Bonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi

Domov je miesto, kde by sa mal každý cítiť príjemne. Malo by to byť miesto vhodné na oddych, možno na prácu, na spánok i hranie sa. Aby bol domov takýmto miestom, treba si ho zariadiť podľa svojho vkusu a preferencií.

Bonami postele

E-shop Bonami.sk predáva originálne kúsky, s ktorými bude vaša domácnosť pôsobiť výnimočne a pohodlne zároveň. O ponuke obchodu, o tom, čo je aktuálne v móde, ale napr. aj o plánovaných kamenných obchodoch sme sa rozprávali s tímom Bonami.

Označujete sa za "e-shop s každodennou dávkou (s)novej inšpirácie a najširšou ponukou produktov pre krásne bývanie". V čom je váš e-shop výnimočný?

V Bonami sme toho v poslednej dobe veľa zmenili. Inšpiráciu a produkty pre krásne bývanie u nás zákazníci našli vždy, ale teraz sme sa ešte viac zamerali na široký výber originálnych produktov, ktoré máme vo väčšine prípadov skladom, takže na ne zákazníci nemusia čakať niekoľko týždňov. Po rokoch pôsobenia na trhu máme vybudované vztahy s dodávateľmi z celého sveta, cielene, a s ohľadom na dopyt našich zákazníkov, hľadáme to najlepšie, čo trh ponúka.

Bonami obývačka v modernom štýle

Mimo to máme vlastný sklad a nedávno sme otvorili aj našu prvú výdajňu – zákazníci si teda môžu pre tovar buď prísť osobne, alebo si ho nechať doviezť až domov. Dalo by sa povedať, že Bonami aktuálne kombinuje výhody online a offline predaja. Plánujeme totiž čoskoro otvoriť aj kamenné obchody, kde si zákazníci budú môcť výrobky pozrieť a vyskúšať aj naživo.

Je nákup nábytku cez internet už samozrejmosťou, alebo máte pocit, že ľudia stále uprednostňujú nakupovanie "naživo"?

To je otázka preferencií. Sú ľudia, ktorí dnes už nakupujú výhradne online a, naopak, aj takí, ktorí stále chcú vidieť tovar naživo. Oboje má svoje výhody. Práve preto sme sa rozhodli pre spomínané kamenné predajne, aby sme vyšli v ústrety obidvom skupinám.

Vo svojom e-shope ponúkate nielen nábytok a bytové doplnky, ale napr. aj módu. Ide o trochu nezvyčajné spojenie. Prečo ste zvolili takýto koncept?

Zameriavame sa na design v rôznych podobách. Napriek tomu, že našou hlavnou doménou je domov a bývanie, ponúkame niektoré produkty aj s presahom, ako napríklad módne doplnky, kabelky, šperky alebo výbavu na voľný čas. Ľudia u nás často hľadajú inšpiráciu na darčeky a týmito kategóriami im môžeme vyhovieť.

Bonami sviečky

Čo je teraz, čo sa nábytku týka, najviac v móde?

Veríme, že ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi. Obzvlášť v prípade nábytku veľmi záleží na danom interiéri a vkuse zákazníka, a aj preto sa snažíme ľudí inšpirovať vo všetkých rôznych kategóriách, dizajnoch a štýloch, aby si mohli vybrať to, čo im je najbližšie. Avšak čo sa týka aktuálnych trendov, dlhodobej obľube sa stále teší škandinávsky štýl a japonský minimalizmus, ku ktorému sa v poslednom období pridala aj štipka retra. Všeobecným heslom je „menej je viac“, trendové sú zemité farby, kovové prvky, prírodné materiály ako mramor, terrazzo, betón, svetlý a tmavý dub a orech a najnovším trendom je aj trstinový výplet. V segmente záhradného nábytku jasne vedú svetlé farby – biela, krémová, sivá, béžová, všeobecne ľahkosť a vzdušnosť.

Na svojej stránke ponúkate inšpirácie, kde prezentujete rôzne novinky. Ako vznikol tento nápad?

Nápad na inšpiratívne kampane a články ide ruka v ruke s našou filozofiou. Sme predovšetkým miestom, kde si ľudia môžu predstaviť, ako by ich domov mohol vyzerať, ako sa dajú jednotlivé kúsky kombinovať a ako jednoducho vylepšiť svoj interiér.

