Aký darček na Valentína? Aj klasické darčeky sa dajú poňať originálne

Každý z nás už bol pravdepodobne niekedy zamilovaný. Či už platonicky alebo ste spolu aj chodili. Pamätáte si, ako ste vtedy oslavovali sviatok Valentína? V škole sa rozdávali rôzne darčeky, priania a tajné odkazy. V podstate je to taká pekná spomienka na tento sviatok, ktorú je určite fajn každoročne si pripomínať. Ak máte v súčasnosti partnera, tak je jasné, že si tento sviatok nenecháte ujsť. Veď predsa len, kedy inokedy si môžete počas roka dopriať hlavne čas pre seba, dať si pekný darček, ísť na romantickú večeru a využiť niektorý z množstva špeciálne navrhnutých valentínskych programov.

Aký darček na Valentína?

Problém môže nastať vtedy, keď chcete kúpiť niečo svojej polovičke, no nemáte žiadne nápady. Ako túto situáciu vyriešiť? Ako kúpiť niečo, čo sa jej/jemu bude páčiť, no zároveň to nebude len niekde zaprášené v poličke alebo v kúte? Aby ste si mohli na tieto otázky odpovedať, tak máme pre vás pripravený článok o darčekoch na Valentína. Na jednej strane sú tu overené darčeky, ktoré sú klasikou, no na druhej strane máme pre vás tipy aj na veľmi originálne darčeky, ktoré budú pre vašu polovičku ako šité na mieru. Taktiež vám prezradíme, čo by ste nemali dávať ako darček na Valentína.

Čo dať na prvého spoločného Valentína

Ak vás čaká s partnerom alebo partnerkou váš prvý spoločný Valentín a viete, že sa ešte úplne dobre nepoznáte, tak môže byť v tomto prípade naozaj ťažké vybrať nejaký darček. Neviete presne, čo ten druhý má rád a čo nie, aký darček by ho najviac potešil alebo po čom tajne túži. Každý má predsa len iný vkus a na to, aby ste sa svojmu partnerovi presne trafili do nôty je potrebné, aby ste ho poznali naozaj dobre. V tomto prípade, keď sa ešte dlho nepoznáte, tak je najlepšie staviť na všeobecné darčeky, ktoré sú pre sviatok Valentína typické a ľudia sa im vždy potešia. Z ktorých kategórií darčekov si môžete vybrať?

Kvety a niečo sladké

Keď sa povie sviatok sv. Valentína, tak je toto asi prvý darček, ktorý vám pre ženu napadne. Jednoducho kvety a dobrá čokoláda je klasika, ktorou nikdy nič neskazíte a je jasné, že sa tomu vaša polovička poteší. Samozrejme, nemali by ste kupovať tú najlacnejšiu čokoládu, ktorú nájdete a kyticu viazanú v supermarkete. Keď už kupujete darček, ktorý je najviac klasický, tak to skúste originálnejšou cestou. Je množstvo zaujímavých typov čokolády, aj tej kvalitnejšej a drahšej. Čo sa týka kvetov, tak tu môžete staviť na klasické, červené ruže alebo iný druh kvetov, o ktorom viete, že má vaša priateľka rada.

Z tejto kategórie darčekov si môžu vyberať aj ženy, no tie by to mali poňať trošku inak. Asi je jasné, že nekúpite mužovi darček na Valentína v podobe kvetov a čokolády. Namiesto kvetov mu môžete kúpiť kvalitný alkohol alebo pivo, ktoré má rád alebo vínko, ktoré si potom spoločne otvoríte. No a čo sa týka sladkého, tak tam mu môžete zostaviť balíček z jeho obľúbených sladkostí, prípadne mu niečo dobré upiecť, to si bude pravdepodobne vážiť ešte viac.

Vtipné darčeky pre mužov aj ženy

Ak patríte skôr k tým ľuďom, ktorí milujú vo svojom živote humor a odzrkadľujete to aj vo svojich darčekoch, tak to jednoznačne využite aj na Valentína. Môžeme vám zaručiť, že ak je to váš prvý spoločný Valentín, tak naň budete spomínať len v dobrom. V tomto prípade by ste si mali dať pozor len na to, aby darček nebol príliš nevhodný, hlavne ak je váš vzťah pomerne čerstvý. Rovnako by ste mali vedieť, čo si vo vzťahu môžete dovoliť, aby váš partner alebo partnerka nezostali urazení a nemali ste tak pokazený Valentín. Ak nekupujete nič extra nevhodné a viete, že váš partner alebo partnerka miluje takéto vtipné darčeky, tak potom to je vyriešené!

