Najlepšia galvanická žehlička na tvár má viac funkcií. Akú si vybrať a ako ju používať?

Starnutie pokožky a pribúdanie vrások je niečo, čo by každý rád čo najviac oddialil. Preto si kupujeme rôzne krémy, užívame kolagén, chodievame na kozmetiku a niektorí sa rozhodnú pre chirurgický zákrok. S príznakmi starnutia sa však dá popasovať aj inak – za pomoci galvanickej žehličky. Tento prístroj je dostupný pre bežného používateľa, a tak si tvár môžete ošetrovať aj sami v pohodlí domova.

Ako vybrať galvanickú žehličku na pleť

Zaujíma vás, ako to funguje a čo môžete očakávať? Čítajte ďalej.

Najlepšie galvanické žehličky


Čo je to galvanická žehlička

Galvanická žehlička je malé elektrické zariadenie, ktoré slúži na kozmetické ošetrenie tváre. Galvanizácia bola spočiatku iba doménou kozmetických salónov, no dnes sú už galvanické žehličky omnoho dostupnejšie a túto kúru si tak môžete dopriať aj doma. Je vhodná predovšetkým pre ľudí so suchou pokožkou bez lesku a s vráskami, keďže galvanizáciou sa bunky pokožky nakopnú, začnú sa lepšie regenerovať a zároveň sa hĺbkovo vyživia. No zároveň je táto procedúra prospešná pre ľudí s mastnou pokožkou a akné, pretože proces galvanizácie pekne vyčistí upchaté póry aj do hĺbky.

Ako funguje?

Kozmetické ošetrenie tváre pomocou galvanickej žehličky využíva jemný elektrický prúd, ktorým stimuluje bunky pokožky. Pred samotným ošetrením sa pokožka tváre očistí, aby sa otvorili póry, a následne sa na čistú pokožku nanesie odporúčaný produkt (gél alebo sérum určené na galvanizáciu). Za pomoci elektrického prúdu sa nielen dosiahnu lepšie výsledky pri čistení pokožky, ale zároveň sa látky rozpustné vo vode dostanú lepšie z povrchu pokožky dovnútra. Účinné látky z gélov a sér tak preniknú hlbšie do epidermy, čím dochádza k lepšiemu vstrebávaniu a ich využitiu.

Galvanická žehlička na tvár

Galvanizácia je vhodná pre všetky typy pokožky. Suchá pokožka je viac hydratovaná, staršia pleť má vyhladenejšie vrásky, mastná pokožka sa zbavuje nadbytočných olejov a problematická pokožka si vie lepšie poradiť s akné či inými ťažkosťami. Výsledkom je skrátka zdravšia a krajšia pokožka, ktorej sa zlepší cirkulácia krvi, tým aj elasticita, schopnosť hydratácie a obranyschopnosť.

Výhody galvanickej žehličky

Hlavnou prednosťou galvanickej žehličky je to, že nie je určená len pre jediný typ pleti alebo pre určitú vekovú kategóriu. Keďže dokáže celkovo zlepšiť stav pokožky, možno ju využiť naozaj všestranne.

 • Zanecháva pokožku mäkkú – Či už máte taký alebo hentaký typ pleti, galvanizácia uvoľňuje svaly a podporuje ich lepšie prekrvenie, vďaka čomu sa pokožka viac obnovuje a vyrovnáva sa jej pH. Výsledkom je jemná a zdravo vyzerajúca pleť.
 • Zjednocuje tón pleti – Galvanickou žehličkou si môžete zjednotiť tón pleti, keďže dokáže zosvetliť tmavé miesta, napr. kruhy pod očami. Mizne aj akné a iné nedokonalosti pokožky, čím vyzerá pleť viac zjednotená, zdravá a svieža.
 • Pomáha pri akné – Keďže galvanizácia pomáha pokožku ozdravovať a hlbšie ju čistí, účinne sa zameriava na upchaté póry, ktoré často vedú k vzniku akné. Po ošetrení ostáva vaša pokožka čistá, zbavená nánosov z upchatých pórov, vďaka čomu účinne predchádzate akné.
 • Zlepšuje elasticitu pleti – Vekom, ale aj vplyvom externých faktorov (stres, prostredie, životný štýl) pokožka postupne stráca svoju pružnosť a ochabuje. Galvanický prúd však pomáha pokožku napínať, oživovať a spevniť aj vo vyššom veku.
 • Hydratuje suchú pokožku – Suchá pokožka je nielen nepríjemne podráždená a svrbivá, ale vedie aj k predčasnému vzniku vrások. Galvanizáciou dochádza k zvýšenej cirkulácii krvi v pokožke, ktorá je tým pevnejšia, viac hydratovaná a pružnejšia.
 • Pokožku omladzuje a zbavuje vrások – Galvanizácia minimalizuje matnosť pokožky, ktorá je jedným z prvých príznakov starnutia. Pokožku prekrvuje, čím sa lepšie regeneruje. Zároveň jej dodáva elasticitu, vďaka čomu sa vrásky postupne minimalizujú a vytrácajú.
 • Kozmetické prípravky sa vstrebú hlbšie – Kozmetické krémy, séra a masky, ktoré si bežne aplikujeme, obsahujú síce rôzne prospešné látky, no tie sa nedokážu vstrebať hlbšie do epidermy – ostávajú len na povrchu pokožky. Galvanizácia to umožňuje a prípravky tak prenikajú hlbšie.
 • Vyživí aj vlasy – Niektoré galvanické žehličky sa dajú použiť aj na pokožku vlasov. Tú dokáže prekrviť a podporiť tak rast vlasov. Dodá im lesk a život a spomalí ich vypadávanie. Je vhodná pre ľudí s jemnými a poškodenými vlasmi bez lesku.
 • Pomôže aj v ďalších oblastiach – Galvanické žehličky sú vhodné aj na telo je možné ich použiť na zjemnenie strií a jaziev, redukciu celulitídy a spevňovanie ochabnutej kože. Je možné ňou zlepšiť celkový stav pokožky a zvýšiť jej kvalitu.