Bonami detská izba v štýle retro

Cítiť sa doma príjemne a spokojne je nesmierne dôležité, a my chceme, aby mal tú možnosť ktokoľvek. A na to slúži práve naša inšpirácia na webe Bonami. V spolupráci s dizajnérmi vytvárame ako tipy na kompletnú prestavbu bytu, tak aj jednoduché úpravy, ktoré pozdvihnú interiér o úroveň vyššie. Vybrané produkty si navyše zákazník môže priamo objednať.

Nájdu si vo vašej ponuke niečo ľudia, ktorí uprednostňujú minimalizmus, aj tí, ktorí majú radi napr. vidiecky štýl? Je vaša ponuka prispôsobená rôznym vkusovým preferenciám potenciálnych zákazníkov?

Presne tak. Ponuka je prispôsobená tak, aby si z nej mohli vybrať ľudia s rôznym vkusom a požiadavkami. Nájdu u nás ako minimalistický, tak napríklad rustikálny, klasický, industriálny alebo retro štýl.

Aký je pôvod vašich výrobkov? Kto stojí za jednotlivými originálnymi kúskami?

Všetky výrobky, ktoré ponúkame, starostlivo vyberajú naše buyerky, ktoré vyhľadávajú tých najzaujímavejších dodávateľov a výrobcov. Spolupracujeme s top dizajnérmi nábytku, svietidiel aj dekorácií – napríklad zo Škandinávie, Talianska či Španielska, rovnako ako s preslávenými aj ešte len začínajúcimi dizajnovými značkami.

Bonami komoda v štýle Provence so zrkadlom

Už legendárnou značkou, s ktorou spolupracujeme od roku 2013, je dánsky Karup, výrobca originálneho nábytku do menších priestorov, ktorý je populárny predovšetkým medzi mladými ľuďmi hľadajúcimi minimalistické a multifunkčné riešenia interiéru. Jeho výroba prebieha v Estónsku a Poľsku, futóny na jeho bestsellerové sedačky sú navyše vyrobené z recyklovaných tkanín. Medzi ďalšie populárne značky by sme určite zahrnuli Lyon Beton z Francúzska, Woodman z Estónska či škandinávske Hübsch a Bloomingville.

Prispôsobujete svoju ponuku rôznym ročným obdobiam, resp. sviatkom? Na Vianoce vianočné ozdoby, počas Veľkej noci dekorácie a pod.?

Určite áno – časť našej ponuky je stála, ale sortiment často obmieňame práve v súvislosti s rôznymi ročnými obdobiami, aktivitami a sviatkami. Preto u nás vždy včas nájdete ponuku záhradného nábytku, ale aj tipov na vianočné darčeky, veľkonočné dekorácie alebo pomôcky na jarné upratovanie.

Bonami je koncipované ako e-shop. Kedy plánujete otvoriť kamennú predajňu?

To je veľmi aktuálna otázka. Ako som spomínala v úvode, kamenné predajne sú niečo, na čo sa chceme zamerať práve v tomto roku. Chceme sa zákazníkom viac priblížiť aj v reálnom svete, dať im možnosť si výrobky pozrieť a vyskúšať. Okrem vlastnej predajne plánujeme aj partnerský predaj, zákazníci si teda nájdu naše produkty aj v iných predajniach.

Bonami moderná minimalistická obývačka

Fungujete v 5 rôznych krajinách. Je ponuka tovaru totožná vo všetkych e-shopoch, alebo sa v niečom líši?

Ponuka Bonami odráža mimo iné aj nákupné preferencie a dopyt zákazníkov v krajinách, v ktorých pôsobíme. Tieto preferencie neustále testujeme a na jednotlivých trhoch tomu potom ponuku prispôsobujeme. Zaujímavý je napríklad fakt, že v Maďarsku a Rumunsku je veľký záujem o posteľnú bielizeň a všeobecne textilné produkty.

Ďakujeme pekne za rozhovor! V prípade akýchkoľvek otázok máte k dispozícii komentáre pod článkom. E-shop Bonami vám rád odpovie aj na ďalšie otázky, stačí ho osloviť mailom.

Galéria obrázkov

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Svietniky ako dekorácia – strieborné, mosadzné, sklenené aj drevené Svietniky ako dekorácia – strieborné, mosadzné, sklenené aj drevené

Svietnik nie je len praktickým pomocníkom, môže byť aj krásnou dekoráciou do bytu i domu. Neveríte? Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity

Túžili ste aj vy ako dieťa po izbe v podkroví? Ak máte šancu svojmu dieťaťu zariadiť izbu v podkroví, neváhajte. Inšpirujte sa v našej galérii.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete, kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať – pripravili sme pre vás to najlepšie z...Publikované dňa: 04.04.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89%)