Najlepšie bubnové kosačky: Recenzie a test poradia, ako si vybrať

Rozhodli ste sa pre kúpu bubnovej kosačky? Ak ste sa dostali do štádia výberu určite viete, že ponuka trhu je skutočne rozmanitá a je pomerne náročné vybrať si jeden konkrétny model, ktorý by najlepšie zodpovedal vašim požiadavkám. Vďaka nášmu článku bude výber o čosi jednoduchší.

Najlepšia kosačka s bubnom

Pripravili sme pre vás zoznam, v ktorom figuruje štvorica bubnových kosačiek vybraná na základe testov, recenzií, obľúbenosti u zákazníkov a predajcu. Stručne si zhrnieme ich plusy a mínusy a definujeme všetky potrebné parametre. Rovnako si objasníme niekoľko dôležitých faktorov, na ktoré sa treba pri kúpe a výbere zamerať.

Obľúbené bubnové kosačky

Ako postupovať pri výbere bubnovej kosačky?

Bubnová kosačka nepatrí medzi klasické kosačky a preto môžeme povedať, že sa nebavíme o zariadení, ktoré by sa zaraďovalo medzi bežnú výbavu záhradkárov. Svojou stavbou a funkčnosťou sú určené predovšetkým na nepravidelne udržiavané rozsiahlejšie povrchy a dokážu si poradiť aj s vysokou trávou. 

Ak máte vlastníte takýto povrch, bubnová kosačka bude vašim najlepším pomocníkom. Je nutné ustriehnuť všetky dôležité parametre - výkon, šírku záberu čihmotnosť.

Výkon

Bubnové kosačky sú poháňané benzínom a preto ich môžeme považovať za skutočne výkonné stroje. Výkon ovplyvňuje efektívnosť kosenia hustého porastu a ak má pojazd, teda ak benzín poháňa aj kolieska, pri vyšších hodnotách bude lepšie kosiť aj v kopci/na svahu. Udáva sa, že ideálne sú hodnoty aspoň 3500 W alebo 4,5 koní.

Hmotnosť a pojazd

Hmotnosť bubnových kosačiek býva približne 60 kg. Z tohto hľadiska sa preto bavíme o ťažších strojoch a tým pádom sa opäť vraciame k už spomenutému pojazdu. Ak by kolesá kosačky neboli poháňané benzínom, kosenie do kopca či v členitom teréne bolo takmer nemožné. Pri pojazde kosačka ide sama - vám stači, že ju budete jemne usmerňovať.

Kosenie trávy

Šírka záberu a ovládateľnosť

Dôležitým parametrom je i šírka záberu. Matematika je jednoduchá - čím širší záber, tým väčšiu plochu pokosíte za kratší čas. Toto rozpätie sa pohybuje približne od 50 cm do 70 cm, takže odporúčame, aby ste si vo svojej cenovej hladine hľadali tie najvyššie hodnoty.

Kosačka by mala mať nastavitené rukoväte - vďaka tomu ju môžu používať viacerí užívatelia. Okrem iného sa dá aj lepšie skladovať či prevážať v aute.

TOP 4 bubnové kosačky

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Paletové sedenie - hodí sa na záhradu i do domácnosti Paletové sedenie - hodí sa na záhradu i do domácnosti

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie je štýlovým doplnkom každého exteriéru aj...Publikované dňa: 27.09.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...

Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140 Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140

Ak trávite veľa času za volantom, určite ste už boli svedkom nejednej nebezpečnej situácie. Kamerový záznam z palubnej kamery v aute vám možno raz príde vhod ako objektívne svedectvo....