Lapač snov pre lepšie sny. Kam ho umiestniť?

Máte pocit, že vášmu spánku čosi chýba? Žijete krutú realitu, no zabúdate, že sny sú najlepším zdrojom pre vašu motiváciu. Problém s bezsennými nocami sa dá možno vyriešiť jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať.

Lapač snov nad posteľou v spálni

Počuli ste už o pojme lapač snov? Bez ohľadu na to, či patríte k ľudom, ktorí veria v spirituálnu energiu, získate týmto prvkom minimálne skutočne vydarenú dekoráciu.  

Lapač snov má svoj pôvod

Aby ste lepšie pochopili, čo to vlastne lapač snov je, určite pomôže, ak si stručne povieme, odkiaľ tento pozoruhodný predmet prišiel. Dnes ho možno vidno v mnohých rodinných príbytkoch, kde sa využíva ako moderná dekorácia a často o jeho účele ani len netušíme.

Lapač snov k nám prišiel z Ameriky. Pozor, nejde však o žiadny novodobý trend. Použitie lapača snov má svoju dávnu tradíciu. Ide o prvotný produkt indiánskych kmeňov, ktoré ho vyrábali z drevených prútikov a zvieracích šliach, pierok, korálikov a kameňov. Je niekoľko teórií o jeho pôvode. Jedna z nich (kmeňa Siouxov) tvrdí, že ho vytvorila indiánska mamička, aby utíšila svoje dieťa, ktoré niekoľko nocí nespalo a stále plakalo. Ak aj zaspalo, nepokojne sebou hádzalo, akoby malo zlé sny. Múdra indiánska starenka matke poradila, aby vyrobila čarovný talizman pre pokojný spánok. Niektoré zas hovoria o pavúčej žene, iné o šamanovi, ktorý mal víziu, v ktorej sa mu prihovoril učiteľ Iktomi v tele pavúka.

Dnes je lapač snov typickým prvkom feng šuej. Zlé sny absorbuje znázornená sieť a tie zhynú východom slnka. Dobré sny pierka povznesú priamo k človeku.

Veľký lapač snov v spálni

Čo to je lapač snov? Aké je jeho použitie?

Toto je zrejme prvá z otázok, ktorá vám pri tomto slovnom spojení napadne. Teraz, keď poznáte pôvod a hlavný účel lapača snov, môžeme ho charakterizovať.

Lapač snov má funkciu amuletu, ktorý má byť pozitívne vplývajúcim elementom nielen na vaše sny a spánok, ale následne i na váš život. Jeho šamanské a indiánske sily majú privolať ľahké sny a chrániť vás pred zlou energiou. V zásade má funkciu amuletu, ktorý reguluje prúdenie pozitívnej energie Čchi a zároveň vás chráni pred zlými silami temna. Lapač snov taktiež upokojuje myseľ a chráni naše podvedomie.

Biely lapač snov nad posteľ

Kruh, kamienky, pierka a pavučina

Lapač snov pozostáva z niekoľkých častí, pričom každá z nich ma istý význam. Kruh predstavuje svet či vesmír a chráni pavučinu a kamienok vo svojom vnútri, je prvou prekážkou medzi zlými snami a človekom. Pavučina, sieť či výplet lapača snov napodobňuje pavúčiu sieť, ktorá zachytáva negatívne a zlé sny, aby sa nedostali k spiacemu. V sieti by mali zlé sny zablúdiť, aby sa nedostali do hlavy spiaceho. Všetky zachytené zlé sny a zlú energiu zničia prvé slnečné lúče. V strede kruhu a pavučiny sa nachádza buď kruh, alebo kamienok (korálik, mušľa alebo perla), ktorý predstavuje ľudské „ja“. Okolo neho sa točí celý svet (kruh), je však chránené (pavučinou). Kamienok by mal nejakým spôsobom vystihovať (vzhľadom či farbou) osobnosť človeka, ktorého lapač snov ochraňuje. Kamienky či koráliky sa môžu nachádzať aj v pavučine, v tom prípade majú pripomínať pavúka, tkajúceho sieť. Pierka po obvode alebo visiace z kruhu slúžia na zachytávanie dobrých snov, ktoré po nich skĺznu a dostanú sa do hlavy spiaceho. V minulosti sa používali pierka sovy (ako symbol múdrosti pre dievčatá) alebo orlie pierka (znak sily pre chlapcov).

Lapač snov význam

Umiestnenie lapača snov 

Vo väčšine domácností visí na stene bez toho, aby vôbec jej obyvatelia tušili, aké je skutočné využitie lapača snov. Ochrániť vás pred nočnými morami a zlou energiou teda znamená, že lapač snov by mal byť umiestnený na mieste, kde spíte. Kam teda umiestniť lapač snov? Spálňa je logická voľba. V spánku je vaše podvedomie najviac zraniteľné a práve zaobstaraním si takéhoto „ochrancu“ zabezpečíte, že vaše sny budú iba pozitívne. 

