Naparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cena

Žehlenie opraného oblečenia je dôležitejšie akoby ste si mysleli. Predpokladám, že žehlíte hlavne pre perfektný vzhľad a lepší prvý dojem, za ktorý vo veľkej miere môže vaše aktuálne oblečenie. Možno neznášate žehliť, ale určite vás obraz v zrkadle vo vyžehlených šatách poteší viac ako v tých pokrčených. Vtedy sa cítite lepšie aj v blízkosti iných osôb, ktoré síce nepochvália ako úžasne máte vyžehlenú košeľu, ale ak by bola pokrčená, určite sa stanete terčom ohovárania. Na druhej strane, žehlenie je dôležité aj pri ničení baktérii, ktoré sa nezlikvidovali praním, alebo sa počas prania na prádle uchytili.

Philips GC362/80 recenzia

A koniec koncov, i keď už máte krásne čisté a vyžehlené oblečenie, behom pár hodín je znovu pokrčené. Rýchlym a praktickým riešením je ručný naparovač Steam&Go Plus 2v1 od Philipsu.

Rýchlo a stručne o Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1

Maličká, praktická naparovacia žehlička, akurát tak do ruky, ktorá môže byť neustále s vami. Je to šikovný, ručný vyrovnávač látok, ktorý pracuje na princípe horúcej pary. Pri používaní nevyžaduje žiadnu destilovanú vodu a už vôbec nie robustnú žehliacu dosku. Ožehlí a vyrovná odevy z akejkoľvek látky, vrátane náchylného hodvábu alebo tvrdej kabátoviny. Žehlí prostredníctvom horizontálnej i vertikálnej vodnej pary. Je pripravený na okamžité použitie, takmer hneď po zapojení do elektriny. Počas prevádzky je tichý a maximálne bezpečný, a to ani zďaleka nie je všetko.

Technológia 2v1

Prístroj disponuje systémom naparovania, ktoré prebieha vertikálne, ale aj horizontálne. Vertikálne naparovanie spôsobuje rýchle vyhladenie záhybov a vzdušnosť oblečenia. Horizontálne naparovanie slúži na vyžehlenie ťažko dostupných miest. Táto technológia neustáleho naparovania umožňuje dosiahnuť porovnateľné výsledky ako pri bežnom žehlení so žehliacou doskou, možno aj lepšie. Nepretržité vyparovanie vody zaisťuje malé elektrické čerpadielko, ktoré dokáže pracovať až 45 sekúnd. To, že s ním ožehlíte naozaj všetko, teda akúkoľvek textíliu, má na svedomí naparovacia doštička, ktorá sa nahreje na ideálnu teplotu, ktorá nepoškodí žiadnu tkaninu ani pri prítlaku. Výhodou čistica je oproti žehličke to, že i keď funguje na princípe horúcej pary, na odevoch nezanecháva mokré stopy.

Vertikálne naparovanie s naparovačom odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1

Praktický a rýchly

Vyberte oblečenie tesne pred tým, ako si ho chcete obliecť a ožehlite ho ešte na vešiaku. Prostredníctvom tejto pomôcky nepotrebujete šaty ukladať na žehliacu dosku, rovnako efektívny výsledok s ním urobíte aj v prípade, ak budete "žehliť" na posteli, na vešiaku s odevom opretým o skriňu, na stole, na dlážke. Philips myslel nielen na rýchlosť pri úprave pokrčeného oblečenia, ale aj pri rýchlom nájdení všetkých potrebných pomôcok, ktoré potrebujete pri jeho používaní. Riešením je praktické vrecúško, do ktorého sa zmestí samotný prístroj aj spolu s celým príslušenstvom. Je to bezpečnostný vak zo špeciálnej textílie, ktorá je odolná voči teplu, preto aj keď doň uložíte teplý parný vyžehlovač, nehrozí žiadne spálenie. Takáto perfektná organizácia "všetko po ruke" vám ušetrí čas aj pri hľadaní jednotlivých komponentov.

Všade zo sebou

Pri služobných cestách by bolo asi dosť namáhavé a nepraktické zobrať so sebou žehličku, destilovanú vodu a žehliacu dosku. Na pracovné stretnutie musí však byť váš outfit vždy perfektný, pokrčený golier na košeli je absolútne neprípustný. Čerešničkou na torte je kompaktnosť ručného naparovača. Má prijateľné rozmery, vďaka ktorým sa vám pokojne zmestí do batožiny, do cestovnej tašky alebo aj do väčšej kabelky. A postačí vám len on, žiadnu dosku na žehlenie nepotrebujete, nepotrebujete ani destilovanú vodu. Stačí vám len elektrická energia, ktorú snáď zoženiete.

