Biele kuchyne nielen vo vysokom lesku

Kuchyne v bielom prevedení sa tešia veľkej obľube už dlhší čas. Je to spôsobené ich eleganciou, vďaka, ktorej vyniknú v každej domácnosti?

Biela elegantná kuchyňa

Najväčšou výhodou bielych kuchýň je to, že sú jednoducho kombinovateľné s akýmikoľvek materiálmi a farbami. Vyniknú v akomkoľvek štýle či si už zvolíte minimalizmus, rustikálny štýl alebo luxusné prevedenie. Sú tiež ideálne pre malé priestory, keďže opticky zväčšujú miestnosť.  

Jedinou ich chybičkou krásy je to, že pôsobia príliš sterilne, avšak, to vôbec nemusí byť pravidlom. Sterilitu bielej ľahko nabúrate inou farbou. Určite sa nebojte ísť do bielej kuchyne, pokiaľ sa vám páči.  

Matná biela kuchyňa  

Biele kuchyne v matnom prevedení sú voľbou mnohých zákazníkov. Je niekoľko dôvodov, pre ktoré sa určite oplatí uvažovať nad ich kúpou.  Napr. ich údržba je v niektorých prípadoch oveľa jednoduchšia ako pri lesklých povrchoch. Matný povrch je odolnejší, avšak, treba si dávať pozor, pretože nie je mat ako mat. Spôsob povrchového spracovania kuchynských skriniek je veľmi dôležitý.

Nie všetky matné dvierka sa vyznačujú bezproblémovou údržbou. Na výber máme z povrchov ako laminát, fólia, sklo a lak.  

Lesklé biele kuchyne  

Kuchyňa ako z titulky magazínu? Áno, taká môže byť i tá vaša, lesknúca sa oslnivou bielou farbou. Na výber máte z dvoch možností výroby lesklých dvierok. Buď si zvolíte striekané alebo fóliované kuchynské dvierka.  

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie kuchynské linky

Kuchynské dvierka striekané

Lesk na povrchu dvierok sa skladá z niekoľkých vrstiev farieb a lakov. Ich spracovanie vôbec nie je také jednoduché. Po nastriekaní dvierok prichádza k ich brúseniu, pričom sa nebrúsia len jedenkrát, ale niekoľkokrát za sebou, až príde ku konečnému lešteniu. Ich veľkou výhodou je možnosť perleťových a metalických efektov, a tiež opraviteľnosť poškodeného povrchu. Jedinou nevýhodou je vyššia cena a v niektorých prípadoch i ťažšia údržba.  

Kuchynské dvierka fóliované  

Úprava fóliovaných skriniek je finančne menej náročná, ale má oveľa nižšiu kvalitu. Hoci sú skrinky odolné voči vlhkosti, vysokým teplotám nedokážu odolať a po poškodení ich nedokážeme vrátiť do pôvodného stavu. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť či siahnuť radšej po matom, alebo lesklom prevedení bielej, môžete ich pokojne skombinovať.  

Biele rustikálne kuchyne  

Rustikálny štýl navodzuje atmosféru vidieku. Tieto kuchyne majú mierne historický nádych a vďaka jemnej zdobenosti, frézovaným dvierkam a krásnym detailom sú jedny z obľúbených. 

Biela rustikálna kuchyňa

Kuchyne v tomto prevedení v kombinácii so správnymi doplnkami vyniknú v mestách i na vidieku.

Luxusné biele kuchyne v kombinácii s drevom

Kombinácia bielej farby a dreva pôsobí veľmi luxusne a elegantne. Chlad bielej farby dopĺňa teplo dreva. Biela farba vynikne a kuchyňa zaujme hneď na prvý dojem.  Do kuchýň tohto prevedenia sa hodí drevená podlaha, a tiež veľkoformátová dlažba. Hnedými pracovnými doskami podporíme bielu farbu.

Prezrieť ponuku kuchynských liniek

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.Publikované dňa: 27.11.2017
Hodnotenie článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Paraván do záhrady, na terasu, do kúpeľne aj spálne – drevený, kovový, paraván z bambusu i plastuParaván do záhrady, na terasu, do kúpeľne aj spálne – drevený, kovový, paraván z bambusu i plastu

Paravány sa hodia ako do formálneho priestoru kancelárií, tak aj na zútulnenie domovov. Ako sa zorientovať pri kúpe paravánu a na čo si dať pri výbere pozor?

Čo to je futón? Skúsenosti s futónom na spanie, cena, použitieČo to je futón? Skúsenosti s futónom na spanie, cena, použitie

Okrem nižšej nákupnej ceny ponúka futón aj množstvo ďalších výhod – od zdravšieho spánku až po zmiernenie bolesti chrbtice.

Ako vybrať skriňu do detskej izby – šatníková skriňa alebo zostava do detskej izby?Ako vybrať skriňu do detskej izby – šatníková skriňa alebo zostava do detskej izby?

Šatník, vstavaná skriňa alebo rovno zostava? Viete, čo sa najviac hodí do izby vášho dieťaťa a aké ďalšie otázky si treba položiť?