Ako najrýchlejšie sušiť prádlo vnútri. Sušenie bielizne v malom byte je náročné

Najmä obyvatelia bytových priestorov sa v zime trápia nepríjemným problémom - vonku mrholí, sneží či mrzne a v byte niet kde rozložiť sušiak na bielizeň.

Šnúra na sušenie bielizne v zime

Hory oblečenia sa hromadia, ale to mokré stále ešte neuschlo. Dajte si predsavzatie nájsť túto zimu vhodné riešenie. 

Pozor na sušenie na radiátoroch!

Väčšina domácností využíva počas roka balkóny. Avšak v zime je tento priestor nepraktický, navyše bielizeň neschne, a tak sa väčšinou uchýlime k tomu, že oblečenie sušíme v interiéri. Veľká chyba! Takýmto sušením zvýšite vlhkosť v byte až o 30%. Tak vzniká priamo vo vašej obývačke ideálny priestor pre tvorbu plesní a baktérií. Plesne sú zároveň častou príčinou oslabeného imunitného systému, vdychovanie nebezpečných vírusov môže viesť k chorobám dýchacích ciest a alergiám. 

Sušenie bielizne v byte

Ak vám priestory nedovoľujú príliš improvizovať, snažte sa držať sušiak s mokrou bielizňou blízko okien a často vetrajte. Vyhýbajte sa sušeniu v spálňach či obývačke, kde trávite veľa času. Ak ste počas dňa v práci či škole, využite na sušenie práve tie hodiny, keď je byt prázdny.

Sušenie prádla v interiéri

Nechajte mokrú bielizeň sušiť pri pootvorenom okne. K rýchlejšiemu schnutiu jej pomôže čerstvý vzduch, a keď prídete domov, môžete ju rovno poskladať a odložiť do skrine.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sušiaky na bielizeň

Hľadajte vhodné priestory mimo bytu

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, spoločné bytové priestory sa dajú využiť aj inak, než len ako skladisko bicyklov a vianočných ozdôb. Ak máte tolerantných susedov, možno nájdete priestor na sušenie na väčšej spoločnej chodbe, či v blízkostí vašich dverí.

Sušiak na prádlo na stene

Nástenný sušiak na bielizeň

Susenie bielizne na strope

Často sa aj v bytových priestoroch nachádza kočikáreň, malá spoločenská miestnosť, sklad či nevyužitá chodba. Ak majú aj vaši susedia podobný problém s nedostatkom miesta na sušenie bielizne, možno by ste tieto priestory po vzájomnej dohode mohli počas zimných mesiacov využívať práve takto. 

Vrátia sa miestnosti na sušenie opäť do módy?

V minulých desaťročiach boli priestory na sušenie v bytových domoch samozrejmosťou. S menším počtom rodín a pribúdajúcim počtom osamelo žijúcich nájomníkov potreba nájsť vhodné priestory pomaly ustúpila.

Dnes však na nevyhnutnosť doplniť bytové domy o takúto miestnosť upozorňujú nielen mladé rodiny. Aj mnohí odborníci venujúci sa otázkam bývania kritizujú vznikajúcu prílišnú vlhkosť v byte, ktorá poškodzuje kvalitu stavby, spôsobuje rosenie okien či ničí podlahy.  

Ideálnym riešením je sušička

Najmä mamičky s malými deťmi, pre ktoré je pranie dennodennou záležitosťou, ocenia, ak je bielizeň čo najskôr suchá a vhodná na ďalšie nosenie. Ak vám to priestor v byte aspoň trochu dovoľuje, zadovážte si sušičku. 

Práčka a sušička v byte

Dnes už na trhu dostať aj rozmerovo menšie spotrebiče, ktoré sú ideálne do malých bytov. Nemusíte ju nevyhnutne využívať po každom praní. Počas zimných mesiacov, pri sušení posteľnej bielizne či osušiek však rozhodne oceníte jej služby. Sušička sa nemusí nachádzať len v kúpeľni. Vhodné miesto pre ňu môžete nájsť aj na chodbe či vo väčšej kuchyni. Povianočné výpredaje sú v plnom prúde, preto určite porozmýšľajte o kúpe tohto darčeku pre celú rodinu.

Aké parametre sú dôležité pri výbere sušičky? Odpovede a praktické tipy nájdete v našom článku Ako si vybrať sušičku prádla!

Počuli ste už o dryperatore?

Toto riešenie je skvelé pre náročných a moderných zákazníkov. Dryperator je vlastne skriňa s policami, vešiakmi a priestorom na zavesenie, ktorá sa umiestňuje najmä do kúpeľní. Zvonku vás upúta elegantným dizajnom, vo vnútri zas objavíte ventilátor. Ten vytvára cirkuláciu horúceho vzduchu, ktorá vlhkú bielizeň suší a vám šetrí v byte priestor. 

Dryperator sa vyrába na mieru a pripája na ústredné kúrenie. Nevýhodou je jedine jeho vyššia cena, pretože dostať zatiaľ ho len na objednávku. Na druhej strane je však dlhodobou investíciou do vášho bývania. 

Aj zima raz skončí

Či už sa rozhodnete hľadať vhodné priestory, alebo budete problém so sušením bielizne riešiť kúpou vhodnej techniky, zachovajte si najmä nadhľad a trpezlivosť. Zimné mesiace netrvajú večne a s prvými jarnými dňami sa môžete vrátiť k balkónu a nechať slniečko, aby robilo svoju prácu. Do tej doby skúste znížiť množstvo oblečenia, ktoré sa ocitnú v koši na pranie, a toto šetrenie bielizne vštepujte aj svojim najbližším. 

Aké sú vaše skúsenosti  so sušením bielizne v zime? Využívate na sušenie interiér, alebo sa spoliehate na pomoc sušičky? Tešíme sa na vaše tipy.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 13.01.2018
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať správny typ tienenia. Uprednostníte rolety alebo žalúzie? Ako vybrať správny typ tienenia. Uprednostníte rolety alebo žalúzie?

Jednoznačnú odpoveď na otázku či uprednostniť žalúzie alebo rolety neexistuje. Podľa čoho si teda vybrať zo širokej ponuky tienenia? V našom článku vám poradíme na čo prihliadať.

Liata podlaha do bytu, garáže aj na terasu. Epoxidová alebo polyuteránová? Liata podlaha do bytu, garáže aj na terasu. Epoxidová alebo polyuteránová?

V dnešnom článku si posvietime na jedinečné vlastnosti a využitie liatej podlahy. Prezradíme vám aj výhody a nevýhody epoxidovej a polyuretánovej podlahy v interiéroch.

Akú podlahu na terasu. Terasové dosky sú najlepšie Akú podlahu na terasu. Terasové dosky sú najlepšie

Ktoré materiály sú a ktoré nie sú vhodné na vašu novú terasu? Drevo, keramická dlažba, prírodný kameň či vinylová podlaha? Čítajte a pri nákupe sa zaručene rozhodnete sa správne. 


Pridať komentár