Biela lesklá kuchyňa s drevom? Biela kuchynská linka s vysokým leskom je trendom

Kuchyne v bielom prevedení sa tešia veľkej obľube už dlhší čas. Hoci sú dnes v móde aj zemité a tmavé kuchynské linky či pracovné dosky z prírodného tmavého kameňa, biele kuchynské linky s vysokým leskom a kvalitnou povrchovou úpravou zaručia to, že vaša kuchyňa bude priestorom, ktorý bude vždy dominovať v celom byte či dome.

Biela elegantná kuchyňa

Najväčšou výhodou bielych kuchýň je to, že sú jednoducho kombinovateľné s akýmikoľvek materiálmi a farbami. Biela lesklá kuchyňa má hneď niekoľko výhod, ktoré si odhalíme, no nezabudneme ani na nedostatky, ktoré by vás mohli od bielej kuchyne s vysokým leskom odradiť.

Biela kuchyňa pre rôznorodý štýl

Vyniknú v akomkoľvek štýle či si už zvolíte minimalizmus, rustikálny štýl alebo luxusné prevedenie. Sú tiež ideálne pre malé priestory, keďže opticky zväčšujú miestnosť. Svetlé farby vizuálne produkujú väčší odraz svetla, vďaka čomu lesklé biele kuchyne či kuchynské linky s bielou povrchovou úpravou pôsobia vzdušne a priestranne. Navyše, samotná kuchynská linka s vysokým leskom pôsobí luxusne a v priestore dominuje. Ak máte teda spojenú kuchyňu s obývačkou, kuchyňa bude jednoznačne dominantou spoločného priestoru.

Ak potrebujete mať bielu kuchyňu  v provensálskom štýle, jednoducho zvolíte nameisto lesku matný povrch. Jedinou ich chybičkou krásy je to, že na niekoho pôsobia príliš sterilne, avšak, to vôbec nemusí byť pravidlom. Sterilitu bielej ľahko nabúrate inou farbou a vyhnete sa tak "medicínskemu efektu". Určite sa nebojte ísť do bielej kuchyne, pokiaľ sa vám páči. Druhým nedostatkom môžu byť viditeľné odtlačky prstov. Hoci sa dá lesklá kuchynská linka ľahko čistiť, niekoho môže tento fakt odradiť.

Biela kuchyňa s leskom

Kuchynská linka biela, krémová alebo kontrast

Biela kuchynská linka s lesklou úpravou má jednoznačne, čo ponúknuť. Nie je to však jediná možnosť. Sviežosť, čistota a elegancia bielej môže byť doplnkom pre krémovú kuchynskú dosku alebo pre jemnejšie odtiene béžovej farby.

Ak túžite po kontraste, kombinácia bielej linky s vysokým leskom a výraznej červenej, žltej alebo bledomodrej nemusí byť na škodu. Pre moderné kuchyne sú typické kombinácie leslej bielej a antracitu, sivej, hnedej, zemitej alebo čiernej kuchynskej linky. Koniec koncov, lesklú úpravu povrchu je možné vykonať aj v prípade akejkoľvek inej farby.

Matná biela kuchyňa 

Biele kuchyne v matnom prevedení sú voľbou mnohých zákazníkov. Je niekoľko dôvodov, pre ktoré sa určite oplatí uvažovať nad ich kúpou.  Napr. ich údržba je v niektorých prípadoch oveľa jednoduchšia ako pri lesklých povrchoch. Matný povrch je odolnejší, avšak, treba si dávať pozor, pretože nie je mat ako mat. Spôsob povrchového spracovania kuchynských skriniek je veľmi dôležitý.

Nie všetky matné dvierka sa vyznačujú bezproblémovou údržbou. Na výber máme z povrchov ako laminát, fólia, sklo a lak.

Biela kuchyňa matná

Biela lesklá kuchyňa

Kuchyňa ako z titulky magazínu? Áno, taká môže byť i tá vaša, lesknúca sa oslnivou bielou farbou. Na výber máte z dvoch možností výroby lesklých dvierok. Buď si zvolíte striekané alebo fóliované kuchynské dvierka 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie kuchynské linky

Biela lesklá kuchyňa a striekaná úprava

Lesk na povrchu dvierok sa skladá z niekoľkých vrstiev farieb a lakov. Ich spracovanie vôbec nie je také jednoduché. Po nastriekaní dvierok prichádza k ich brúseniu, pričom sa nebrúsia len jedenkrát, ale niekoľkokrát za sebou, až príde ku konečnému lešteniu. Ich veľkou výhodou je možnosť perleťových a metalických efektov, a tiež opraviteľnosť poškodeného povrchu. Jedinou nevýhodou je vyššia cena a v niektorých prípadoch i ťažšia údržba.

