Najlacnejší hoverboard nie je najlepší. Poradíme, ako vybrať aj podľa ceny

Hoverboardy predstavujú moderný a zároveň štýlový spôsob prepravy pre malých aj veľkých. Poháňané sú zabudovaným elektromotorom a ich ovládanie funguje na princípe stabilizačného systému – gyroskopov, ktoré reagujú na prenášanie váhy jazdca.

Jazda na hoverboarde po meste

Môžete ich využiť ako šikovný dopravný prostriedok v meste, rekreačne si na nich zajazdiť vo voľných chvíľach alebo ich kúpiť ako zábavku pre deti. Aj keď už zoženiete hoverboardy za menej ako 100 eur, nie je dobré siahnuť hneď po prvom najlacnejšom hoverboarde.

Jednotlivé modely sú totiž určené na rôzne účely a záťaže, ktoré by mali zvládnuť. Pred kúpou si teda ujasnite, s akým cieľom hoverboard kupujete a aké parametre by v danom prípade mal spĺňať.

Ako si vybrať hoverboard?

Medzi základné otázky, na ktoré by ste si pri výbere ideálneho hoverboardu pre vaše potreby mali odpovedať, patria napríklad tieto:

 • budem hoverboard používať ako dopravný prostriedok do práce, alebo ho chcem len na zábavu?
 • v akom teréne budem na hoverboarde jazdiť?
 • na aké vzdialenosti sa budem na hoverboarde pohybovať?
 • koľko by mal hoverboard maximálne vážiť v prípade, že ho budem musieť niesť na rukách?
 • aký rozpočet mám na kúpu hoverboardu?

Na základe vašich odpovedí na tieto otázky by ste mali sledovať nasledovné parametre jednotlivých modelov.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie hoverboardy

Dojazd hoverboardu

Vzdialenosť, na ktorú sa na hoverboarde dostanete na jedno nabitie sa štandardne pohybuje od 10-20 km. Skutočný dojazd sa však môže líšiť v závislosti od váhy jazdca a náročnosti terénu, preto počítajte s určitou rezervou.

Nabíjanie

Hoverboardy sú poháňané elektrickou batériou. Dĺžka jej nabíjania závisí od konkrétneho modelu a môže a pohybovať v rozmedzí 2-24 hodín. Pri kvalitnejších produktoch dokážete hoverboard plne nabiť už do necelých dvoch hodín. Pri lacných produktoch sa však môžete stretnúť s menšou výdržou a životnosťou batérie, ako aj s dlhším časom nabíjania.

Nosnosť

Pri výbere hoverboardu si taktiež všímajte minimálnu a maximálnu nosnosť, resp. váhu jazdca. Minimálna hmotnosť je dôležitá kvôli správnemu a bezpečnému ovládaniu hoverboardu, nakoľko jeho senzory reagujú veľmi jemne. Tento parameter si všímajte hlavne v prípade, že hoverboard kupujete pre svoje deti.

Štýlové hoverboardy pre deti

Štandardne sa minimálna váha stanovuje od 25 kg. Maximálna nosnosť hoverboardu sa pohybuje okolo 100-130 kilogramov.

Dizajn

Pri výbere určite rozhoduje aj samotný dizajn hoverboardu, ktorý záleží len na vašich preferenciách. V ponuke nájdete hoverboardy v rôznych farbách či grafických prevedeniach.

Konštrukcia

Hoverboardy sa skladajú z podložky na nohy a dvoch kolies. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov podľa konkrétneho modelu, s čím súvisí aj ich hmotnosť. Tu je dobré mať na pamäti trasu, ktorú na hoverboarde plánujete prekonávať.

V meste sa totiž môžete stretnúť s úsekmi, na ktorých budete musieť z hoverboardu zoskočiť a niesť ho v rukách. V tom prípade oceníte praktické modely s ľahučkou konštrukciou, s ktorými môžete bez problémov manipulovať.

Hoverboard so sedadlom a riadidlami

Okrem toho sa môžete stretnúť aj s hoverboardmi typu Segway, ktoré obsahujú riadiacu tyč alebo s modelmi vybavenými sedadlom.

Ďalšie funkcie

Niektoré modely hoverboardov sú vybavené aj ďalšími nadštandardnými funkciami. Medzi najžiadanejšie patrí napríklad možnosť Bluetooth pripojenia, vďaka ktorému si na hoverboarde môžete púšťať svoju obľúbenú hudbu.

Okrem toho môžete svoj hoverboard napojiť na mobilné aplikácie, ktoré vám ho umožnia ovládať či sledovať a zaznamenávať rôzne údaje.

Rozdelenie hoverboardov + výhody a nevýhody

Existujú štyri základné typy hoverboardov, z ktorých si môžete vybrať a ktoré v sebe rôzne kombinujú spomínané parametre.

Klasické hoverboardy

Základný model hoverboardov má menšie kolesá, nižšiu hmotnosť a taktiež nižší profil. Kvôli tomu je vhodný najmä na jazdu v meste po rovných povrchoch bez obrubníkov a prekážok. Dojazd týchto modelov je spravidla okolo 10 km.

Výhody:

 • Kompaktná veľkosť s nízkou hmotnosťou umožňuje jednoduchú manipuláciu a prenos hoverboardu so sebou.
 • Vďaka nižšej cene ide o dostupnú a obľúbenú variantu.