Vtipné valentínske darčeky

Čo sa týka konkrétnych tipov na darčeky, tak tu je ponuka naozaj rôznorodá. Od vtipných spoločenských hier pre páry, cez oblečenie s vtipnými nápismi, poháre, kľúčenky, ponožky, až po plyšákov a hračky. Ponuka je naozaj rôznorodá a na internete sú stránky, ktoré sa zameriavajú presne na takýto typ produktov.

Prekvapenie v podobe večere

Neviete, aký darček kúpiť alebo už na to nemáte dostatok času? Tak pozvite svojho partnera alebo svoju partnerku na romantickú večeru. Reštaurácie na Valentína dokonca ponúkajú špeciálne Valentínske menu, ktoré je najčastejšie viacchodové a finančne to vychádza veľmi výhodne. Okrem toho býva niekedy v ponuke hotelov aj Valentínsky pobyt alebo iné aktivity na oslavu tohto dňa.

Ak nemáte taký vysoký rozpočet, aby ste svoju polovičku pozývali do luxusnej reštaurácie, prípadne to situácia nedovoľuje, tak si pripravte romantickú večeru doma. Poriadne si upracte, pripravte dekorácie, ktoré urobia správnu atmosféru (sviečky, svetielka, kvety...) a zostavte menu, ktoré máte radi alebo vám napríklad pripomína nejakú spoločnú spomienku. Dôležité je vyhradiť si na prípravu dostatok času a nevybrať si až tak zložité recepty.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sviečky

Ako zistíte, čo by si vaša polovička na Valentína želala?

Či už ide o darčeky na Valentína, narodeniny, meniny alebo výročie, vždy by ste sa mali držať týchto zásad, ktoré vám spomenieme nižšie. Určite to nie je jednoduché, vybrať darček pre niekoho tak, aby ho potešil, bol prekvapený a zároveň bol pre neho užitočný. Na druhej strane, je ťažké sa pri výbere odosobniť a nemyslieť len na to, čo sa páči mne, ale skúsiť sa na danú vec pozrieť očami toho druhého, či by si to kúpil aj on. Ako kúpiť taký darček, ktorý poteší vášho partnera alebo partnerku a bude sa z neho tešiť?

Popremýšľajte nad tým, čo vám predtým hovoril/a

Keď si ľudia niečo želajú, po niečom túžia alebo niečo od toho druhého očakávajú, tak to zvyknú veľmi často spomínať a naznačovať. Určite sa stalo, že vaša polovička povedala, že by chcela ten parfum alebo tú kabelku. Dôležité je si to v tej chvíli zapamätať alebo zapísať.

Ak dávanie darčekov nie je vaša parketa, tak by vám toto mohlo veľmi pomôcť. A aj keď sa neblíži Valentín alebo iný sviatok, tak si tieto náznaky zapisujte a vo chvíli, keď bude čas ísť kupovať darčeky, tak nebudete musieť nič nové vymýšľať. Stačí si vybrať tento zoznam prianí vašej polovičky a o darčeky máte postarané.

Spýtajte sa rodiny alebo priateľov

Toto riešenie je najlepšie, ak spolu ešte netrávite také množstvo času, nebývate spolu alebo nechodíte spolu ešte až tak dlho. Ak nemáte žiadne nápady na darček na Valentína, tak by vám mohli poradiť členovia rodiny vášho partnera/vašej partnerky alebo kamaráti (samozrejme, ak ste sa s nimi už zoznámili).

Vhodný valentínsky darček pre ženu

Na jednej strane vám títo ľudia dokážu veľmi dobre pomôcť a vy tak partnerke alebo partnerovi pripravíte prekvapenie, na ktoré možno nikdy nezabudne. No na druhej strane musíte mať istotu, že vaše tajomstvo neprezradia a neskazia tak celý darček a valentínsky večer.

Nakupujte podľa jej/jeho vkusu

Vyberať darčeky môžete ísť aj bez akýchkoľvek náznakov, nápadov alebo rád od rodiny či kamarátov. Jednoducho choďte do obchodu a čo vás upúta a bude sa vám to zdať ideálne, tak to kúpte. Na toto však pozor. V prvom rade musíte pri nákupoch zachovať chladnú hlavu, pretože tam určite toho nájdete veľa a nemôžete si predsa kúpiť všetko. Hlavné je, aby to bolo užitočné, prípadne aby to plnilo dekoratívnu funkciu.