Biela kuchyňa s vysokým leskom

Biela lesklá kuchyňa a fóliovanie  

Úprava fóliovaných skriniek je finančne menej náročná, ale má oveľa nižšiu kvalitu. Hoci sú skrinky odolné voči vlhkosti, vysokým teplotám nedokážu odolať a po poškodení ich nedokážeme vrátiť do pôvodného stavu. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť či siahnuť radšej po matnom, alebo lesklom prevedení bielej, môžete ich pokojne skombinovať.  

Biele kuchyne v rustikálnom štýle

Rustikálny štýl navodzuje atmosféru vidieku. Tieto kuchyne majú mierne historický nádych a vďaka jemnej zdobenosti, frézovaným dvierkam a krásnym detailom sú jedny z obľúbených. 

Kuchyne v tomto prevedení v kombinácii so správnymi doplnkami vyniknú v mestách i na vidieku.

Biela rustikálna kuchyňa

Luxusné biele kuchyne s drevom

Kombinácia bielej farby a dreva pôsobí veľmi luxusne a elegantne. Chlad bielej farby dopĺňa teplo dreva. Biela farba vynikne a kuchyňa zaujme hneď na prvý dojem.  Do kuchýň tohto prevedenia sa hodí drevená podlaha, a tiež veľkoformátová dlažba. Hnedými pracovnými doskami podporíme bielu farbu.

Prezrieť ponuku kuchynských liniek

Najčastejšie otázky – FAQ

Chystáte sa zariaďovať si vašu novú kuchyňu? Zaujali vás biele kuchyne s vysokým leskom alebo v kombinácii s prírodným drevom? Máte vlastné inšpirácie a nápady alebo sa chcete poradiť ohľadom dizajnu vašej kuchyne? Dajte nám vedieť v diskusii a ochotne vám poradíme. Budeme tiež radi za vaše inšpiratívne nápady.

Aké nevýhody má lesklý povrch kuchynskej linky?

Na lesklom povrchu je viac vidieť odtlačky, mastnotu a mokré škvrny. Vyžaduje si častejšiu údržbu. Niekomu môžu prekážať aj svetelné odrazy alebo viditeľnejšie škrabance na povrchu. 

Aká je to farba antracit?

Antracitová farba je tmavá sýta, sivá farba, ktorá má niekedy nádych čiernej. Je pomenovaná po antracite, ktorý je typom uhlia s tmavým a matným povrchom.

Je možné kúpiť farbu na kuchynskú linku?

Áno, v ponuke viacerých predajcov sú univerzálne alebo špecializované farby na kuchynskú linku. Vyberať môžete zo širokej škály farieb. V prípade lesklých kuchynských liniek, ktoré majú povrch fóliovaný však nie je možné takýto náter aplikovať. Prípadné opravy si vyžadujú odstránenie fólie a obnovenie lesklého povrchu.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...


Komentáre

23/10/2023 15:42
Nikola

prekrasne. Podobné barové stoličky som si kupila i ja k svojmu barovému pultu, ktorý mi delí kuchynu od obyvačky

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba

Vedeli ste, že oranžová ako jedna z mála farieb podporuje chuť do jedla a zmyslový pôžitok z vychutnávania si stravy? Je preto prekvapujúce, že sa v kuchyniach objavuje tak málo. Ak ju...

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 27.11.2017
Posledná aktualizácia: 18.04.2023
Hodnotenie článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Manželská či dievčenská posteľ s baldachýnom. Akú vybrať?Manželská či dievčenská posteľ s baldachýnom. Akú vybrať?

Posteľ s baldachýnom vyniká svojou unikátnosťou, romantickým vzhľadom, výraznou konštrukciou aj pocitom pohodlia a pokoja. Zvažujete kúpu baldachýnovej postele? V tomto článku sa...

Výmena kuchynskej pracovnej dosky – návod, ako namontovať pracovnú doskuVýmena kuchynskej pracovnej dosky – návod, ako namontovať pracovnú dosku

Celý proces odstránenia starej a inštalácie novej pracovnej dosky v kuchyni je nenáročný. Aký je postup pri výmene kuchynskej pracovnej dosky?

Detská postieľka s prebaľovacím pultom, sťahovacou bočnicou či polohovateľným roštom – ako vybrať?Detská postieľka s prebaľovacím pultom, sťahovacou bočnicou či polohovateľným roštom – ako vybrať?

Dieťatko v postieľke strávi množstvo času, preto je vhodné vybrať správnu postieľku pre jeho ďalší vývoj. My vám pomôžeme vybrať krásnu, no najmä praktickú detskú postieľku.