Ako vybrať prebaľovací pult

Prebaľovací pult patrí k základnej výbave kojenca. Má hneď niekoľko výhod, pre ktoré sa doň oplatí investovať. Pult alebo komoda nie je určená iba nan prebaľovanie, vášho drobca tam totiž môžete aj prezliekať. 

Prebaľovací pult v detskej izbe

Hygiena bábätka sa vďaka nemu stáva o čosi efektívnejšia, jednoduchšia a vy sa dokonca nemusíte ani toľko zohýbať. Vďaka atraktívnemu dizajnu sa stáva výborným a funkčným doplnkom každej detskej izbičky.

Výška prebaľovacieho pultu

Na trhu je množstvo prebaľovacích pultov v rôznych rozmeroch, veľkostiach a farebných vyhotoveniach. Výber by ani tak nemal závisieť ode ceny a dizajnu, prihliadajte však na výšku pultu, ktorá by sa mala odrážať od vašej telesnej výšky.

Výška pultu by mala byť 10 cm nižšia ako úroveň lakťa pripaženej ruky maminy, poprípade osoby, ktorá bude pult užívať najčastejšie. Zaobstarať si pult s nesprávnou výškou by bolo zbytočnou investíciou a prebaľovanie dieťaťa by ste vykonávali v neustálom predklone, čím by trpela hlavne chrbtica rodiča.

Zábrany pre prebaľovacie pulty

Bezpečnosť dieťaťa na prebaľovacom pulte zabezpečujú bočné zábrany proti vypadnutiu. Zabraňujú malým nezbedníkom spadnúť pri prevaľovaní sa z chrbta na bruško. Na trhu sú však dostupné i modely, ktorých zábrany majú ostré hrany. Takýmto pultom sa určite vyhnite.

Vyberáme z nášho katalógu

Prebaľovacia komoda

Prebaľovacia komoda je v podstate prebaľovací pult s úložným priestorom. Takéto riešenie je veľmi praktické, skladovanie v zásuvkách je oveľa priehľadnejšie ako skladovanie v policovej skrini. Môžete si tu taktiež odložiť vecičky potrebné na prezlečenie dieťatka, čo vám urýchli celý proces obliekanie.

Prebaľovacia podložka

Prebaľovacia podložka predstavuje dôležitú súčasť pultu. Pri kúpe sa zamerajte na to, aby bola podložka vybavená protišmykovým povrchom zo spodnej strany a naopak horná z umývateľného a priedušného materiálu. Praktická je podložka obdĺžnikového tvaru so zvýšenými tromi či dvomi okrajmi, ktoré chránia bábätko proti vypadnutiu. Pevné dno prebaľovacej podložky je vhodné pokiaľ nemáte pult, ktorý by bol pevný a stabilný.

Vyberáme z nášho katalógu

Čomu sa vyhnúť?

  • Pokiaľ kupujete prebaľovací pult na kolieskach uistite sa, že sa kolieska dajú naozaj pevne zaistiť. Je veľmi dôležité, aby bol pult stabilný a poskytoval bábätku bezpečie.
  • Zvýšené okraje na prebaľovacích pultoch a podložkách by mali byť samozrejmosťou.
  • Skontrolujte či sa na prebaľovacom pulte nenachádzajú hrany, hroty poprípade rohy, ktoré by dieťaťu mohli ublížiť.

Zamerajte sa na to, aby materiál z ktorého je vyrobený váš pult bol kvalitný. Nechcete predsa, aby dieťa neprišlo do styku z nepríjemnými látkami ako lepidlá či rozpúšťadlá

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Komentáre

23/07/2021 07:26
penny

My sme prechádzali ponuku na webe aj v obchodoch a napokon sme sa rozhodli pre pult nicole z drevona.Ten má vrchnú prebaľovaciu časť s mäkkou podložkou a možno ju demontovať a zásuvky otváram len zatlačením na dvere páči sa mi to veľmi!

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Knižnice – obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť Knižnice – obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou vášho života a obklopujete sa nimi vo veľkom? Potom im zaobstarajte poriadnu knižnicu, v ktorej sa budú vynímať a ktorá sa zas bude vynímať vo vašej...

Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte? Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte?

Máte doma závesy? Hodia sa nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby a kuchyne. Sú dekoračným doplnkom, ktorý dodá miestnosti svojský ráz.Publikované dňa: 31.07.2017
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Manželská či dievčenská posteľ s baldachýnom. Akú vybrať?Manželská či dievčenská posteľ s baldachýnom. Akú vybrať?

Posteľ s baldachýnom vyniká svojou unikátnosťou, romantickým vzhľadom, výraznou konštrukciou aj pocitom pohodlia a pokoja. Zvažujete kúpu baldachýnovej postele? V tomto článku sa...

Výmena kuchynskej pracovnej dosky – návod, ako namontovať pracovnú doskuVýmena kuchynskej pracovnej dosky – návod, ako namontovať pracovnú dosku

Celý proces odstránenia starej a inštalácie novej pracovnej dosky v kuchyni je nenáročný. Aký je postup pri výmene kuchynskej pracovnej dosky?

Detská postieľka s prebaľovacím pultom, sťahovacou bočnicou či polohovateľným roštom – ako vybrať?Detská postieľka s prebaľovacím pultom, sťahovacou bočnicou či polohovateľným roštom – ako vybrať?

Dieťatko v postieľke strávi množstvo času, preto je vhodné vybrať správnu postieľku pre jeho ďalší vývoj. My vám pomôžeme vybrať krásnu, no najmä praktickú detskú postieľku.