Miesto, kam lapač snov umiestnite, by malo mať dostatok svetla, pretože slnečné lúče slúžia ako akási očista pre absorbované zlé sny. Rovnako tak by mal byť lapač snov v blízkosti vašej mysle, doslova. Ideálne teda priamo nad posteľou.

Rozhodne by lapač snov nemal byť v blízkosti vašich nôh. Zabudnite teda na okraj postele. Lapač snov je vcelku osobná, možno až intímna záležitosť, ktorá si vyžaduje riadiť sa určitými rituálmi, inak sú jeho účinky čisto dekoračné.

Zavesiť ho, samozrejme, môžete do akejkoľvek miestnosti, aby prinášal pokoj a dobrú energiu celému vášmu domovu. V okne vraj zabraňuje úniku pozitívnej energie a nad počítačom môže slúžiť ako filter zlej energie, ktorá z neho prúdi. Podstatné je, v čo veríte, že bude pre vás lapač snov znamenať.

Význam farieb

Pri výrobe lapača snov máte na výber množstvo farieb, každá z nich má iný význam. Najčastejšou voľbou je biela, ktorá je symbolom čistoty a nevinnosti, umocňuje silu farby, s ktorou je použitá. Energiu dodáva červená i oranžová, žltá je symbolom nádeje a dobrej nálady, zelená predstavuje rovnováhu i nové začiatky, modrá zas vyjadruje pocit slobody a zároveň predstavuje zodpovednosť. Ak chcete lapačom snov vyjadriť kreativitu a tajomnosť, zvoľte si fialovú. Častou voľbou je hnedá, ktorá je symbolom trpezlivosti a dodáva pokojnú energiu.

Ako vyrobiť lapač snov

Cena lapaču snov nie je nijak enormná. V závislosti od materiálov a veľkosti lapačov sa líši aj cena. Všeobecne ide o sumu od 8 do 30 €. Kúpiť si môžete veľký lapač snov, no odlíšiť ich môžete aj farebne. Existujú takisto lapače snov pre deti, no rozdiel v ich účinnosti nie je v zásade žiadny a skôr ide o marketingový ťah.

Výroba lapača snov diy

Ak chcete vlastný lapač snov, vyrobiť si ho môžete aj doma. Hoci k tomu budete potrebovať špecifickejšie pomôcky, pokiaľ po vlastnom lapači snov túžite, výroba vás bude baviť. Vo videu uvidíte, že výroba nie je až taká zložitá. Stačí, ak sa budete držať návodu.  

Skúsenosti s lapačom snov

Či bude vo vašom prípade lapač snov fungovať, závisí od toho, aký je váš vzťah k tomuto predmetu a od energie, ktorú doň vložil výrobca. S lapačom snov sa často skloňuje slovo viera, teda ide o to, či veríte v jeho ochrannú silu.

Je to podobné ako s talizmanmi. Aj tým musíte veriť, aby splnili svoj účel. Lapač snov podľa mnohých funguje a majú s ním dobré skúsenosti. Často totiž viera dodáva človeku nádej a prináša pozitívne zmeny.

Galéria obrázkov

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

09/01/2022 07:32
Alida Csányiová

Dobrý deň. Kúpila som si lapač snov, mám ho za posteľou na stene a skutočne lepšie spím. Musím poďakovať horoskopu na rok 2022, v ktorom mi ho odporučili. Neriešim sa horoskopmi, ale toto ma akosi upútalo.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky

Aspoň jednu vázu má doma asi každý. Môže ísť o sklenený kúsok s jednoduchým dizajnom, alebo napríklad o kovovú dekoratívnu vázu. Akú máte doma vy?

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.Publikované dňa: 22.01.2018
Posledná aktualizácia: 15.03.2023
Hodnotenie článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Údržba a starostlivosť o plastové okná. Pomôže aj silikónový olejÚdržba a starostlivosť o plastové okná. Pomôže aj silikónový olej

Tak, ako čokoľvek iné, aj plastové okná si pre predlženie životnosti vyžadujú určitú dávku starostlivosti. Ošetrenie plastových okien vám nezaberie veľa času, stačí vedieť, na čo sa...

Ako vŕtať do dreva, betónu a do tehlyAko vŕtať do dreva, betónu a do tehly

V každej domácnosti občas treba vŕtať. Aký je správny postup pri vŕtaní do rôznych materiálov? V našom článku vám poradíme, ako vybrať vrták aj hmoždinku.

Použitie žlčového mydla v domácnostiPoužitie žlčového mydla v domácnosti

Trápite sa pri odstraňovaní škvŕn z detského oblečenia či svojich obľúbených kúskov? Vyskúšajte obľúbené žlčové mydlo, ktoré sa teší z množstva pozitívnych recenzií.