1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Najlepšie palacinkovače? V recenziách vyhrali Guzzanti aj Steba

Palacinky patria k najobľúbenejším dezertom v slovenských domácnostiach i reštauráciách. Napriek tomu, že v našich končinách ich poznáme predovšetkým v sladkej verzii, vo svete sú populárne aj na slaný spôsob.

Najlepší elektrický palacinkovač

Ak ich pripravujete pravidelne, vymeňte starú dobrú panvicu za palacinkovač. Kuchynský spotrebič ušetrí váš čas a navyše sa budete cítiť ako palacinkový profesionál. Viete, ktoré sú tie najlepšie?

Obľúbené palacinkovače

Čo je palacinkovač a ako funguje?

Palacinkovač je v podstate tvorený veľkou platňou s nepriľnavým povrchom (najčastejšie je to teflón), ktorá je ohrievaná elektrickým vyhrievacím telesom. To je zväčša ovládané jednoduchým termostatom, pomocou ktorého môžete nastaviť stupeň prepečenia palacinky. Termostat automaticky vypína ohrievacie teleso pri dosiahnutí žiadanej teploty.

Pečenie palaciniek

Výhodou prípravy palaciniek na palacinkovači v porovnaní s panvicou je presnejšia regulácia teploty, čo v konečnom dôsledku znamená menej spálených palaciniek a ich prepečenie presne podľa želanej chuti. Palacinkovače s teflónovoým povrchom vám navyše dovolia  pracovať bez pridania tuku, takže obľúbená dobrota je o čosi zdravšia.

Kritériá pre výber palacinkovača

Veľkosť a priemer palacinkovača

Palacinkovače sa vyrábajú s priemerom platne 29 – 35 cm. Ak máte menej priestoru v kuchyni, vyberajte so spotrebičov s menším priemerom. V tomto prípade si dajte pozor, pretože priemer ohrievacej platne nemusí vždy korešpondovať s priemerom celého prístroja. V niektorých prípadoch je telo prístroja menšie a v podstate „skryté“ pod platňou. Tieto palacinkovače sú kompaktnejšie a v konečnom dôsledku zaberajú menej miesta, než tie, ktoré majú ohrievaciu platňu s rovnakým priemerom ale vsadenú do tela.

Ohrievacia plocha

Povrch ohrievacej platne je zväčša z teflónu. Palacinky na teflónovom povrchu sa nepripaľujú a je ich možné pripravovať úplne bez tuku. Povrch je však veľmi citlivý na poškriabanie, v dôsledku čoho by o svoje prednosti prišiel. Zvážte výber náradia, ktoré pri príprave palaciniek budete používať.

Príprava palaciniek na palacinkovači

Výnimočne môže byť povrch aj liatinový. Vyhotovenie sa však používa najmä pri profesionálnych spotrebičoch, pri ktorých sa očakáva intenzívne používanie. Liatina sa totiž dlhšie rozohrieva, teplo si drží mimoriadne dlho a je tepelne stabilná. Palacinka sa na ňu ľahko prilepí, pri týchto typoch sa odporúča používať aj olej.

Niektoré palacinkovače sú vybavené vymeniteľnými formami, takže na nich môžete pripraviť aj menšie a zároveň hrubšie lievance.

Výkon a ovládanie

Výkon, resp. príkon väčšiny palacinkovačov sa pohybuje okolo 1000 W. Mnoho palacinkovačov je preto vybavených nastaviteľným termostatom s automatickým vypínaním po dosiahnutí určitej teploty a tiež indikáciou dosiahnutia tejto teploty svetelnou kontrolkou. Termostat sa ovláda otočným alebo posuvným ovládacím prvkom a obsluha je skutočne jednoduchá – displej ani zložité ovládacie prvky na týchto prístrojoch nenájdete.

TIP: Vedeli ste, že na palacinkovači môžete okrem palaciniek a lievancov vyrábať aj oblátky, zemiakové placky, či ohrievať tortilly, wrapy alebo pita chlieb?

Top 4 palacinkovače podľa recenzií a testov

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie

Plánujete upraviť svoju terasu či záhradu, avšak nemáte nápady? Vyskúšajte niektorý z našich tipov.Publikované dňa: 21.09.2018
Hodnotenie článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...