Infrasauna pre 2 osoby do domu aj bytu. Účinky, výhody a nevýhody

Možno ste si doteraz mysleli, že mať doma saunu je nadštandardný luxus, ktorý si môže dovoliť len malé percento ľudí. Určite máte vedomosť, že infrasauna zaberie enormne veľa miesta a samozrejme, vyžaduje veľkú investíciu.

Domáca infrasauna do bytu či domu

Je tomu skutočne tak? Infrasauna u vás doma? Prečo nie! Blahodárne účinky infrasauny si rozoberieme, no predovšetkým vedzte, že mať doma infrasaunu pre 1-2 osoby vôbec nie je nereálnym snom. Pre dokonalý relax a oddych môžete zostať aj doma a nemusíte jazdiť do wellness centier či kúpeľných rezortov.

Obľúbené produkty


Účinky infrasauny

Moderné domáce sauny vám prinášajú účinky infrasaunovania priamo do vášho bytu či domu. Infrasaunovanie je predovšetkým perfektným spôsobom, ako vaše telo dokonale zregeneruje. Infračervené vlákna, ktoré produkujú teplo na úrovni 40 – 60 °C prenikajú do ľudského tkaniva, čo garantuje perfektné regeneračné účinky.

Rovnako tak infra teplo pôsobí na úľavu bolesti svalstva. Priaznivo pôsobí aj na kĺby a teplom sa z tela vylučujú aj toxické látky. Všeobecne pôsobí priaznivo na kardiovaskulárny a obehový systém a rovnako tak zvyšuje imunitu. Infrasaunovanie je preto odporúčané lekármi predovšetkým počas zimných mesiacov. Takisto infra teplo pôsobí priaznivo na farbu a elasticitu kože. Prísun infračerveného tepla pôsobí aj na psychiku a telesnú aktivitu nášho tela. Ak chcete teda zhodiť nejaké tie kilá, s chudnutím vám pobyt v infrasaune určite pomôže.

Najlepšie infrasauny pre každého

Vybrali sme pre vás infrasauny, ktoré vynikajú kvalitným prevedením a perfektnými funkciami. Veríme, že vás nesklamú.

Pre koho je infrasauna určená?

Používanie infrasauny v zásade nie je nijako ohraničené. Do sauny môžu ísť dospelídeti a takisto i starší ľudia. V každom prípade je potrebné predsa len myslieť na zdravotný stav. Teplotnú záťaž môže každý z nás znášať odlišne.

Predovšetkým pri starších ľuďoch je vhodné sa poradiť s lekárom či je používanie infrasauny možné, respektíve v akom rozsahu. Ťažké kardiovaskulárne ochorenia či zvýšená krvácavosť môžu byť značným obmedzeným a v takom prípade sa používanie infrasauny neodporúča.

Ako často chodiť do infrasauny?

Ak ste sa rozhodli využívať účinky saunovania pravidelne, tak je dobre vedieť, že infrasaunu by ste mali navštíviť najviac 3x týždenne. Každodenné používanie nie je vhodné. 

Bežná doba používania infrasauny je nárazovo 30 minút. Ak ste si už na produkované teplo zvykli a máte prísun tekutín, pokojne môžete zotrvať aj 45 minút. Dlhšia minutáž sa už odporúča aplikovať prerušovane, aby vaše telo bolo dostatočne hydratované. Rovnako tak v prípade, že prechádzate vírusovým ochorením ako chrípka, angína či zápalové ochorenia.

Infrakabína je zariadením, ktorá vám poskytne relax a takisto mnohé iné priaznivé účinky. Pred použitím sa odporúča vypiť väčšie množstvo vody. Vhodným aspektom pred infrasaunovaním je rovnako tak aj krátka sprcha. Tým znásobíte potenie a vylučovanie toxínov.

Infrasauna na domáce použitie

Umiestnenie infrasauny

Infrasauna je zariadením, ktoré sa vyžaduje umiestnenie priamo v interiéry. Nie je určená pre exteriér a preto je tak vytvorená aj jej konštrukcia a izolácia. Infrasauna pre 1 či 2 osoby je možné umiestniť naozaj kdekoľvek, kde si myslím, že sa infrasauna zmestí.

Infrasaunu môžete pokojne umiestniť do kúpeľne, obývačky či spálne. Práve škandinávske krajiny sú známe tým, že infrasaunu umiestňujú do spálne. Používanie i údržba infrasauny je nenáročná či na ovládanie alebo údržbu. Stačí vyhradiť potrebný priestor a pripojenie do siete na 230 V. Sauna neprodukuje nadbytočnú vlhkosť, nevydáva žiadny hluk a takisto vďaka izolácii nepôsobí na zvýšenie teploty v danej miestnosti.

Zvyčajne sú infrasauny vyrábané z kanadského jedľovca. Ide o odolný druh dreva, ktoré je pevné s jemnou štruktúrou a odolné voči vlhkosti. Ako ihličnatý strom je bez uzlín a s minimálnym obsahom živice.

