Ako vybrať prebaľovací pult

Prebaľovací pult patrí k základnej výbave kojenca. Má hneď niekoľko výhod, pre ktoré sa doň oplatí investovať. Pult alebo komoda nie je určená iba nan prebaľovanie, vášho drobca tam totiž môžete aj prezliekať. 

Prebaľovací pult v detskej izbe

Hygiena bábätka sa vďaka nemu stáva o čosi efektívnejšia, jednoduchšia a vy sa dokonca nemusíte ani toľko zohýbať. Vďaka atraktívnemu dizajnu sa stáva výborným a funkčným doplnkom každej detskej izbičky.

Výška prebaľovacieho pultu

Na trhu je množstvo prebaľovacích pultov v rôznych rozmeroch, veľkostiach a farebných vyhotoveniach. Výber by ani tak nemal závisieť ode ceny a dizajnu, prihliadajte však na výšku pultu, ktorá by sa mala odrážať od vašej telesnej výšky.

Výška pultu by mala byť 10 cm nižšia ako úroveň lakťa pripaženej ruky maminy, poprípade osoby, ktorá bude pult užívať najčastejšie. Zaobstarať si pult s nesprávnou výškou by bolo zbytočnou investíciou a prebaľovanie dieťaťa by ste vykonávali v neustálom predklone, čím by trpela hlavne chrbtica rodiča.

Zábrany pre prebaľovacie pulty

Bezpečnosť dieťaťa na prebaľovacom pulte zabezpečujú bočné zábrany proti vypadnutiu. Zabraňujú malým nezbedníkom spadnúť pri prevaľovaní sa z chrbta na bruško. Na trhu sú však dostupné i modely, ktorých zábrany majú ostré hrany. Takýmto pultom sa určite vyhnite.

Vyberáme z nášho katalógu

Prebaľovacia komoda

Prebaľovacia komoda je v podstate prebaľovací pult s úložným priestorom. Takéto riešenie je veľmi praktické, skladovanie v zásuvkách je oveľa priehľadnejšie ako skladovanie v policovej skrini. Môžete si tu taktiež odložiť vecičky potrebné na prezlečenie dieťatka, čo vám urýchli celý proces obliekanie.

Prebaľovacia podložka

Prebaľovacia podložka predstavuje dôležitú súčasť pultu. Pri kúpe sa zamerajte na to, aby bola podložka vybavená protišmykovým povrchom zo spodnej strany a naopak horná z umývateľného a priedušného materiálu. Praktická je podložka obdĺžnikového tvaru so zvýšenými tromi či dvomi okrajmi, ktoré chránia bábätko proti vypadnutiu. Pevné dno prebaľovacej podložky je vhodné pokiaľ nemáte pult, ktorý by bol pevný a stabilný.

Vyberáme z nášho katalógu

Čomu sa vyhnúť?

  • Pokiaľ kupujete prebaľovací pult na kolieskach uistite sa, že sa kolieska dajú naozaj pevne zaistiť. Je veľmi dôležité, aby bol pult stabilný a poskytoval bábätku bezpečie.
  • Zvýšené okraje na prebaľovacích pultoch a podložkách by mali byť samozrejmosťou.
  • Skontrolujte či sa na prebaľovacom pulte nenachádzajú hrany, hroty poprípade rohy, ktoré by dieťaťu mohli ublížiť.

Zamerajte sa na to, aby materiál z ktorého je vyrobený váš pult bol kvalitný. Nechcete predsa, aby dieťa neprišlo do styku z nepríjemnými látkami ako lepidlá či rozpúšťadlá

Prezrieť ďalšie krásne prebaľovacie pulty

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 31.07.2017
Hodnotenie článku:
(90.6%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať masážne kreslo? Najlepšie sú s vyhrievaním Ako vybrať masážne kreslo? Najlepšie sú s vyhrievaním

Ak máte zamestnanie, ktoré nadmerne zaťažuje váš pohybový aparát, skúste sa poobzerať po masážnom kresle. Masáž si tak budete môcť dopriať každý deň. Poradíme vám ako si vybrať to...

Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí

Vďaka tejto skvelej „vychytávke“ budete mať dostatok priestoru v miestnosti a v prípade potreby máte veľmi rýchlo o jednu posteľ viac. Aké sú jej ďalšie výhody? Prezradíme vám!  

Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne

Pri výbere osvetlenia sa netreba obmedzovať iba na klasické „bodovky“. Doprajte si dotyk luxusu a stavte na netradičnú voľbu - atraktívny krištálový luster, ktorý sa okamžite stane...


Pridať komentár