Pre koho nie je vhodná

Ošetrenie tváre pomocou galvanickej žehličky nie je vhodné pre každého. Vyhýbať by ste sa mu mali vtedy, ak máte:

 • poranenia a poškodenia na pokožke,
 • pooperačné jazvy,
 • horúčku,
 • diabetes,
 • epilepsiu,
 • poruchu zrážanlivosti krvi,
 • kovové implantáty v tele,
 • srdcovocievne ochorenie alebo nosíte kardiostimulátor,
 • ste tehotná.

Galvanická žehlička na pleť

Ako používať galvanickú žehličku

Použitie galvanickej žehličky nie je vôbec zložité, treba však dodržiavať pokyny stanovené v manuáli. Kým detaily sa môžu líšiť, pri väčšine galvanických žehličiek je postup veľmi podobný:

 1. Pred použitím si tvár dobre umyte vodou a použite aj odličovač na tvár či micelárnu vodu. Opláchnite a osušte uterákom.
 2. Na tvár a krk naneste gél alebo sérum podľa toho, čo odporúča daný výrobca. Musí však ísť o prípravok určený na galvanizáciu.
 3. Predtým, než začnete, si navlhčite ruky vo vode. Následne žehličku spustite a vyberte si želaný program.
 4. Galvanickou žehličkou pohybujte po tvári systematickým spôsobom, aby ste žiadne miesto nevynechali. Väčšina disponuje vstavaným časovačom, pričom najprv je potrebné venovať sa prvej polovici tvári a po ukončení časomiery zase druhej.
 5. Po ukončení programu môžete žehličku vypnúť, očistiť ju od gélu a odložiť. Očistite si aj tvár a naneste krém alebo sérum.

Možno vám chvíľku potrvá, kým si na celý proces zvyknete, no po čase vám už pôjde automaticky. Dôležité je pri tom všetkom nezabudnúť na niektoré kroky. Vždy je potrebné mať navlhčenú ruku, s ktorou so žehličkou pracujete, aby sa zaistila správna cirkulácia galvanického prúdu. Ak galvanizáciu nerobíte sebe, ale niekomu druhému, druhou rukou sa jej počas procesu držte krku, čím sa uzavrie okruh a prúd bude môcť cirkulovať.

Napokon je dôležitá aplikácia gélu, pričom ak sa stane, že počas ošetrenia zostane nejaké miesto suché alebo vyschne, určite ho nezabudnite navlhčiť. Nepoužívajte pritom hocijaký gél, ale len gély a séra určené na galvanizáciu, pretože tie sú nabité kladnými alebo zápornými časticami, vďaka čomu môžu látky prenikať hlbšie do pokožky. Ak použijete iný prípravok gélovitej konzistencie, ten sa síce tiež vstrebe, avšak nedostane sa tak hlboko do epidermy.

