Delimano Multifunkčný kuchynský robot 7v1 – recenzia

Radi varíte, prípadne ste spočiatku varili radi, no každodennou rutinou vás to prestalo baviť? Nehovoriac o tom neporiadku a zašpinenom riade, ktorý sa po hodinách strávených v kuchyni sám neodprace. A aby toho nebolo málo, v kuchyni ste už celé hodiny, vyčerpaná a nervozita, ktorá sa stupňuje, sa odzrkadľuje na výsledku.

Delimano Multifunkčný kuchynský robot 7v1 - recenzia a skúsenosti

S multifunkčným kuchynským robotom 7v1 nájdete opäť niekdajšiu chuť s láskou variť bez toho, aby ste sa unavili ešte skôr, ako je obed naservírovaný na stole. Známy výrobca Delimano totiž myslel nato, aby ste navarili rýchlo, efektívne a hlavne s radosťou. Šetrí váš čas a energiu. Jediné, čím nešetrí, je váš úsmev od šťastia znovu objavenej lásky k vareniu. 

Rýchlo a stručne o Multifunkčnom robote Delimano

Multifunkčný kuchynský robot 7v1 je elektrické zariadenie, ktoré vám s výkonom 500 watov v kuchyni pomôže  s prípravou mnohých jedál. Disponuje bohatým príslušenstvom, vďaka čomu vymiesi cesto, naseká a nakrája mäso, zeleninu, odšťaví ovocie, nastrúha syr, našľahá šľahačku, pripraví hustý čokoládový krém, a to ani zďaleka nie je všetko. Má 3 rýchlostné stupne, vrátane funkcie PULSE, ktorá vykazuje extrémne rýchlu silu mixovania – až 17 500 otáčok za jedinú minútu. Jednoducho sa ovláda aj čistí. Jednotlivé komponenty možno umývať v umývačke riadu.

Univerzálny pomocník 7v1

Kuchynský robot od Delimana 7v1 znamená, že tento prístroj nie je len mixérom, nie je len šľahačom a nie je len krájačom. Tento jeden jediný prístroj svojimi funkciami nahrádza až 7 spotrebičov. Ako je to možné? Tak, že obsahuje niekoľko nadstavcov a komponentov, ktoré dennodenne využívate v kuchyni. Je to:

 • nerezová sekcia v tvare S, ktorá naseká rôzne druhy surovín a pokrmov vrátane mäsa, zeleniny, zemiakov, byliniek, ovocia, ale aj namelie, napr. mak,
 • nadstavec na cesto, vďaka ktorému pripravíte hutné a jemné cesto na pizzu, domáce cestoviny, domáci pečený chlebík, múčniky, kysnuté koláčiky,
 • emulgačný nadstavec, s ktorým pripravíte tú najchutnejšiu šľahačku, ktorá sa vám neroztečie hneď po nanesení na koláč, alebo chutný tortový krém, majonézu, jogurt,
 • jednosmerný strúhač na syr, uhorky, mrkvu,
 • obojstranný disk na jemnejšie krájanie pevnejších surovín,
 • odšťavovač na prípravu domácich 100%-tných džúsov,
 • a samozrejme, napájaciu základňu a misu s objemom až 1,4 litrov.

Inteligentný a rýchly

Robot v sebe ukrýva inteligentnú technológiu, ktorá sa prejavuje pri automatickom nastavovaní výkonu, vďaka čomu šetrí váš čas aj elektrickú energiu. Podľa toho, aký hustý a pevný je obsah v nádobe, si sám reguluje rýchlosť otáčok. Ak je materiál pevnejší, sú otáčky zo začiatku pomalšie a postupne, ako sa suroviny spracúvajú, sa zvyšujú. Pracuje rýchlosťou od 1 300 otáčok až po 17 000 otáčok za minútu a pri stlačení tlačidla PULSE je možné tieto otáčky zvýšiť až na 17 500. Super na tom je, že hoci jeho výkon siaha len do výšky 500 watov, dokáže naozaj veľké veci.

Delimano Multifunkčný kuchynský robot 7v1 funkcie

Kompaktný, praktický a navyše bezpečný

Multifunkčný robot 7v1 je navrhnutý tak, aby mal sympatický dizajn, aby bol kompaktný, ľahko ovládateľný a výkonný. Základňa a veko je v čiernej farbe, ktorá nikdy nevyjde z módy, a keďže má len jedno regulovateľné tlačidlo, s ktorým nastavujete rýchlosť, je práca s ním naozaj jednoduchá. K jednoduchosti ovládania prispievajú aj univerzálne zrozumiteľné symboly, napr. P je tlačidlo pre PULSE, číslo 1 je pre 1. rýchlostný stupeň a pod. Nie je ťažký, preto jeho prekladanie zvládnu aj útlejšie žienky. Vďaka jednoduchému ovládaniu sa ho rýchlo naučia používať aj seniori a anti-technické typy. Jednotlivé časti možno rýchlo poskladať a zložiť. Všetky časti, okrem základne, môžete umývať v umývačke riadu. O to, aby vaša kuchyňa nebola celá od omáčky a používanie robota bolo čo najbezpečnejšie, sa postará dvojzámkový systém, ktorý pevne pridŕža misku k základni. Bezpečnostný prvok sa ukrýva aj pod tlačidlom PULSE, ktoré pracuje len v prípade, ak ho držíte. Hneď ako tlačidlo prestanete stláčať, prístroj prestane pracovať.

