto sušením zvýšite vlhkosť v byte až o 30%. Tak vzniká priamo vo vašej obývačke ideálny priestor pre tvorbu plesní a baktérií. Plesne sú zároveň častou príčinou oslabeného imunitného systému, vdychovanie nebezpečných vírusov môže viesť k chorobám dýchacích ciest a alergiám. 

Sušenie bielizne v byte

Ak vám priestory nedovoľujú príliš improvizovať, snažte sa držať sušiak s mokrou bielizňou blízko okien a často vetrajte. Vyhýbajte sa sušeniu v spálňach či obývačke, kde trávite veľa času. Ak ste počas dňa v práci či škole, využite na sušenie práve tie hodiny, keď je byt prázdny.

Sušenie prádla v interiéri

Nechajte mokrú bielizeň sušiť pri pootvorenom okne. K rýchlejšiemu schnutiu jej pomôže čerstvý vzduch, a keď prídete domov, môžete ju rovno poskladať a odložiť do skrine.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sušiaky na bielizeň

Hľadajte vhodné priestory mimo bytu

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, spoločné bytové priestory sa dajú využiť aj inak, než len ako skladisko bicyklov a vianočných ozdôb. Ak máte tolerantných susedov, možno nájdete priestor na sušenie na väčšej spoločnej chodbe, či v blízkostí vašich dverí.

Sušiak na prádlo na stene

Nástenný sušiak na bielizeň

Susenie bielizne na strope

Často sa aj v bytových priestoroch nachádza kočikáreň, malá spoločenská miestnosť, sklad či nevyužitá chodba. Ak majú aj vaši susedia podobný problém s nedostatkom miesta na sušenie bielizne, možno by ste tieto priestory po vzájomnej dohode mohli počas zimných mesiacov využívať práve takto. 

Vrátia sa miestnosti na sušenie opäť do módy?

V minulých desaťročiach boli priestory na sušenie v bytových domoch samozrejmosťou. S menším počtom rodín a pribúdajúcim počtom osamelo žijúcich nájomníkov potreba nájsť vhodné priestory pomaly ustúpila.

Dnes však na nevyhnutnosť doplniť bytové domy o takúto miestnosť upozorňujú nielen mladé rodiny. Aj mnohí odborníci venujúci sa otázkam bývania kritizujú vznikajúcu prílišnú vlhkosť v byte, ktorá poškodzuje kvalitu stavby, spôsobuje rosenie okien či ničí podlahy.  

Ideálnym riešením je sušička

Najmä mamičky s malými deťmi, pre ktoré je pranie dennodennou záležitosťou, ocenia, ak je bielizeň čo najskôr suchá a vhodná na ďalšie nosenie. Ak vám to priestor v byte aspoň trochu dovoľuje, zadovážte si sušičku. 

Práčka a sušička v byte

Dnes už na trhu dostať aj rozmerovo menšie spotrebiče, ktoré sú ideálne do malých bytov. Nemusíte ju nevyhnutne využívať po každom praní. Počas zimných mesiacov, pri sušení posteľnej bielizne či osušiek však rozhodne oceníte jej služby. Sušička sa nemusí nachádzať len v kúpeľni. Vhodné miesto pre ňu môžete nájsť aj na chodbe či vo väčšej kuchyni. Povianočné výpredaje sú v plnom prúde, preto určite porozmýšľajte o kúpe tohto darčeku pre celú rodinu.

Aké parametre sú dôležité pri výbere sušičky? Odpovede a praktické tipy nájdete v našom článku Ako si vybrať sušičku prádla!

Vyberáme z nášho katalógu

BEKO DPS7405GB5

BEKO DPS7405GB5

398,80 €
AEG T6DBG28SC

AEG T6DBG28SC

435,00 €
AEG TR718L4C

AEG TR718L4C

632,00 €
AEG T9DBB89BC

AEG T9DBB89BC

1 099,00 €
Bosch WTWH762BY

Bosch WTWH762BY

909,00 €
AEG T9DBE69SC

AEG T9DBE69SC

849,00 €
AEG T6DBG28SC

AEG T6DBG28SC

455,00 €
Pozrite si viac produktov z kategórie sušičky bielizne

Počuli ste už o dryperatore?

Toto riešenie je skvelé pre náročných a moderných zákazníkov. Dryperator je vlastne skriňa s policami, vešiakmi a priestorom na zavesenie, ktorá sa umiestňuje najmä do kúpeľní. Zvonku vás upúta elegantným dizajnom, vo vnútri zas objavíte ventilátor. Ten vytvára cirkuláciu horúceho vzduchu, ktorá vlhkú bielizeň suší a vám šetrí v byte priestor. 

Dryperator sa vyrába na mieru a pripája na ústredné kúrenie. Nevýhodou je jedine jeho vyššia cena, pretože dostať zatiaľ ho len na objednávku. Na druhej strane je však dlhodobou investíciou do vášho bývania. 

Aj zima raz skončí

Či už sa rozhodnete hľadať vhodné priestory, alebo budete problém so sušením bielizne riešiť kúpou vhodnej techniky, zachovajte si najmä nadhľad a trpezlivosť. Zimné mesiace netrvajú večne a s prvými jarnými dňami sa môžete vrátiť k balkónu a nechať slniečko, aby robilo svoju prácu. Do tej doby skúste znížiť množstvo oblečenia, ktoré sa ocitnú v koši na pranie, a toto šetrenie bielizne vštepujte aj svojim najbližším. 

Aké sú vaše skúsenosti  so sušením bielizne v zime? Využívate na sušenie interiér, alebo sa spoliehate na pomoc sušičky? Tešíme sa na vaše tipy.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.

Hnedá kúpeľňa v rôznych odtieňoch dokáže očariť Hnedá kúpeľňa v rôznych odtieňoch dokáže očariť

Hnedá nie je častou voľbou pri výbere farby do kúpeľne. A to aj napriek tomu, že ide farbu mnohých odtieňov, ktorá sa hodí k bielej, sivej, béžovej i zelenej.Publikované dňa: 13.01.2018
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Matrace, deky a vankúše Dormeo – skúsenosti a recenzie hovoria ánoMatrace, deky a vankúše Dormeo – skúsenosti a recenzie hovoria áno

Pokiaľ máte zlý a nekvalitný spánok, problémom môže byť zlý matrac či vankúš. Čo takto skúsiť Dormeo, firmu, ktorá sľubuje kvalitný spánok.

Medvedík obyčajný – krtonôžka v záhrade. Ako sa zbaviť medvedíkov?Medvedík obyčajný – krtonôžka v záhrade. Ako sa zbaviť medvedíkov?

Medvedík obyčajný v záhrade skutočne značí nemalý problém a niekedy ani odporúčaná ochrana proti medvedíkom nezaberie podľa predstáv. Ako teda s medvedíkom v záhrade bojovať?

Ohlásenie drobnej stavby. Čo je drobná stavba? Všetko, čo potrebujete vedieťOhlásenie drobnej stavby. Čo je drobná stavba? Všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je drobná stavba? Ako vybaviť povolenie na jej realizáciu? Môžem vykonať aj dodatočné ohlásenie drobnej stavby? Poradíme vám, čo všetko musíte vedieť pred začiatkom prác a aké...