Ďalej by ste nemali zabúdať na to, že nenakupujete pre seba, ale pre niekoho iného, čo sme spomínali už aj vyššie. Skúste sa na to pozrieť z pohľadu toho druhého, aký má vkus, čo by sa mu/jej páčilo. Nakupujte podľa toho, akú má rád/a farbu, štýl oblečenia, typ doplnkov alebo aké sú jej/jeho hobby.

Valentínsky darček pre muža

Prejdime už na konkrétne darčeky, keďže asi toto je najdôležitejšia časť tohto článku a kvôli tejto časti ho čítate. Takže, najprv si prejdeme darčeky pre mužov, ktoré sú v podstate všeobecné, no podľa toho, čo konkrétne vyberiete, to môže byť špecifikované a originálne práve pre vášho partnera. A keďže vieme, aké je ťažké nakupovať darčeky pre mužov, tak sa budeme snažiť dať vám čo najviac tipov, aby ste sa k tomuto článku mohli pred každým Valentínom vrátiť.

Originálne oblečenie

Darček, ktorý môžete darovať na Valentína každý jeden rok, no vždy to môže byť niečo iné. Zároveň by to nemal byť nejaký klasický kúsok oblečenia, ktorý by si váš partner mohol kúpiť aj bežne. Skúste pohľadať niečo, čo by si sám nekúpil, zároveň aby to bolo niečo originálne, iné a možno aj niečo od drahších značiek, ak vám to, samozrejme, dovolí rozpočet.

Červené valentínske ponožky so srdiečkami

U väčšiny mužov sa nájdu aj také veci, po ktorých veľmi túžia, no z nejakého dôvodu si ich ešte stále nezaobstarali. Ak nemáte žiadne nápady na to, aký kúsok oblečenia by ste mu mohli kúpiť, tak hľadajte napríklad niečo, čo by si mohol v tento deň obliecť. Pekná košeľa s Valentínskym motívom, vtipné ponožky alebo sveter s veľkým srdcom.

Zážitok

V tejto dobe, keď už má väčšina z nás takmer všetko čo potrebuje je naozaj ťažké vymýšľať nejaké darčeky. A najlepším darčekom v tomto prípade môže byť práve nejaký zážitok. Medzi najčastejšie záľuby mužov patria autá, futbal, cvičenie, jedlo, prípadne kvalitný alkohol. Keď začnete hľadať na internete, tak nájdete ponuky na rôzne zážitky z týchto oblastí.

Zo športu mu môžete kúpiť lístky na futbalový, hokejový alebo iný zápas, kde bude hrať jeho obľúbený tím, prípadne športovec. Autá sú tiež k dispozícií, môžu to byť zážitkové jazdy, požičanie auta na určitý čas alebo jazda spojená s prehliadkou a výkladom. Možnosťou je aj ochutnávka vín vo vínnej pivnici a momentálne sú obľúbené už aj ochutnávky iných druhov kvalitného alkoholu.

DIY – originálny vyrobený darček

Ak chcete mať naozaj originálny darček na Valentína pre muža a máte aspoň štipku kreativity a šikovnosti, tak mu môžete skúsiť niečo vyrobiť. Väčšina ľudí si vyrobené darčeky spája len s deťmi a tým, že takéto darčeky dávajú len ľudia, ktorí nemajú na to niečo kúpiť. No nie je to úplne tak, pretože takéto vyrobené darčeky majú oveľa vyššiu hodnotu, ako nejaká kúpená vec a keď to pekne odprezentujete, tak môžete urobiť veľký dojem.

Inšpiráciu na takéto darčeky môžete nájsť na internete aj s presným návodom. Môžu to byť napríklad veľké obrazy poskladané z fotiek, fotoalbumy, krabičky so sladkosťami, vtipné poukazy alebo vymyslené hry. Fantázii sa medze nekladú a stačí, keď sa niečím inšpirujete, potom to už prispôsobíte vášmu vkusu a tomu, čo by sa páčilo vášmu partnerovi.

Valentínsky darček pre ženu

Myslím, že nakupovanie darčekov pre ženu na Valentína je o čosi jednoduchšie, než pre mužov, no aj napriek tomu mávajú muži problém vybrať niečo, čo by sa ich partnerke naozaj páčilo. Takže ak zúfalo hľadáte rady, čo kúpiť svojej manželke, snúbenici alebo frajerke, tak ste na správnom mieste. Určite nezabúdajte na to, že tipy na darčeky pre mužov môžu byť v trochu inej podobe podarované aj ženám. Ale o tom budeme písať ešte neskôr.

