Bosch MFW 68660 recenzia, test. Elektrický mlynček na mäso s bohatým príslušenstvom

Milujete domáce hamburgery? A čo tak domáce klobásky a jaternice? Nato, aby ste si ich mohli pripraviť, potrebujete kvalitný mlynček na mäso. Vďaka nemu pripravíte nielen najemno namleté mäso, ale aj domáce linecké koláčiky alebo makovú či orechovú štrúdľu s pohárom ovocného džúsu.

Mlynček na mäso Bosch MFW 68660 recenzia

To všetko a ešte omnoho viac dokážete pripraviť prostredníctvom jediného elektrického multifunkčného mlynčeka Bosch ProPower MFW 68660.

Zaujal vás multifunkčný mlynček na mäso Bosch ProPower MFW 68660? V ✅ internetovom obchode tpd.sk ho získate so zľavou.

Bosch ProPower MFW 68660 – základná charakteristika

Elektrický mlynček na mäso a zeleninu ProPower MFW model 68660 je univerzálne zariadenie, ktoré so svojím výkonom 800 W a blockingpowerom až 2200 W pomelie rýchlo a hladko čokoľvek, čo budete chcieť od mäsa, ovocia cez mak, orechy až po tvrdú zeleninu. Dokáže spracovať až 4,3 kg mäsa za jedinú minútu. Vyrába ho firma Bosch, ktorá sa výrobe kvalitných spotrebičov venuje už cez 100 rokov. O tom, že ide o výrobky kvalitnej značky, svedčí aj spolupráca s NASA. Tento mlynček je toho len príkladom, prekvapí vás nielen svojím výkonom, ale aj množstvom nadstavcov, ktoré sú súčasťou príslušenstva.

Funkcie univerzálneho robota

Mlynček MFW 68660 vám pomôže s prípravou mnohých jedál a nápojov. Ak si ho zakúpite, zistíte, že jeden jediný stroj vám nahradí v domácnosti minimálne ďalšie tri. Prvým je samotný mlynček na potraviny, s ktorým môžete mlieť mäso, orechy, mak, kávu... Ďalším strojom je plnič klobások, jaterníc a párkov. Prostredníctvom 4 kotúčových strúhadiel si dokážete nastrúhať uhorky, rajčiny, kivi na pravidelné, tenké alebo hrubé krúžky a mrkvu, syr, petržlen, zemiaky na pásiky. Umožňuje nielen tenké a hrubé strúhanie či krájanie, ale aj drvenie a lúpanie. Zlatým klincom mlynčeka je možnosť pripraviť si zdravý a 100-percentný džús. Lis na ovocie premení mlynček na odšťavovač ovocia a pripraví vám lahodný ovocný kokteil. Takže nahradí rovno 4 kuchynské spotrebiče = odšťavovač, mlynček, strúhadlo, plnič a tvarovač klobás. S bohatou výbavou zvládne vykonať vyše 20 rozličných funkcií.

Multifunkčný kuchynský robot Bosch MFW 68660

Bohaté príslušenstvo

Kuchynský robot má mnoho funkcií, za ktoré vďačíme bohatému príslušenstvu. Samotný robot je vybavený veľkou plniacou táckou, na ktorú možno klásť aj väčšie kusy potravín, čo znamená, že nemusíte suroviny, napr. mäso pridržiavať rukou alebo krájať na menšie časti. Strúhať a krájať zeleninu, syr a ovocie môžete až na 4 rotačných strúhadlách. S výrobou klobások a jaterníc vám pomôže plastový úzky náhubok. Na pomletie mäsa do klobások zase nadstavec na mletie mäsa s 3 mlecími sitkami. Na ovocný džús vám poslúži nadstavec na lisovanie ovocia a odšťavovanie, a hoci je robot vybavený veľkým vstupným otvorom, pre ešte jednoduchšie a rýchlejšie spracovanie surovín je tu vtláčadlo. Aby ste tie najdôležitejšie nadstavce mali vždy po ruke, sitká na mäso sa nachádzajú priamo v robote, v hornej časti v úložnom priestore. Kábel je taktiež dômyselne uschovaný, na spodnej strane. Celé príslušenstvo tvoria:

 • 3 mlecie sitká,
 • nadstavce na kebbe,
 • nadstavec na klobásy,
 • prídavný piest na salámy a údeniny,
 • 4 strúhadlá,
 • nadstavec na lisovanie ovocia,
 • plniaca miska,
 • vtláčadlo.

Multifunkčný kuchynský mlynček Bosch ProPower MFW 68660 príslušenstvo

V jednoduchosti je sila

Multifunkčný mlynček na mäso Bosch ProPower je prístroj, ktorý vám uľahčí prípravu rôznych pokrmov, dokonca aj tradičného lisabonského jedla kebbe. Špičkový výkon 800 a 2200 W vám ušetrí čas a vynaloženú energiu. Je taký šikovný a ostrý, že mäso dokáže pomlieť rýchlosťou 4,3 kg za minútu. Okrem normálneho chodu disponuje aj chodom spätným, ktorý sa ľahko ovláda. Robot má len 3 tlačidlá, jedným mlynček zapnete/vypnete, ďalším spustíte opačný chod a tretie je poistné tlačidlo. Jeho obsluhu určite zvládnu aj začiatočníci, rovnako ako jeho údržbu.

