Fosforeskujúca maľovka: Farby svietiace v tme si zamilujete!

Túžite po svietiacich hviezdach, aj keď ich zakrývajú tmavé mraky? Presťahujte hviezdnu oblohu do svojej izby.

Fosforeskujúca maľovka

Farba svietiaca v tme zaručí, že na vašej oblohe budú hviezdy a mesiac svietiť vždy! Ako je to možné?

Fosforeskujúca farba robí zázraky

Výrobcovia farieb myslia aj na večných romantikov, preto do svojej ponuky zaradili aj fosforové farby. Cez deň ich nabije svetlo, aby posvietili v tme. Na to, aby fosforová farba svietila tak ako má, potrebuje dostatočný príjem svetla pred zotmením a potom poriadnu tmu, aby bol jej efekt čo najväčší. Farba vydrží svietiť až 6 hodín. Za bieleho dňa ju neuvidíte, na stene nebude pôsobiť rušivo.

Obľúbené produkty

Nie len mesiac a hviezdy

Nemusíte ich využiť len na namaľovanie mliečnej dráhy, aj keď sa farba svietiaca v tme na tento motív používa najčastejšie. Použitie fosforeskujúcej farby má všestranné využitie a je len na vás, kde ju použijete. V detskej izbe poslúži ako nenápadný pomocník v boji s tmou.

Fosforeskujúca farba na stene

Vaše dieťa si ju pri svetle, ktoré z farby vyžaruje nebude tak uvedomovať a nebude sa jej báť. Akým motív si na oživenie detskej izby vyberiete je len na vás. Použite ju na dekoratívne účely, výstražné označenie v tmavých priestoroch, na technickom zariadení...  Prácu s fosforeskujúcou farbou zvládne každý.

Na prvom mieste je bezpečnosť

Neradi zapaľujete svetlo, keď idete v noci na WC, či do kuchyne pre pohár vody? Svietiaca farba na stenu je aj tu dobrým pomocníkom. Označte si potrebnú cestu drobným motívom a o prah dverí, či na schodoch už nezakopnete. Do svojho cieľa sa bezpečne dostanete aj bez toho, aby ste zapálili svetlo a zobudili polovicu rodiny.

Ako s fosforeskujúcou farbou pracovať?

Svietiacu farbu aplikujte na už namaľovanú stenu. Najlepším podkladom je biela interiérová farba. Fosforeskujúca farba nie je vhodná ako základná farba. Naneste ju na stenu, nábytok, podlahu a všetko, čo je pokryté ochranným lakom. Fantázii sa medze nekladú. Ukážte svoje kreatívne ja.

Pár tipov, ako si prácu s fosforovou farbou uľahčiť

  • fosforeskujúcu farbu pred použitím premiešajte
  • farbu nanášajte valčekom alebo štetcom určeným na hladké povrchy a efektným valčekom
  • farbu nanášajte rovnomerne po celej ploche, aby sa vytvoril hladký povrch
  • pre jednoduchšie nanášanie použite maskovaciu pásku a hneď po natretí ju odstráňte
  • chcete silnejší efekt? Natrite viac vrstiev
  • povrch, na ktorý sa rozhodnete farbu naniesť musí byť suchý a zbavený nečistôt a prachu
  • miestnosť, v ktorej idete s fosforeskujúcou farbou pracovať by mala mať nad 10°C

O umelecké diela sa treba starať

Farba po nanesení potrebuje trochu dozrieť. V plnej kráse sa ukáže až mesiac od natierania. Nebojte sa, že ste urobili niečo zle. Počkajte.

Fosforujúca farba na steny
zdroj obr.: pinterest.com

Povrch natretých častí je hladký. Čisté ich môžete udržiavať klasickým saponátom na umývanie riadu a mäkkou handričkou na čistenie.

Fosforové farby, s ktorými to zvládnete

Najpoužívanejšou špeciálnou svietiacou farbou na stenu je ✅ Taika Glow - fosforová farba na steny. Je to vodouriediteľný špeciálny lak, ktorý už nepotrebuje žiadnu povrchovú úpravu.

Litrové balenie pokryje 8 -12 m2. Cena tejto špeciálnej farby sa pohybuje od 40 do 50 € za liter.

Fosforeskujúca farba na steny Taika Glow

Ďalšou možnosťou je fosforový svietiaci sprej s luminiscenčnými pigmentami, ktoré absorbujú energiu a pomaly ju uvoľňujú vo forme vyžarujúceho svetla. Dĺžku pôsobenia určuje podklad a množstvo nanesených vrstiev. Light up spray sa po nanesení odporúča prelakovať akrylovým transparentným lakom.

Jedno 400 ml balenie pokryje 0,5 – 1,5 m2. Jeho cena sa pohybuje od 20 do 25 €.

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.Publikované dňa: 14.10.2018
Hodnotenie článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Matné alebo lesklé farby do interiéru? Najlepšie sú umývateľné Matné alebo lesklé farby do interiéru? Najlepšie sú umývateľné

Chystáte maľovať vašu domácnosť? Výber farby je vždy hotová veda. Do rozhodovacieho procesu vstupuje viacero faktorov. V našom článku vám poradíme, ako si vybrať vhodný lesk. Sú lepšie...

Olej alebo vosk na drevo a drevený nábytok? Prírodný, tuhý, včelí? Olej alebo vosk na drevo a drevený nábytok? Prírodný, tuhý, včelí?

Drevený nábytok má v sebe isté čaro, ktoré vám iné materiály len ťažko vynahradia. Aby však kvality dreva pretrvali, tak je potrebná pravidelná starostlivosť. Poradíme vám, ako správne...

Druhy farieb do interiéru aj exteriéru  - aká farba je aká Druhy farieb do interiéru aj exteriéru - aká farba je aká

To, čo bežne nazývame farbou, je v skutočnosti náterová hmota. Aké náterové hmoty poznáme a na čo všetko ich vieme použiť?