Kozmetika

Kozmetika pre ženy je ako pivo pre mužov. Jednoducho neodmysliteľne patria k sebe. Ak chcete kupovať takýto typ darčeka, tak by ste svoju partnerku už mali dobre poznať. Prečo? No určite nebudete kupovať žene, ktorá sa nemaľuje dekoratívnu kozmetiku alebo žene s veľmi suchou pleťou produkty, ktoré by jej ju ešte viac vysušovali. Ženy majú všeobecne veľmi rady produkty ako masky na tvár či vlasy, sady na starostlivosť o pleť alebo drahšie produkty na vlasy.

Kozmetický balíček na Valentína

Kúpa parfumu môže byť ako darček na Valentína pre ženu asi najlepšou voľbou. Na jednej strane je to vec, ktorú bude každý deň používať. Rovnako je to produkt, ktorý nie je najlacnejší a kvalitný parfum môže niekedy vyjsť aj 100 €. Všetko závisí od vášho rozpočtu. Aj v tomto prípade je dôležité, aby ste ju dobre poznali. Môžete jej kúpiť vôňu, ktorú neustále používa a vy poznáte jej presný názov aj značku. Možnosťou je aj kúpa podobného typu parfumu, no tu musíte vedieť, aký typ vône sa jej páči.

Poukazy

Rovnako ako u mužov, tak aj u žien môžete staviť na zážitok skôr, než na materiálne veci. Ideálna je kúpa poukazu na miesta alebo zážitky, ktoré má rada. Môže to byť relaxačný zážitok – vyskúšanie rôznych druhov masáží, prípadne sa dá zakúpiť poukaz do welness. Ak je vaša partnerka akčnejšia, tak to môže byť adrenalínový zážitok alebo poukaz na dovolenku.

Ženy majú veľmi rady aj nakupovanie, takže ak presne neviete, čo by na Valentína chcela, tak jej v obľúbenom obchode zaobstarajte kartičku na nákup v určitej hodnote. Môže to byť obchod s oblečením, kozmetikou, doplnkami alebo pomôckami na cvičenie. No a ak vaša žena rada cvičí, tak jej môžete zaplatiť členstvo vo fitness centre.

Kvety v inej podobe

Najčastejším darčekom, ktorý sa na Valentína dáva ženám sú určite kvety. A je to naozaj skvelý darček, hlavne pre tie začínajúce vzťahy, ako sme to spomínali už aj vyššie. Nevýhodou u rezaných kvetov je, že sú síce nádherné, no veľmi dlho nevydržia. Dokonca na tú vysokú cenu, za akú sa predávajú, vydržia naozaj krátko. Jednou z možností na kvety, ktoré vydržia dlhšie, sú kvetinové boxy. Je to síce hodnotnejší darček, no jeho výdrž je minimálne rok.

Červené ruže v kvetináči vhodné na Valentína

Ak vaša žena patrí k milovníčkam rôznych rastlín a kvetov, tak jej môžete kúpiť aj kvet v črepníku. Samozrejme, môže sa to zdať zvláštne, no verte tomu, že vaša partnerka ocení viac kvety, o ktoré sa môže starať a vydržia jej roky, než kyticu, ktorá jej zvädne v priebehu týždňa. Veľmi pekné kvety, ktoré by ste jej mohli darovať, sú napríklad fialky, orchidea alebo hortenzia.

Šperky

Šperk je pre ženu niečím jedinečným a vždy si ním pripomína výnimočné situácie v živote. Ak máte vyšší rozpočet a chcete svojej partnerke dopriať darček, ktorý je stávka na istotu, tak by ste mali určite siahnuť po šperku. Pri nižšom rozpočte je dobré pozerať sa po strieborných šperkoch, ktoré bývajú zdobené kamienkami alebo zirkónmi. Ak máte vyšší rozpočet, hľadajte šperky z bieleho, ružového alebo klasického, žltého zlata, ktoré môže byť zdobené diamantami.

V dlhodobejšom vzťahu, kde už máte za sebou toho veľa, krásnych zážitkov aj tých ťažších chvíľ, tak si to obdobie môžete pripomínať práve šperkom na mieru od zlatníka. Na internete nájdete kontakt na množstvo zlatníkov, ktorí vytvoria šperk presne podľa vašich požiadaviek a predstáv. V tomto prípade si treba vytvoriť časovú rezervu, pretože proces vytvárania šperku je zdĺhavejší.