Vaše skúsenosti

Mlynček, aspoň podľa hodnotení na heureka.sk, hodnotíte pozitívne, oceňujete hlavne jeho rýchlosť a univerzálne využitie. Niektorí majú výhrady k jeho hlučnejšiemu chodu a nepáči sa vám, že príslušenstvo je sčasti z plastu. Oveľa viac príspevkov je pozitívnych a kúpu mlynčeku neľutujete, dokonca by ste sa preň rozhodli opäť.

Recenzie a skúsenosti s mlynčekom na mäso Bosch ProPower MFW 68660

Mlynček na mäso a náš test

Súčasťou našich recenzií nie je len poskytnúť informácie, ktoré sú bežne dostupné, ale podeliť sa s vami aj o tie skutočné. Preto sme vykonali na mlynčeku ProPower MFW 68660 test, v ktorom sme sa zamerali na jeho výkon, silu, funkčnosť, univerzálnosť, manipuláciu a ovládanie. Zaujíma vás ako to dopadlo?

Páčilo sa nám

Pri testovaní sme skúšali výkon a rýchlosť spotrebiča. Nesklamal ani výkon a ani rýchlosť. Pri spracovaní tvrdších potravín, zemiakov a kalerábu na  zeleninové placky, to bolo o čosi pomalšie, ale výsledok bol prijateľný. Oceňujeme veľkosť plniacej misky, do ktorej sme dali naozaj rôznu zmes orechov, maku a pod., mlynček sa pri drvení pekne popasoval. Nezasekol sa a pri svojej práci vôbec nezaváhal. Ovláda sa jednoducho, super je, že aj pri spracovaní tvrdších pokrmov, je stabilný a že sa nešmýka zo stola. Nadstavce sa vymieňajú jednoducho a pomerne rýchlo. Intuitívne sa ho naučíte takmer okamžite obsluhovať. Nám vôbec neprekážalo, že niektoré z nadstavcov boli z plastu. Tie, ktoré by mali byť z pevného kovu, boli a na ostatných je použitý vysoko odolný plast. Napríklad tesniace závity a sitká na mletie mäsa sú z kovu. Mlynček šetrí aj miesto v kuchyni. Vyhodili sme odšťavovač, 6 strúhadiel a nahradili a toto kuchynské náradie sme nahradili mlynčekom MFW 68660. V kuchynskej linke nám, konečne, vzniklo trochu priestoru. Mimochodom, v návode na obsluhu sú aj príklady receptov, čo si pomocou mlynčeku môžete pripraviť.

Multifunkčný mlynček na mäso Bosch ProPower MFW 68660 plniaca tácka

Nepáčilo sa nám

Naozaj je trochu hlučnejší. V prvom momente nás odrádzala aj jeho cena, ale zase na druhej strane je to Bosch, čo už vypovedá o tom, že pôjde o kvalitný produkt. Každopádne, keď sme ho vyskúšali, boli sme spokojní a po skupinovej analýze sme sa zhodli, že cena je v porovnaní s výkonom výhodná. Navyše sme porovnávali aj ceny iných mlynčekov a zistili sme, že tradičný mlynček na mäso stojí rovnako ako tento a ani zďaleka nemá toľko funkcií ako ProPower MFW 68660.

Najčastejšie otázky a odpovede

Aká je cena Bosch ProPower MFW 68660?

Cena multifunkčného robota závisí od predajne, v ktorej ho kupujete. Orientačná cena je okolo 145 €, v cene je zahrnuté aj príslušenstvo.

Aké funkcie má ProPower MFW 68660?

Funkcie mlynčeka vyplývajú z príslušenstva, ktoré obsahuje. Na základe toho môžeme povedať, že medzi jeho hlavne funkcie patrí: drvenie, krájanie, strúhanie, mletie, odšťavovanie alebo lisovanie, príprava kebbe, ale aj plnenie klobás a jaterníc.

Čo obsahuje ProPower MFW 68660?

Súčasťou balenia mlynčeku na mäso je bohaté príslušenstvo, do ktorého patria: 3 mlecie sitká, nadstavce na Kebbe, nadstavec na klobásy, prídavný piest na salámy a údeniny, 4 strúhadlá, nadstavec na lisovanie ovocia, plniaca miska, vtláčadlo.

Bosch MFW 68660 nadstavce na strúhanie

Aké sú základné parametre ProPower MFW 68660?

 • Typ zariadenia = elektrický mlynček na mäso
 • Počet rýchlostí = 1
 • Výkon = 2 200 W
 • Rýchlosť spracovania mäsa = 4,3 kg/min.
 • Rozmery = 29,5 x 19,9 x 25,4 cm (h x š x v)
 • Hrubá hmotnosť = 6,4 kg
 • Typ hriadeľa = horizontálny
 • Materiál = kov, plast

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kuchyňa – oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa – oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...Publikované dňa: 30.05.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(92.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.