Nevýhody:

 • Obmedzené možnosti využitia, tento typ hoverboardu vyžaduje na jazdu len rovné bezproblémové povrchy.

Hoverboard Eljet Standard

Hoverboard Eljet Standard Black

Ide o klasický hoverboard s veľkosťou kolies 6,5 palca, určený na rovné povrchy s nosnosťou do 120 kg a dojazdom 15-20 kilometrov. Model je vybavený LED svetlami na jazdu v noci a zabudovaným Bluetooth reproduktorom.


» minimálna hmotnosť jazdca: 335-40 kg
» doba nabíjania: 1,5 h
» maximálny uhol stúpania: 25 °


Viac informácií

Offroad hoverboardy

Hoverboardy určené do terénu sú vybavené väčšími 10 palcovými kolesami, vďaka čomu dokážu ľahko prekonať rôzne nerovnosti povrchu, ako napríklad hrbole či konáre. Dokážu tiež vyvinúť vyššiu rýchlosť a majú dlhší dojazd.

Výhody:

 • Offroad modely si ľahko poradia s komplikovanejším terénom.
 • Majú dlhší dojazd a sú rýchlejšie.

Nevýhody:

 • Kvôli mohutnejšej konštrukcii sú ťažšie.

✅ Hoverboard Eljet Off-road

Hoverboard Eljet Off-road

Tento model predstavuje elegantný a nadčasový hoverboard s 10 palcovými kolesami, určený na jazdu v nerovnom teréne. Jeho výhodou je krátka doba nabíjania 1,5 hodiny a dojazd až na 20 km. Samozrejmosťou je zabudovaný Bluetooth reproduktor.


» veľké nerezové kolesá
» maximálny uhol stúpania: 15 °
»  maximálna rýchlosť: až 12 km / h


Viac informácií

Premium hoverboardy

Predstavujú spojenie vyššie spomenutých modelov a preto sú obľúbenou voľbou, ktorá určite nesklame. Poradia si s nerovným terénom rovnako dobre ako offroad modely, zároveň sú však kompaktné a ľahučké ako klasické hoverboardy.

Síce majú prémiové hoverboardy aj vyššiu cenu, no treba si uvedomiť, že predstavujú vlastne 2 v 1 a ich využitie je oveľa flexibilnejšie, takže ide o rozumnú investíciu.

Výhody:

 • Sú vhodné na členitý terén, vyvinú vyššiu rýchlosť a majú dlhší dojazd.
 • Majú kompaktnú a ľahkú konštrukciu.

Nevýhody:

 • Kvôli mohutnejšej konštrukcii sú ťažšie.

✅ Hoverboard Premium App

Hoverboard Premium APP

Prémiový hoverboard prémiovej kvality s dobou nabíjania 1,5 hodiny a dojazdom do 15 km. Kompaktný model je vybavený Bluetooth reproduktorom a nosnosťou až 130 kg.

» minimálna nosnosť: 20 kg
» gyroskopický systém
» max. rýchlosť: 10 km / h


Viac informácií

Detské hoverboardy

Detské hoverboardy sú určené pre deti a majú preto prispôsobenú veľkosť aj nosnosť. Zároveň sú pomalšie a vhodné predovšetkým na rovné povrchy. Pri kúpe hoverboardu pre deti by mala byť samozrejmosťou aj bezpečnostná výbava ako prilba a chrániče.

✅ Hoverboard US 4,5

Hoverboard 4,5 US

Hoverboard s veľkosťou kolies 4,5 palca je určený deťom. Minimálna požadovaná váha jazdca je 20 kg, maximálna 60 kg. Hoverboard vyvinie  rýchlosť 5 km za hodinu s dojazdom do 15 km.


» doba nabíjania: 1,5 - 2 hod
» maximálny uhol stúpania: 15 °
»  hmotnosť hoverboardu: 4 kg


Viac informácií

Pozrite si aj naše inšpirácie

Retro obývačka Retro obývačka

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 29.06.2018
Hodnotenie článku:
(94.2%)

Autor článku

Lívia Šuľová

Venujem sa copywritingu , správe sociálnych sietí a píšem svoj vlastný blog . Mám rada kreatívnu prácu, knihy, varenie, jogu, posedenie s...

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať najlepšiu kolobežku. Veľký prehľad druhov, typov a možností Ako vybrať najlepšiu kolobežku. Veľký prehľad druhov, typov a možností

Zábava pre malých i veľkých- Niekoľko krát sa odrazíte a už to ide. Vietor vo vlasoch a pocit voľnosti na nezaplatenie. Akú kolobežku si vybrať a na čo si pri jej výbere posvietiť?

Najlepší stepper na chudnutie ukážu recenzie. Je výborný na spevnenie zadku Najlepší stepper na chudnutie ukážu recenzie. Je výborný na spevnenie zadku

Dnes vám predstavíme stepper. Jednoduchý prístroj, ktorý vám pomôže dokonale precvičiť dolnú časť tela a zlepšiť kondíciu. Ako si vybrať z veľkého množstva modelov? Poradíme vám!

Ako vybrať čelovku na behanie. Najlepšie čelovky sú nabijateľné Ako vybrať čelovku na behanie. Najlepšie čelovky sú nabijateľné

S akými čelovkami sa na súčasnom trhu stretnete a čo všetko by ste o nich mali vedieť? Ako si vybrať z bohatej ponuky? Na aké parametre prihliadať? Poradíme vám v našom článku.  


Pridať komentár