Autor článku

Kristína Šafrová

Som študentkou odboru manažment na Žilinskej univerzite. Vo voľnom čase sa venujem práve písaniu článkov, sledovaniu aktuálneho diania a tým...


Komentáre

10/02/2021 00:25
diana

dobré nápady a veľmi príjemný článok :)

12/02/2021 16:14
Andrej

Vedeli by ste mi prosím poradiť čo dať priateľke ktorá je fakt úžasne kreatívna aby to nebolo nič klišé a pritom pekné, milé? Je to náš prvý Valentín spolu a ja už vážne neviem kam sa pozrieť :/

12/02/2021 18:55
Bea

Skus pozriet BeWooden ci tam nebude nieco pre nu :)... Maju velmi pekne sety naramkov naprikald, ja som odtial tento rok tie kupovala pre mna a pre priatela a ked ma kreativnu dusu tak si myslim, ze tam nieco najdes, mne sa naprikald aj brutalne pacili brosne ak napr. hraje na nejaky hudobny nastroj tak mas po starostiach :D...

13/02/2021 12:15
Kristina

z bewooden som si kúpila dreveny prstienok a drevené korálky na ruku. Priateľa nemám, takže som si radosť spravila sama

29/03/2021 21:14
Barborka

mamka bude mat o mesiac narodeniny a tiež premyšlam, čo jej mam kupit. Asi ako vždy a ako žene kupim nejake pekne šperky, hodinky, alebo modne doplnky

30/03/2021 20:23
Lea7

my sme mamke @Barborka kúpili japonské nože yaxell cez supernože aby sa vydivila ako marta sturtová ;) a dodnes tvrdí, že darček je top

27/05/2021 18:49
samyQ

tento rok som zabodovala so setom na bradu angrybeards

30/06/2021 23:52
adriana

čo tak bavlnené bezpotiskové cityzen tričko pohlcujúce pot ? U nás ideálny darček na florčo aj na do roboty

15/01/2022 15:42
Spika

tiež premyšlam čo na Valentina a asi mu nechal spravit našu fotku do skla. Podla mna je to krasny darček

30/01/2022 19:12
Jana

červene pradlo, trenky na srdiečka, noc plna sexu a ešte nejaky darček by som chcela,len neviem aky...

03/05/2022 22:24
Heda

plaketu v skle so spoločnou fotkou a vyrytym datumom prveho stretnutia

03/11/2022 22:19
Vierla

pre mna je najlepší a najkrajší valentinsky darček plaketa s načim zamilovanym portretom. To su zabery, na ktore sa nezabuda

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky

Vianoce už pomaly klopú na dvere a preto máme najvyšší čas zamyslieť sa aký vianočný stromček vlastne chceme. Čo tak siahnuť po ekologickej alternatíve, ktorú môžeme využiť aj o rok?

Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň

Uvažujete nad záhradným altánkom? Určite si ho do svojej záhrady zaobstarajte. Stane sa pre vás oázou pokoja a miestom symbolizujúcim oddych.

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.Publikované dňa: 08.02.2021
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako zladiť farby v obývačke? Čo k čomu ide? Kombinácie farieb na stenyAko zladiť farby v obývačke? Čo k čomu ide? Kombinácie farieb na steny

Obývačka by mala pôsobiť príjemným a útulným dojmom. A presne tomu môžete napomôcť správe zvolenými farbami na steny.  Poradíme vám zopár jednoduchých rád, aká kombinácia farieb do...

Tapety do kúpeľne? Vodoodolné a samolepiace tapety na obkladačky aj umakartTapety do kúpeľne? Vodoodolné a samolepiace tapety na obkladačky aj umakart

Máte voči tapetám do kúpeľne predsudky? Dnešné samolepiace a vodoodolné tapety sú veľmi vhodnou náhradou za obkladačky. V byte vás takýto dizajnový prvok poteší, ak chcete vytapetovať...

Vianočné ponožky ako darček? Pánske, dámske i detské so sobíkmi sú hitom Vianočné ponožky ako darček? Pánske, dámske i detské so sobíkmi sú hitom

Vianočný darček plný nadhľadu a zábavy? Darujte svojim blízkym, kamarátm či kolegom v práci vianočné ponožky s motívom Vianoc. V našom článku nájdete tipy na krásne ponožky pre každého.