Ako vybrať IPL epilátor? Poznáme najlepšie IPL epilátory podľa recenzií a testov!

Chceli by ste sa zbaviť tmavých chĺpkov? IPL epilátory sú efektívne a spoľahlivé zariadenie, ktoré vás pri pravidelnom používaní zbavia nežiadúceho ochlpenia a vy budete mať dlhodobo hladkú pokožku. 

IPL epilátor na doma

Keďže má táto procedúra svoje špecifiká, pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktorými by ste sa pri výbere epilátoru mali riadiť. 

Obľúbené IPL epilátory

Čo je to IPL epilátor a ako funguje?

V prvom rade je nutné pochopiť, že IPL epilátor nie je vhodný pre každého. Fotoepilácia IPL epilátorom je vhodná predovšetkým pre ľudí, ktorí majú svetlú pokožku a slúži na odstraňovanie tmavých chĺpkov. Svetelný impulz je zameraný na farbivo melanín a keďže svetlé, blond a ryšavé chĺpky majú tohto farbiva málo, ich odstraňovanie touto metódou je takmer nemožné. IPL epilátory nie sú vhodné ani pre tehotné ženy.

Trvalá epilácia chĺpkov

Ako teda IPL epilátor funguje? Vďaka selektívnej termolýze sa zahrievajú korienky chĺpkov, ktoré sa poškodzujú, ničia a chĺpky tak prestávajú rásť. Telo má však dobré regeneračné schopnosti, a preto chĺpky neprestanú rásť hneď po prvej epilácii - proces je nutné pravidelne opakovať.

Podľa čoho vyberať?

Pri výbere sledujeme niekoľko dôležitých parametrov - medzi nimi sú napríklad typy nadstavcov, veľkosť aplikačného okienka, životnosť či funkcie uľahčujúce používanie. 

Nadstavce

Pred samotnou kúpou si premyslite, aké partie tela chcete epilovať. Vzhľadom na to, že jednotlivé časti tela si vyžadujú rôznu starostlivosť, vyrábajú sa aj rôzne nadstavce s unikátnym tvarom. Obvykle v balení nájdete tieto druhy nadstavcov:

  • Na tvár
  • Na podpazušie
  • Na telo/nohy
  • Intímne partie

Rozdiely medzi jednotlivými nadstavcami spočívajú hlavne v ich veľkosti a tvare. Ak máte napríklad v pláne epilovať iba nohy, ostatné nadstavce vám budú zbytočné.

Veľkosť okienka

Veľkosť aplikačného okienka úzko korešponduje s nadstavcami, keďže práve oni ovplyvňujú tieto rozmery. Vo všeobecnosti platí, že čím je okienko váčšie, tým rýchlejšia epilácia bude, pretože dokáže zasiahnuť väčšiu plochu chĺpkov. Pri epilácii však nie je rýchlosť ten najdôležitejší faktor - napríklad v oblasti brady a pier je potrebná najmä presnosť.

IPL epilácia v domácich podmienkach

Počet zábleskov

Pod počtom zábleskov rozumieme životnosť epilátora. Maximálny počet zábleskov je pomerne variabilný a pohybuje sa približne v intervale od 50 000 až 400 000. Aby ste sa v týchto hodnotách lepšie orientovali, na celé telo potrebujete približne 300-500 zábleskov a počas prvého roku by ste ho nemali použiť viac ako 7 až 8-krát.

Intenzita svetla

Intenzita svetla sa nastavuje podľa typu vašej pokožky. Existujú 2 možnosti - sú epilátory, ktoré dokážu automaticky nastaviť potrebnú intenzitu na základe vašej pokožky. Ak táto funkcia nie je automatická, tak si intenzitu svetla nastavujete ručne podľa návodu. Ak po prvých zábleskoch bude vaša pokožka podráždená a červená, tak z intenzity trochu uberte.

Vybrané modely

Vybrali sme si pre vás 3 produkty, ktoré majú dobrý odozvy v testovaniach i užívateľských recenziách.

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte? Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte?

Máte doma závesy? Hodia sa nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby a kuchyne. Sú dekoračným doplnkom, ktorý dodá miestnosti svojský ráz.

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...Publikované dňa: 05.10.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...

Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140 Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140

Ak trávite veľa času za volantom, určite ste už boli svedkom nejednej nebezpečnej situácie. Kamerový záznam z palubnej kamery v aute vám možno raz príde vhod ako objektívne svedectvo....