Často kladené otázky

 • Je ošetrenie galvanickou žehličkou bolestivé? Nie, ošetrenie by malo byť úplne bezbolestné. Môže sa však stať, že niektorí ľudia pocítia mierne brnenie. Celé ošetrenie je bezpečné a nemali by ste cítiť žiaden diskomfort.
 • Je galvanická žehlička určená len na tvár? Galvanizácia je vhodná taktiež na pokožku hlavy, krk, ramená, brucho či stehná. Riaďte sa však pokynmi výrobcu. Kým niektoré modely žehličiek sú určené len na tvár, iné je možné použiť na celé telo.
 • Čo je ešte potrebné k galvanickej žehličke dokúpiť? Ku galvanickej žehličke je potrebné dokúpiť gély alebo séra na galvanizáciu. Každý výrobca má zvyčajne vlastné kozmetické produkty, ktoré k ošetreniu odporúča, no dajú sa zakúpiť aj alternatívy.
 • Ako často je treba galvanickú žehličku používať? Frekvencia závisí od vášho veku a potreby. Dvadsiatnikovi ju postačí použiť raz za 2 týždne, štyridsiatnik ju môže využiť aj 2 – 3x do týždňa. Spočiatku sa však odporúča frekvenciu zvýšiť, kým dosiahnete požadované výsledky, a následne znížiť pre udržiavanie. Najlepšie je opäť riadiť sa pokynmi v manuáli, keďže každý produkt je iný a má aj rozličnú ponuku programov.
 • Za aký čas uvidím výsledky? Pri dosahovaní výsledkov zohrávajú rolu viaceré faktory, ako váš cieľ, vek, genetika aj galvanická žehlička, ktorú používate. Niektoré rozdiely si všimnete okamžite, ako spevnená pokožka či miernejšie vrásky. Väčšie rozdiely však zbadáte až o niekoľko týždňov až mesiacov. Nezabúdajte na pravidelnosť a konzistenciu pri používaní, inak výsledky tak rýchlo nedosiahnete.

Ako si vybrať galvanickú žehličku?

Ak vás výhody galvanizácie oslovili a radi by ste investovali do vlastnej galvanickej žehličky, pozorne si prezrite ponuku na trhu. Jestvuje viacero druhov galvanických žehličiek. Kým niektoré sú určené vyslovene len na galvanizáciu, iné sú vybavené mnohými ďalšími programami (7 v 1 a pod.). Medzi najrozšírenejšie patria mikromasáž tváre, hĺbkové čistenie, fotónová terapia, ultrazvuk či EMS mikroprúd.

Čo sa týka ceny galvanickej žehličky, tie sa pohybujú najmä v rozmedzí medzi 60 a 200 eur. Nezabúdajte, že k žehličke budete musieť zakúpiť aj gél, sérum, prípadne čistiacu emulziu či krém, ktoré budú pre danú žehličku vhodné. Niektoré žehličky majú toto základné vybavenie v balení, pri iných si ho budete musieť dokúpiť, pričom vyjsť vás môže na 50 – 80 eur. Keďže nejde o celkom lacnú záležitosť, vždy sa oplatí dať na skúsenosti používateľov a prečítať si recenzie k modelu, ktorý si plánujete zakúpiť.

Autor článku

 Stanislava Havrilová

Moje záľuby sa vždy točili okolo kreatívnych činností a jazyka. Bavilo ma kresliť, maľovať, písať a učiť sa cudzie jazyky. Aj to ma doviedlo k...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne vtáčie krmidlá, ktoré si urobíte aj sami Originálne vtáčie krmidlá, ktoré si urobíte aj sami

Zimné mrazy už čoskoro udrú v plnej sile a preto by sme určite nemali zabúdať na tvory, ktoré si v chladnom počasí nevedia zabezpečiť dostatok potravy. Vyrobte im preto jednoduché...

Jednoduché vianočné handmade dekorácie Jednoduché vianočné handmade dekorácie

Naše inšpirácie sú naozaj veľmi jednoduché a preto ich zvládne aj menej zručný jedinec. Odmenou vám budú ozdoby, ktoré nenájdete nikdy inde!

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.Publikované dňa: 26.12.2022
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

4 výhody elektronickej detskej opatrovateľky, ktoré vás presvedčia o jej kúpe4 výhody elektronickej detskej opatrovateľky, ktoré vás presvedčia o jej kúpe

Pri novorodencoch je kontrola a prevencia nadovšetko. Dieťa môžete kontrolovať, aj keď pri ňom fyzicky nie ste, a to len vďaka praktickej elektronickej opatrovateľke.

Izbový WiFi alebo manuálny termostat na podlahové kúrenie, radiátor či kotol? Poradíme, ako vybraťIzbový WiFi alebo manuálny termostat na podlahové kúrenie, radiátor či kotol? Poradíme, ako vybrať

Termostat je priamou spojkou medzi vami a kotlom či iným vykurovacím telesom. Kedy sa oplatí pouvažovať nad novým termostatom a ako ho vybrať?

Malý elektrický konvektomat do domácnosti – ako funguje, ako ho používať, cenaMalý elektrický konvektomat do domácnosti – ako funguje, ako ho používať, cena

Vďaka svojej multifunkčnosti a kvalitnej príprave jedál poskytujú konvektomaty top výsledky. Neviete si poradiť s výberom? Poradíme vám.