Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne

Aj v dnešnej dobe majú ľudia voči niektorým veciam kopec predsudkov a majú ich zaškatuľkované do kategórií. Jednou z takých vecí sú i lustre, ktoré svojho času mali veľký úspech, najmä v luxusných rezidenčných priestoroch.

Krištáľový luster do obývačky

Nie je to však len otázkou luxusu a prestíže. Lustre sa hodia ako do luxusných, tak i do obyčajných priestorov, aké doma majú bežní ľudia. Pôsobia nesmierne moderne v kombinácií so správne zvoleným nábytkom a doplnkami. A nepasujú len do obývačiek. V správne zariadenom priestore dokážu krásne dotvoriť i spálňu či dokonca kuchyňu.

Moderný krištálový luster do kuchyne

Lustre môžete nájsť v rôznych prevedeniach – či už drevené, kovové, sklenené, s LED žiarivkami alebo krištáľové. Zohnať sa už dajú dokonca aj lustre na diaľkové ovládanie. Výber je len na vás a na tom, čo sa hodí zrovna do vašej obývačky.

Netradičná voľba do interiéru

Mnohí ľudia majú pomyselné klapky na očiach a zameriavajú sa v súčasnosti len na klasické „bodovky“, čiže LED svetielka, ktoré sú len v strope. Uniká im však fakt, že lustre by ich obývačku mohli krásne oživiť. Nebojte sa pre to vyjsť zo stereotypu a skúsiť niečo nové. Nebudete to ľutovať. Verím, že aj vďaka tomuto článku prídete lustrom na chuť i vy.

V prípade, že sa rozhodnete pre krištáľový luster, priestoru dodáte luxusný nádych. Pôsobia totiž honosne a elegantne a v kombinácií so správnym zariadením nemôžete spraviť krok vedľa. Krištáľové lustre sa hodia obzvlášť do jedální a obývačiek, no viem si ich predstaviť i v elegantnej spálni.

Krištáľový luster do spálne

V prípade krištáľových lustrov v spálni by som však bola opatrnejšia a zvolila ich naozaj len do priestorov, ktoré sami o sebe pôsobia luxusnejšie a elegantnejšie, vo vidiecky ladenej spálni by mohli pôsobiť rušivo či gýčovo.

Ak si teda zariaďujete nový dom či byt, prerábate starý alebo len chcete zmenu a hľadáte inšpiráciu, skúste sa poobzerať v obchodoch po lustroch a nestavte len na overenú „klasiku“ v podobe bodových svetiel. Lustre pôsobia sofistikovanejšie a ak ich dokážete skombinovať s doplnkami a nábytkom, vytvoríte si priestor ako z katalógu.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...Publikované dňa: 03.04.2018
Hodnotenie článku:
(87%)

Autor článku

Veronika Filipová

Som toho názoru, že písanie musí byť vášňou. Je rozdiel, ak text napíše niekto, kto musí a nebaví ho to, ako keď ho napíše niekto, koho písanie...

V tejto kategórií nájdete aj:

Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí

Vďaka tejto skvelej „vychytávke“ budete mať dostatok priestoru v miestnosti a v prípade potreby máte veľmi rýchlo o jednu posteľ viac. Aké sú jej ďalšie výhody? Prezradíme vám!  

Spálňový nábytok z masívneho dreva Spálňový nábytok z masívneho dreva

Keď sa cítite v spálni dobre, tak máte veľký predpoklad kvalitného spánku a načerpania novej energie na každý deň.  O dporúča sa nábytok z masívneho dreva. Ako si ho vybrať? Poradíme...

Detské koberce na hranie - ideálny doplnok do každej izbičky Detské koberce na hranie - ideálny doplnok do každej izbičky

Pre mnohé mamy je príjemnejší pohľad na deti hrajúce sa s hračkami na koberci, než na prázdnej, akokoľvek štýlovej, podlahe. Vybaviť preto detskú izbu kobercom je vynikajúci nápad.  


Pridať komentár