Investícia do seba

Niekto by si povedal, že mať doma v byte sauna je opäť nehorázny luxus. Avšak, infrasauna je investíciou, ktorá skvalitní váš život a dopraje vám nadštandardný relax a oddych pre vaše telo i myseľ.

Najznámejšími distribútormi a výrobcami na našom trhu sú spoločnosti ako Mountfield, Marimex, Belatrix alebo Goddess. Cenová relácia v závislosti od veľkosti a poskytnutých funkcií je od 550 € do 1 500€. Okrem veľkosti sa líšia napríklad druhom materiálu alebo typom žiaričov (keramické, karbónové, kovové).

Podľa čoho vyberať?

Prioritou je určiť si koľko ľudí bude samotnú saunu využívať. Následne je potrebné si vybrať model, ktorý sa k vám do interiéru zmestí. Rovnako tak zhodnotíte aj estetickú stránku.

Informujte sa na ovládanie sauny (napríklad diaľkové ovládanie), LED svietenie prípadne zabudované rádio, možnosť doručenia či odbornej montáže. Hoci zloženie takýchto druhov sáun je pomerne nenáročné (stavebnica).

Škodlivé účinky infrasauny

Ak sa rozhodnete pre kúpu kvalitnej infrasauny od renomovaného výrobcu, nemusíte sa obávať žiadnych škodlivých účinkov a nevýhod saunovania.

Pri výbere konkrétneho modelu buďte skutočne ostražití, pretože lacné necertifikované zariadenia môžu spôsobiť aj nečakané zdravotné ťažkosti. Dôvodom je fakt, že nekvalitné infrasauny produkujú zvýšené hladiny EMF a ELF (elektromagnetické pole a extrémne nízke frekvencie). Norma resp. bezpečný limit je stanovený na 3 mg (jednotka miliGauss). 

Pri kúpe infrasauny je vhodné informovať sa o certifikáte z nezávislého laboratória, ktorý potvrdzuje, že hranica EMF a ELF je nulová resp. nameraná výrazne pod stanovenou hranicou 3 mg.

Druhým problémom lacných infrasáun môže byť ich vnútorný náter, ktorý vplyvom tepla dokáže uvoľniť rôzne prchavé zdraviu škodlivé látky.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

28/08/2021 19:37
Marek

Nedávno sme si kúpili saunu France Apollon, ktorá je podľa výrobcu vhodná pre dve až tri osoby. Toto rozhodne neplatí, jedine, že by išlo o deti. Dospelé osoby sa tam zmestia len dve, no človek sa cíti oveľa pohodlnejšie, keď je tam len sám. Vtedy má dostatok priestoru, aby mal požadovaný komfort. Sauna je plne funkčná, jednoducho sa montovala a bol k nej prehľadný návod. Všetko funguje podľa našich predstáv, až na tú kapacitu. :-) Čiže každý sa najradšej saunuje sám. Na to, že ide o rohovú saunu s karbonovými ohrievačmi, bola za veľmi dobrú cenu. Kvalita spracovania je tak na 90 %. Našťastie, nerobilo mi žiaden problém vyvŕtať zopár dierok, niečo prispôsobiť atď. Žiadne veľké zásahy, len zopár drobností. Dizajn je pekný, sauna zaujme už na prvý pohľad a s okolím perfektne ladí. Robí to, na čo bola stvorená, preto sme spokojní. Poteší aj možnosť svetelnej terapie či ionizátor.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre

Pri výbere lustra treba myslieť nielen prakticky, ale aj esteticky. Luster musí poskytnúť dostatočné osvetlenie a zároveň môže pôsobiť na pohľad zaujímavo.

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...Publikované dňa: 01.04.2018
Posledná aktualizácia: 12.10.2023
Hodnotenie článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať ten správny gril online: Grily dostupné na overenom eshope PlaneoAko si vybrať ten správny gril online: Grily dostupné na overenom eshope Planeo

Na e-shope Planeo zakúpite všetky modely grilov, stačí si len vybrať aký druh grilu vám bude najviac vyhovovať. Pri výbere zvážte niekoľko kritérií.

Najlepšia elektrická, plynová či aku spájkovačka. Oplatí sa lacná z Lidl alebo Hornbachu?Najlepšia elektrická, plynová či aku spájkovačka. Oplatí sa lacná z Lidl alebo Hornbachu?

Po akej spájkovačke však siahnuť, aby ste si vybrali nástroj podľa vašich očakávaní? Poďte sa s nami pozrieť na najdôležitejšie kritéria.

Ako vybrať najlepší stolný mixér? Výkonné sú značky Kenwood, Russell Hobbs, ETA i BraunAko vybrať najlepší stolný mixér? Výkonné sú značky Kenwood, Russell Hobbs, ETA i Braun

Stolné mixéry patria medzi najobľúbenejšie kuchynské spotrebiče. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké sú kľúčové vlastnosti mixérov a aké funkcie majú moderné mixéry, ktoré vám môžu prípravu...