Užitočné príslušenstvo

Súčasťou prístroja je aj príslušenstvo, ktoré určite využijete pri každej prevádzke prístroja. Je to napr. kefka – nadstavec určený na žehlenie silnejších tkanín, ako sú napr. rifle, kabáty a pod. Funguje na princípe priloženia k odevu a vďaka štetinkám má para možnosť lepšie preniknúť hlbšie do textílie. Ďalšou súčasťou je nádržka na vodu s objemom 70 ml, ktorú môžete dopĺňať aj počas práce. Jednoducho ju vyberiete, doplníte a vložíte späť. Dlhý kábel má svoje plusy tiež, hlavne ak žehlíte odev na vešiaku opretom o skriňu.

Jednoduché používanie 

Používa sa jednoducho tak, že úplne na začiatku naplníte nádržku s vodou. Zapojíte elektrický kábel do prívodu elektrickej energie a zasvieti kontrolné svetlo, ktoré signalizuje nahrievanie prístroja. Po 45 sekundách, resp. po vypnutí svetla môžete začať so žehlením. Vždy pred prvým naparovaním nasmerujte paru mimo odevu, pretože prvý záber pary môže obsahovať kvapôčky vody. Počas celého naparovania držte aktivátor pary. Po ukončení aktivity nádržku vždy vyprázdnite. Pre čo najlepšie žehliace výsledky nájdete v návode, ktorý je súčasťou balenia, aj triky ako postupovať pri jednotlivých druhoch oblečenia. Žehlenie sa stane také zábavné, že začnú žehliť aj muži.

Naparovanie odevov s Philips GC362/80 Steam & Go Plus 2 v 1

Bezpečný a hypoalergénny 

Je to perfektný pomocník, ktorý vaše oblečenie zbaví patogénnych častí, ako sú baktérie, ale aj rôznych zápachov, napr. parfumu, ktorého prenikavá vôňa sa nestratila ani po vypratí. Technológia horúcej pary sa totiž vyznačuje schopnosťou likvidovania rozličných mikroorganizmov. Tieto parazity následne spôsobujú podráždenie pokožky, začervenanie, vyrážky, infekcie, zápach (napr. pri nedostatočne opraných ponožkách). Naparovač dokáže takýchto "nežiaducich prádlových hostí" zabiť až v priemere 99,9 %. Preto s nosením oblečenia nebudú mať problémy ani alergici či ľudia s vysokou citlivosťou pokožky. Pre maximálnu bezpečnosť pri používaní nájdete v balení aj ochranné rukavice, ktoré používajte vždy, keď budete s prístrojom pracovať.

Aké sú vaše skúsenosti?

Hneď v úvode tejto sekcie napíšem, že vynikajúce. Mnohé domácnosti vymenili veľkú, priestorovo nepraktickú dosku na žehlenie spolu so žehličkou, za malý ľahko uskladniteľný ručný naparovač Philips GC362/80. S výsledkom ste spokojní, prácu s ním si pochvaľujete, zvládate ju na výbornú. Páči sa vám jeho kompaktnosť, ktorá vám umožňuje brávať ho zo sebou aj na dovolenky k moru či na cesty do zahraničia. Aj používanie bežnej vody namiesto destilovanej oceňujete, keďže vám šetrí čas zháňania destilovanej vody do klasických žehličiek. Jediné, čo mu vytýkate, je malá nádržka na vodu. Ak neveríte, že ho ľudia majú naozaj radi, presvedčte sa sami na Heureka.sk alebo Heureka.cz.

Recenzie a skúsenosti s naparovačom odevov Philips GC362/80 Steam & Go Plus 2 v 1

Moje skúsenosti

Philips GC362/80 sa nachádza aj v mojej skrini. Ako som k nemu prišla? Tak, že neznášam žehliť a priznám sa, že hoci som mladá žena, nikdy som ani nežehlila. Stále som si hovorila "Načo?!", veď pokrčené veci sú "IN" a keď sa ma niekto sarkasticky opýtal, či tá košeľa má byť taká pokrčená, so široký úsmevom som vždy povedala, "jasné". No to sa zmenilo práve vtedy, keď som sa stala učiteľkou na základnej škole. Tam som už kadečo nosiť nemohla a uvedomila som si to hlavne vtedy, keď som prvý týždeň stretávala rodičov, prevažne mamičky, ktorým sa zdvihlo obočie zakaždým, keď som mala niečo pokrčené. Nemôžem im nič vyčítať, pretože to robili automaticky a nevedomky. Rozmýšľala som, ako s tým vybabrať, aby som nemala v mojom malom byte dosku na žehlenie väčšiu než moja skriňa. Objavila som tento "zázrak". Aké som s ním mala skúsenosti? Asi ako každý, pozitívne a aj negatívne.

