1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Ako vybrať prebaľovací pult

Prebaľovací pult patrí k základnej výbave kojenca. Má hneď niekoľko výhod, pre ktoré sa doň oplatí investovať. Pult alebo komoda nie je určená iba nan prebaľovanie, vášho drobca tam totiž môžete aj prezliekať. 

Prebaľovací pult v detskej izbe

Hygiena bábätka sa vďaka nemu stáva o čosi efektívnejšia, jednoduchšia a vy sa dokonca nemusíte ani toľko zohýbať. Vďaka atraktívnemu dizajnu sa stáva výborným a funkčným doplnkom každej detskej izbičky.

Výška prebaľovacieho pultu

Na trhu je množstvo prebaľovacích pultov v rôznych rozmeroch, veľkostiach a farebných vyhotoveniach. Výber by ani tak nemal závisieť ode ceny a dizajnu, prihliadajte však na výšku pultu, ktorá by sa mala odrážať od vašej telesnej výšky.

Výška pultu by mala byť 10 cm nižšia ako úroveň lakťa pripaženej ruky maminy, poprípade osoby, ktorá bude pult užívať najčastejšie. Zaobstarať si pult s nesprávnou výškou by bolo zbytočnou investíciou a prebaľovanie dieťaťa by ste vykonávali v neustálom predklone, čím by trpela hlavne chrbtica rodiča.

Zábrany pre prebaľovacie pulty

Bezpečnosť dieťaťa na prebaľovacom pulte zabezpečujú bočné zábrany proti vypadnutiu. Zabraňujú malým nezbedníkom spadnúť pri prevaľovaní sa z chrbta na bruško. Na trhu sú však dostupné i modely, ktorých zábrany majú ostré hrany. Takýmto pultom sa určite vyhnite.

Vyberáme z nášho katalógu

Prebaľovacia komoda

Prebaľovacia komoda je v podstate prebaľovací pult s úložným priestorom. Takéto riešenie je veľmi praktické, skladovanie v zásuvkách je oveľa priehľadnejšie ako skladovanie v policovej skrini. Môžete si tu taktiež odložiť vecičky potrebné na prezlečenie dieťatka, čo vám urýchli celý proces obliekanie.

Prebaľovacia podložka

Prebaľovacia podložka predstavuje dôležitú súčasť pultu. Pri kúpe sa zamerajte na to, aby bola podložka vybavená protišmykovým povrchom zo spodnej strany a naopak horná z umývateľného a priedušného materiálu. Praktická je podložka obdĺžnikového tvaru so zvýšenými tromi či dvomi okrajmi, ktoré chránia bábätko proti vypadnutiu. Pevné dno prebaľovacej podložky je vhodné pokiaľ nemáte pult, ktorý by bol pevný a stabilný.

Vyberáme z nášho katalógu

Čomu sa vyhnúť?

  • Pokiaľ kupujete prebaľovací pult na kolieskach uistite sa, že sa kolieska dajú naozaj pevne zaistiť. Je veľmi dôležité, aby bol pult stabilný a poskytoval bábätku bezpečie.
  • Zvýšené okraje na prebaľovacích pultoch a podložkách by mali byť samozrejmosťou.
  • Skontrolujte či sa na prebaľovacom pulte nenachádzajú hrany, hroty poprípade rohy, ktoré by dieťaťu mohli ublížiť.

Zamerajte sa na to, aby materiál z ktorého je vyrobený váš pult bol kvalitný. Nechcete predsa, aby dieťa neprišlo do styku z nepríjemnými látkami ako lepidlá či rozpúšťadlá

Prezrieť ďalšie krásne prebaľovacie pulty

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...

Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.Publikované dňa: 31.07.2017
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako zariadiť spálňu v paneláku? Ani menší priestor nie je žiadny problém Ako zariadiť spálňu v paneláku? Ani menší priestor nie je žiadny problém

Vedeli ste, že? Najväčšiu položku pri zariaďovaní bytu predstavuje kuchyňa. Po nej nasleduje obývacia izba a na chvoste s najnižšími nákladmi je práve spálňa. Poradíme vám ako ju zariadiť.

Ako vybrať luster do jedálne, kuchyne a obývačky Ako vybrať luster do jedálne, kuchyne a obývačky

Luster v domácnosti je vnímaný predovšetkým ako dekoračný prvok, no pri jeho výbere by ste mali dbať aj na funkčné vlastnosti. Poradíme vám ako si vybrať ten najlepší!

Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne. Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne.

Vedeli ste, že do každej miestnosti sa hodí iný typ osvetlenia? Pozrite sa, podľa čoho si v jednotlivých miestnostiach osvetlenie vyberať.