Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne

Aj v dnešnej dobe majú ľudia voči niektorým veciam kopec predsudkov a majú ich zaškatuľkované do kategórií. Jednou z takých vecí sú i lustre, ktoré svojho času mali veľký úspech, najmä v luxusných rezidenčných priestoroch.

Krištáľový luster do obývačky

Nie je to však len otázkou luxusu a prestíže. Lustre sa hodia ako do luxusných, tak i do obyčajných priestorov, aké doma majú bežní ľudia. Pôsobia nesmierne moderne v kombinácií so správne zvoleným nábytkom a doplnkami. A nepasujú len do obývačiek. V správne zariadenom priestore dokážu krásne dotvoriť i spálňu či dokonca kuchyňu.

Moderný krištálový luster do kuchyne

Lustre môžete nájsť v rôznych prevedeniach – či už drevené, kovové, sklenené, s LED žiarivkami alebo krištáľové. Zohnať sa už dajú dokonca aj lustre na diaľkové ovládanie. Výber je len na vás a na tom, čo sa hodí zrovna do vašej obývačky.

Netradičná voľba do interiéru

Mnohí ľudia majú pomyselné klapky na očiach a zameriavajú sa v súčasnosti len na klasické „bodovky“, čiže LED svetielka, ktoré sú len v strope. Uniká im však fakt, že lustre by ich obývačku mohli krásne oživiť. Nebojte sa pre to vyjsť zo stereotypu a skúsiť niečo nové. Nebudete to ľutovať. Verím, že aj vďaka tomuto článku prídete lustrom na chuť i vy.

V prípade, že sa rozhodnete pre krištáľový luster, priestoru dodáte luxusný nádych. Pôsobia totiž honosne a elegantne a v kombinácií so správnym zariadením nemôžete spraviť krok vedľa. Krištáľové lustre sa hodia obzvlášť do jedální a obývačiek, no viem si ich predstaviť i v elegantnej spálni.

Krištáľový luster do spálne

V prípade krištáľových lustrov v spálni by som však bola opatrnejšia a zvolila ich naozaj len do priestorov, ktoré sami o sebe pôsobia luxusnejšie a elegantnejšie, vo vidiecky ladenej spálni by mohli pôsobiť rušivo či gýčovo.

Ak si teda zariaďujete nový dom či byt, prerábate starý alebo len chcete zmenu a hľadáte inšpiráciu, skúste sa poobzerať v obchodoch po lustroch a nestavte len na overenú „klasiku“ v podobe bodových svetiel. Lustre pôsobia sofistikovanejšie a ak ich dokážete skombinovať s doplnkami a nábytkom, vytvoríte si priestor ako z katalógu.

Autor článku

Veronika Filipová

Som toho názoru, že písanie musí byť vášňou. Je rozdiel, ak text napíše niekto, kto musí a nebaví ho to, ako keď ho napíše niekto, koho písanie...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...Publikované dňa: 03.04.2018
Hodnotenie článku:
(87%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne. Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne.

Vedeli ste, že do každej miestnosti sa hodí iný typ osvetlenia? Pozrite sa, podľa čoho si v jednotlivých miestnostiach osvetlenie vyberať.

Ako lacno zariadiť byt či dom? Praktické tipy aj pre malý byt Ako lacno zariadiť byt či dom? Praktické tipy aj pre malý byt

Byt si môžete zariadiť či zútulniť aj bez toho, aby ste investovali tisíce eur. Ponúkame vám zopár tipov a trikov, ako lacno zariadiť svoj príbytok.

Ako vybrať moderný obraz na stenu, nad sedačku v obývačke, do spálne či detskej izby? Ako vybrať moderný obraz na stenu, nad sedačku v obývačke, do spálne či detskej izby?

Obraz oživí každú jednu miestnosť v domácnosti. V obývačke či pracovni je obraz samozrejmosťou, vyhýbať sa mu však nemusíte ani v kuchyni či spálni.