Najlepšie kuchárske knihy pre začiatočníkov i pokročilých

Mysleli ste si, že chutné jedlo po ktorom sa len tak zapráši si doprajete len v reštaurácii? Omyl. Čoraz populárnejšie je domáce varenie. Ľudia si stále viac a viac potrpia na to, čo jedia. A tým nemyslíme len kalorickú hodnotu potravín, ale najmä ich kvalitu.

Varenie z kuchárskej knihy

Varia skúsené gazdninky, ale aj neskúsení kuchári. Kníhkupectvá sú plné kuchárskych kníh so zameraním na fit recepty, gurmánske recepty či svetovú kuchyňu. Dobrá kniha receptov je plná nápadov a návodov, podľa ktorých navarí skvelý pokrm naozaj každý. Profi kuchár aj vareškový začiatočník.

Kuchárske knihy pre začiatočníkov aj pokročilých

Ako sa hovorí v obľúbenej Disneyovke Ratatouille, variť môže každý. O tom nás denne presviedčajú aj kuchárske súťaže, do ktorých sa najčastejšie hlásia práve kuchári - amatéri. Ak ste doposiaľ nepodľahli čaru varenia, vyskúšajte to. Nepodliehajte panike, že niečo pokazíte a že za kurzy varenia zaplatíte hotový majetok. V počiatočnej snahe vám pomôže dobrá kuchárska kniha pre začiatočníkov. Tieto knihy zväčša obsahujú technicky nenáročné a rýchle recepty, ktoré zároveň fantasticky chutia. 

Pocit, keď si na tanier nakladáte jedlo, ktoré ste si sami pripravili, je na nezaplatenie. Tieto knihy využijete aj vtedy, keď sa radíte k pokročilým kuchárom. Slúžia ako skvelá inšpirácia na rýchle recepty. Nemusíte predsa každý deň variť zložité hovädzie Wellington.

Kuchárky plné fit receptov

Chcete si udržať krásnu figúru a zároveň telu dopriať vyváženú stravu? Aj keď máte svoje overené recepty, časom dochádzajú nápady a jesť dokola to isté nebaví nikoho. Tú správnu inšpiráciu vám dodá kuchárska kniha o zdravom varení. Na trhu ich je nespočet. Sú plné kaloricky vyvážených receptov, ale aj nápadov na uspokojenie chuťových pohárikov vegetariánov či vegánov. Recepty na zdravé varenie sú zväčša jednoduché a rýchle. A to je dobrá správa. Žiť zdravo tak bez výhovoriek môžu kuchári začiatočníci, aj starí kuchynskí harcovníci. 

Autor článku

Simona Halásová

Volám sa Simona a som tak trochu schizofrenik. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy, pracovala v nadnárodnej korporácii, navrhla so sestrou kolekciu...


Komentáre

01/10/2019 13:59
Fariola

tiež som takto začinala a kupila som si kucharske knihy, kucharske oblečenie, a varila som, piekla a učila sa.

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky

Aspoň jednu vázu má doma asi každý. Môže ísť o sklenený kúsok s jednoduchým dizajnom, alebo napríklad o kovovú dekoratívnu vázu. Akú máte doma vy?

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. Publikované dňa: 01.11.2018
Hodnotenie článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Farba roka 2020 a ako ju využiť v interiériFarba roka 2020 a ako ju využiť v interiéri

Spoločnosť v oblasti analýzy trendov v oblasti farieb Pantone Color Institute vybrala za farbu roka 2020 klasickú modrú. Poradíme vám, ako ju využiť v interiéri.

Zabudli ste na Valentína? 11 najhorších výhovoriek na sviatok zamilovanýchZabudli ste na Valentína? 11 najhorších výhovoriek na sviatok zamilovaných

Tak ako každý rok, ani tento nás  neminie najväčší sviatok zamilovaných  –  Svätý Valentín. Zabudnúť na darček sa vo vzťahu jednoducho neodpúšťa! Ak aj vy patríte k zábudlivcom, skúste...

Vermikompostér do bytu – výhody a skúsenostiVermikompostér do bytu – výhody a skúsenosti

V tomto článku sa dozviete, ako funguje vermikompostér, či je potrebné sa obávať mušiek alebo zápachu, ako sa postarať o dážďovky a najmä ako s vermikompostovaním začať.