Páčilo sa mi

Najviac sa mi páči, a vždy to bude pre mňa jeho top vlastnosťou, že ak tesne pred odchodom zistím, že mám pokrčené šaty, bez toho, aby som sa stresovala, si ich vďaka nemu veľmi rýchlo a perfektne ožehlím. Vtipné na tom je, že ak je zimné obdobie, ešte ma tá teplá para aj zohreje. Páči sa mi, že s ním môžem aj cestovať, čo som využila pri nejednej školskej akcii. Predstavte si to, akoby vyzerali moje športové tričká z kufra bez tohto prístroja?! Super na tom je, že moja svokra neustále trvala na tom, aby som jej synovi (môjmu priateľovi) žehlievala košele. To som kúpou tohto prístroja lepšie vyriešiť už ani nemohla. S Philips GC362/80 si žehlí úplne sám.

Philips GC362/80 Steam & Go Plus 2 v 1 rozmery

Nepáčilo sa mi

Nie som veľmi spokojná s objemom nádržky. Mohla by mať aj väčšiu kapacitu. Neprekáža mi to, keď nie je bielizeň príliš pokrčená, na to mi čas prevádzky stačí, ale ak je oblečenie pokrčené príliš a má rukávy a golier, je 45 sekúnd málo. Kúpu však aj tak neľutujem, ba naopak, som s ňou maximálne spokojná. To, že si priateľ žehlí sám, by nedocielila ani jeho mama.

Najčastejšie otázky

Koľko stojí Philips Steam&Go Plus 2v1?

O tom, že ide o kvalitný domáci pomocník, svedčí aj jeho cena. Nie je to lacná záležitosť, ale v byte vám ušetrí miesto a v živote čas. Jeho cena sa pohybuje od nejakých 60 do 85 €.

Čo je obsahom balenia?

Obsah balenia tvorí prístroj Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1, kefka na žehlenie odevov z pevnejšieho materiálu, nádržka na vodu, elektrický kábel a praktické bezpečnostné vrecko.

Aké sú základné parametre prístroja?

  • Typ zariadenia = ručný naparovač na vyrovnávanie látok
  • Príkon = 1300 W
  • Pre všetky typy látok
  • Kapacita nádržky na naparovanie = 70 ml
  • Dĺžka kábla = 2,5 m
  • Dĺžka zahriatia = 1 min.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

24/06/2021 07:35
Agi

Po ručnom naparovači som pokukovala už dlhšiu dobu, no len nedávno som sa odhodlala k nákupu. Vsadila som práve na tento Philips GC362/80 Steam & Go Plus 2 v 1. Nemám rada žehlenie a práca s naparovačom ide oproti zdĺhavému žehleniu oveľa lepšie a rýchlejšie. Philips je skladný a praktický a môžete si ho so sebou zobrať napríklad aj na služobnú cestu alebo na dovolenku. Práca s ním je rýchla, precízna a súčasťou balenia je aj ochranná rukavica. Záleží, na aké typy odevov ho budete používať. Napríklad na pánske košele sa veľmi nehodí, preto sa klasickej žehličky úplne nezbavíte. Mínus dávam za malú nádržku na vodu, no celkovo ide o skvelého pomocníka do domácnosti. Naparovač navyše dobre vyzerá, je ľahký a jednoducho sa ovláda. Ako doplnok k žehličke ide o vydarený kúsok.

02/01/2022 19:03
Lucia

najlepši pomocnik na svete. Odkedy ho mam, vyhodila som žehliace prkno, žehličku a už použivam iba tento naparovač

03/04/2022 17:03
Pompa

suhlasim. Tiež ho mam okay.sk/products/rucny-naparovac-odevov-electrolux-e7hs1-4mn a neviem si ho vynachvalit. KOnečnem šetrim čas. Taketo pomocniky doma uvitam, potrebujem si život ulahčit

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Knižnice – obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť Knižnice – obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou vášho života a obklopujete sa nimi vo veľkom? Potom im zaobstarajte poriadnu knižnicu, v ktorej sa budú vynímať a ktorá sa zas bude vynímať vo vašej...

Jedáleň – ako súčasť kuchyne či obývačky Jedáleň – ako súčasť kuchyne či obývačky

Túžite po jedálni, ale sa obávate, že ju do svojho malého bytu nenapracete? Nemusíte sa obávať, stačí aj malý priestor na to, aby ste si mohli vytvoriť miesto, kde sa bude rodina...

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...



Publikované dňa: 14.05.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.