1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Najlepšie bubnové kosačky: Recenzie a test poradia, ako si vybrať

Rozhodli ste sa pre kúpu bubnovej kosačky? Ak ste sa dostali do štádia výberu určite viete, že ponuka trhu je skutočne rozmanitá a je pomerne náročné vybrať si jeden konkrétny model, ktorý by najlepšie zodpovedal vašim požiadavkám. Vďaka nášmu článku bude výber o čosi jednoduchší.

Najlepšia kosačka s bubnom

Pripravili sme pre vás zoznam, v ktorom figuruje štvorica bubnových kosačiek vybraná na základe testov, recenzií, obľúbenosti u zákazníkov a predajcu. Stručne si zhrnieme ich plusy a mínusy a definujeme všetky potrebné parametre. Rovnako si objasníme niekoľko dôležitých faktorov, na ktoré sa treba pri kúpe a výbere zamerať.

Obľúbené bubnové kosačky

Ako postupovať pri výbere bubnovej kosačky?

Bubnová kosačka nepatrí medzi klasické kosačky a preto môžeme povedať, že sa nebavíme o zariadení, ktoré by sa zaraďovalo medzi bežnú výbavu záhradkárov. Svojou stavbou a funkčnosťou sú určené predovšetkým na nepravidelne udržiavané rozsiahlejšie povrchy a dokážu si poradiť aj s vysokou trávou. 

Ak máte vlastníte takýto povrch, bubnová kosačka bude vašim najlepším pomocníkom. Je nutné ustriehnuť všetky dôležité parametre - výkon, šírku záberu čihmotnosť.

Výkon

Bubnové kosačky sú poháňané benzínom a preto ich môžeme považovať za skutočne výkonné stroje. Výkon ovplyvňuje efektívnosť kosenia hustého porastu a ak má pojazd, teda ak benzín poháňa aj kolieska, pri vyšších hodnotách bude lepšie kosiť aj v kopci/na svahu. Udáva sa, že ideálne sú hodnoty aspoň 3500 W alebo 4,5 koní.

Hmotnosť a pojazd

Hmotnosť bubnových kosačiek býva približne 60 kg. Z tohto hľadiska sa preto bavíme o ťažších strojoch a tým pádom sa opäť vraciame k už spomenutému pojazdu. Ak by kolesá kosačky neboli poháňané benzínom, kosenie do kopca či v členitom teréne bolo takmer nemožné. Pri pojazde kosačka ide sama - vám stači, že ju budete jemne usmerňovať.

Kosenie trávy

Šírka záberu a ovládateľnosť

Dôležitým parametrom je i šírka záberu. Matematika je jednoduchá - čím širší záber, tým väčšiu plochu pokosíte za kratší čas. Toto rozpätie sa pohybuje približne od 50 cm do 70 cm, takže odporúčame, aby ste si vo svojej cenovej hladine hľadali tie najvyššie hodnoty.

Kosačka by mala mať nastavitené rukoväte - vďaka tomu ju môžu používať viacerí užívatelia. Okrem iného sa dá aj lepšie skladovať či prevážať v aute.

TOP 4 bubnové kosačky

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky

Vianoce už pomaly klopú na dvere a preto máme najvyšší čas zamyslieť sa aký vianočný stromček vlastne chceme. Čo tak siahnuť po ekologickej alternatíve, ktorú môžeme využiť aj o rok?

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikované dňa: 27.09.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...