Vaše a naše hodnotenie

Čo sa týka vašich skúseností, s týmto multifunkčným robotom ich veľa nie je. Na internete sme nenašli žiadne ohlasy na tento kuchynský pomocník. Ani na portáloch Heureka.sk a Heureka.cz nepíšete o vašich priamych skúsenostiach. Na základe toho sme sa rozhodli vyskúšať ho sami a podeliť sa s vami o naše skúsenosti.

Čo sa nám páčilo

Veľmi sa nám páčila univerzálnosť tohto kuchynského zariadenia. Nahrádza až 7 kuchynských pomôcok. Vymiesi cesto krásne bez toho, aby trpeli vaše ruky. Naseká cibuľu tak na jemno, že sa v omáčke k mäsu absolútne stratí. Spokojní sme boli aj s rýchlosťou vyšľahania bielkov na sneh a s tuhosťou snehu. Aj príprava šľahačky bola zábavou, neroztekala sa ani dlho potom, čo sme ju natreli na koláč. Najviac nás však prekvapila príprava zeleninovej polievky pre dojčatá. Všetku zeleninu mixér rozmixoval bez hrudiek, na hustú kašu. Hoci nebolo uvádzané, že je určený aj na prípravu mliečnych koktailov, vyskúšali sme a výsledok bol viac než úžasný. Dokonca sme pripravili aj domácu zmrzlinu, pri ktorej sme vyšľahaný obsah umiestnili do chladničky. Bola taká jemná a našľahaná, že aj teraz sa nám zbiehajú slinky. Pracuje pomerne rýchlo, funkcia PULSE sa okamžite vypne po tom, čo na tlačidlo už nevyvíjate žiadny tlak a mixér okamžite prestáva pracovať. Prácu urýchli aj mierka, ktorá sa nachádza priamo na miske mixéra, takže nebudete potrebovať tú vašu.

Delimano Multifunkčný kuchynský robot 7v1 nadstavec na odšťavovanie

Plusy

 • Pomer cena kvalita,
 • 3 rýchlosti,
 • príslušenstvo, ktoré nahrádza až 7 kuchynských pomocníkov,
 • mierka na miske,
 • jednoduchá manipulácia,
 • umývateľný v umývačke riadu,
 • overený výrobca Delimano,
 • prijateľná cena = okolo 59 €.

Čo sa nám nepáčilo

Nepáčilo sa nám, že pri tvrdších surovinách a zvolení rýchlostného stupňa číslo 2 sa prístroj zasekával. Museli sme najprv použiť 1. stupeň, chvíľu počkať, pokým suroviny rozdrví na menšie a až potom sme mohli prepnúť na stupeň číslo 2. Trochu nepraktické je používanie extrémne rýchlych otáčok. Okrem toho, že pri tejto funkcii je potrebné neustále tlačiť tlačidlo P, je potrebné radšej pridržiavať aj veko vrchnáka a celého robota, ktorý je pri tejto rýchlosti trochu nestabilný. To sú však záležitosti, ktoré sa objavujú pri každom type takýchto mixérov. Preto tieto drobné chybičky krásy pokladáme za bezpredmetné a myslíme si, že kúpu robota určite neoľutujete, práve naopak.

Delimano multifunkčný kuchynský robot 7v1 nadstavce na sekanie

Mínusy

 • Málo skúseností,
 • nižší výkon,
 • stabilita.

Najčastejšie otázky

Aké sú základné parametre Multifunkčného robota?

 • Typ zariadenia = multifunkčný elektrický kuchynský robot
 • Výrobca = Delimano
 • Príkon = 500 W
 • Objem misy = 1,4 l
 • Funkcie = miesi, mixuje, krája, seká, melie, odšťavuje, pripravuje krémy, strúha
 • 2 rýchlostné stupne a extra vysoký výkon
 • Rýchlosť = 1300 – 17 500 otáčok za minútu
 • Vhodný do umývačky riadu

Koľko stojí a kde sa dá Multifunkčný kuchynský robot 7v1 kúpiť?

Multifunkčný robot od Delimana si môžete zakúpiť za bezkonkurenčnú cenu 59,94 €, ktorej súčasťou je aj bohaté príslušenstvo. Za túto cenu si ho kúpite na oficiálnej stránke predajcu www.delimano.sk. Navyše máte možnosť predĺžiť si aj dobu záruky podľa vášho vlastného uváženia, za pár eur.

Delimano Multifunkčný kuchynský robot 7v1 nadstavce na cesto

Čo obsahuje balenie robota?

K objednávke dostanete automaticky bohaté príslušenstvo, ktoré obsahuje: samotný prístroj, resp. základňu, misu s kapacitou 1,4 litra nerezovú čepeľ na sekanie v tvare S, nadstavec na miesenie cesta, obojstranný disk na krájanie a mletie, jednostranný disk na jemné strúhanie, emulgačný nadstavec na prípravu šľahačiek a omáčok a nadstavec na odšťavovanie citrusov a prípravu domácich džúsov.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

30/06/2021 12:48
Ján Cibuľa

Som majiteľom mixéra Delimano Multipractic 7in1. Počas prevádzky sa mi poškodil jednostranný disk na jemné strúhanie, tak, že stredový náboj prerezal v mieste styku kotúč disku a disk sa netočí, točí sa len náboj. Môj problém je ten, že neviem zohnať náhradný disk. Kde ho kúpiť, rspt. požiadať o jeho zaslanie?
Ďakujem za odpoveď.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.

Paletové sedenie – hodí sa na záhradu i do domácnosti Paletové sedenie – hodí sa na záhradu i do domácnosti

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie je štýlovým doplnkom každého exteriéru aj...

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...Publikované dňa: 30.04.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(87%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.