Jednolôžkové postele so zaujímavým dizajnom

Jednolôžkové postele sú ideálnym riešením do detských izieb, výborne však poslúžia i v hosťovských, kde uložíte hosťa kedykoľvek a bez zbytočných problémov. Sú vzhľadovo atraktívne a ich samotný dizajn prečká i vaše očakávania.

Biela jednolôžková posteľ z dreva

Na trhu nájdeme jednolôžkové postele s úložným priestorom, ale i bez neho, drevené postele, postele z drevotriesky a dizajnovo vynímajúce sa postele s krásnym čelom.

Na výber máme z klasických jednolôžkových postelí  90 x 200cm, ktoré poslúžia na prespatie jednej osoby, ale i z jednolôžkových postelí väčších rozmerov, ktoré sa veľkostne približujú tým manželským. Väčší rozmer je vždy plusom či už dieťa dorastie, alebo sa vo dverách objaví dvojica hostí.

Ako si vybrať jednolôžkové posteľ?

- šírka postele vhodná pre jednu osobu je 80 cm, pri občasnom prespatí dvoch osôb je rozmer 120 cm postačujúci
- dĺžka postele by mala presahovať výšku spiaceho min. o 25 cm
- materiál postele je spätý s jej nosnosťou, masív je schopný uniesť i väčšiu hmotnosť
- dôležitá je správny výber roštu a matraca postele, v niektorých prípadoch sú súčasťou už kúpenej postele v iných nie, preto vyberajte dôsledne
- praktickou záležitosťou je úložný priestor postele
Jednolôžková posteľ s úložným priestorom
- čelo postele má nie len dekoratívnu funkciu, ale i praktické využitie - chráni pred chladom, poskytuje oporu chrbtici pri sedení
- pokiaľ máte malé dieťa, stojí za to zvážiť kúpu postele so zábranami

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie jednolôžkové postele

Čo najlacnejšie lôžko alebo posteľ s nádychom luxusu?

Za posteľ s krásnym a funkčným čelo si priplatíte samozrejme viac ako za posteľ z drevotriesky. Väčšinou je posteľ aj dizajnovo krajšia  a pôsobí honosnejším dojmom, hoci dnes i drevotrieskové postele nezaostávajú.  Mäkké čalúnené čelo je výbornou oporou chrbtice, čo oceníte najmä vtedy, ak si v posteli radi čítate. Taktiež čelo chráni pred chladom steny.  

Či už preferujete luxus alebo flexibilitu ceny za čo najlepší výsledok, na trhu si určite vyberiete. Je totiž nemálo postelí, ktoré vám splnia vaše očakávania.

Jednolôžkové postele s úložným priestorom

Je ideálnym riešením v prípade detských a študentských izieb. Posteľ slúži aj ako pohovka počas leňošenia s priateľmi. Jednolôžková posteľ s úložným priestorom je tiež vhodná do malých spálni, kde je každý centimeter plusom. Úložný priestor je veľmi praktickou záležitosťou. Poslúži na spratanie prikrývok a v niektorých prípadoch, závisí od počtu šuplíkov, tam zmestíte i veci, knihy, poprípade iné drobnosti, ktoré si potrebujete uložiť.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie jednolôžkové postele

Masívne jednolôžkové postele

Postele z masívu si dlhoročne uchovávajú trend. Charakterizuje ich dlhá životnosť, krása dreva, možnosť morenia, vďaka ktorému sa posteľ dizajnovo ľahko prispôsobí zvyšku nábytku a nestarnúca elegancia. Pre všetky tieto vlastnosti patria medzi popredne vyhľadávaný druh postelí.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie jednolôžkové postele

Obľúbené je najmä borovicové drevo, ale bukové a dubové má tiež svoje kvality. Medzi ne patrí napr. pevná konštrukcia a stabilita postele. Morením dreva dostanete častokrát jedinečný vzhľad a zvýrazníte jeho dizajn.

Prezrieť ďalšie krásne jednolôžka

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.Publikované dňa: 17.10.2017
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne. Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne.

Vedeli ste, že do každej miestnosti sa hodí iný typ osvetlenia? Pozrite sa, podľa čoho si v jednotlivých miestnostiach osvetlenie vyberať.

Ako lacno zariadiť byt či dom? Praktické tipy aj pre malý byt Ako lacno zariadiť byt či dom? Praktické tipy aj pre malý byt

Byt si môžete zariadiť či zútulniť aj bez toho, aby ste investovali tisíce eur. Ponúkame vám zopár tipov a trikov, ako lacno zariadiť svoj príbytok.

Ako vybrať moderný obraz na stenu, nad sedačku v obývačke, do spálne či detskej izby? Ako vybrať moderný obraz na stenu, nad sedačku v obývačke, do spálne či detskej izby?

Obraz oživí každú jednu miestnosť v domácnosti. V obývačke či pracovni je obraz samozrejmosťou, vyhýbať sa mu však nemusíte ani v kuchyni či spálni.